Zaloguj się, aby obserwować  
Slappy

Battlefield: Bad Company 2

8837 postów w tym temacie

Bycie snajperem to głównie zabijanie na dużym dystansie. Oni są snajperami, tylko zaliczają się najczęściej do nielubianego przez ludzi grona Bush Wookies. Dobry snajper nie siedzi na drugim końcu mapy z x12 tylko eliminuje ludzi, którzy zagrażają drużynie. Drużyna 2x Assault, Medic i Recon, który potrafi dobrze spełnić swoją rolę, ma wielką siłę ognia i może wykonać każde zadanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w trybach innych niż gorączka to mi się snajper nie widzi. Oczywiście można, ale to nie to samo co w gorączce. Ja tam kampię snajperem, chyba że trzeba podkręcić tempo bo mało respawnów zostało i trzeba podłożyć pakę pod MCOM-a bo niema kto oczywiście tego zrobić (może trochę przesadzam bo podkładają ale czasami jest taka gra że przez całą grę nic nie podłoża). Jak snajper bardzo pomagam drużynie bo nie tylko zabijam ale też zaznaczam ich pozycje. Gdy podłożą pakę pod MCOM-a to najczęściej nalot i dodatkowo każdego próbuje zabić zanim rozbroi. Oczywiście nie zawsze się udaje ale miałem całkiem sporo akcji że to dzięki mnie udało się przejść dalej, do następnego punktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz z siebie bohatera :p
Snajper jest dobry na niektórych mapach TDM takich jak Laguna Presa czy Arica Harbor.
I... nie ma w tej grze "nalotu" jest za to nawała artyleryjska a.k.a. mortar strike...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem czy to rzeczywiście pomaga :D

Jak jest w BC2 z no-scopami? Zauważyłem że ze snajperek no-scopy prawie zawsze siadają na środek ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w zwiadowcy wybiera się Specjalność przybliżenie x12 to się jakoś reguluje ? Bo nie widzę różnicy pomiędzy zwykłym a tym x12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 20:35, Crew_900 napisał:

Jak w zwiadowcy wybiera się Specjalność przybliżenie x12 to się jakoś reguluje ? Bo nie
widzę różnicy pomiędzy zwykłym a tym x12.

Nic się nie reguluje. U mnie widać dużą różnice pomiędzy powiększeniem x12 a zwykłym

Też macie problem z zalogowaniem się teraz na bfa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie no-scope leci ZAWSZE w sam środek ekranu. Namalowałem sobie kropkę flamastrem i zacząłem testować. Kilka headshotów bez celowania raczej potwierdza wynik testu :P
Boje się tylko, że kropeczka zostanie na monitorze i nie trzymam jej tam za długo, muszę kupić sobie flamaster do pisania po tablicach i jeszcze się pogra :p
Polecam, spróbuj, ciekawa rozgrywka się robi ^^
Niestety, czasami można dojść do konkluzji, że więcej zabijasz pistoletem niż karabinem w takich sytuacjach :P


@Crew_900
Wbij się na mapkę TDM Arica Harbor. Weź broń z x12, a potem zamień ją na x8 ( normalny scope ). Na tej mapce idealnie widać różnicę. Nie jest ona wielka, ale czasami pomocna, szczególnie jak się wali przez pół mapy headshoty -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie celuje się w górną część głowy. Jeśli jesteś blisko to trafisz w górę głowy, jeśli dalej to trafisz niżej. Jednak jest to dobre na sam początek. Z czasem odruchowo wiesz jak celować.

Jeśli strzelasz na znacznie większych dystansach musisz celować wysoko. Najlepiej testuje się to na mapie Valparaiso, gdy jesteś w ataku i masz widok z 2 bazy na 3 i 4. Dużo statycznych celów, otwarta przestrzeń, idealna pozycja dla snajpera.

Poza odległością dochodzi też broń. GOL Sniper Magnum ma prawdopodobnie najmniejszy opad kuli, natomiast M24 ma dość duży, więc celuje się wyżej.

Poćwicz, a jeśli masz pytania, pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem jeszcze na PC to GOL był moją ulubioną snajperką, teraz gram na X360 i używam tylko M24 i mam już prawie platynę. Kwestia przyzwyczajenia, raz widziałem gościa co wymiatał z T88.

A co do no-scopów dzięki za radę, spróbuję chociaż nie sądzę żeby rodzice byli zadowoleni z kropki na środku TV :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie T88S i SVU są dobrymi karabinami, ponieważ nie jestem wspaniałym snajperem i gdy nie trafię wolę od razu mieć 2 strzał zanim ktoś się schowa. VSS jest dla mnie zbyt narwany, nie wiem jak można go używać na dłuższych dystansach, przecież on niesie kule gdzie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do VSS biorę zwykle dodatek żeby mieć więcej ammo i używam go w bliskiej odległości strzelając z biodra. zwykle krótka seria powali każdego, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, też tak robię. Branie innego moda byłoby głupotą. On za szybko strzela. Nawet "krótka seria" wywala około pół lub 3/4 magazynka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, gram na PC. Rodzice nie chcą mi pozwolić kupić konsoli bo uważają, że muszę się uczyć, a jak ją sobie kupię to będę tylko grał :p
Dlatego też zostaje mi tylko stary, poczciwy pecet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2011 o 19:46, Sigu napisał:

Tak, gram na PC. Rodzice nie chcą mi pozwolić kupić konsoli bo uważają, że muszę się
uczyć, a jak ją sobie kupię to będę tylko grał :p
Dlatego też zostaje mi tylko stary, poczciwy pecet


Na PC chyba każdy zaczynał :)
Ja na swojego iksa pracowałem 3 tygodnie na wakacjach, rodzice myśleli podobnie a tu proszę, średnia 4.5 w szkole jest ^^

Odnośnie BC2 to jakimi grasz broniami w innych klasach? Jak dla mnie to Assault = M16, Inżynier = 9A91, Medyk = MG36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się teraz wbić platynki na wszystkich broniach więc różnymi, ale obecnie najcześciej:
Assault -> XM8P
Recon -> SVU
Medic -> M249
Engineer -> UMP45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, właśnie dostałem odznaczenie za zdobycie wszystkich brązowych gwiazdek w broniach. Dostałbym i to drugie za 10k gdyby nie to że a) pierwszy raz od prawie 100h na mapie Laguna Presa, wreszcie dane mi było atakować w trybie gorączki i zasiąść za broną w łodzi. Po Vietnamie (który mi już nie działa) brakowało mi 1 killa.
Co się okazuje? Że kille z łodzi w BC2 i Vietnam się... nie łączą/stackują? Na to wygląda.
No i stacjonarne bronie, heli może ze dwa razy ustrzeliłem w grze, tanka z KORNa nie idzie ustrzelić, nikt się nie nabiera :]
Pokręcona sprawa ale cóż zrobić.

Co do broni
Assault i również M16a2. M416 niby fajne, parametry super ale nie lubię nią grać. Miałem chrapkę na An-94 ale okazał się słaby.
Recon - VSS na mniejszych, SVD zazwyczaj a Barret na np. Dniu Żniw.
Medic - pierwsze 3 karabiny.
Engineer - Uzi, rewelacyjna celność przy krótkich seriach. W Vietnamie wymiatała lepiej niż pepesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.) Kille w Vietnami i BC2 liczą się do jednej puli
2.) Co do Emplacedów to można łatwo zdobyć na dowolnym rushu w obronie, a najlepiej na Port Valdez, gdzie atakuje tylko piechota.
3.) M16A2 jest wspaniałą bronią, jest bardzo celny na większych dystansach i po prostu zabija.
4.) w BC2 nie ma SVD
5.) UZI raczej wymiata ( r. męski ), a nie wymiata ( r. żeński ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vietnam jest za łatwy :p
Broń zabija zaskakująco szybko, jest zaskakująco celna.
I ludzie grają tak jakby chcieli a nie mogli :)

20110515145327

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować