Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2008 o 22:34, rymoholik napisał:

och chłopie nie myśl że po kilku dniach będziesz wyginać flowem i robić master jak nie
jeden profesjonalista :P
żeby kawałek był cud to trzeba trochę popracować nad sobą i nad nim :P

Sie wie. Dlatego nawijam freestyle jak idę gdzieś i akurat nie słucham muzy, nawijam jak słucham muzy i skończy raper, nawijam jak śpię ;D

Dnia 01.09.2008 o 22:34, rymoholik napisał:

a co do tekstów - pamiętaj że liczy się jakość, przekaz i sens a nie ilosc ;)

Można nagrać kozacki kawałek bez sensu ;] Ale zgadzam się, że nie ilość się liczy.

Ten track DMX-a już mi kumpel podrzucił, ale dzięki ;] Niezły jest.

>Lubisz East West Rockers ? ^^
Miałem taki okres, że katowałem ich płytę chyba z 3 razy dziennie, tak przez dwa tygodnie minimum ;D Teraz mi przeszło, ale czasami lubię odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 22:47, ..::leŚniak::.. napisał:

Miałem taki okres, że katowałem ich płytę chyba z 3 razy dziennie, tak przez dwa tygodnie
minimum ;D Teraz mi przeszło, ale czasami lubię odpalić.

To jak się tak nimi zajarałeś to sprawdź Vavamuffin.Moim zdaniem te 2 zespoły robią najlepsze ragga/dancehall w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 22:47, ..::leŚniak::.. napisał:

Można nagrać kozacki kawałek bez sensu ;] Ale zgadzam się, że nie ilość się liczy.


mnie jakoś nie ruszają jakoś kawałki bez sensu :P
ale jaram się kawałkami które są na pierwszy rzut oka bez sensu, a na koniec mają przepiękna puentę :P
mistrzem w takim czymś jest dla mnie Łona..
Kawałki "Rozmowa z Cutem", "A dokąd to", "Artysto Drogi II", "Kiosk", "Ą, Ę" to miazga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam ;] Chociaż dla mnie najlepsi to właśnie East West Rockers, Natural Dread Killaz (dzisiaj wyszła płyta ich członka, Messajaha) no i jeszcze kilku, których ksywek nie pamiętam, bo dawno jakoś nie słuchałem takiej muzyki. Ale niektóre takie numery dają kopa jak nic. A "Więcej ognia", które wspominałem w kawałku to genialny bangier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 22:47, ..::leŚniak::.. napisał:

>Lubisz East West Rockers ? ^^
Miałem taki okres, że katowałem ich płytę chyba z 3 razy dziennie, tak przez dwa tygodnie
minimum ;D Teraz mi przeszło, ale czasami lubię odpalić.


ja tak w zeszłym roku katowałem Dreadsquad Dread za dreadem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Mnie Łona najbardziej rozwalił "A dokąd to", jak zczaiłem o co chodzi to czułem się jak po stosunku analnym w mózg, przez ucho. Dosłownie. A uwielbiam tyle jego tracków, że nie chce mi się wypisywać całej dyskografii ;D No, a Insert z kielonem (numer 215) leżą na półce.

Przepraszam, kliknąłem Odpowiedz zamiast edytuj. Prawda taka, że ragga potrafi uzależnić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Z NDK kojarzę tylko Bibę :P
Jakoś nigdy mnie te klimaty nie poruszały choć kilka kawałków w tym stylu naprawdę dobre ;)
ale jakoś nie żebym sie nimi napawał dzien i noc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No NDK też jest masakryczne (w pozytywnym sensie) Jeszcze DreadSquad (w Wielkie Joł są) ma zajebiste kawałki.Większość takie energiczne jak Więcej ognia.Ale to tylko soundsystem,robią riddim a inni nawijają,m.in:Tede,Reggaenerator i tam dalej dobra ekipa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Biba" to według mnie jeden ze słabszych numerów (a według niektórych najlepszy, kwestia gustu). Obadaj "Good Sensi" na YT, to jest przekozak.

EDIT: Ale ruch w temacie ;D Dredsquad już chyba nie jest w WJ, był przed rozpadem jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak lubicie klimaty takie to ściągajcie Propaganja 2008 ;) (za darmo to jest ;P) Najlepszy kawałek imo- blanta na melanż ;]

No a Dreadsquad rzeczywiście..coś zniknęli ze strony Wielkie Joł...
A ja się na koncert Vavamuffin wybieram w listopadzie :P East West Rockers jak tu do mnie przyjadą to nie ma szans żebym nie poszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie lipa, bo pamiętam tylko dwa hip-hopowe koncerty w tym mieście. Raz był Peja (ale to daaawno temu, za czasów Na legalu chyba) w takim niby-klubie, co w ogóle zbankrutował zaraz po otworzeniu, bo był beznadziejny. No i było 52 Dębiec (za czasów P-Ń VI). Dali świetny koncert, bawiłem się jak nigdy. Tyle że ze mną bawiło się tak z 20 osób, a pozostałe 50, które przyszło na koncert SIEDZIAŁO na krzesłach. Jak patrzę na to miasto to myślę, że rap umarł.

Ale za to mam plakat Natural Dread Killaz z autografami. I jak szczęście się uśmiechnie to na dniach będę miał płytę Messajaha z dedykacją ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co do rapu w moim mieście nie mogę narzekać bo chociaż podziemia tu jest kompletne zero...ale to tu Liroy wpadł na pomysł nagrania płyty rap (w Teatrze Muzycznym..coś gdzieś tam było ;p),tu 12 ławek było,tu co roku jest świetny festiwal,tu co roku jest Open''er gdzie jak na razie byli:Jay-Z,Cypress Hill,Snoop Dogg,The Roots,Kanye West,Abradab,Fisz i Emade,OSTR,Vavamuffin,Indios Bravos i jeszcze paru których już nie pamiętam :P

A co to za koleś ten Messajah ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była premiera ;] Już o tym pisałem gdzieś wyżej. Jakieś tam tracki z tego już wcześniej latały. Jak dla mnie kozak. A gościnnie jest na bank Luta z East West Rockers, ale inni może też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tajne ;D Jak dostanę to zaszpanuję. Dobra, czas iść spać, bo jutro na 8:55 do szkoły, jeszcze muszę na pieszo maszerować. Tylko na dobranoc zarzuciłem sobie pewną zwrotę ("Rap gram, rap kładę, rap z gitarami" ;D).

Jutro jak wrócę ze szkoły to wrzucę chyba następny kawałek ;D Nawijam, nawijam, bo inaczej się nie nauczę. W sumie to nawet teraz bym nagrał, ale cała rodzina śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować