Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Miła odmiana - "gry są pożyteczne"

41 postów w tym temacie

''"Gry wideo w większości przypadków nie są niebezpieczne (...) eksperci oraz psychologowie z Francji, Stanów, Niemiec i Holandii twierdzą, że gry mają pozytywny wpływ na edukację nieletnich" - powiedział holenderski eurodeputowany Toine Manders, jeden z autorów raportu.''

To niech niemiaszki sie ogarną z prawem, żeby ludzie nie musieli mocniejszych gier z Francji i Polski sciągać :P


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham gry i nie interesują mnie bluzgi na tą formę rozrywki jednak wszelkie informacje tego typu podnoszą na duchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Bardzo to podbudowuje. :P Chociaż szkoda, że dopiero teraz ktoś się wziął za udowadnianie, że gry nie są złe. Choć z drugiej strony... czas nie jest taki zły. :D Lepiej późno niż wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tym razem nie jest to żaden jednoosobowy krzyżowiec, tylko jedna z największych organizacji na świecie, która jest przede wszystkim OBIEKTYWNA i rzeczowo się zabiera do badań. A kiedy ktoś się za analizę gier weźmie z właściwym podejściem, mamy właśnie takie pozytywne wyniki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry są spoko :) Czy edukują hmm NIE! ale jak sprzeczać się z panami w garniturkach heh ;)
Hm może niedługo kościół powie, że gry nie są dziełem szatana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no zdjęcie wymiata. :P
A co do tego, że gry to złooo etc. Głupota. Wiadomo, że normalny człowiek np: po zagraniu w takie GTA nie zacznie zabijać z tego powodu "bo mu gra kazała". Dajcie spokój. Oczywiście powinny być limity no ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I według mnie to dobra informacja. To zależy od człowieka, w jaki sposób wpłynie na niego gra. Niektórzy (mało, ale jednak...) są psycholami, żyją w świecie gier, a duża część ludu po prostu gra dla zabawy. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierki moje gierki kochane, ja grywać w was nie zaprzestane. Nawet gdy mówią że od nich niszczy się psychika ja dalej będe grał w mego ukochanego Wiedźmina xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej pojawiają się teksty pt. gry są pożyteczne, lub chociaż gry wcale nie szkodzą... jednak sam tekst lekko spóźniony, nie wiem kiedy powstał raport, ale na kilku serwisach czytałem newsa na jego temat parę tygodni temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 21:19, Awatar2411 napisał:

Jasne gry są jak najbardziej pożyteczne,pomagają w edukacji(oczywiście nie szkolnej)ale
nie tej co trzeba bo to właśnie przez gry i kumpli się nie uczę!:)
Tak krzesełka są fajowe :)

Kolega to raczej nie uczy się z własnego lenistwa a nie, z powodu kumpli czy gier:) a co do reszt,to tak, wiadomym jest, że jeśli czegoś jest za dużo to zawsze to zaszkodzi, gry jako takie nie są szkodliwe jeśli nie będą w nie dzieci grać z uporem maniaka oraz jeśli będzie dokonywana selektyny wybór w co grać a w co nie, mam taki przykład ze szkoły, chłopaczek siedzi sobie w pierwszej ławeczce i widać, że ma troszkę zwichrowaną psychikę przez gry, przy których za dużo siedzi <sam się przyznał> gdy mu się nudzi rysuje, karabiny, RPG, granatniki, i inną różnego rodzaju broń która czasami jak żywcem wzięta jest z jakiejś gry, co taki mały delikwent robi po szkole..?
Wraca i zamiast się pouczyć to gra, rodzice nie kontrolują w co gra i tak od gruszki do pietruszki wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować