Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce`y z serii 100 już oficjalnie

25 postów w tym temacie

@Czapelo
@Hansin
@CNCMFE
@Enteriusz
Hahaha ale macie śmieszne żarty

A co do kart to nie rozumiem nvidy nie umieją wymyślić nic nowego tylko zmieniać nazwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak sprzedawać "to samo" pod różnymi nazwami... to co ostatnio wyczynia nvidia to się już w pale nie mieści, pogratulować strategii marketingowej i traconych w ten sposób klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już nie mogę patrzeć na te odgrzewane kotlety? Czyżby zastój i nie mogą posunąć technologii do przodu? To niech zostawia stare karty i obniżą cenę, a nie wsadzają w coraz to nowsze pudełeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nVidia coś w głupa wali ostro :] Pewnie liczą na klientów, którzy mają karty z serii 8xxx i 9xxx i je zmienią na to coś, a przyrost wydajności będzie praktycznie zerowy ale przecież to nowa seria muszę ją mieć :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobną akcję robiło swego czasu ATI, wydając nieskończoną ilość mutacji układu 9700 PRO (zwykle okrojonych), na czele z niesławnym 9550.....i wszyscy chyba pamiętamy, jak to się skończyło.

A teraz zieloni odwalają podobną kichę....widocznie rynek nie ma zapotrzebowania na nowe układy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się czarować czekamy na na GT 300 i oby były na prawdę dobre co najmniej tak dobre jak seria 8800 w swoim czasie bo to co mamy teraz na rynku to tak na prawdę 8800 GTX z masą udoskonaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie głupie posunięcie. Pamiętajcie że oprócz graczy, rynek wypełniony jest całą masą firm, które do desktopa dla Pani Jadzi chętnie wsadzą GF100 zamiast czegoś z górnej półki.
Te nowe/stare GeForce''y znalazły już zastosowanie w nowych iMakach i Makach PRO ... czyli chętni na nie są.

Najbardziej śmieszy mnie jednak pewna nie poruszona w tym wątku sprawa :)
Jak przymierzałem się do zakupu mojego GF9800GT to przeczytałem że duża część kart z serii 9xxx bazuje na chipsetach z 8xxx .... zaraz wyjdzie że nVidia zrobiła nowe chipsety bazujące na 9xxx które bazują na 8xxx które bazują na ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 14:36, saurus123 napisał:

huh zamiast produkowac lepsze karty to nvidia sie cofa w rozwoju :D


oni nie cofaja się w rozwoju, tylko wręcz zrobili wielki krok naprzód (w marketingu) - ciekawe ile osób niezorientownych w temacie przesiądzie się z GF9800GTX czy 8800 na "nowe, lepsze" GT150.
Albo kupi droższe GT250 zamianst 9800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj czegoś nie rozumiem... przecież 9800GTX+ już odświeżono jako GTS250.

Teraz to będzie wyglądało tak:
9800GTX+ = GTS250
9800GTX+ = GT150

wtf nvidia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza okazją na zarobek dla klientów patrzących na numerki serii nie widzę żadnego sensu wydania takich kart. Powtórka z przesiadki z ósmej na dziewiątą generację. A ceny na początku zapewne przewyższą te dla 9xxx. W końcu to "nowości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem dlaczego zmienili nazwe ^^ po prostu skonczyla im sie pula numeryczna i zerują liczniki
bo chyba glupio by sie nazywało gForce 10000 ??? lol :P
oto caly powod xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować