• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
ciaputek

Potrzebna pomoc z geografii!!

Pytanie

Muszę opracować temat o Oceanii i już prawie wszystko mam tylko pozostaje mi uzasadnić tezę, dlaczego główną gałęzią gospodarki tamtego regionu jest turystyka.I właśnie w tym problem:przeszukałem wszystkie książki ( w domu i w bibliotece),w internecie itp. i nic nie znalazłem.Moglibyście trochę pomóc????Bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

28 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

W formie wypracowania Ci tego nie napiszę :P
Wg. mnie chodzi głównie o piękno tamtych regionów. Weźmy np. Polinezję francuską (to chyba właśnie gdzieś tam jest, o ile mnie pamięć nie myli) - ludzie tam mają prywatne wyspy takie niezbyt duże ani małe. Takie koło 500 - 1000 m2 (kwadratowych to miało być :P). Odstępy pomiędzy nimi są około 200 metrów. Pływają do sąsiadów kajakami lub tratwami, a do najbliższego miasta mają parę kilometrów.
Krajobraz, spokój, pięne widoki, wydaje mi się, że to są główne walory (już nie samej polinezji, ale ogólnie Oceanii). Fakt, że są to miejsca przeznaczone głównie dla bogaczy, ale każdy człowiek chce oderwać się od miejskiego życia i odetchnąć pośród natury, krajobrazów itp.
No dla mieszkańców Oceanii jest to chleb powszedni i zdają sobie oni sprawę z tego czym dysponują. Wykorzystują to i z tego czerpią pieniądze.
W sumie to z czego innego? Poszukiwanie pereł? może ale czaso i pieniężnochłonne jednak zwraca się. Uprawa gleb? Na pewno nie bo do tego warunków nie mają.

Może i w czymś nie mam racji choć nie wydaje mi się :P Mam nadzieję, że choć trochkę Ci pomogłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Taka mała rada na przyszłość: Na forum dystrybutora gier takich informacji dużo nie znajdziesz... Lepiej umówić się z kumplami i razem to napisać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.02.2006 o 17:55, Tomi_323 napisał:

Taka mała rada na przyszłość: Na forum dystrybutora gier takich informacji dużo nie znajdziesz...
Lepiej umówić się z kumplami i razem to napisać :D

Oki.Ale od tego jest forum, żeby porozumiewać się ludźmi, co nie??Jakby pytać o grach wydawanych przez CDP, konkursach i nowinkach dotyczących tylko CDP, forum miałoby o wiele mniejsze zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ok. Nikt Ci nie zabrania pisać tutaj na takie tematy, tylko nie oczekuj, że dostaniesz szybką i piękną odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2006 o 16:42, ciaputek napisał:

Kolejne makłe pytanko: jakie są cechy charakterystyczne Finlandii, Islandii, Danii,Szwecji
i Norwegi???????Bo mam tylko Fjordy.Proszę o pomoc


Klimat umiarkowany chłodny-głownie odmiana morska; na pólnocy subpolarmy. Dość słabe gleby. Islandię wyróżnia działalność sejsmiczna. Poza tym, zajrzyj do Wikipedii: www.wikipedia.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 24.04.2006 o 17:11, ciaputek napisał:



nie pogadamy bo gg mi nawala, ale mogę ci powiedziec, że nie mam wskaźników urbanizacji i w niektórych państwach surowców, spowodu tego, że poprostu nie ma. Są tylko w Finalndii i Szwecji_ oczywiście te ważniejsze
Może jeszcze znajdę urbanizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie sądzę bo ja ich wogóle nie moge znaleźdź.A masz cechy charkterystyczne???Mają być tak jak napisał Barklu, klimat itp, itd czy np. że cechą charakterystyczną Norwegii są fiordy?A jakie są surowce mineralne Islandii???Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2006 o 17:19, ciaputek napisał:

Nie sądzę bo ja ich wogóle nie moge znaleźdź.A masz cechy charkterystyczne???Mają być tak jak
napisał Barklu, klimat itp, itd czy np. że cechą charakterystyczną Norwegii są fiordy?A jakie
są surowce mineralne Islandii???Proszę o odp.


Mapa w atlasie to już dla ciebie jest zbyt "trudna bestyja"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2006 o 17:24, ciaputek napisał:

Niestety muszę Cie zasmucić, ale nie....:)


To czemu zadajesz głupie pytania. Atlas do łapki i w 3 minuty masz wszystko co potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2006 o 17:19, ciaputek napisał:

Nie sądzę bo ja ich wogóle nie moge znaleźdź.A masz cechy charkterystyczne???Mają być tak jak
napisał Barklu, klimat itp, itd czy np. że cechą charakterystyczną Norwegii są fiordy?A jakie
są surowce mineralne Islandii???Proszę o odp.

w Islandii nie napisałem surowcow, bo nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2006 o 17:19, ciaputek napisał:

Nie sądzę bo ja ich wogóle nie moge znaleźdź.A masz cechy charkterystyczne???Mają być tak jak
napisał Barklu, klimat itp, itd czy np. że cechą charakterystyczną Norwegii są fiordy?A jakie
są surowce mineralne Islandii???Proszę o odp.

a te cech charakterystyczne są na ściąga.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.04.2006 o 17:19, ciaputek napisał:

Nie sądzę bo ja ich wogóle nie moge znaleźdź.A masz cechy charkterystyczne???Mają być tak jak
napisał Barklu, klimat itp, itd czy np. że cechą charakterystyczną Norwegii są fiordy?A jakie
są surowce mineralne Islandii???Proszę o odp.


wpisz w goglach: skandynawia. Strona dłówna Wikipedii się blokuje, ale stamtąd pierwszy adres będzie działał (właśnie Wikipedia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak napisałe że nie to znaczy że chyba patrzyłem, co nie.Patrzyłem w atlasie i widząc że nie ma zaznaczonych żadnych surowców po prostu zapytałem.

Do amstera22

To jak z tymi cechami charakterystycznymi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować