Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

ema! Mam 250 zł i zastanawiam się nad zakupem mikrofonu pojemnościowego (BEHRINGER C1) lub jakiegoś dynamicznego (myślałem nad shure sm 48 ). Będe nagrywał w domowych warunkach, czyli w pokoju. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, jak dopiero zaczynasz nagrywać to bierz tego Shure... Po cholere Ci pojemnościówka? Pojemnościówka jest dobra jedynie jak masz studio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 13:52, NuGGet napisał:

Heh, jak dopiero zaczynasz nagrywać to bierz tego Shure... Po cholere Ci pojemnościówka?
Pojemnościówka jest dobra jedynie jak masz studio.


Jak masz studio i już wiesz, że jesteś dobry i ci wychodzi i chcesz to kontynuować ;-)
Więc Shure ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 23:24, ..::leŚniak::.. napisał:

Czasami jest fajnie powspominać beef, często dissy to najlepsze kawałki raperów w ich
historii (patrz np. Mezo i Owal), ale bez przesady.

Co do Owala to nie wiem, bo go nigdy nie słuchałem, lecz od Meza zacząłem słuchać rapu kilka lat temu. Powiem Ci że on miał o wiele lepsze kawałki choćby na mezokracji, tamtego czasu jarałem się tym bardzo...

A tak w ogóle to o jakiej zwrotce mówił Peja, że niby Żurom coś nagrał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś uczestniczy jeszcze w projekcie Rap Gram? O ile mi wiadomo, to jest tylko 5 osób... Niektórzy tu kozaczą, że potrafią nawijać, piszą o swoich projektach, ale dograć 1 zwrotki nie potrafią -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 16:21, bojanzaw napisał:

Ktoś uczestniczy jeszcze w projekcie Rap Gram? O ile mi wiadomo, to jest tylko 5 osób...
Niektórzy tu kozaczą, że potrafią nawijać, piszą o swoich projektach, ale dograć 1 zwrotki
nie potrafią -.-''

Jakbym miał mikrofon u siebie na chacie to bym się dograł, ale po pierwsze nie mam teraz czasu bo mam inne projekty na głowie ;), a po drugie... nie mam mikrofonu w domu. Żeby coś nagrać jeździmy do kumpla 20 km od mojego miasta...
A nie wiem czy jest sens nagrywać na mikrofonie od skajpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 17:00, Seqiu napisał:

A nie wiem czy jest sens nagrywać na mikrofonie od skajpa.


Jest. Ja na takim nagrałem swoje zwrotki i dobrej jakości jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 13:47, lukas1144 napisał:

ema! Mam 250 zł i zastanawiam się nad zakupem mikrofonu pojemnościowego (BEHRINGER C1)
lub jakiegoś dynamicznego (myślałem nad shure sm 48 ). Będe nagrywał w domowych warunkach,
czyli w pokoju. Co polecacie?



ale mu doradziliscie...
shure sm 48 jest drozszy od Behingera C1 o ok 20zl wiec ja bym ci radzil brac pojemnink bo lepsza jakosc zgrywanego wokalu. A na dodatek shure sm 48 jest typowo sceniczny ;]
elo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty tu skąd? ;p Kiedy wracasz? Bo już dwa dni pijemy ze Sławkiem bez Ciebie ;p

Bodżan >
Widocznie na gadaniu sie skończyło... -.- No, ale może ktoś jeszcze się dogra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2008 o 18:24, rymoholik napisał:

ja tu mam neta prosze Ciebie ;D

To póki jestes, najnowsze info ;p Osiemnastka NAJPRAWDOPODBNIEJ u Ehaa ;D Czyli wiesz co zrobimy z Waldmonsem ^^ Kupimy markery ;D

Dnia 27.07.2008 o 18:24, rymoholik napisał:

wracam za po jutrze albo po po jutrze ;p

Żebyś tylko był na osiemnastce Waldiego ;p

Dnia 27.07.2008 o 18:24, rymoholik napisał:

lece na impreze ;p

Yo ma brotha ;p Keep it gangsta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 18:28, Chaotizz napisał:

Skoro tak mało osób się dograło, to dajcie może troszkę więcej czasu? Powiedzmy, do 5
sierpnia? Bo, niektórzy mają kilka spraw do załatwienia (np. ja). ;/


Hmmm... Możemy też zrobić tak, że ci, którzy nie mają teraz czasu, to dadzą później, ale kawałek się nazwie "remix" ;) Będzie więc wersja oryginalna i remix ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 16:01, Seqiu napisał:

Powiem Ci że on miał o wiele lepsze kawałki choćby na mezokracji, tamtego czasu jarałem się tym bardzo...

Czy ja wiem? Jakieś dwa tygodnie temu odpaliłem Mezokrację (płytę całą, nie kawałek), żeby zobaczyć czym się kiedyś jarałem i np. taki Rejs Czwarty jest niezły, ale większość kawałków niezbyt mi podchodzi. Mam jakieś jego kawałki z nielegali i te są całkiem zacne. ALE uważam, że dissy to było apogeum jego umiejętności i to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

Dnia 27.07.2008 o 16:01, Seqiu napisał:

A tak w ogóle to o jakiej zwrotce mówił Peja, że niby Żurom coś nagrał?

Tak, kawałek "Mieliśmy nagrać". Pojechał po Sokole, Borixonie, a po Peji to właściwie nie (zwrotka na Peje zaczyna się słowami "do Ciebie to właściwie nic nie mam" ;D), tylko wspomniał jakieś tam jego głupie zachowania.

Co do projektu - ja najprawdopodobniej się dogrywam. A jeśli wypaliłby ten pomysł z remiksem to później dosłałbym zwrotę w lepszej jakości, bo chyba na dniach kupuję porządną kartę dźwiękową, a może nawet jeszcze jakiegoś dobrego majka dynamicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 19:03, ..::leŚniak::.. napisał:

> Powiem Ci że on miał o wiele lepsze kawałki choćby na mezokracji, tamtego czasu
jarałem się tym bardzo...
Czy ja wiem? Jakieś dwa tygodnie temu odpaliłem Mezokrację (płytę całą, nie kawałek),
żeby zobaczyć czym się kiedyś jarałem i np. taki Rejs Czwarty jest niezły, ale większość
kawałków niezbyt mi podchodzi. Mam jakieś jego kawałki z nielegali i te są całkiem zacne.
ALE uważam, że dissy to było apogeum jego umiejętności i to jest tylko i wyłącznie moje
zdanie.


Z tej płyty to na uwagę zasługują dla mnie tylko "Głosy". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się to czego się wszyscy obawialiśmy. Nasz ulubiony raper zaraz po Soulja Boyu zapowiedział:

"W internecie ukazał się zapowiadany wcześniej na poniedziałek utwór, w którym Peja odpowiada na zaczepki Żuroma, zatytułowany "Jedna runda". W zwiazku z tym faktem ,Żuromowi nie pozostaje nic innego, jak odpowiedziec na oskarżenia poznanskiego rapera. "Druga Runda" -tak bedzie brzmial tytul kawalka Żuroma,zostanie nagrany do konca lipca........"

Nie wiem jak wy ale ja już się boję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Czas na nagranie damy do 10 sierpnia...
ale na projekt zaprosze dzieki temu wiecej osob...


NuGG > a kiedy ta 18 ? bo nie wiem kiedy kombakować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, ten człowiek to jakiś debil jest :| Chyba nie wie że każdy już z niego ciśnie ;p Przecież Peja go zniszczy kompletnie, bo jak taka ciota jak żurom może kozaczyć do jednego z lepszych Raperów w Polsce? -.- Nie dośc że nawet w bit nie umie wejśc, to ma flow jak mongloski wojownik ninja ;p

Hejt >
29 Sierpnia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

arkuk to owojuhc...
bo chcialem sobie mikrofon pożyczyć z ich miejskiego centrum kultury na wieczne nie oddanie :P kuzyn ma klucze na sale ;p
a poza tym szkoda mi 15zl na bilet jak po jutrze moge wrocic samochodem za free ;p
to pogadaj z waldim zeby byla 30 a najlepiej 31 ;p 2 dni go nie zbawia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować