Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Demo F.E.A.R.-a 2 jest wśród nas

87 postów w tym temacie

SoundWave zgadza sie, zauwazylem ze potrafia otworzyc drzwi samochodu i kryc sie za nimi, ale i tak inteligencja na poziomie easy i medium spadla w porownaiu do 1 czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ściągam demko aby przekonać się na własnej skórze czy aby gra naprawdę będzie taka fajna ;p. W FEAR jeden też grałem tylko w demo i w sumie przyznam, że bawiłem się przy nim całkiem miło, ale jakoś pełnej wersji kupować mi się nie chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, F.E.A.R. 2 zrobił na mnie negatywne wrażenie. Choć jak na dobrego (w tym przypadku nawet bardzo dobrego) FPS''a przystało, walki są poprowadzone niemal perfekcyjnie, choć sztuczna inteligencja przeciwników jest tragiczna. Tak tępych przeciwników w grach komputerowych ze świecą szukać - element ten stoi na poziomie chociażby ''genialnego'' Mortyra 2. Poza tym absolutnie nie jest straszna - w końcu nazwa do czegoś zobowiązuje, czyż nie? Do tego ten ostatni pojedynek w ''mechach''...

Podsumowując - twórcy mają jeszcze sporo do poprawienia. Tak ważnego elementu jak AI nie można lekceważyć. Poprawie mógłby również ulec klimat - jak powiedziałem wcześniej gra tylko próbuje być straszna, lecz jej nie wychodzi. Tak czy inaczej szykuje się naprawdę dobry FPS - z pewnością go zakupię.

P.S. Testowana przeze mnie wersja demonstracyjna przeznaczona była dla X360 - być może (choć szczerze wątpię) wersja PC jest o niebo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metalhead86 ja sciągłęm wersję PC i uważam że jest świetna i bardzo straszna, ty chyba grałeś w to albo dziś rano, lub przy świetle, nie rozumiem jak można się tej gry nie przestraszyć.
Ja grałem wczoraj wieczorem, na głośnikach i byłem sam w domu, to dodatkowo potęguje efekt.
Silnik jest dobrze zoptymalizowany, gra śmiga bardzo płynnie. ale przeciwników jakoś się prościej zabija tak jakby mniej trzeba było pocisków władować w nich aby zginęli, lecz mi to odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 16:00, Valium napisał:

W takim PS3 jest mniej bo nie trzeba wrzucac calej grafiki pare razy, dokladnie tyle
ile jest opcji detali. -_-''

demok DMC4 na PC to jakieś ~400MB? Lost planet ~600 albo 900MB? więc jakos sie da a tu widac ze nie cieli za dużo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 16:22, maniak18 napisał:

Metalhead86 ja sciągłęm wersję PC i uważam że jest świetna i bardzo straszna, ty chyba
grałeś w to albo dziś rano, lub przy świetle, nie rozumiem jak można się tej gry nie
przestraszyć.
Ja grałem wczoraj wieczorem, na głośnikach i byłem sam w domu, to dodatkowo potęguje
efekt.

Demko pobrałem i zaliczyłem również wczoraj wieczorem. Jak powiedziałem wcześniej, gra ani troszkę mnie nie przestraszyła. Zresztą tak jak dosłownie każda gra komputerowa od czasu pierwszego Stalkera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągnąłem to demko, dzisiaj przeszedłem i jestem po prostu zachwycony. Grafika ''''daje radę'''' i wygląda bardzo dobrze, klimat znakomity, grywalność bardzo wysoka, bronie bardzo przyjemne w użyciu. ;] Jedyny mankament tego demo to to, że jest strasznie łatwe, grałem na hardzie i niestety nie miałem absolutnie żadnych problemów z wrogami, mam nadzieję, że w pełnej wersji nie będzie aż tak łatwo. Mam też duże obawy co trybu multi, w pierwszej części multi było wprost genialne, natomiast w drugiej części zmieniła się trochę mechanika rozgrywki i bardzo jestem ciekaw jak to wpłynie na grę wieloosobową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 15:58, kedzior141 napisał:

Ja poczekam, aż dołączone będzie do jakiegoś pisma, nie chce mi się tyle ściągać ;)


Nie liczyłbym na to ;P To masa miejsca na płcie, które pisma wolą przeznaczyć na pełniaki labo coś innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 17:15, Ecko09 napisał:

> Ja poczekam, aż dołączone będzie do jakiegoś pisma, nie chce mi się tyle ściągać
;)

Nie liczyłbym na to ;P To masa miejsca na płcie, które pisma wolą przeznaczyć na pełniaki
labo coś innego :P


Poczekamy, zobaczymy, ja myślę że jednak się skuszą, to jednak jest gra na którą ludzie czekają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja miałem okazje skończyć już jakiś temu pełną betę i nawet tam SI stało na bardzo dobrym poziomie. Zupełnie i absolutnie nie zgadzam się z opiniami tych, którzy twierdzą, że boty to debile. :) Działają z taktycznego punktu widzenia perfekcyjnie, trafieni chowają się, ostrzeliwują krótkimi seriami zza węgła, bardzo często macają teren granatami, korzystają z zasłon lub sami je sobie przygotowują. To shooter w którym walczymy z często ciężko opancerzonymi ludźmi. Nie superbotami z jakiegoś Unreala, zdolnymi w ciągu ułamka sekundy znaleźć się po drugiej stronie mapy. Jedyna wada gry, to sztywne oskryptowanie pojawiania się wrogów. Kiedy wyczuje się schemat, można ich rozwalać po sztuce, kiedy kolejno pojawiają się w pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem demo. Moje wrażenia są strasznie pozytywne. Tak na serio to mnie nawet zaskoczył nowy strach. Myślałem, że Bullettime i sypiący się tynk już mnie nie zaskoczą. A tu szczęka mi opadła jak grałem. Grafa na full wygląda genialnie. Może to nie Crysis, ale jakoś pasuje idealnie do klimatu. Kurcze, naprawdę mnie zatkało... . Dobra idę jeszcze raz się B.A.Ć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty --> skoro przeszedles juz gre to mozesz powiedziec czy demo to jest jedna cala misja czy poprostu zlepak róznych etapów z całej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem demko drugi raz i jestem pozytywnie zaskoczony. Po Perseus Mandate nie spodziewałem sie niczego dobrego, a tu proszę. Nawet wymagania nie są takie straszne jak myślałem. Na moim Athlonie 3000+(kręcony do 2,5Ghz) śmiga na full detalach AAx4 aniso 16x w rozdzielczości 1920x1080. Momentami tylko lekkie spadki fps. Grafika co prawda powalająca nie jest, ale bardzo klimatyczna, szczególnie na 22".
Po pierwszym przejściu byłem zachwycony, ale pomyslałem sobie że teraz już wiem co i gdzie może mnie zaskoczyć więc za drugim razem powieje nudą. Odpaliłem ponownie i momo iż wiedziałem co mnie czeka, ponownie po ukończeniu byłem zadowolony. Demko jest dobre i mam nadzieję że taka też będzie pełna gra. Nie planowałem zakupu nowego Feara w dniu premiery, ale chyba jednak zmienię zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 18:38, Sw3aR napisał:

Myszasty --> skoro przeszedles juz gre to mozesz powiedziec czy demo to jest jedna
cala misja czy poprostu zlepak róznych etapów z całej gry?


To paradoks, ale... choć grałem w pełną, nie widziałem jeszcze na oczy demo. :) A obecnie poszedł się kochać przez jakichś budowlańców słup telekomuny z moją neo pod domem, więc chwilowo siedzę na BlueConnect. To i z zasysania nici... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować