Zaloguj się, aby obserwować  
Davw

Serwisy społecznościowe - co o nich myślicie? Dyskusje, uwagi, komentarze.

8 postów w tym temacie

Co sądzicie o serwisach społecznościowych, których jest co raz więcej w sieci? Nasza klasa, fotka, moja generacja itp. itd. Osobiście nie za bardzo się tym interesuje. Irytuje mnie jedynie nasza klasa, która to na początku swojego istnienia działała zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Teraz jednak powinna zmienić nazwę na Nasza fota albo coś w tym stylu. Co raz więcej żałosnych komentarzy "słitaśna fooocia", "kofana jesteś", "sweet" i blablablabla. Eeeee? Czy serwis ten nie powstał po to aby odnajdywać znajomych ze szkół?!

Trochę przyczepiłem się do NK, bo tylko z niego korzystam jeśli chodzi o serwisy społecznościowe. Więc ja na razie odpuszczam i zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Bezsensowne pożeracze czasu i niekontrolowane bazy danych o ludziach. Policja z nk teraz więcej może wyczytać niż z dochodzenia ;]
Ciekawą rzeczą jest sprawdzanie potencjalnych pracowników przed pracodawców np. na nk- podobno to już norma :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie portale jak Nasza-klasa czy fotka.pl same w sobie może nie są głupie. Bardziej irytują mnie ich użytkownicy swoimi komentarzami typu - tak jak napisałeś - "słitaśna fota" czy" "piękniusio". Nasza Klasa to portal na którym ludzie mają odnaleźć swoich przyjaciół z dawnych lata, a nie dla ludzi których jedyne zmartwienia to jak mają się ubrać na dyskotekę, lub brakuje im żelu do włosów. Tak samo irytują mnie kolekcjonerzy znajomych. Sam mam konto na naszej klasie które odwiedzam raz w tygodniu. Kolega wyśmiał mnie, że mam 60 znajomych, a on 200. Tak to jest gdy zaprasza się osoby których się nawet nie zna, poza tym mam lepsze rzeczy do roboty niż szukanie "znajomych" i dodawanie "słitaśnych" zdjęć.

uff, w końcu nowy temat którego nie dodał zagubiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej irytują dopiski do słeetaśnych zdjeć typu "Ja po kremacji babci. Wiem, że brzydko wyszłam ;(" Takiego typu rzeczy są już na porządku dziennym, od jakiegoś czasu tylko z tym kojarzy mi sie n-k. Zresztą, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę "Fan-club", a wiadomość, która wyskoczy potrafi dobić człowieka. Podobnie jest z "Ostatnio dodane zdjęcia", zobaczymy tam więcej zdjeć od kont fikcyjnych niż od prawdziwych kont. W takich portalach chodzi tylko o pokazanie sie tego, co sie osiagneło w życiu lub czy ma się więcej znajomych, ephf.
Niżej wklejam ciekawe zdjęcie z jednego z kont na n-k.

Offtopic, z niecierpliwością czekam na kolejny wpis Zagubionego, heh.

20090307171731

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej irytują dopiski do słeetaśnych zdjeć typu "Ja po kremacji babci. Wiem,
że brzydko wyszłam ;(" Takiego typu rzeczy są już na porządku dziennym, od jakiegoś czasu
tylko z tym kojarzy mi sie n-k. Zresztą, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę "Fan-club",
a wiadomość, która wyskoczy potrafi dobić człowieka. Podobnie jest z "Ostatnio dodane
zdjęcia", zobaczymy tam więcej zdjeć od kont fikcyjnych niż od prawdziwych kont. W takich
portalach chodzi tylko o pokazanie sie tego, co sie osiagneło w życiu lub czy ma się
więcej znajomych, ephf.
Niżej wklejam ciekawe zdjęcie z jednego z kont na n-k.

Spoiler

Offtopic, z niecierpliwością czekam na kolejny wpis Zagubionego, heh.





Wystąpił jakiś błąd, nie wcisnąłem opcji ODPOWIEDZ. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na nk a raczej jego użytkowników dużo nie poradzimy. Fotke można jeszcze częściowo zrozumieć - w końcu to jest portal poświęcony takiemu systemowi (zdjęcie, komentarz, zdjęcie, komentarz...). O ile mnie pamięć nie myli to w 3/2009 Komputer Świata był artykuł na temat serwisów społecznościowych. Nie trudno się domyśleć, że nk już dawno wyprzedziło fotkę, ale kiedy zobaczyłem ile jeszcze takich stron w Polsce mamy... Szkoda gadać.

Kiedyś też niezły polew był z epuls. Dobrze nie wiedziałem co to jest, ale śmiechu było co nie miara - dzisiaj już wiem dlaczego powstawały takie np. filmiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej denerwuje nk ten potral miał być dla starszych osób które skończyły jakieś szkoły a nie w podstawówce dzieciaki sobie nią zakładają. W mojej klasie to połowa klasy przekonuje mnie bym założył sobie nk a ja po prostu nie miałbym tam co robić .Jeżeli chodzi o inne portale społecznościowe to pożeracze czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2009 o 19:52, Paje96 napisał:

Mnie najbardziej denerwuje nk ten potral miał być dla starszych osób które skończyły
jakieś szkoły a nie w podstawówce dzieciaki sobie nią zakładają. W mojej klasie to połowa
klasy przekonuje mnie bym założył sobie nk a ja po prostu nie miałbym tam co robić .Jeżeli
chodzi o inne portale społecznościowe to pożeracze czasu .


Może nie koniecznie dla starszych osób. Ja jestem w trzeciej klasie gimnazjum i założyłem sobie konto na nk po to aby osoby, z którymi się dawno nie widziałem mogły mnie znaleźć lub ja ich. Sam wątpiłem w to, że mogę odświeżyć tyle kontaktów w tak krótkim czasie. Ale wszystko co dobre zawsze się kończy. Teraz jak wejdę na swój profil to jest święto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować