Zaloguj się, aby obserwować  
SimFury

Fable - Zapomiane Opowieści - Temat Ogólny

7430 postów w tym temacie

Myślałem zawsze że to kiepska gra,jednak dzięki CD-Action pozwoliło mi poznać doskonałego RPG-a.Przeszedłem
go po dobrej i po złej stronie .Mam nadzieję ze kiedyś w tym stuleciu Fable 2 ukaże się na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:29, Ł Y D A napisał:

> PS. Ubiłem pierwszego trolla! Był na terenie jeziora w wielkim lesie.
No ten troll to jeden z powazniejszych przeciwnikow... Sprawia wiecej problemow niz Jack
(przynajmniej mi sprawil)- zwlaszcza gdy gra sie pierwszy raz.

Mi też sprawił sporo problemów ale tera potrafie go pokonać bez straty zdrowia, a mianowicie wchodze na tą górke która prowadzi do nieczynnego mostu i z góry trochę ostrzeliwuje trolla albo za pomocą łuku albo ciskam w niego błyskawicami, a żeby było ciekawiej po kilku lub kilkunastu strzałach podbiegam do trolla, włączam spowolnienie czasu i nawalam go wielkom obsydianową maczugą. Pada po kilku ciosach:-)

EDIT: Gdzie znajde ry baka? Wiem że to nie zbyt daleko ale jednak nie potrafię go znaleść:-( dajcie jakiś dobry opis drogi do niego najlepiej żeby zaczynała się ona w gildi, albo jakąś mapke.

Ile musze czekać żeby wziąć drugi raz udział w konkursie wędkarskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 17:18, Piterixos napisał:

EDIT: Gdzie znajde rybaka?

http://www.gamebanshee.com/fable/walkthrough/images/mapgreatwoodnorth.jpg
I tak patrz na mapke w prawym gornym rogu. Przedstawia ona lokacje "Wejscie do mrocznego lasu". Wejscie do zatoki rybaka jest na tej mapce oznaczone literka A.

Dnia 10.01.2009 o 17:18, Piterixos napisał:

Ile musze czekać żeby wziąć drugi raz udział w konkursie wędkarskim?

Hmmm... Drugiego konkursu chyba nie ma... Mozesz co najwyzej donosic coraz to ciezsze ryby, ale jesli zdobedziesz juz wszystkie nagrody to robisz to tylko dla wlasnej satysfakcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 00:05, chy napisał:

> No to jak już znalazłeś w słowniku słowo ironia, to ci serdecznie gratuluję z tego
powodu,
> bo ja akurat nie musiałem szukać bo nie od stawiam tu ironii, i jak już możesz to
daruj
> sobie jakieś słowniki i słowa Ironia, i ty to do mnie mówisz żebym szukał tego słowa?

> Weź trochę pomyśl, i potem coś napisz

Cisną mi sie brzydkie słowa na klawiature, jak takie ciągi myśli małobłyskotliwych czytam.
Ja odstawilem ironie, ty jej nie zrozumiałes, wiec poradziłem zebys nauczył sie co to
jest. A ty to odbierasz jakbym ci zarzucał ze to ty ironizujesz. Jezzu, jak tu niektórym
trzeba łopatą do głowy coś wsypać, żeby ogarneli.

Piterixos - jezeli zapiszesz przed zabijaniem straznikow to oczywiscie ze bedziesz w
takim stanie jak przed zapisem, czyli nadal dobry.

Dobrze, ale rady odstaw na bok jak będę chciał zrozumieć co to jest słowo ironia to zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pytanko- czy czynsz za wynajęty dom zbiera się automatycznie, czy trzeba gdzies łazić?

Kolejna rzecz- czy granie czarnym charakterem przeszkadza jakoś w romansach, tudziez w normalnym funkcjonowaniu, np kontaktach ze strażą? Będą się na mnie rzucać? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:33, Budo napisał:

Pytanko- czy czynsz za wynajęty dom zbiera się automatycznie, czy trzeba gdzies łazić?

Jeżeli chcesz odebrać czynsz to musisz wejść do domku swojego. Tzn tego wyynajmowanego.

Dnia 11.01.2009 o 09:33, Budo napisał:

Kolejna rzecz- czy granie czarnym charakterem przeszkadza jakoś w romansach, tudziez
w normalnym funkcjonowaniu, np kontaktach ze strażą? Będą się na mnie rzucać? ;]

Hmm powiem tak jeżeli panna na start od Ciebie nie ucieknie to możesz do niej zarywać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:33, Budo napisał:


Pytanko- czy czynsz za wynajęty dom zbiera się automatycznie, czy trzeba gdzies łazić?


Przed domem jest tablica i przed nią się pojawiają worki.

Dnia 11.01.2009 o 09:33, Budo napisał:

Kolejna rzecz- czy granie czarnym charakterem przeszkadza jakoś w romansach, tudziez
w normalnym funkcjonowaniu, np kontaktach ze strażą? Będą się na mnie rzucać? ;]


Jeśli grasz czarnym charakterem możesz poślubić Lady Grey, podchodami lub questem.

Spoiler

Albo się żenisz albo ją wyganiasz z miasta i jesteś burmistrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ok, dzięks za odpowiedzi, mam kolejne pytanie- co do drzwi, przed którymi trzeba zrobić coś złego. Idę tam z najemnikiem i zabijam przy samych drzwiach, ale jakoś nie chcą się otworzyć, trzeba coś specjalnego? Czytałem też w poradniku, że zjedzenie 10 kurczaków również pomaga. Akurat mam w ekwipunku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:45, Budo napisał:

Czytałem też w poradniku, że zjedzenie 10 kurczaków
również pomaga. Akurat mam w ekwipunku ;]

Tak, pomaga. +5 do złego charakteru za sztukę. Jak dla mnie to właściwie tylko tak da się wykonać zadanie. Nie udało mi się inaczej. Smacznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:45, Budo napisał:

Ok, dzięks za odpowiedzi, mam kolejne pytanie- co do drzwi, przed którymi trzeba zrobić
coś złego. Idę tam z najemnikiem i zabijam przy samych drzwiach, ale jakoś nie chcą się
otworzyć, trzeba coś specjalnego? Czytałem też w poradniku, że zjedzenie 10 kurczaków
również pomaga. Akurat mam w ekwipunku ;]

Najlepiej to mieć przychodząc pod te drzwi już kilka punktów na zły charakter. Zabijając najemnika dostaniemy dodatkowe minusy i tak się otworzą ;] w moim przypadku tak było. Ale najszybsza metoda to jak napisał HELMOOT1 to zjedzenie kurczaków ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile mogę kupić obrączke?

Kiedy będe mógł wejść do domu Lady Grey?

Czy powinienem wymaksować wiele uderzeń i miecz ducha?

Za ile kupie dom?

Czy w misji, w ktorej mam przekraść się do obozu bandytów mogę ich poprostu pokonać w walce w zwarciu? Bez rzadnego skradania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 16:56, Piterixos napisał:

Czy w misji, w której mam przekraść się do obozu bandytów mogę ich po prostu pokonać w
walce w zwarciu? Bez żadnego skradania.


Nie,jeżeli ich zaatakujesz to brama się zamyka.Najlepiej schowaj się za głazy i jak bandyci już obok Ciebie przejdą pędź ile sił w nogach do bramy.Powinno się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 16:56, Piterixos napisał:

Gdzie i za ile mogę kupić obrączke?

U sporej części kupców. Dokładnej ceny nie pamiętam.

Dnia 11.01.2009 o 16:56, Piterixos napisał:

Kiedy będe mógł wejść do domu Lady Grey?

To tam się nawet dało wejść? :P Nie pamiętam. Jest związany z qestem - ale jego chyba dostaniesz później...

Dnia 11.01.2009 o 16:56, Piterixos napisał:

Czy powinienem wymaksować wiele uderzeń i miecz ducha?

Wiele uderzeń - koniecznie. A zamiast miecza ducha, lepiej tą tarczkę rozwijać. Pozwala na wykręcanie niesamowitych combosów.

Dnia 11.01.2009 o 16:56, Piterixos napisał:

Za ile kupie dom?

Zależy w jakim mieście.

Dnia 11.01.2009 o 16:56, Piterixos napisał:

Czy w misji, w ktorej mam przekraść się do obozu bandytów mogę ich poprostu pokonać w
walce w zwarciu? Bez rzadnego skradania.

Kolega już odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 16:56, Piterixos napisał:

Czy w misji, w ktorej mam przekraść się do obozu bandytów mogę ich poprostu pokonać w
walce w zwarciu? Bez rzadnego skradania.


:O rozgniatają mnie niektore pytania. po co tracic czas na oczekiwanie na odpowiedz, skoro wystarczy 15 sekund zeby sie o tym przekonać, poprostu próbójąc to zrobic? ludzie, w tej grze sie NIE DA przegrac, jest tak prosta i bezproblemowa, ze chocby nie wiem jak cos schrzanic, to i tak nie bedzie zadnych konsekwencji. Nastepnym razem spróbojcie sami cos zrobic/poszukac, zanim złapiecie sie za czyjąś rączke, zeby was poprowadziła przez gre jak po sznurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 00:10, chy napisał:

> Czy w misji, w ktorej mam przekraść się do obozu bandytów mogę ich poprostu pokonać
w
> walce w zwarciu? Bez rzadnego skradania.

:O rozgniatają mnie niektore pytania. po co tracic czas na oczekiwanie na odpowiedz,
skoro wystarczy 15 sekund zeby sie o tym przekonać, poprostu próbójąc to zrobic? ludzie,
w tej grze sie NIE DA przegrac, jest tak prosta i bezproblemowa, ze chocby nie wiem jak
cos schrzanic, to i tak nie bedzie zadnych konsekwencji. Nastepnym razem spróbojcie sami
cos zrobic/poszukac, zanim złapiecie sie za czyjąś rączke, zeby was poprowadziła przez
gre jak po sznurku.


No fakt, tylko że ja jestem przed misją, wktórej mam eskortować kupców przez mroczny las więc do misji ze skradaniem się jeszcze mi brakuje. A pozatym skoro już raczyłeś mi odpowiedzieć mogłeś dać odpowiedż na moje pytanie a jeśli jej nie znasz to zobacz. Trwa to w końcu tylko 15 sekund...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 14:07, Piterixos napisał:

No fakt, tylko że ja jestem przed misją, wktórej mam eskortować kupców przez mroczny
las więc do misji ze skradaniem się jeszcze mi brakuje. A pozatym skoro już raczyłeś
mi odpowiedzieć mogłeś dać odpowiedż na moje pytanie a jeśli jej nie znasz to zobacz.
Trwa to w końcu tylko 15 sekund...


Znam odpowiedz na to pytanie, ale skoro juz ktos wczesniej na nie odpowiedział, to po co ja mam powtarzac? Tylko skomentowałem twoje pytanie, ot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Fable w empiku jeszcze na święta, ale dziś wreszcie wysłali...już nie mogę się doczekać :D
A jak pytali czy poczekać 6 dni czy anulować(skończył się pechowo nakład)to fart że dałem aby czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest jakiś konkretny sposób, żeby wycyganić od Lady Grey Solusa? :) Czy po prostu trzeba jej kupić wszystkie róże i czekoladki w Albionie? I jak się w ogóle można z nią przespać? Wkurza mnie trochę, tylko chichocze i łazi w kółko, reszta żon przynajmniej mówi mi, że mnie kocha ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:10, Budo napisał:


Jest jakiś konkretny sposób, żeby wycyganić od Lady Grey Solusa? :) Czy po prostu trzeba
jej kupić wszystkie róże i czekoladki w Albionie? I jak się w ogóle można z nią przespać?
Wkurza mnie trochę, tylko chichocze i łazi w kółko, reszta żon przynajmniej mówi mi,
że mnie kocha ;]


Z tego co słyszałem, do żeby dostać od niej Solusa, musisz dać jej prezenty o wartości trzykrotnie przekraczającej wartość miecza. :) Więc lepiej kupić go samemu. A skoro nie mówi, że cię kocha, to może już nic do Ciebie nie czuje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 16:10, Budo napisał:

I jak się w ogóle można z nią przespać?
Wkurza mnie trochę, tylko chichocze i łazi w kółko, reszta żon przynajmniej mówi mi,
że mnie kocha ;]

Musisz poczekać, aż będzie w domu. Przynajmniej ja tak zrobiłem :)

Spoiler

Będzie pewnie w swojej sypialni, jak nakryje Cię w tym grobowcu (nie pamiętam już co to było), zaraz po misji, gdzie mogłeś wybrać, czy chcesz ją poślubić, czy pomóc temu w klatce obok pałacu. Ale pewnie już dawno to zrobiłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować