Zaloguj się, aby obserwować  
Thalanthas

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

99 postów w tym temacie

Pomyślałem że temat o tym dodatku może się przydać bo jeszcze nie ma. Mam właściwie takie pytanie: czy ktoś z was doszedł już do momentu

Spoiler

rozmowy z Kajeelem? Bo nie wiem gdzie jest ta kryjówka Nocnych Masek o której mi powiedział bo w dzienniku nic nie ma a w rozmowie też nie było żadnych informacji.

I drugie pytanie:
Spoiler

czy ktoś trafił na ślad tancerki Dołeczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi Gniew Wraz z Wrotami ma dojść dopiero w poniedziałek, dlatego takie niedyskretne pytanie, dobrze się gra? Na tej arenie już byłeś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:32, Elminster napisał:

Mi Gniew Wraz z Wrotami ma dojść dopiero w poniedziałek, dlatego takie niedyskretne pytanie,
dobrze się gra? Na tej arenie już byłeś? :)



Gra się bardzo dobrze, choć dziennik jest trochę niedoinformowany choćby w kwestii o którą zapytałem. Na arenie nie jest tak łatwo. Masz na co czekać moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że jest tak skandalicznie drogi [= JA rozumiem że to nwn ale maskę kupiłam niedawno po premierze za około 50zl ;] Warte to chociaż tej stówy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:43, Calia napisał:

Tylko szkoda, że jest tak skandalicznie drogi [= JA rozumiem że to nwn ale maskę kupiłam
niedawno po premierze za około 50zl ;] Warte to chociaż tej stówy?



Ja z SoZa nie grałem bo ma "zwalone" języki: głos jest po polsku a napisy u NPC po angielsku. Cały interfejs jest po polsku ale napisy już nie. Dlatego na razie zostawiłem SoZ i wziąłem Wrota Zachodu. Cena jest taka wysoka bo kursy poszły w górę i licencje, takie tam są droższe. A WZ mają ciekawą fabułę. Na razie nie przeszedłem daleko ale wciągnęła mnie ta przygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:37, Thalanthas napisał:

Masz na co czekać moim zdaniem.

No ja myślę :) O fabułę cie nie będę pytać bo nie chcę czytać spoilerów, ale w grze jest dużo bugów czy też na razie na nie nie trafiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:48, Elminster napisał:

> Masz na co czekać moim zdaniem.
No ja myślę :) O fabułę cie nie będę pytać bo nie chcę czytać spoilerów, ale w grze jest
dużo bugów czy też na razie na nie nie trafiłeś?



Na bugi nie natrafiłem i przypuszczam że ich nie ma wiele o ile w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:51, Thalanthas napisał:

Na bugi nie natrafiłem i przypuszczam że ich nie ma wiele o ile w ogóle.

Och to dobrze, no więc dziękuję za wszystkie odpowiedzi, i miłego grania życzę.
PS: Na te nowe potwory (węże moriskie, itp.) trafiłeś już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:53, Elminster napisał:

PS: Na te nowe potwory (węże moriskie, itp.) trafiłeś już?



Tak, jak na razie walczyłem tylko z jednym. Poza nim nie trafiłem na nowe rodzaje potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Gniew Zachira i Wrota Zachodu w jednym zestawie. Zainstalowałem NWN2, dokonałem aktualizacji, potem Gniew Zahira, potem uruchomiłem patcha i na koniec włożyłem płytkę z Wrotami Zachodu. Zauważyłem, że nie jest to obraz a samouruchamiający się plik exe. Wklepałem seriala, coś się zainstalowało i dalej lipa. Wybieram nowa gra, klikam na kampanię NWN2: Wrota Zachodu i wyskakuje taki komunikat: Uwierzytelnianie tego modułu przez NWN 2 nie powiodło się. Proszę przeinstalować moduł dodatkowy.
Dodam tylko, że przeinstalowywałem go kilka razy, instalowałem od nowa całą grę - za każdym razem z takim samym skutkiem. W instrukcji przeczytałem, że w wypadku zainstalowanych dodatków MZ i GZ (a miałem je zainstalowane za pierwszym razem) instalator powinnien "zapytać" o odpowiednie pliki do instalacji (co nie nastapiło) a potem połączyćsię z siecią celem uwierzytelnienia (co też nie nastapiło).
Przyznam, że jestem ta całą sytuacją ściśnieniowany - nie po to wydaję szmal na preordery by mieć takie "kwiaty" z instalacją.
Mia ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
A ja mam kilka pytań do posiadaczy pakietu dwóch dodatków (WZ+GZ):
1. Czy te dwa dodatki wymagają aktywacji przez internet (pytam po raz kolejny, ponieważ 1 osoba na tym forum napisała, że nie, a gdzie indziej przeczytałem, że wymaga). Chcę się upewnić, bo nie mam zamiaru wywalić w błoto 85zł
2. Czy wersja polska jest naprawdę tak mocno zrypana? Czy może już są jakieś patche poprawiające jakość polonizacji.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 20:09, Growin napisał:

Witam!
A ja mam kilka pytań do posiadaczy pakietu dwóch dodatków (WZ+GZ):
1. Czy te dwa dodatki wymagają aktywacji przez internet (pytam po raz kolejny, ponieważ
1 osoba na tym forum napisała, że nie, a gdzie indziej przeczytałem, że wymaga). Chcę
się upewnić, bo nie mam zamiaru wywalić w błoto 85zł


DRM ma tylko MoW. SoZ na szczęście nie ma tego.

Dnia 02.05.2009 o 20:09, Growin napisał:

2. Czy wersja polska jest naprawdę tak mocno zrypana? Czy może już są jakieś patche poprawiające
jakość polonizacji.


Tu masz odpowiedź na pytanie zadane przeze mnie RobeNowi: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=41817&pid=283 . Myślę że twoje pytanie jest takie same jak twoje tylko trochę inaczej napisane ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2009 o 21:12, Thalanthas napisał:

DRM ma tylko MoW. SoZ na szczęście nie ma tego.

No to oszczędzę trochę kasy. Szkoda, bo chciałem sobie zagrać w MoW. No mówi się trudno - jak tak traktują uczciwych użytkowników to niech się biją w ....

Dnia 02.05.2009 o 21:12, Thalanthas napisał:

. Myślę że twoje pytanie jest takie same jak twoje tylko trochę inaczej napisane ;-).

Mam na myśli "zwalone" języki w Gniewie Zehira. Post nr. 5 w tym temacie (Twój post)

PS. Dzięki, że mnie ostrzegłeś przed DRM-em
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 21:27, Growin napisał:

Mam na myśli "zwalone" języki w Gniewie Zehira. Post nr. 5 w tym temacie (Twój post)


Acha. To jednak jest wina mojego mieszania trochę w plikach. Ja gram na OPS Aeris i trzeba z tamtą ściągać pokaźną liczbę plików więc przypuszczam, że to ich wina, że coś namieszały w wersji pierwszej. Ale teraz bez tych plików gra działa poprawnie. Musiałem tylko przekopiować zwykły folder od NWN2 z dokumentów, z innego profilu na kompie do mojego i już działa wszystko poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z mego posta wyżej, jestem chyba "ofiarą" DRM zaimplementowanego w MoW, gdyż od wczoraj nie mogę uruchomić tego dodatku a połączenie z netem mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak już do dodatków walą DRM to jakaś masakra. Trzeba będzie chyba poszukać po sieci ... Szkoda że kupie tylko jeden dodatek. Choć może lepiej będzie zrezygnować i zaczekać aż wyjdzie w jakimś wydaniu za 20 zł ... Nie zamierzam wspierać finansowo DRMu - niech mnie pocałują ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wymaganiach sprzętowych nigdzie nie ma, że wymagany do uruchomienia internet. Nie rozumiem dlaczego wydawca oszukuje klientów i zataja ten fakt. Gdyby to była Ameryka już dawno mieliby procesy sądowe z tego powodu ...

Przepraszam że pisze w nowym poście ale "Edit" nie chciał poprzednio zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to mnie właśnie wk..a. Walczę z tym dodatkiem, odinstalowałem nawet antywira i firewalla i dalej nic. Jutro będę domagał sięod gram.pl zwrotu kasiory, chyba, ze w cudowny sposób pomoc techniczna coś wymyśli. Niemniej, na forum ossianstudios też jest sporo osób z podobnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 14:54, Zbyniek1064 napisał:

W wymaganiach sprzętowych nigdzie nie ma, że wymagany do uruchomienia internet. Nie rozumiem
dlaczego wydawca oszukuje klientów i zataja ten fakt. Gdyby to była Ameryka już dawno
mieliby procesy sądowe z tego powodu ...



Jest napisane na pudełku: "Aktywacja dodatku wymaga połączenia z Internetem". Więc informacja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować