Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapis czatu z twórcami gry Wiedźmin: Powrót Białego Wilka już dostępny!

24 postów w tym temacie

gram.pl

Kończący się nieubłaganie rok przyniósł potwierdzenie prac nad konsolową wersją Wiedźmina. Do premiery Powrotu Białego Wilka pozostało jeszcze trochę czasu, ale my już teraz postanowiliśmy sprawdzić jak układa się praca ekipie RED-a.

Przeczytaj cały tekst "Zapis czatu z twórcami gry Wiedźmin: Powrót Białego Wilka już dostępny!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre z tych pytań można było sobie darować ... Widać, ze rozmowa całkiem udana i miejscami wesoła. Pomimo braku konsoli, nowym Wiedźminem jestem bardzo zainteresowany. Boli tylko brak pewnych rzeczy, które pojawią się w konsolowym wiedźminie, a, których nie wprowadzono w wersji PC''towej. Mam na myśli np taki lepiej rozbudowany system walki czy "inteligentniejsze" potwory. Mam nadzieję, że konsolowy Wiedźmin wypadnie tak samo dobrze jak PC''towy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZERO zmian w fabule (tylko jakieś .. ''smaczki'' litości... i NIE WIADOMO CZY BEDZIE WERSJA POLSKA ?! (sorry musialem to wykrzyczec.)
om(F)g.....
nie wierze i umarłem bardzo.
tak to mnie zdecydowanie zachęca do zakupu.
muuaaaahahahahahahahah:)

jak to dobrze ze nie jestem konsolowcem :] (bez urazy dla nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xemek to moj idol zaraz po , Majewskim, Wojewódzkim , Geraltem, Batmanem, Kapitanem Planetą, Pac Manem, Spidermanie , Pani woźnej z CDP RED , Dzikq , Krzysztofie Ibiszu , Pudzianie ,Dodzie , Bradzie Picie ( xD) , sprzątaczce w moim bloku <cały świat> , no i tyle :D

ale ta minigierka z biustem tris w credistach prosze! :D:D , ci z klasyfikacji PEGI tego nie zobacza bo tam nie dojdą albo im dacie wersje bez tego ;).

Świetna sprawa , ale bez wersji PL i 60 FPSACH STAŁYCH DO MNIE NIE PODCHODZIĆ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie doczepie tylko jednej rzeczy.
"Stworzylismy calkowicie nowy system walki"... Tego to ja nie kupie za nic w swiecie, pomime juz kilka dodatkowych "smaczkow" ktore sa zwyklym chwytem...
System walki bedzie dokladnie taki sam jak w wersji na PC, to ze Geralt zrobi podczas kombinacji jedno salto wiecej, machnie sobie miecem na lewo i prawo w inny sposob, a to za sprawa super-skomplikowanej sekwencji przyciskow nie pozwala w zaden sposob twierdzic, ze system jest calkowicie nowy! Blagam, nie kupujcie tego!!! Nie powiem, jak pierwszy raz gralem w Wiedzmina system zrobil na mnie wrazenie... ALE.. wlasnie, ale nie tego oczekiwalem. Bylo dobrze, ale jednak czegos brakowalo, wtedy jeszcze nie wiedzialem czego.
Po roku w koncu dowiedzialem, czego brakowalo Geraltowi. Gdy zagralem w Assassin''s Creed szczena zapadla mi sie pod ziemie... Walka, prawdziwna walka na miecze i nie tylko, ktora wygladala tak jak wygladac powinna... nie ma tam cholernego wymachiwania mieczem jak nunczakiem wiedzac, ze przez jedno cykanie klawiszem i tak kazdy twoj cios (o ile zdazysz cykanc w dobrym momencie) dosiegnie wroga. Tam wrog to nie kukla do siekania, potrafi sie bronic, potrafi skontratakowac, potrafi Cie pochlastac kilkoma cieciami i nie ma w zwyczaju atakowac ''solo''... Sama walka.. to juz po prostu rozkosz, moglbym w nieskonczonosc nagrywac demka, robic przyblizenia i patrzec jak tym razem zalatwilem straznika... tam zabijanie po prostu sie nie nudzi!
Wyobrazcie sobie teraz wszystkie akrobatyczne akcje Geralta wplecione w system Assassina, to by dopiero byla rewelacja... i dopiero wtedy CDP RED moglo by mowic o nowym systemie!
Przed premiera Wiedzmina mialem watpliwosci co do tego doskonalego systemu i teraz tez mam... to idealizowanie wychodzilo juz uszami. Co z tego wyszlo? Kolejna marna imitacja walki. Super, ze rozwalisz wroga na 7 roznych sposob chlastajac go przed tym stosuja 200 roznych ciec ale co z tego skoro ciagle nawalasz w kukle ktorej rola ogranicza sie do jednego marnego ataku...
Mam szczera nadzieje, ze kolejny Wiedzmin bedzie uzupelniony o ten brakujacy element (oraz kilka elementow natury Wiedzminskiej ;)). Wtedy przyblizy sie do miana RGPa idealnego.
Chcialbym rowniez, zeby CDP RED mniej chrzanilo o innowacyjnosci Wiedzmina. Mial byc taki doskonaly za sprawa motion capture.. a wcale nie byl. Gdyby sie temu glebiej przyjrzec to mozna zauwayc, ze chlastanie w Wiedzku to zwykla walka, wzbogacona o animacje jaka mozna spotkac chocby w Gothicu. Wiedzmin to dobry produkt, i mam nadzieje, ze CDP nie zachlysnelo sie popularnoscia bo niewiele brakuje mu, by stal sie na prawde doskonaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 02:01, diabolit napisał:

Ja sie doczepie tylko jednej rzeczy.
"Stworzylismy calkowicie nowy system walki"... Tego to ja nie kupie za nic w swiecie,
pomime juz kilka dodatkowych "smaczkow" ktore sa zwyklym chwytem...
System walki bedzie dokladnie taki sam jak w wersji na PC, to ze Geralt zrobi podczas
kombinacji jedno salto wiecej, machnie sobie miecem na lewo i prawo w inny sposob, a
to za sprawa super-skomplikowanej sekwencji przyciskow nie pozwala w zaden sposob twierdzic,
ze system jest calkowicie nowy! Blagam, nie kupujcie tego!!! Nie powiem, jak pierwszy
raz gralem w Wiedzmina system zrobil na mnie wrazenie... ALE.. wlasnie, ale nie tego
oczekiwalem. Bylo dobrze, ale jednak czegos brakowalo, wtedy jeszcze nie wiedzialem czego.

Po roku w koncu dowiedzialem, czego brakowalo Geraltowi. Gdy zagralem w Assassin''s Creed
szczena zapadla mi sie pod ziemie... Walka, prawdziwna walka na miecze i nie tylko, ktora
wygladala tak jak wygladac powinna... nie ma tam cholernego wymachiwania mieczem jak
nunczakiem wiedzac, ze przez jedno cykanie klawiszem i tak kazdy twoj cios (o ile zdazysz
cykanc w dobrym momencie) dosiegnie wroga. Tam wrog to nie kukla do siekania, potrafi
sie bronic, potrafi skontratakowac, potrafi Cie pochlastac kilkoma cieciami i nie ma
w zwyczaju atakowac ''solo''... Sama walka.. to juz po prostu rozkosz, moglbym w nieskonczonosc
nagrywac demka, robic przyblizenia i patrzec jak tym razem zalatwilem straznika... tam
zabijanie po prostu sie nie nudzi!
Wyobrazcie sobie teraz wszystkie akrobatyczne akcje Geralta wplecione w system Assassina,
to by dopiero byla rewelacja... i dopiero wtedy CDP RED moglo by mowic o nowym systemie!

Przed premiera Wiedzmina mialem watpliwosci co do tego doskonalego systemu i teraz tez
mam... to idealizowanie wychodzilo juz uszami. Co z tego wyszlo? Kolejna marna imitacja
walki. Super, ze rozwalisz wroga na 7 roznych sposob chlastajac go przed tym stosuja
200 roznych ciec ale co z tego skoro ciagle nawalasz w kukle ktorej rola ogranicza sie
do jednego marnego ataku...
Mam szczera nadzieje, ze kolejny Wiedzmin bedzie uzupelniony o ten brakujacy element
(oraz kilka elementow natury Wiedzminskiej ;)). Wtedy przyblizy sie do miana RGPa idealnego.
Chcialbym rowniez, zeby CDP RED mniej chrzanilo o innowacyjnosci Wiedzmina. Mial byc
taki doskonaly za sprawa motion capture.. a wcale nie byl. Gdyby sie temu glebiej przyjrzec
to mozna zauwayc, ze chlastanie w Wiedzku to zwykla walka, wzbogacona o animacje jaka
mozna spotkac chocby w Gothicu. Wiedzmin to dobry produkt, i mam nadzieje, ze CDP nie
zachlysnelo sie popularnoscia bo niewiele brakuje mu, by stal sie na prawde doskonaly.


Szczerze mówiąc mnie się system walki z wiedźmina podobał, może nie był super wymagający, ale wole zobaczyć coś takiego aniżeli to co pokazał np Gothic 3 (nawalamy kilkanaście orków z palcem w 4litery, a zwykły wilk nas zabija). Co do AC to całkiem inna bajka, chciałbyś widzieć takie coś w Wiedźminie? NIGDY!
Nawet w książce Geralt robi szybkie cięcia kilku wrogom, jest dynamiczny, zręczny i nie wyobrażam sobie go jako realistycznego Altair''a. To tak jakby kazać bohaterom MK (ten za czasów ot choćby PSX''a), zwolnić swoje ruchu by stać się realistycznym niczym goście z Def Jam: Icon... cóż tak się składa, że nowy MK vs DC taki jest. Co z tego wyszło?... kupa, brzydko mówiąc.

Co do samego Wiedźmina to bankowo kupie jeśli zostaną spełnione 2 warunki:
- Będzie język Polski (bez tego ani rusz, panowie ja was prosze, cały klimat pójdzie w piach)
- Cena nie przekraczająca 200 zł (jeżeli tak będzie to poczekam aż spadnie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam wolał się dowiedziec coś o Wiedźminie 2 na PC. ;)

@diabolit
Wiedźmin z walka rodem z Assassin's Creed?? Pogrzało cie chłopie? Przecierz to zupełnie inna bajka. Przeczytaj sobie książke (polecam, bardzo wciąga ;>), tam są dokładne opisy starć i to w jaki sposób Geralt walczy na pewno nie przypomina stylu Assassin's Creeda. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się zgarnąć jakiś upominek, miło :).

Czat minął bardzo przyjemnie. Widać, że panowie mają specyficzne poczucie humoru. Pozostaje tylko oczekiwać zarówno kolejnego czatu, jak i samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, szkoda że dopiero teraz wpadli na pomysł innego rozwiązania systemu walki :). Na PC podobał mi się tylko połowicznie, brak parad i bloków to wielki minus i do tego bardzo słaba walka przeciwników :(. Walka wieśkiem bardzo przyjemna ale było się takim terminatorem hehe.

Pozdrawiam i życzę konsolowcą udanej zabawy.
Miłego Sylwka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha.
Ale panowie z CDPR kit wciskają.
Innowacyjny system walki - ten na PC też miał być innowacyjny, a dostaliśmy jakąś gów**aną "klikaninkę". Oprawioną ładną animacją. Ale do jasnej cho**ry, czytałem książki i jakoś się nie dopatrzyłem aby Wiedźmin przez cały czas robił salta. Przesada. A konsolowcy dostaną pewnie "spajdermena" a nie wiedźmina. Będzie skakał po domach (wieżowcach) i latał w powietrzu. Super!
Smaczki w fabule - fabuła w wersji PC miała być rozbudowana i wielowątkowa ( i gra miała zajmować 100 h). A dostaliśmy fabułę krótką (60 h z zadaniami pobocznymi na normalnym poziomie). Na dodatek bardziej jednoliniowej fabuły już się stworzyć chyba nie dało. Zero o wyborów. O przepraszam są wybory: 1) zabij 2) nie zabijaj 3) jeśli wybrałeś opcję nr 2 to i tak musisz zabić! I to mają być te wybory. Żenua.
Ale co tu dużo gadać. Gra akcji która produkcji RPG nawet na oczy nie widziała i chyba nawet nie leżała na półce obok eRPeGa dostała nagrodę "RPG roku 2007" Za co? Chyba za dobrą reklamę i nic więcej.
Podsumowanie najlepszych gier "cRPG" ostatnich lat:
1) Oblivion - RPG roku 2006
2) Wiedźmin - RPG roku 2007
3) Fallout - RPG roku 2008
I zapewne:
4) Jakieś gó*no - RPG roku 2009
Ludziom się podobają takie siekanki. Ale z jakiego powodu nazywać takie coś mianem gry RPG? Widać, ża gatunek (prawdziwych) gier cRPG zanika, zastępuję go bezmyślne nawalanki w stylu Rambo.
Życzę konsolowcom aby dostali grę RPG a nie tępą nawalankę która z RPG nie ma (prawie) nic wspólnego.
Na koniec cytuję pewnego użytkownika tego forum:
"Elementy RPG albo nie odgrywają w nich żadnej roli (Wiedźmin), prawie żadnej (Mass Effect) albo zostały wykastrowane (Oblivion, Fallout 3). Czyli teza o zapaści gier cRPG jest jak najbardziej na miejscu. Chyba, że c = casual."
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Wiedźminie 2 ani słowa, ale pojawiły się wskazówki, że nie będziemy z pewnością zawiedzeni ;) Chat bardzo miło się czytało, a szczególnie fragmenty dotyczące Triss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartek1392 i Vegan, poczytajcie dokladnie co napisalem... bo najwyrazniej nie zrozumieliscie przeslania.
Chyba, ze rzeczywiscie nalezycie do tej czesci graczy ktora woli rabac kukly? I jak juz wspomnialem, chodzi mi o polaczenie realizmu z AC - ozywienie przeciwnikow czego oczwiscie Wiedzmin nie ma - z ruchami Geralta. Piruety, ciecia w stylu Geralta jak najbardziej, tylko niech przeciwnik w koncu ozyje!!!
Ksiazke czytalem w roli scislosci, moze nie cala sage ale zaliczylem opowiadania i 2 pierwsze ''tomy''. Na reszte dotychczas nie mialem czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radze zapoznac sie z tym:
http://www.gamereactor.dk/grtv/?id=3625
Sposob AC? Jezeli tak, jaknajbardziej nabede Ps3, tym bardziej, ze jak na moj gust warto, zwracajac uwage na nadchodzace exclusivy tej platformy, w szczegolnosci "Heavy Rain" ; ).
Co do paru osob sadzacych, ze w sposob, jaki PCteowy wiedzmin rozprawial sie ze zloczyncami jest zgodny z saga to jednak jestem zmuszony zaproponowac Wam o ponowne przeczytanie. Geralt, posiadajac badz co badz cechy baletnika, to to, co wyprawia na monitorze zahacza sie o ostry street dance z kukla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no prosze... jestem milo zaskoczony, ale na razie nic wiecej nie mowie. Filmik troche za malo pokazuje ale wszystko wskazuje na to, ze CDP RED obral dobra droge :) Zobaczymy jak to bedzie wygladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh :D jak wyjdzie na 100 % kupie na X-klocka :) na PC wiedźmina chyba 8 razy przeszedłem ;P tylko szkoda że w 1 wiedźminie zabrakło paru osób np Yennefer . Albo Był Alvin a wszystko podobne do książkowej Ciri . Czekam na wiedźmina 2 ;) i na Konsolowa edycje :) pozdrawiam i życze sukcesów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować