Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Quiz #42: Która z poniższych gier składa się z największej liczby płyt CD?

66 postów w tym temacie

Było coś większości tytułów w której książeczce w CDA. Myślałam że 7th Guest, była pierwsza w książeczce i było coś o dużej liczbie płyt. Chyba 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:49, wanta napisał:

Myślalem że więcej niż 7 płyt zadna z tych gier nie bedzie miala a tu zaskoczenie :p


Tak naprawdę materiału było dużo mniej, ale chodziło o to, by nie żonglować non stop płytami, przy przechodzeniu jednego rozdziału. Trzeba pamiętać, że były to czasy, gdy zawartość płyt nie instalowała się na dysku. Na HDD zapisywanie były wyłącznie save''y. Taka była właśnie złota era gier z FMV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu pytania, pierwsze co mi wpadło do głowy do Baldur''s Gate i jego 5 płytek (6 licząc z dodatkiem;)), ale patrze, że nie ma takiej odpowiedzi, to musiałem strzelać. Niestety niecelnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wbrew pozorom nie takie proste. Spora część tych gier znana była właśnie ze względu na dużą (jak na swoje czasy) objętość. Swoją drogą przygodówki FMV zestarzały się chyba najgorzej z całego gatunku, próbowałem ostatnio w coś z tej gałęzi zagrać i było mocno niegrywalne. Natomiast taki Broken Sword, czy Curse of Monkey Island, mimo podobnego wieku nadal są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować