Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 09: Nowa część serii Final Fantasy będzie grą MMO

25 postów w tym temacie

Zaskoczyli mnie przyznam. Nie spodziewałem się FF14 a karp się powiększył w momencie, kiedy okazało się, że to tytuł online. Czekam na kolejne materiały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo interesująco, a że mają talent do robienia MMO-like ujawniło Final Fantasy XII. Na takim poziomie rozgrywki, z takim rozbudowanym światem i klmatem jestem za. Szkoda że trailer nie ukazuje nic z gameplaya (bo to chyba render).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 11:21, Wintesun napisał:

Zapowiada się bardzo interesująco, a że mają talent do robienia MMO-like ujawniło Final
Fantasy XII. Na takim poziomie rozgrywki, z takim rozbudowanym światem i klmatem jestem
za. Szkoda że trailer nie ukazuje nic z gameplaya (bo to chyba render).


Chyba FF Xi... grałeś w ogóle w to to? I to nie gameplay dzizias, to render!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 11:38, loczyn napisał:

Chyba FF Xi... grałeś w ogóle w to to? I to nie gameplay dzizias, to render!

Dlatego napisałem mmo-like odnośnie XII części, a w XI nie grałem więc się nie wypowadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 11:44, Wintesun napisał:

a w XI nie grałem więc się nie wypowadam.


Ściągnij sobie na kompa, jest piękny 14dniowy trial Europejski (chyba nie wycofali?) zobaczysz co to za crap ;]
Na kompa jest to chyba najgorsze MMO z którym wygrywa mnóstwo darmowych...

PS. proszę link: http://ff11europe.com/index_en.html

@Triderus
Przestaniesz kiedyś ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 11:44, Triderus napisał:

Czy ta najwieksza telenowela świata nigdy sie nie skończy?


Idź się kolego schowaj i nie błaźnij, bo każda część FF jest inną historią, oraz (zazwyczaj) inny świat, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek telenoweli. Zamiast nazwy każdego FFx ( x - cyfrę) , mogli by dać całkowicie inny tytuł.

Sam się rozmarzyłem , że będzie to remake VII ( 7 + 7 = 14 - ale fajnie), ale już po paru sekundach moje marzenie prysło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Final Fantasy nigdy się nie kończy to taka azjatycka "moda na sukces" czyli totalne dno. Rozumiem jeżeli ktoś uważa inaczej ale zdania nie zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 14:18, AjKnowJu napisał:

> Czy ta najwieksza telenowela świata nigdy sie nie skończy?

Idź się kolego schowaj i nie błaźnij, bo każda część FF jest inną historią, oraz (zazwyczaj) inny świat, więc nie ma mowy o jakiejkolwiek telenoweli. Zamiast nazwy każdego FFx (x - cyfrę) , mogli by dać całkowicie inny tytuł.


Nie do końca z tymi innymi światami i historia. Założenia i podstawy są bardzo zbieżne i często podobne, magia i technologia obok siebie, Summony (Guardiany, Espery w zależności od wersji gry), "żółte kurczaki" Chocobo, "wykręcony" design ;-)
Podobnie jest z samą historią, poszczególne gry nie są ze sobą fabularnie połączone (no może z wyjątkiem X i X-2) ale generalnie opierają się na podobnych schematach (w dużym uproszczeniu rzecz jasna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 14:56, stefanio napisał:

Final Fantasy nigdy się nie kończy to taka azjatycka "moda na sukces" czyli totalne dno.
Rozumiem jeżeli ktoś uważa inaczej ale zdania nie zmienię.


Tak azjatyckie to na pewno dno ;] Aj... gdybyście mieli chociaż jakiś argument sensowny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie takie azjatyckie dno, które będzie miało już nie długo czternastą część, i chcą grać w to wszyscy na całym świecie, na wszystkich konsolach.

No, ale jak się nie grało to się nie wie, że fajne hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie widze finala jako mmo:

1. fabula - nie bedzie czegos takiego, beda questy, grind itp watek fabularny nie bedzie mial prawa bytu bo przeciez mmo nie skonczy sie z dnia na dzien ;) a to przeciez najwiekszy plus serii

2. walki taktyczne, zostana zastapione solowaniem moobkow do questow ;/ chyba ze wszystkie questy beda nastawione na robienie w zroznicowanym party - wtedy cos by z tego bylo, tylko co z graczami co nie maja party ?

oczywiscie nie skreslam jeszcze 14stki czekam na wiecej info ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 21:40, palpatine napisał:

To jest właśnie takie azjatyckie dno, które będzie miało już nie długo czternastą część,
i chcą grać w to wszyscy na całym świecie, na wszystkich konsolach.

Zazdrościsz ;]? Widzę, że jakaś Twoja seria gier nie jest tak znana i boli Cię to, że nie dostajesz nowej części, a fani FF tak :)

Dnia 03.06.2009 o 21:40, palpatine napisał:

No, ale jak się nie grało to się nie wie, że fajne hmm?

Właśnie może wypada zagrać, hmm? Jestem fanem FF. Mam za sobą 1, 2, 6, 7, 8, 9, 10, 10-2, 11, 12 i stwierdzam iż wszystkie części są super tak tylko 11 jest mierna i jest to naprawdę koszmarny popłuczyn. FF mmo nie może zostać wydane przez SE, chyba że przy współpracy z Blizzardem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 10:02, loczyn napisał:

> To jest właśnie takie azjatyckie dno, które będzie miało już nie długo czternastą
część,
> i chcą grać w to wszyscy na całym świecie, na wszystkich konsolach.
Zazdrościsz ;]? Widzę, że jakaś Twoja seria gier nie jest tak znana i boli Cię to, że
nie dostajesz nowej części, a fani FF tak :)


Nie do końca zrozumiałeś moje intencje ;) - post jest cyniczny i dotyczy posta Stefanio, który wcześniej napisał, że jest to azjatyckie dno. Chodziło o to, że jeśli to jest dno, to dlaczego wszyscy chcą w to grać i pojawiają się cały czas nowe części :)

Nowych gier z serii FF zazdroszczę sam sobie ;), bo obie 13stki prawdopodobnie będę miał(Versus na pewno), przymierzam się też to FF14 online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 13:10, palpatine napisał:

Chodziło o to, że jeśli to jest dno, to dlaczego wszyscy chcą w to grać i pojawiają się cały czas nowe części :)

Nie uogólniaj, i nie, nie wszyscy chcą grać w Finale.

Dnia 04.06.2009 o 13:10, palpatine napisał:

Nowych gier z serii FF zazdroszczę sam sobie ;) (...)

Wow, naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w różne rpgi. Zaczęło się od chyba najlepszej gry wszech czasów- final fantasy VII na psx, później był fallout 1,2 , który zachwycił mnie swoim komizmem i mega grywalnością, bladurs gate , Gothic 1,2,3, który był moim pierwszym rpg w 3d, morrowind i oblivion( ten drugi to kicha), planscape, mass effect, wiedzmin, ostatnio fallout 3, ( to dopiero kicha! ), drakensang, ale żaden naprawde ŻADEN rpg nie jest w stanie wprowadzić mnie w taki trans jak seria FF. Przepiękna fabuła , mnóstwo godzin rozrywki ( więcej jak w morrowind i oblivion razem wzięte! ), grywalność 10 na 10. Jak wyszedł final X to specjalnie dla tej gry kupiłem psx 2, a później wyszedł final XII, który jako pierwsza gra dostał 70 na 70 w "Famitsu", a to nie byle jaka gazeta. Mam teraz x boxa i czekam na XIII, która będzie pewnie ostatnim prawdziwym FF, bo teraz to wszystko idzie w stronę MMO. Szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować