Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2007 o 15:07, Pingus napisał:

> Ma nad Samsungiem dwie zalety - tańszy i ma slot na niedrogie karty

No to podaj mi przykład tańszych kart pamięci do SE


Memory Stick Pro Duo są na pewn tańsze niż Memory Stick Micro! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuję zakup nowego telefonu. Po 5 latach czas przesiąść się ze stareńkiej (ale jakże wspaniałej) Nokii 6310i na coś nowocześniejszego. Mój wybór padł na Nokię N73. Czy ktoś z gramowiczów ma taki sprzęt lub miał z nim styczność? Byłby wdzięczny za wszelkie "zady i walety".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wybor bardzo dobry tyle ze N73 nie ma wlana ale zalezy kto potrzebuje..
Hmm aparat 3.2 mp karta mini sd
a poza tym bluetouch i irda...
ale mowie jak bys chcial z tym wlanem zaszalec to polecam N80 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:02, michas95 napisał:

ale mowie jak bys chcial z tym wlanem zaszalec to polecam N80 :P


Po pierwsze: N80 nie ma już w ofercie operatorów. Tam gdzie patrzyłem, to z N-Series dostępne są jedynie N73 i N95. Ta druga natomiast nieco przekracza moje finanse. Może za pół roku jak się umowa skończy, choć wtedy nie wiem czy nie będzie już dostępny iPhone.
Po drugie: Czytałem kilka recenzji w internecie i we wszystkich N80 jest wymieniana jako wielkie za przeproszeniem g***o i porażkę fińskiego koncernu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:40, michas95 napisał:

Ale pamiętaj ze iPhone tez moze przekroczyc twoje finanse


To moja docelowa maszynka i tutaj już się z wydatkami nie będę liczyć ;)
Poza tym do czasu premiery w Europie jeszcze trochę zostało i zdążę do tego czasu zarobić. Teraz potrzebuję nowego telefonu, bo moja Nokia powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Bateria co prawda trzyma spokojnie 10 dni, ale z racji odniesionych obrażeń (parę razy spadła tu i ówdzie) musiałem wymienić jej obudowę. Poskąpiłem, przyznam się, i kupiłem nieoryginalną, ale nie miałem zamiaru wydawać u oficjalnego dealera Nokii więcej niż telefon jest wart w komisach. Przez co teraz gdzieniegdzie coś odstaje, klawiatura nie zawsze łapie, a czasem karta SIM nie styka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 11:54, dulak napisał:

Ja w grudniu zmieniam telefon bo kończy mi się na ten co mam w erze. Ciekawe jaka sieć będzie miała iPhone''a ?


W Polsce na razie nie wiadomo. Początkowo chodziły plotki, że będzie to Plus z racji tego, że główny jego udziałowiec czyli Vodafone miał otrzymać wyłączność na Europę. Tak się jednak nie stało i w Wielkiej Brytanii telefon Apple''a będzie w sieci O2 (będącej własnością hiszpańskiej Telefoniki, czyli brak powiązań z sieciami w Polsce), we Francji w Orange (ten sam Orange co u nas) a w Niemczech w T-Mobile (główny akcjonariusz Ery). Umowa na nasz kraj będzie zapewne podpisana oddzielnie. Miejmy nadzieję, że będzie, bo jak do tej pory Apple traktuje Polskę nieco po macoszemu i to co wyprawia SAD jest lekkim przegięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam SE w300i , ale miałem HP hw6515 (iphone)
dulak -> w salonach sieci iphon''y bywaja sporadycznie i w dodatku sa strasznie drogie ... lepiej kupić coś gdzie indziej (jakiś salon gsm ale nie z sieci )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, który z telefonów dostępnych w ofercie mixplus jest najbardziej atrakcyjny pod względem cena/jakość?

http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/mix/telefony/wedlug_promocji/index.aspx

W grę wchodzą zasilenia tylko po 30zł (najlepiej 30 zasileń po 30zł).
Najlepiej ażeby telefon był za złotówkę, ale mogę dać to 50zł jeżeli różnica w jakości telefonów będzie naprawdę duża.

Zapewne pytanie takie już padło --> Poda ktoś link do odpowiedzi? Temat jest naprawdę spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc do wyboru mamy tylko 9 telefonów (w tym jeden za 19 zł).
Postaram Ci się je w skrócie opisać.
LG KG220 => Podstawowy minus - brak slotu na kartę pamięci. Słabiutki aparat bo zalednie 0,40 mpx bez funckji nagrywania filmów (nie dziwię się). Brak Bluetooth, IRDy, EDGE, MP3 to tylko poniektóre rzeczy, których naprawdę brakuje w tym telefonie. Czyli bardzo prosty telefon dla niewymagających. Więc raczej bym go nie wybrał.
Nokia 1600 => Ehh to dopiero PROSTY i NICNIEMAJĄCY telefon. Brak aparatu, MP3, bluetooth, IRDy, GPRSu (!!!!). Mały wyświetlacz (96x68 pikseli). Więc tego telefonu napewno bym nie wybrał.
Nokia 6030 => Wszystko tylko nie nokia 6030 !! Moja siostra cioteczna ją miała. Tak zrytego telefonu to jeszcze nie widziałem. Niedość, że niczego w nim nie ma to jeszcze się zacina... Jedyne co odróznia ten model od 1600 to GPRS i większy wyświetlacz.
Samsung X160 => Następny nic nie mający telefon. Tak jak wyżej nie ma podstawowych opcji jakże potrzebnych w czasach, w których żyjemy :) Dodatkowo nie podoba mi się. Zbyt ceglasty xD (IMO!)
Samsung X481 => Jak wyżej tylko, że to raczej telefon dla dziewczyn :)
Sony Ericsson K310i => Zdecydowanie lepszy telefon od wszystkich opisanych prędzej. Osobiscie miałem go przez miesiąc i całkiem nieźle się sprawował. 0,30 mpx aparat ale ma funkcję nagrywania krótkich filmików (jak jest jasno to całkiem nieźle wychodzą). Telefon posiada IRDę, MP3, Javę,dyktafon i szereg dodatkowych opcji użytkowych (typu budzik, kalendarz)
Sony Ericsson Z300 (Z300i) => Znacznie uboższy od k310i. Całe 0,65 MB pamięci robi swoje.. (oczywiście nie ma slotu na kartę pamięci) Bez żadnych dodatkowych funckji oprócz GPRSu. Nie ma mp3 a i nawet radia...
Nokia 2610 => Ten telefon oprócz 3 MB pamięci jest zupełnie wolny od funkcji xD NIC zupełnie NIC nie ma :) BRAK: aparatu, mp3, bluetootha, irdy, javy, GPRSa, slotu na karty pamięci.
Samsung C300 => No i ostatni 9 telefon. Nie wiem dlaczego kosztuje on 19 zł. Praktycznie oprócz wyglądu nie ma żadnych plusów. 2 MB pamięci, brak slotu, apratu, mp3 i innych funkcji użytkowych.

PODSUMOWUJĄC:
Skoro serio chcesz się użerać przez 30 doładowań z plusem weź Sony Ericssona k310i.
Jest on znacznie lepszy od wszystkich innych telefonów za 1 zł.
Myślę, że choć w małym stopniu Ci pomogłem :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 17:18, Wieśniakoo napisał:

Memory Stick Pro Duo są na pewn tańsze niż Memory Stick Micro! :-D


Tylko jest jeden problem: Samsung obsługuje karty w formacie Micro SD-taka karta kosztuje około 80 zł za 2 GB, a Memory Stick Micro do SE też kosztuje około 80 zł, ale za 1 GB. Więc twoja argumentacja, że SE ma przewagę nad Samsungiem w kwesti kart pamięci nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 09:08, Vanmati napisał:

Ja kiedys miałem NOKIE 6030 xD,i tak namieszałem w opcjach internetowych i gprs ze mialem neta
za free,serio ale sprzedałem go za 150zl a kupiłem za 100zl


Cóż nie zabardzo chce mi się w to wierzyć :)
Bo raczej jest to niemożliwe a nawet jak to zrobiłeś to nie ma się czym chwalić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 10:10, Mroczny Elf99 napisał:

witam mam pytanie czy jest jakaś strona w necie gdzie można wysyłac darmowe eski do ery jeśli
tak to byłbym wdzięczny za namiary.


www.sms.ikp.pl <--- Darmowa bramka SMS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się