Zaloguj się, aby obserwować  
Shade

Rap, Hip-Hop, Kultura i wszystko co związane...

17267 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2009 o 19:06, Gothic 12 napisał:

Polećcie jakiś dobry polski hip-hop. Coś jak K44(Raczej 2 i 3 płyta, gdyż Ksiega Tajemnicza
jest tylko jedna...;) ), lub jak 52Dębiec czy PFK. Cwaniaki typu Peja odpadają.


A ja z podziemnej strony - Ortega Cartel, Jimson, Dinal. Oprócz nich to np. The Jonesz (nawija Kanadyjczyk, ale bity polskie), L.U.C (skoro Magika lubisz to i on Ci podejdzie), Pezet z Noonem, Tymon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 19:06, Gothic 12 napisał:

Polećcie jakiś dobry polski hip-hop. Coś jak K44(Raczej 2 i 3 płyta, gdyż Ksiega Tajemnicza
jest tylko jedna...;) ), lub jak 52Dębiec czy PFK. Cwaniaki typu Peja odpadają.

Peja cwaniakiem? To już chyba lekka przesada...

A co do kawałków to obczaj: L.U.C., OSTR, DonGuralesko, Sheller, Słoń, Afront, Fokus, PIH...

Chociaż i tak pewnie większość Ci nie podejdzie, bo nie do końca kierowałem się Twoimi kryteriami. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 19:06, Gothic 12 napisał:

Polećcie jakiś dobry polski hip-hop.


Oprócz już wymienionych...

Trzeci Wymiar, Baerte, Kopruch, PeeRZet, Projekt Intruz (Gruber z WysokiegoLotu i Jaros z Decybela w rapcore''owym brzmieniu), Bakflip (Jasiek z Afrontów na wokalu, także rapcore), Stagma, GieReR (jak na razie jest tylko EP''ka ale nowy album w drodze), Judgement of Heaven (projekt GieBeR''a i jego ziomka, niby wyszło promo do albumu w 2007, ale nie pojawił sie on do tej pory), A.J.K.S. (raczej dla hardkorowców :P), Wybuch (tyle rymów co ma na swojej pierwszej płytce to niektórzy ludzie nagywający przez parę lat nie mają w całych dyskografiach swoich), Sifu (psycho rapsy z Krakowa, IMO bardziej psychodeliczne niż Prolog), następne alternative/psycho klimaty to SumaStyli, jedna z najmocniejszych na dzś dzień grup w PL rapie, solówki Skora i Buki też miotą, K2, Ditlu & Sajan, Banita (też poniekąd psycho rap, warto sprawdzić), z PDG dorzucił bym jeszcze Ramone 23, Rafiego, Qlopa, czy RR Brygadę (w składzie Ramona i Rafi)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 20:55, Chaotizz napisał:

Peja cwaniakiem? To już chyba lekka przesada...

Oczywiście, goła klata na okładce i gadanie o swojej bandzie cwaniaków to rzeczywiście nie jest cwaniactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 20:55, Chaotizz napisał:

Peja cwaniakiem? To już chyba lekka przesada...

Peja się wycwaniakował (i sam siebie podsumował) tatuażem na klacie :].

Spoiler

Chu*owe życie = chu*owy rap


Dante, zapomniałeś o Sekaku jeszcze ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Smarki Smarka i ogólnie Brudne Serca. W necie jakieś zbiory kawałków ich można znaleźć, ale pozycja Smarki/Pysk/Kixnare - Naje*awszy EP to już klasyka i obowiązkowa pozycja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:29, ak.47 napisał:

Dante, zapomniałeś o Sekaku jeszcze ;P.


No fakt, jeszcze nie mam ich w playliście więc umknęli mi, a z tego co widziałem to szykują nowy materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za dubla, ale właśnie ogarniam następny track z "Sickology 101" Tech N9ne''a... Zupełnie inny klimat niż na tym pierwszym, bardziej wicked, no i co ten typ potrafi z flow zrobić to miazga i w dodatku umie jeszcze refren zaśpiewać... Jaram sie już na samą myśl, że w tym roku wyda 2 albumy, bez kitu ale będzie katowanie... Póki co:

Tech N9ne - Red Nose > http://www.youtube.com/watch?v=9TQwONQ-1mA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 23:31, Dante Dy`nei napisał:

Sory za dubla, ale właśnie ogarniam następny track z "Sickology 101" Tech N9ne''a...
Zupełnie inny klimat niż na tym pierwszym, bardziej wicked, no i co ten typ potrafi z
flow zrobić to miazga i w dodatku umie jeszcze refren zaśpiewać... Jaram sie już na samą
myśl, że w tym roku wyda 2 albumy, bez kitu ale będzie katowanie... Póki co:

Tech N9ne - Red Nose > http://www.youtube.com/watch?v=9TQwONQ-1mA

O dzięki za linka, jutro zaczynam operację: jaram się :]

hmm co do nielegalsów ;) to kiedys sluchalem Mroku podobalo mi sie, szczegolnie przyjemny glos ;) Emiś z poznania z Green Team z P-ń podobnie ;) Ktos wspomnial PiHa, a ja zaluje, ze chyba nie ma zadnej solowej produkcji Pyskatego ;p i WTF chyba nikt z was nie wymienil... Eldo ;p i co mi zrobicie ja tam Tede lubie :P!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2009 o 22:25, ko?nik napisał:

> Peja cwaniakiem? To już chyba lekka przesada...
Oczywiście, goła klata na okładce i gadanie o swojej bandzie cwaniaków to rzeczywiście
nie jest cwaniactwo.

Oddaję honory... Nic nie było mi o tym wiadomo, więc wybaczcie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 22:02, MastAlol napisał:

Dobre, gruby bit + zajebista nawijka, Kiedy ten mixtape wyjdzie? Wiesz coś więcej nt.?


Cider nic konkretnie o dacie nie pisał, jest tylko info, że cytuję "Nadchodzi coraz wiekszymi krokami...".
Na dniach ma być pełna tracklista podana.

Okładka - http://www.hip-hop.pl/users/data/music/covers/1237806915_o.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie nie wiecie zawodnik z Suburban Noize Records - Big B - wydał nowy album "American Underdog", którego premiera miała miejsce 2 dni temu. Samego Big B możecie kojażeć ewentualnie z zespołu OPM, który stał się niegdyś bardziej popularny za sprawą kawałka "Heaven Is A Halfpipe", aczkolwiek nie jest on frontmanem tego bandu a 2 wokalistą, no ale mniejsza... Big B solowo tworzy raczej rap i rapcore ale w bardziej spokojniejszym brzmieniu (przynajmniej z tego co słyszałem do tej pory od niego). 2 single z nowej płyty są właśnie w takich klimatach, zostały one sfilmowane jako 2 częściowy mini film...

Part 1: Big B - Criminals > http://www.youtube.com/watch?v=8GvRn3sJaSM
Part 2: Big B - Sinner [feat. Scott Russo of Unwritten Law] > http://www.youtube.com/watch?v=borwYU3GEb4 > ten track ma taki klimat że głowa mał, jaram się mocarnie...

Co do Subnoize, to jeszcze nowy album Cypress Hill ma wyjść w tym roku nakładem tej właśnie wytwórni, także myślę że będzie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować