• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Piterixos

Brak możliwości pisania polskich znaków i przestawiające się klawisze ''''y'''' z ''''z''''

Pytanie

Czasami nie wiadomo z jakiej przyczyny klawisz ''''y'''' z ''''z'''' zamieniają się funkcjami. No więc odpowiedniom kombinacją klawiszy naprawiam ten błąd ale to tylko powoduje powstanie gorszego problemu, a mianowicie trace możliwość pisania polskich liter:-( pomaga dopiero restart kompa. Czy da się temu przestawianiu się klawiszy jakoś zaradzić? Albo czy jest jakaś szybsza metoda naprawiania problemu niż restart kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.02.2009 o 14:53, Piterixos napisał:

Czasami nie wiadomo z jakiej przyczyny klawisz ''''y'''' z ''''z'''' zamieniają się funkcjami.
No więc odpowiedniom kombinacją klawiszy naprawiam ten błąd ale to tylko powoduje powstanie
gorszego problemu, a mianowicie trace możliwość pisania polskich liter:-( pomaga dopiero
restart kompa. Czy da się temu przestawianiu się klawiszy jakoś zaradzić? Albo czy jest
jakaś szybsza metoda naprawiania problemu niż restart kompa?


najlepiej to sobie wykasuj zbędne układy klawiatur - bo to o czym piszesz to zmiana klawiatury z programisty na polską Z-Y lub na angielską (brak ogonków)

w Windows XP robi się to tak:
START-ustawienia - panel sterowania - opcje regionalne i językowe - języki - szczegóły

wyrzuć stamtąd wszystkie układy oprócz POLSKI PROGRAMISTY
wtedy nawet jeśli nieświadomie klikniesz lewy ctrl + shift to klawiatura nie zmieni układu bo będzie tylko jeden domyślny i słuszny PROGRAMISTY ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2009 o 15:46, mouhhg napisał:

A co do klawiatury.
Powiedział by mi ktoś jak się robi wszystkie znaki których nie ma na klawiaturze?.Pliss.



Mogę Ci tylko takie R w kółeczku powiedzieć

Trzymasz lewy ALT i wstukujesz na klawiaturze numer. ciąg cyfr 0174

Wychodzi Ci takie R w kółku. Czyli znak Reserved chyba. A reszty nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.02.2009 o 15:44, moonman napisał:


najlepiej to sobie wykasuj zbędne układy klawiatur - bo to o czym piszesz to zmiana klawiatury
z programisty na polską Z-Y lub na angielską (brak ogonków)

w Windows XP robi się to tak:
START-ustawienia - panel sterowania - opcje regionalne i językowe - języki - szczegóły

wyrzuć stamtąd wszystkie układy oprócz POLSKI PROGRAMISTY
wtedy nawet jeśli nieświadomie klikniesz lewy ctrl + shift to klawiatura nie zmieni układu
bo będzie tylko jeden domyślny i słuszny PROGRAMISTY ;)


Mi tam pisze tak:

EN Angielski(Stany Zjednoczone)
Klawiatura
Stany Zjednoczone
PL Polski
Klawiatura
Polski(214)
Polski(programisty)
Czyli mam rozumieć że jeśli usune cały Angielski, a z Polskiego Polski(214) to ten problem zniknie na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zgadza się, zostaw tylko polski programisty. to co ty masz (miałeś?) to układ maszynistki (pewnie polski (214))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2009 o 15:58, mateuszencja napisał:

Mogę Ci tylko takie R w kółeczku powiedzieć

Trzymasz lewy ALT i wstukujesz na klawiaturze numer. ciąg cyfr 0174

Wychodzi Ci takie R w kółku. Czyli znak Reserved chyba. A reszty nie pamiętam


Nie działa.:(

EDIT:A jednak działa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za pomoc. Temat można zamknąć

Spoiler

Czy mój pierwszy temat zostanie zamknięty jeszcze tego samego dnia w którym został stworzony? Dowiemy się już wkrótce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.02.2009 o 15:46, mouhhg napisał:

A co do klawiatury.
Powiedział by mi ktoś jak się robi wszystkie znaki których nie ma na klawiaturze?.Pliss.


Najłatwiej Start->Programy->Akcesoria->Narzędzia Systemowe->Tablica znaków tam wybierasz sobie znaczek klikasz kopiuj i potem w programie wklej i masz co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.02.2009 o 18:45, Piterixos napisał:

Spoiler

Czy mój pierwszy temat zostanie zamknięty jeszcze tego samego dnia w którym został
stworzony? Dowiemy się już wkrótce:-)


Spoiler

1 temat to i 1 dnia.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować