Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opóźnienia w premierach EA

25 postów w tym temacie

Dragon Age opóźniony? ;/ szkoda S3 zawsze EA wyrabiało się co do wydania, ale czasami tak bywa, nic pozostaje nam czekać cierpliwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przez co opóźnili Dragon Age? Przez te cholerne konsole!
Na stronie EA przeczytałem wypowiedź dotyczącą zdażenia.
Mniej więcej to wygląda tak:

"Dragon Age wykształcił zdumiewający poziom jakości (...)
więc musi zostać wydany wraz z wersjami konsolowymi.
Dzięki temu zaliczy lepszy start."

Nie no. . . spoko mariola :/ tylko że konsolowe edycje
miały się ukazać końcem 2009.
Zatem termin "druga połowa" nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Bardziej tu pasuje IV kwartał 2009.
I znowu przez ##^%^* konsole człowiek musi cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie! Godfather II przesunięty ? A na gram.pl ruszył już pre-ordering. W sumie to może lepiej jeśli chcą dopracować gry jak tylko mogą, niż wydawać 102938457 patchów. Z drugiej strony wygląda to na ostry chwyt marketingowy i budowanie tajemnicy wokół najgorętszych tytułów roku 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 11:50, Econochrist napisał:

"Dragon Age wykształcił zdumiewający poziom jakości (...)
więc musi zostać wydany wraz z wersjami konsolowymi.
Dzięki temu zaliczy lepszy start."


Jeżeli wyznacznikiem jakości co się tyczy cRPG jest na konsolach Oblivion to specjalnie jeśli DA ma być wydany równocześnie na konsole i na Blaszaki różnicy w grze bym nie widział a co zatym idzie zamiast cRPG można dostać Oblivionowatą sieczkę, jakoś nie widzę tego, że DA ma być konsolowym cRPG-iem podobnym do Baldura etc...
Ale zawsze mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno słowo jeśli chodzi o Dragnon Age - "BEZCZELNOŚĆ", od 1,5 roku mówią ze będzie to tymczasowy exclusive na PC a tu baah EA się zachciało pieniędzy (jak zwykle zresztą), pewnie boją się żę przez te pół roku większość zdąży sobie pograć na PC i mało osób kupi to na konsole (gdzie gry są droższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę przesunięto premierę Godfather II ze względu na podkręcenie "hype''u" związanego z grą, to bardzo dobrze - tylko chcę widzieć to w pismach i portalach ;) Dotychczas ta pozycja była słabo reklamowana, a premiera praktycznie rzecz biorąc tuż tuż - zobaczymy, co zrobi EA.

Zaś co do Dragon Age - premiera tak jak sądziłem została przesunięta, by pokryć ją z wydaniem konsolowym. Moim zdaniem to lepiej, bo od razu gra ukaże się na trzech platformach i żadna strona nie będzie poszkodowana. Prawda jest taka, że i tak wersja na konsole sprzeda się znacznie lepiej, niż na PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, Dragon Age. Nie interesowałem się do tej pory produkcją, dziś zobaczyłem że wydaje BioWare (wg mnie najlepsze studio :]), i poziom zainteresowania drastycznie podskoczył. Może obejrzę kilka trailerów i gameplay''ów, wtedy poziom podskoczy do zamówienia Pre-ordera.

Co do GII.. gdybym swego czasu nie zobaczył w sklepie gram.pl że jest pre-order, to bym nie wiedział że gra powstaje. A I wg mnie udania nie była - na szpilkach Mafii do pięt nie dorastała. I w kapeluszu też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo na PC nie ma prawa być exclusiva bo za raz Microsoft i Sony będą beczeć.
To jest kpina! Totalnie mnie wkurzyli tym posunięciem.
Jak nigdy nie osądzałem EA (chyba że o DRM) to teraz przegięli nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malcollm poszukaj trochę w sieci o DA.
To naprawdę świetnie zapowiadająca się gra.
Prawdziwy następca Baldura.
Nie zrobią z tego bezczelnej sieczki ala Oblivion.
BioWare ma porządną pozycję na rynku
i zasadniczo nie wydają byle czego.

Swoją drogą gdy na horyzoncie lekko powiewa flaga o nazwie Baldur''s Gate 3
nie wiem czy stosownym jest nazwanie jakiejkolwiek gry jego następcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli "Dragon Age" zaliczy obsuwę ? Cóż mówi się trudno - żyje się dalej, czasu na granie mało, więc przynajmniej w spokoju pokończę zaległości ("Drakensang" leży nietknięty). W sumie - grze to wyjdzie tylko na dobre: dokończą w spokoju wersje konsolowe, dopieszczą wersję PC.

Econochrist ---> Nie bądź jak pies ogrodnika. Korona Ci z głowy nie spadnie jak pograsz trochę później. Tak Cię boli, że "konsolowcy" też pograją w tą doskonale zapowiadającą się grę ?

Malcollm ---> "Oblivion" nie jest wyznacznikiem jakości na konsolach. To jest gra multiplatformowa, więc równie dobrze można by napisać, że to wyznacznik jakości na blaszaku :) Nie patrz na platformę, patrz na studio, które grę robi. BioWare nigdy nie skrewiło :) KoTORa na pewno kojarzysz - dziś uznawany jest za klasykę cRPG. Podobał się recenzentom, podobał się graczom - nikt się nie czepiał fabuły, mechaniki, dialogów, gameplayu, itd. A teraz szok - wersja blaszakowa była portem z Xboxa (tego pierwszego). Jak się chce to można :) Biorąc pod uwagę że Dragon Age robi BioWare o jakość wszystkich trzech wersji jestem spokojny. Osobiście na 90% kupię wersję PC - no chyba że EA da jakieś mega chore DRM-y. Wtedy to moja 360 się ucieszy :)

master matrox---> "Prawda jest taka, że i tak wersja na konsole sprzeda się znacznie lepiej, niż na PC ;)"
Być może, być może :) Tylko co wtedy powiedzą Ci wszyscy "pro" gracze z blaszaka ? Co z ich tezą że "panie konsole to jeno są dobre do mordobić i platformówek" ? To może być dla nich duży szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie, że grę przesuwają z powodu konsol jest śmieszne. Takie są prawa rynku - to dominujące platformy jeśli idzie o obrót finansowy (łatwiejsza obsługa, mniejszy realny wkład finansowy w sprzęt pomimo droższych gier, mniejsze - bo nieco trudniejsze piractwo) i płaczem się tego nie zmieni. I to nie jest kwestia nacisków MS i Sony (teorie spiskowe się kłaniają widzę), ale czystej kalkulacji finansowej. Wydawca gier to nie instytucja charytatywna, akcjonariusze żądają zysków, z czegoś utrzymać studia trzeba. Stworzenie i reklama tych gier też za darmo nie są. I żeby nikt mi nie wyskoczył z zarzutem fanboystwa - gram zarówno na kompie jak i konsolach. Prawda jest taka, że jedne gry się lepiej sprawdzają na blaszaku, a inne na konsoli.

Poza tym jak już ktoś powyżej stwierdził - lepiej dostać produkt dopracowany niż wymagające -nastu patchów rzeszoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lordpilot tak mi przeszkadza.
Bo wszyscy traktują konsole jak ALFĘ I OMEGĘ.
Jeśli robią dobrą grę to wydają ją na konsole.
"Bo tam nie ma piractwa"
Bullshit! Sam mam znajomego co ściąga gry na swojego zhakowanego Xa.

Ale gdy robią grę i zapowiadają, że wyjdzie tylko na PC
to tylko trzeba czekać aż skorygują i powiedzą, że na konsole też wyjdzie.
Dragon Age od początku miał być exclusivem PC ale widocznie komuś to nie było w smak.
Korona to by IM nie spadła z głowy jak by w jeden hit sobie nie pograli a;bo pograli dużo później.

"Jak pies ogrodnika szczerze będę Ci dziś życzył."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać. Gra jest po prostu nie gotowa, a Bioware zawsze przesuwa premiery.
Ujmę to tak: wolicie dostać grę dorównującą poziomem KOTORowi pierwszemu, który się spóźnił, czy KOTORowi drugiemu, który wyszedł w zapowiedzianym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole poczekac jeszcze tych kilka miesiecy na Dragon Age;niech te gre dopieszcza do najwyzszego poziomu.Jak sobie bowiem przypomne jakimi gniotami niektorzy producenci gier uraczyli w ostatnim czasie nas graczy to sie po prostu robi niedobrze!I jeszcze te durne tlumaczenia,ze to niby presja graczy wymusza na tych biedakach pospiech i przez to te buble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać downgrade''u grafiki, uproszczonego interfejsu i braku magii BioWare. Co jak co, ale to studio straciło już duszę razem z Mass Effect. Gra niby dobra, ale brakuje jej tego atrybutu. Chodzi o +10 do BioWare, czyli klimatu dobrego RPGa. Tak skończy też Dragon Age. Na Beth się zawiodłem, na BioWare się zawiodłem.. o Gothicu 3 nawet nie wspomnę. Ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Infher masz rację, wszystkie te studia walą ostatnimi czasy tandetę. Niestety, już nie wrócaą te lata baldurów, falloutów i tormenta (złoty wiek cRPG :). Trendy się zmieniają, masy wolą co innego - więcej akcji. Smutna prawda jst taka, że producenci nie będą dokładać kaski dla kilku zapaleńców.

Co do przesunięć - piractwo, panowie, piratwo. Ostatnimi czasy gry wychodzą pierw na konsole, a potem na pc. To się dzieje dlatego, że po pierwsze gry na konsole są dwa razy droższe, a po drugie na konsolach problem z piractwem jest o wiele mniejszy, a na ps3 nie ma go wcale (co jest według mnie głowną przyczyną dlaczego ta konsola się nie sprzedaje). Uważam, że jest to posunięcie pod względem biznesowym jak najbardziej logiczne i uzasadnione. Sam nie mam z tym większego problemu, bo jestem w stanie pograć sobie w jakąś produkcję kilka miesięcy po jej premierze. W ostateczności mogę kupić wersję na ps3, ale mnie jeszcze nie pogieło żeby płacić dwie stówki za gierkę, która mi starczy na 10-15h rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 12:40, master matrox napisał:

Prawda jest taka, że i tak wersja na konsole sprzeda się znacznie lepiej, niż na PC ;)


Masz szklaną kulę czy po prostu nie wyszła prowokacja wywołania flamewara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować