Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 03.09.2008 o 21:07, ..::leŚniak::.. napisał:

Jeśli chodzi o książki o rapie, to masz encyklopedię - Ego trip. Posiadam ją, później
przejrzę co tam jest o buncie, jak coś znajdę to podrzucę. Artykułów jakoś nie kojarzę,
ale musiałbym pomyśleć... A np. wypowiedzi raperów o buncie w wywiadach? Bo coś mi się
wydaje, że tu można trochę znaleźć.

A, i masz lipę jak trafisz na egzaminatorów co za sam temat będą chcieli Cię oblać.


W sumie wywiady też mogą być chyba. Jutro się babki z polaka zapytam. Jeśli znajdziesz w tej książce coś o buncie, to napisz mi, bo myślałem nad jej zakupem ;) Wiesz, nie mogą mnie oblać za sam temat, skoro sami taki wymyślili :P Są 2 tematy o rapie: ten, który podałem i jeszcze jeden - Postrzeganie świata w hip-hopie czy jakoś tak ^^ Na podstawie utworów też może być, więc tutaj myślałem nad NWA - Fuck Tha Police, Ice Cube - Race Card, Gangsta Rap Made Me Do It, It takes a nation (chyba). Jeśli znacie jeszcze jakieś, to proszę podajcie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:27, razormw napisał:

Bunt ? Postrzeganie świata ? Nie wyobrażam sobie,żeby w takim temacie nie zwrócić uwagi
na Public Enemy ;]

Ano, zapomniałem o nich. Jakie kawałki są godne uwagi, jeśli chodzi o bunt? Byle nie o policji, bo od tego jest NWA :P Chociaż każdy inaczej to widzi, więc się może przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Public Enemy to praktycznie każdy kawałek jest zaangażowany w jakiś temat.Myślę,że Bring The Noise i Don''t Believe The Hype będą wystarczające.Poza tym to chyba ich najpopularniejsze kawałki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jeśli znajdziesz w tej książce coś o buncie, to napisz mi, bo myślałem nad jej zakupem ;)
No tak przejrzałem spis treści i raczej nic o buncie nie znalazłem. Ale książkę jako źródło ciekawostek polecam (bo większość informacji tam to jakieś takie dziwne ciekawostki).
>Wiesz, nie mogą mnie oblać za sam temat, skoro sami taki wymyślili :P
O kurde, nie wiedziałem, że nauczyciele potrafią wymówić słowo rap ;] Zazwyczaj są ciemni i wiedzą tyle o rapie co te dzieci, co był do nich link wyżej.
>Postrzeganie świata w hip-hopie czy jakoś tak ^^
Mnie osobiście łatwiej by było o tym, tak na pierwsze skojarzenie to mi dużo więcej rzeczy na temat do głowy przychodzi. Ale jak będę zdawał to wtedy będę się mądrzył ;D
>Jeśli znacie jeszcze jakieś, to proszę podajcie ^^
W Polsce zdecydowanie króluje Firma, ale nie wiem czy opieranie się na ich tekstach jest czymś mądrym.

Jedyne zestawienie z Ego tripa co mi podchodzi pod bunt - 16 kawałków przeciwko mediom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:32, razormw napisał:

Public Enemy to praktycznie każdy kawałek jest zaangażowany w jakiś temat.Myślę,że Bring
The Noise i Don''t Believe The Hype będą wystarczające.Poza tym to chyba ich najpopularniejsze
kawałki ;)


Dzięki ;)

@leśniak: jeśli chodzi o media, to to też dobra sprawa. Trzeba się zaopatrzyć w książkę ^^

Myślałem kurde nad przygotowaniem tej prezentacji w formie rymowanej ;) Muszę spytać babki z polaka czy można tak :P Problem w tym, że musiałbym nawijać przez 15min xD Prawie jak 300 bars and runnin xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 21:52, bojanzaw napisał:

Myślałem kurde nad przygotowaniem tej prezentacji w formie rymowanej ;) Muszę spytać
babki z polaka czy można tak :P


Zdecydowanie odradzam :P Szczególnie jeżeli zaczniesz machać rękoma. Formę rymowaną egzaminatorzy, czyli nauczyciele polskiego (czyli w 90 % zgredy :P) odebraliby to jako komedię i z góry byś tracił punkty. Tradycyjnie ziomek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

nie wiem ile w tym prawdy ale z tego co słyszałem to Młody z legnicy (kiedyś był w Projekcie Stereografia z Djem Proxem i Mahdim) zdał maturę ustną z polaka na freestyle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 06:53, rymoholik napisał:

>

Bodżan ;D
Co się z Tobą stało ? ;p

Oglądał ktoś z was filmy z serii "BEEF" ?

No co? Tylko matura :P Ja oglądałem Beef 1, 2 i 3, bo do 4 nie mam napisów ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:46, MastAlol napisał:

Anyway, jest już 1szy klip do Mixtapu Dj Decksa http://pl.youtube.com/watch?v=EKkqBrYJMIU
Dj Decks Mixtape Vol. IV Teledysk (Kaczor,Gural,Peja)


Rofl xD Samochody przyklejone... Mogli chociaż wypożyczyć albo w ogóle ich nie dawać -.-'' W Polsce nie potrafią robić klipów O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:46, MastAlol napisał:

A tu jeszcze na fazę ciekawy blend :D http://pl.youtube.com/watch?v=-MGbD_yoTZw


Dawałem ze dwie, trzy strony temu, co nie zmienia tego, że to budzi u mnie przeogromną bekę ;D

Teledysku nawet nie chce mi się sprawdzać, dla mnie po promo szykowało się to na najgorszy kawałek na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha, to Lambo i Escalade od razu widać że wklejone. xD
A kawałek... taki se... Jak na taką ekipę, to nie jest jakiś miazgator. A i bit jakiś taki nijaki, ani to nie buja, ani nie łupie... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 15:46, MastAlol napisał:

Anyway, jest już 1szy klip do Mixtapu Dj Decksa http://pl.youtube.com/watch?v=EKkqBrYJMIU
Dj Decks Mixtape Vol. IV Teledysk (Kaczor,Gural,Peja)


Po kiego oni tam wklejali te zdjęcia samochodów ... wsią to zalatuje lekko. Ogólnie refren żalowny i Peja jakoś mi tam nie pasuje. Reszta nawet OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym tracku to Gural chyba najlepiej pojechał, ale do tego już się przyzwyczaiłem. I tak jak Dante napisał - Peja najgorzej. Jakoś tak, jak na niego, słabo. Jakby poleciał tak jak na StoPro albo Na Żywo z Poznania, to byłaby miazga, ale to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować