Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft ostrzega: zmieńcie system!

84 postów w tym temacie

A ja widzę że jest to samo co przy premierze XP. Wtedy też były nażekania jaki to system zasobożerny gdzie trzeba było mieć co najmniej 256MB RAM kiedy znaczna część użytkowników miała 128, że procek 400MHz był na niego za słaby. No i XP był niestabilny i w ogóle. Dopiero pierwszy service pack doprowadził go do stanu używalności, a po drugim stał się w mniemaniu wielu systemem idealnym.
A teraz analogiczna sytuacja jest przy Viście. Tyle że już zapowiedzieli Windows 7 który prawdopodobnie ma pełnić rolę porządnego service packa do wisty tyle tylko że płatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Szefie. dlaczego nie używamy systemu, który już dawno mam w domu?"
"Pracowniku, wymienię ci system i komputer by był w stanie obsłużyć to co już masz w domu ale koszta potrącę z pensji".

Jakbym dostał takie pytanie jako szef to zaraz mam doskonałą odpowiedź: koszty systemu + koszty sprzętu + koszt wdrożenia + koszt szkoleń + koszt zmiany dodatkowego oprogramowania, które niestety nie jest kompatybilne z "nowym". A teraz mi powiedz, pracowniku - po cholerę mam wchodzić w takie koszty? Jaki będzie z tego zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od roku Windowsa Vistę i jestem zadowolony, bo nie sprawia mi żadnych problemów, działa sprawnie... Owszem przy instalacji niektórych programów mogą pojawić się komplikacje typu problem z kompatybilnością, lecz albo zdarza się to rzadko, albo też wystarczy zainstalować patcha aby wszystko grało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Uwierz mi Vista NIGDY nie działa perfekcyjnie. Wiem bo u kolegi /.../

Dziwne, bo u mnie działa PERFEKCYJNIE. I nie mam 4 GB, tylko 2 GB. Dokładnie w marcu minie rok odkąd używam tego systemu - przesiadłem się przy zmianie kompa. Mogę tylko powiedzieć że jestem maksymalnie zadowolony, od tego roku system nie wywalił mi sie ani razu, wszystko chodzi tak jak trzeba - do Xp nie zamierzam wracać (choc oczywiście miło wspominam i psioczył nie będe bo to był świetny system). Ciesze się jednak, że przy przesiadce na nowego kompa olałem sikiem prostym zdanie "znaffców" którzy radzili mi pozostanie przy XP. Po prostu pamiętałem dobrze jaka była sytuacja kiedy na rynek wchodził XP - wszyscy wtedy psioczyli że ma dużo większe wymagania niż Win 98 i ogolnie jest do dupy, nie to co idealna 98. Ciekawi mnie czasem, czy Ci osobnicy do dziś siedzą na "idealnym" 98, czy jednak zmienili system :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ja mam bardzo dobry PC i osobiście Windows Vistę zachwalam. Jest szybka, mało awaryjna no i bajerancko wygląda. :)
Problemów z nią nie mam, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

!!! Szok! Serio mówisz?? Pierwszy raz słyszę żęby ktoś był z niej zadowolony... Musisz mieć cholerne szczęście że twój komputer idealnie wpasowuje się w wymagania Visty... No i sory za błędne zdanie bo nie było one poparte swoimi doświadczeniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, co za propaganda, ożytkownicy zadowoleni z Visty hahahha, śmiechu warte, może znajdzie się kilka - kilkanaście procent, ale to większość wyrabiania opinię.

PS: po co mam się skarżyć? to normalne że uzywają xp, bo jest 100 razy lepszy ja tez nei mam zmiaru zmieniać, siezdiałem na Viście 4 miechy i wystarczy mi doświadczeń z nim przeżytych, nigdy nawet nie tkne tego systemu, zobaczymy jak bedzie z 7, jesli będzie lepszy od XP, i będzie obsługiwał wszystkie programy, nawet bardzo stare gry bez żadnych problemów, to wtedy sie przesiądę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam XP. Zmienię, jak M$ powróci do zdrowych zmysłów i odświeży go, zamiast vistować (ot nowy czasownik w mowie komputerowej) ludziom kompy -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko Ballmer mógł coś takiego walnąć, typowy bełkot dla kretynów.
Co do samych systemów, MS to jednak cwana bestia, sprzedać ten sam system po raz drugi to jest wyczyn. Bo tak naprawdę Windows7 to tylko taka podrasowana Vista ale jak wiemy tuż przed (lub po) premierą 7 opublikuje się parę "niezależnych" testów i będzie dobrze. Testowałem publiczną betę 7 i wcale nie jest szybsza od dobrze skonfigurowanej Visty, a XP no cóż powoli do lamusa (mówię oczywiście o użytkownikach domowych, firmy i środowiska produkcyjne to zupełnie inna bajka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bill Gates pracuje na Linuxie buahahah to było dobre ^^ Ale rzeczywiście to jest raczej przekaz reklamowy w stylu "wyrzucajcie XP bo mamy nową wersje crapu, warto spróbować, jest o wiele lepsza... no dobra, gorsza, ale jest nowsza i to sie liczy! <pokazuje kciuk>"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tytułu newsa myślałem, że nakłaniają do zamieniania Visty na XP.. ech, to byłoby zbyt piękne...
7 nie wnosi nic, z wyjątkiem dalszego dopieszczania interfejsu graficznego, co pewnie bardziej obciąży system. O ile wiem, system powinien umożliwiać uruchamianie aplikacji - a nie zżerać całą moc obliczeniową komputera ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już testował w7 to wie że lepiej działa niż Vista lepsze indeksowanie plików, nie zamula systemu, mniejsze zużycie pamięci itp. więc nie piszcie pierdół. A jak ktoś używa XP to neich sobie używa jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:46, Khai85 napisał:

7 nie wnosi nic, z wyjątkiem dalszego dopieszczania interfejsu graficznego, co pewnie
bardziej obciąży system.


A ciekawe czym był XP w porównaniu do 2000?
2000 = podrasowany NT.
XP = podrasowany 2000 = NT podrasowany do kwadratu.

Tak samo jest z Vistą i "Siódemeczką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam viste 64 bit i działa rewelacyjnie.. czasami coś tam wiecie ale ogólnie to stabilny moloch trzeba jednak miec dobrego i nowoczesnego kompa najlepiej PC a nie umpc czy laptopa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 19:01, Windows 7 64 napisał:

Mam viste 64 bit i działa rewelacyjnie.. czasami coś tam wiecie ale ogólnie to stabilny
moloch trzeba jednak miec dobrego i nowoczesnego kompa najlepiej PC a nie umpc czy laptopa...


Sorry ale jak coś takiego czytam to mi się źle robi. Wg. mnie to system powinien być przystosowany dla odbiorcy a nie odbiorca dla systemu. To samo z kompatybilnością - płacę to wymagam, a nie że czasem działa czasem nie. Jak dla mnie Vista to wersja beta Windows 7 (o ile ta okaże się dobra).
A co newsa to można go interpretować tak: róbcie wszystko pod Vistę/7 bo słabo sprzedają, a takie gadanie że mogą mieć żal to dla picu tylko- jak wszystko będzie pod Vistę to ludzie ją kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista to nie jest żaden system operacyjny. Gdy chce się na nim zainstalować coś to się pyta 1323214 razy i nieraz w ogóle się nie da przez jakieś głupie zabezpieczenia.
HAHAHA i najlepsze w niej jest to że da się usunąć w niej kosz xD. To tak jakby odkurzyć odkurzacz xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować