Zaloguj się, aby obserwować  
Vattic

Space Empires V

14 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2009 o 11:49, Vattic napisał:

Czy gra ktoś w Space Empires V? Gierka jest naprawdę super ale coś w naszym kraju cicho


Z tego co wiem, nikt nie wydał u nas tej gry, więc mało popularna jest. Szkoda troszkę, bo mialem okazje pograc w SE4 i całkiem miło się grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:29, Xantus napisał:

Z tego co wiem, nikt nie wydał u nas tej gry, więc mało popularna jest. Szkoda troszkę,
bo mialem okazje pograc w SE4 i całkiem miło się grało


Najpierw sprawdzic a pozniej pisac. To prawie nic nie kosztuje.

Space Empires V zostalo wydane w polsce przez Nicolas Games juz ladny kawalek czasu temu. Obija mi sie czasami pudelko po oczach jak chodze po empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc zbytniego wsparcia od polskiego wydawcy nie ma.
Jednakże grupa fanów zebrała się na serwisie www.civ.org.pl.
Tworzone tam są mody polskiego autorstwa, a także prowadzone są różne rozgrywki multi.
Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich miłośników tego rodzaju gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Space Empires - gra nauki i wyobraźni.

Carl Sagan, wybitny astronom i popularyzator tej nauki, w bestsellerowej powieści "Kontakt" musiał znaleźć sposób, na umożliwienie bohaterce podróży do Wegi (Alpha Lyrae - najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Lutni, piąta co do jasności gwiazda nieba, a trzecia na niebie północnym; wielkość gwiazdowa: +0,03m; odległa od Słońca o 25,3 lat świetlnych) i powrót na Ziemię.

Poprosił więc o radę wybitnego fizyka Kipa Thorne''a, który zadziwił świat podając niezwykłe rozwiązania równań Einsteina. Tak powstał sławny do dzisiaj wehikuł czasu Thorne''a. Ta wielka konstrukcja, której plany przesłano nam w książce, w zakodowanej wiązce fal radiowych. W istocie nie jest to wehikuł do podróży w czasie, jak u Wellsa, tylko do pokonywania ogromnych odległości bez upływu czasu. Urządzenie wykorzystujące tunel czasoprzestrzenny.

Do jego działania potrzebna jest ujemna energia i ujemna materia. Ujemna energia rzeczywiście istnieje: tzw. efekt Casimira wykorzystuje zasadę nieoznaczoności Heisenberga do naruszenia zasady zachowania energii. Teoretycznie można ją wytworzyć przy wykorzystaniu wiązki laserowej o wysokiej mocy. Wśród stanów energetycznych lasera istnieją tzw. stany ścieśnione, gdzie współistnieją stany dodatniej i ujemnej energii. Typowy impuls ujemnej energii trwa tylko 10 do potęgi -15 sekundy, po czym następuje impuls energii dodatniej. Oddzielenie impulsów jest możliwe, choć na naszym etapie rozwoju niezwykle trudne.

Nie wiadomo, czy istnieje ujemna materia (w porównaniu do antymaterii, która spada pod wpływem przyciągania Ziemi na jej powierzchnię, ujemna materia miałaby taką właściwość, że spadałaby do góry, ponieważ odczuwa grawitację, w ziemskim polu grawitacyjnym zaczęłaby się unosić). Jest ona odpychana, a nie przyciągana przez zwykłą materię. Jeżeli 4,5 mld lat temu podczas formowania się Ziemi, w naszej okolicy znalazłaby się jakaś ilość ujemnej materii, odleciałaby dalej w przestrzeń kosmiczną.

Thorne założył, że tunele czasoprzestrzenne powstają w tzw. pianie czasoprzestrzennej, której korzenie sięgają do pytania greckiego filozofa Zenona z Elei: jaka jest najmniejsza odległość, którą można przebyć? John Wheeler z Princeton przyjrzał się równaniom Einsteina w celu rozwiązania tej filozoficznej zagadki. Odkrył wówczas, że przy niewiarygodnie małych odległościach, rzędu długości Plancka (10 do potęgi -33 cm), przestrzeń przestaje być gładka i osiąga bardzo dużą krzywiznę, powstaje piana pełna pęcherzyków, które są jakby tunelami czasoprzestrzennymi i wszechświatami potomnymi. Istnieje przypuszczenie, że nasz wszechświat powstał z takiego pęcherzyka, który z nieznanych powodów nagle uległ inflacji.

Zatem tunele czasoprzestrzenne są czymś naturalnym. Pozostaje kwestia ich odkrycia i wykorzystania. Taki jest obecny, szalenie intrygujący stan wiedzy naszej cywilizacji.

Przenieśmy się jednak około 400 ziemskich lat w przyszłość. Jak to możliwe? Potrzebna nam będzie dobra gra komputerowa, najlepiej wymagająca sporego myślenia, jeśli już dotarliśmy do tej części tekstu, gdzie tunele czasoprzestrzenne będą częścią rzeczywistości. Wyobraźmy sobie teraz, że ludzkość odkrywa istnienie tych zagadkowych punktów. Co może znaleźć na ich końcu? Albo wyobraźmy sobie nawet, że "coś" na końcu tunelu, jako pierwsze je odkrywa i przybywa z nieoczekiwaną wizytą do naszego systemu gwiezdnego.

W najlepszym przypadku może to być pokojowo nastawiona cywilizacja, może też kierowana przez odwieczny byt/istotę, która jest tylko w formie energii i myśli. Nie zechce nas skrzywdzić.W najgorszym przypadku może jakieś wrogie, fanatyczne i ksenofobiczne plemię, ale na znacznie wyższym poziomie technologicznym, z zamiarem uczynienia na Ziemi kolonii niewolników.

Tunele czasoprzestrzenne, przejawiające się nam teraz tylko niejasno, jako tajemnicze zagadki z równań Einsteina, są już dobrze poznane w postaci Warp Points. Gdzieś za pasem Kuipera , w dysku rozproszonym na granicy obłoku Oorta. Lód i zimne pustkowie. Przestrzeń zaczyna drgać i wyłania się obiekt. Być może mamy już tam swoje bazy (stacje kosmiczne) i jesteśmy gotowi, a także uzbrojeni, na spotkanie. Ale może tylko przelatuje tam jakaś nasza prymitywna sonda, która nadaje niezrozumiałe obrazy i komunikaty...

To dopiero początek intelektualnej przygody i ciekawej zabawy, jaką gwarantuje gra Space Empires. Nowy wymiar cywilizacji: gramy w trybie multi, zajmujemy się tworzeniem modów i dyskutujemy o nauce i przyszłości. Kultowa gra nareszcie znalazła swoje miejsce!


Jeśli ktoś chce zagrać w trybie multi z doświadczonymi graczami i nowicjuszami dla których to jest dobry sposób na spędzenie miło czasu nad swoją ukochaną grą to zapraszam do rozgrywek.
Sam gram w te grę od roku 2006, ale multi dopiero od zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że odkopuję stary temat, ale dopiero niedawno nabyłem Space Empires V i mam z nią pewne problemy...

Jako że od początku chciałem zaimplementować parę modyfikacji pobrałem wersję angielską. Problem tylko w tym że modyfikacje i edytory map działają z wersją 1.44, a moja to 1.08. Niestety w żaden cywilizowany sposób nie moge podnieś wersji gry wyżej, gdyż żaden, dosłownie żaden patch nie rozpoznaje wersji gry... Edytor map tak i twierdzi że wersja 1.08, taka jest w istocie. Patch którykolwiek wypróbowany twierdzi że nie rozpoznaje wersji...

Help !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 12:47, Jester napisał:

Obija mi sie czasami pudelko po oczach jak chodze po empiku.

Gdzie Ci się ostatnio obiło, bo ja od 2 miesięcy szukam i nigdzie nie mogę znaleźć. Ani w Empiku ani w MediaMarkt.
W Empiku nawet na liście internetowej tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 22:50, Rumcajsev napisał:

Odpowiedziałeś na post sprzed roku, więc pewnie coś się już zmieniło w sprawie dostępności tej gry ;)

O, sorry. Data ostatniego posta była z lutego i nie zwróciłem uwagi, że tam była dłuższa przerwa :-)
Ale masz rację, jeżeli chodzi o dostępność gry. Zmieniło się. Niestety na niekorzyść. Nigdzie jej nie ma :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak udało mi się dostać chyba ostatni w Polsce egzemplarz gry w sprzedaży sklepowej :-)
Kupiłem w Kolporterze.pl przez internet (bo w salonach multimedialnych już nie mieli). I był to u nich już ostatni egzemplarz.
Wiem, bo omyłkowo wpisałem 2 szt. i mi odpowiedzieli, że mają tylko 1 :-)
Gra była b. tania. Tylko 8,99 zł.
Teraz studiuję instrukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 23:37, A-cis napisał:

A jednak udało mi się dostać chyba ostatni w Polsce egzemplarz gry w sprzedaży sklepowej
:-)


Eee tam... pare dni temu bylem w Empiku w Gdansku i egzemplasz SEV ladnie stal na puleczce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 02:25, Jester napisał:

Eee tam... pare dni temu bylem w Empiku w Gdansku i egzemplasz SEV ladnie stal na puleczce:)

No dobra, to nie był ostatni egzemplarz. :-)
Tyle że do Gdańska mam dosyć daleko, w moich empikach nie było, a w internetowej sprzedaży Empik też nie miał żadnej sztuki.
Swoją drogą ciekawe kiedy oni staną się na tyle elastyczni, żeby móc wycofywać w razie potrzeby egzemplarze ze sklepu i przerzucać je tam gdzie jest popyt (np. do sprzedaży internetowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować