Zaloguj się, aby obserwować  
kubos2006

Dysk twardy

208 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2009 o 16:08, blacklio2 napisał:

Nie wiem, PS3 obsługuje NTFS i FAT32 więc coś nie tak jest


Jestes pewny ze PS3 obsluguje NTFS ? Z tego co ja slyszalem i czytałem to PS3 obsluguje tylko FAT32...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 16:21, Makus89 napisał:

> Nie wiem, PS3 obsługuje NTFS i FAT32 więc coś nie tak jest

Jestes pewny ze PS3 obsluguje NTFS ? Z tego co ja slyszalem i czytałem to PS3 obsluguje
tylko FAT32...

też tak mi się wydaję czyli co mam zrobić żeby zrzucać z kąpa na dysk a potem też działał na ps3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 16:25, skatelighting1 napisał:

> > Nie wiem, PS3 obsługuje NTFS i FAT32 więc coś nie tak jest
>
> Jestes pewny ze PS3 obsluguje NTFS ? Z tego co ja slyszalem i czytałem to PS3 obsluguje

> tylko FAT32...
też tak mi się wydaję czyli co mam zrobić żeby zrzucać z kąpa na dysk a potem też działał
na ps3


Zrob formata dysku w systemie FAT32 i wydaje mi sie ze wszystko powinno wtedy dzialac jak nalezy. Niestety FAT32 ma to do siebie ze nie obsluguje plikow wiekszych niz 4GB co jest jak dla mnie duzym minusem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=543407&st=0&#entry7518320
http://forum.pclab.pl/t376209.html

Choć wcześniejsze posty/wypowiedzi ( 2007 ) mówiły że nie ma takiej możliwości, gdzieś obiło mi się o uszy
( oczywiście net ) że firmware pow. 1.6 to umożliwia ale dokłądniej nie wiem

Dlatego prosiłem go żeby spytał się w wątku konsolowym a czy to zrobił nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tez pewny nie jestem jak to z tym jest ale sam zakladalem niedawno temat na forum PS3 odnosnie dysku zewnetrznego i napisali mi ze w gre wchodzi tylko FAT a ja niestety potrzebuje na PS3 odtwarzac pliki wieksze niz 4gb wiec dysk zew. w moim przypadku odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szukam koledze dysku twardego, jego płyta gówna to k7vt4a+ czyli chyba ASRocked k7vt4a+. Wycyztałm że dysk pasujący do tej płyty to ATA 133. I teraz pytanie, każdy dysk ATA pasuje? Na allegro znalazłem trochę dysków ATA ale nigdzie nie było napisane 133 albo 100, więc nie wiem :) Pilnie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Interesuje mnie zakup nowego HDD, 500 GB czy TB,... ale jakiego producenta polecacie pod kątem wieloletniej współpracy, i jakie parametry są ważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście gorąco polecam dyski firmy Hitachi - są bardzo wydajne, krótki czas dostępu, ciche i mało się grzeją. Najbardziej cenię w nich niezawodność dzisłania (mówię tu oczywiście o złączu SATA).
Na drugim miejscu jest dla mnie seria dysków Western Digital Caviar BLACK.
Dla mnie najważniejszą kwestią przy zakupie dysków jest ich trwałość, niezawodność dziełania (bezpieczeństwo danych). Dlatego polecam HITACHI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał blacklio2, każdy będzie pasował. Tylko sprawdź, czy kontroler IDE na Twojej płycie obsługuje LBA48, bez tego nie będzie "widział" więcej, niż ~137 GB (pojemność dysków o większej pojemności zostanie ograniczona do tej wartości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio sobie HDD 500GB Samsung F3, bylbym wdzieczny gdyby ktos pomogl jak wszystko ustawic, zeby przy bootowaniu byla mozliwosc wyboru OS''a, Windowsa XP Pro SP3, ktory jest obecnie na starym dysku Maxtorze 160GB i Windowsa 7, ktory bym chcial zainstalowac na Samsungu. Ma to znaczenie jak podlacze ten drugi dysk?
pytam sie, bo pierwszy raz to robie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po meczarniach z instalacja Win7, pojawil sie nowy problem... Stary dysk zaczal sie ostro grzac; teraz jest tylko podlaczony, ale jestem na Win7 i dysk (ten stary) ma 56-57 stopni; jak uruchomilem Xp to ponad 60 jest..
Jakie bys polecal chlodzenie do tego HDD? I duzo zmieni? Dodam, ze dysk ma juz ponad 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak są te dyski zamontowane? Jak jeden nad drugim, bez odstępu na wysokość przynajmniej jednej zatoki 3,5", to bardzo źle, bo ten na górze szybko się ugotuje (najprędzej elektronika strzeli, ja tak miałem). Jak nie masz możliwości montażu w inny sposób, to kup "ramkę" (czasem się to nazywa "sanki"), dzięki której zamontujesz dysk w zatoce 5,25" (tylko uważaj, by nie był zbyt blisko napędów optycznych, odstęp w wysokości przynajmniej jednej zatoki 5,25" to niezbędne minimum). No i jak nie masz jeszcze tego zrobionego, to zorganizuj jakiś obieg powietrza w budzie - z przodu na dole wiatrak wciągający powietrze, z tyłu drugi wydmuchujący je na zewnątrz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odstep odpowiedni miedzy dyskami byl i jest (stary jest nizej, nowy jest wyzej), co do chlodzenia to mam na razie tylko dwa wiatraki, w dodatku niezbyt duze. Oczywiscie jeden wwiewa chlodne powietrze, drugi wywiewa cieple. Mam miejsce na jeszcze jeden wiatrak, wiec po swietach dokupie. Jak nie starczy, to pomysle nad jakims chlodzeniem do tego HDD, nie wiem tylko jakie bedzie najlepsze, niektorym niewiele to zbija temp.
Tak sie zastanawiam, czy to moze karta ktora znajduje sie w niewielkiej odleglosci od dysku nie ogrzewa go tak?
Ale przez ostatnich kilkanascie miesiecy bylo ok (tzn. temp. HDD na poziomie ok. 40 - teraz nagle 60 :PP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 21:12, kuba9876543210 napisał:

Odstep odpowiedni miedzy dyskami byl i jest (stary jest nizej, nowy jest wyzej), co do
chlodzenia to mam na razie tylko dwa wiatraki, w dodatku niezbyt duze. Oczywiscie jeden
wwiewa chlodne powietrze, drugi wywiewa cieple.


No to teoretycznie wszystko masz jak trzeba. Sprawdź, jak są poukładane wszelkie kable i taśmy, może one blokują/zaburzają obieg powietrza. W razie potrzeby dobrze by było je jakoś poukładać i pospinać plastikowymi opaskami zaciskowymi.

Dnia 04.04.2010 o 21:12, kuba9876543210 napisał:

Jak nie starczy, to pomysle nad jakims chlodzeniem do tego
HDD, nie wiem tylko jakie bedzie najlepsze, niektorym niewiele to zbija temp.


Wydaje mi się, że coś takiego to niezbyt opłacalna inwestycja (upewnij się, czy cena takiego chłodzenia nie przekroczy wartości dysku :)). Już chyba lepiej kupić jakiś wentylator i zamocować go w budzie tak, by dmuchał bezpośrednio na "twardziela".

Dnia 04.04.2010 o 21:12, kuba9876543210 napisał:

Tak sie zastanawiam, czy to moze karta ktora znajduje sie w niewielkiej odleglosci od
dysku nie ogrzewa go tak?


W sumie, może być tak, ale raczej tylko jeśli karta się mocno grzeje.

Dnia 04.04.2010 o 21:12, kuba9876543210 napisał:

Ale przez ostatnich kilkanascie miesiecy bylo ok (tzn. temp. HDD na poziomie ok. 40 -
teraz nagle 60 :PP).


Hm, wydaje mi się, że może to być też objaw "padania" dysku. Dałbyś zrzut ekranu z zakładki "Health" programu HD Tune (wersja free wystarczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 17:06, Blackhand napisał:

Hm, wydaje mi się, że może to być też objaw "padania" dysku. Dałbyś zrzut ekranu z zakładki
"Health" programu HD Tune (wersja free wystarczy).


dolaczam

20100405171224

20100405171233

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować