Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 19:27, Patryk Mogilno napisał:

Mam pytanie zwiazane z kopalnia rudy ta druga (tam są pozabijani paladyni itp). Co mam
tam jeszcze zrobic żeby zadanie zostało wykonane? Na samym dole pozabijałem wszystkie
potwory i znalazłem tam List od Silvestra i złota skrzynie. Gdy wracam do zamku z łupem
niestety ale zadanie mi się nie zalicza


Idź tam, gdzie w G I było przejście na terytorium orków, którego strzegli dwaj strażnicy. Idź ścieżką, potem skręć w lewo i znów w lewo, zauważysz kociołek i naszego przyjaciela, on wszystko ci wytłumaczy, a zadanie będzie zaliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie najemników, bo w G2 dawno nie grałem. Chciałbym zostać najemnikie i "przekonałem" już do siebie większość ludzi a ten ciągle mi mówi że za mało. W taim wypadku czy mógłby ktoś dać listę ludzi do "przekonania" z ich imionami oraz miejscem pobytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 14:42, 143872 napisał:

Najważniejsze to przejść test Torlofa, tym przekonujesz większość, zrobiłeś jego zadanie?

Zrobiłem zadanie z kasą od Sekoba, przekonałem Chipera, Wilka, Roda, Raula, Sent...no tego przy wejściu, tego przy domku, i tego w karczmie...i dalej nic: "Nieźle, ale ciągle za mało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba bug ;p
Zdaje się,że u Corda musisz mieć jedoręczne i dwuręczne bronie na poziomie wojownik.CO w pierwszym akcie jest nieopłacalne,według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:38, Karharot napisał:

A może masz za niski level? Chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne...

Trzeci lvl mam. Poprzednim razem nie miałem większego a dostałem robotę najemnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:43, Master J napisał:

> A może masz za niski level? Chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne...
Trzeci lvl mam. Poprzednim razem nie miałem większego a dostałem robotę najemnika.

Chyba masz buga, w Gothicu często występują. Olej to zostań magiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. 3 level? Ja taki zawsze nabijałem zanim jeszcze wyszedłem z Khorinis...
Możesz jeszcze pokombinować z tym Cordem - aby go przekonać wystarczy mieć 30% w broni jednoręcznej lub dwuręcznej, taki poziom i tak warto wyszkolić jak najszybciej więc wielkiego bólu tu nie powinno być.
Chociaż z tego co pamiętam to już i tak przekonałeś wystarczającą ilość osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 15:50, 143872 napisał:

Chyba masz buga, w Gothicu często występują. Olej to zostań magiem :P

Myślisz że gram w Gothica po raz 3 żeby zostać magiem albo paladynem ^^?

Karharot-----> Właściwie to czemu nie. W końcu tak czy siak będąc najemnikiem/łowcą smoków nie będzie można się obejść bez wojownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 14:38, Master J napisał:

Ja mam pytanie odnośnie najemników, bo w G2 dawno nie grałem. Chciałbym zostać najemnikie
i "przekonałem" już do siebie większość ludzi a ten ciągle mi mówi że za mało. W taim
wypadku czy mógłby ktoś dać listę ludzi do "przekonania" z ich imionami oraz miejscem
pobytu?

Czyli wybrałeś te drugie zadanie od Torlofa nie te ze strażą miejską? Pogadaj jeszcze z ludźmi może coś się odblokuje ;p jak nie to radzę wziąć tę misje ze strażą miejską na farmie Bengara ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 14:38, Master J napisał:

Ja mam pytanie odnośnie najemników, bo w G2 dawno nie grałem. Chciałbym zostać najemnikie
i "przekonałem" już do siebie większość ludzi a ten ciągle mi mówi że za mało. W taim
wypadku czy mógłby ktoś dać listę ludzi do "przekonania" z ich imionami oraz miejscem
pobytu?


Proszę.

Majątek ziemski
Przyjęcie do Najemników (później Łowców Smoków):

Jak dojść do Majątku Ziemskiego, można zobaczyć na mapie (w dziale Mapy jest on zaznaczony). Można także pogadać z Laresem w porcie Khorinis, który zaprowadzi cię do tawerny, skąd blisko do farmy Onara.
Po drodze możemy, a nawet powinniśmy pokonać Bustera (chata przy jeziorku), później może się to przydać (poparcie). Jak dowiemy się potem, aby zostać najemnikiem trzeba zdobyć poparcie najemników i zgodę Onara.

Idziemy dalej, gdy natkniemy się na Sentenzę, dajemy mu 50 złota. Następnie wyzywamy Raula na pojedynek, po wygranej walce można oddać mu miecz. Z poparciem Wilka jest chyba najłatwiej, daje nam je po znajomości Smile. Cord poprze nas wtedy, gdy osiągniemy przynajmniej 30% w walce jednoręcznej. Cipher chce 10 łodyg bagiennego ziela (najłatwiej je znaleźć przy kałużach, są też na przy jeziorku obok Bustera), można także wydobyć je od Dara, który je ukradł. Jarvis chce, żeby pokonać w czystej walce trzech ludzi Sylvia, co już pewnie zrobiliśmy - Roda łatwo pokonać korzystając z pomocy stogów siana, można także spróbować udźwignąć jego miecz (potrzeba 30 siły). Jeśli jesteśmy silni, możemy sprowokować i pokonać Bullca, potem gadamy z Torlofem, Onarem, Lee i Pepem pilnującym owiec. Dla Pepa możemy także zabić cztery wilki grasujące na jego owce.

Torlof:
- Aby wykonać zadanie Torlofa musimy udać się na farmę Bengara i mu pomóc. Zagrażają mu dwaj strażnicy z miasta. Gadamy z Bengarem, i czekamy aż przyjdą dwaj niedoszli paladyni, poczym zabijamy ich Wink. Przyjmujemy podziękowania od właściciela farmy i ruszamy do Torlofa.
- Drugie zadanie od Torlofa. Musisz udać się na farmę Sekoba. Idąc drogą z farmy Onara na pierwszym rozstaju dróg skręć w prawo, to droga do farmy Sekoba. Sekoba znajdziesz w lewym budynku. Z początku nie będzie chciał oddawać kasy, ale jak go mocno przyciśniesz to rzuci się na ciebie z mieczem. Powal go ale nie dobijaj. Pogadaj z nim jeszcze raz a odda kasę. Te pieniądze zwróć Torlofowi.

Po tym jak zostaniemy najemnikiem, od Lee dostajemy wiadomość dla Lorda Hagena, oczywiście robimy tu za posłańca. Plusem jest to, że możemy z tym wejść do górnego miasta.

Miejscowe problemy:
Cipher został okradziony ze swojej śmierdzącej paczki z zielem. Jego paczka znajduje się teraz w mieście. Jest ona w magazynie na końcu portu przy gościach budujących statek. Strażnik podczas pierwszej rozmowy zacznie nas ostrzegać, a już w drugiej zaatakuje. Załatwiamy go i zabieramy mu klucz, następnie wchodzimy do pomieszczeń i zabieramy wszystkie przedmioty z kufrów w tym paczkę ziela. Teraz tylko wracamy do Ciphera.

Najemnik Wilk poszukuje pracy. W 3 rozdziale gdy z farmy Bengara ucieknie Malak, musimy go znaleźć i przekonać żeby wrócił. Potem gadamy z Bengarem i idziemy do Wilka. Mówimy mu, że Bengar potrzebuje ochrony, jednak musimy dać mu 300 złota żeby ruszył swój tyłek.

Raul nie wierzy, że zdobędziemy skórę czarnego trolla... ;] Do odważnych świat należy, więc ruszamy na spotkanie ze schwarz trollem (chyba każdy ma mapę). Najłatwiej go pokonać z bronie dalekosiężnej lub magii, możemy wykorzystać też fakt, że potwór jest powolny.

Myśliwy Grom siedzi w dolince, niedaleko farmy Onara i jest... głodny. Wzamian za mleko, chleb i szynkę nauczy nas (za odpowiednią zapłatą) umiejętności myśliwskich.

Wiedźma, alchemiczka Sagita przekaże nam swoją wiedzę wzamian za słoneczny aloes, bardzo żadką roślinę rosnącą tylko na odchodach czarnego trolla. Nie musimy zabijać potworka, aby go zdobyć.
Później będziemy musieli przynieść dla Thekli paczkę od Sagitty.


Solucja pochodzi ze strony eros-fora.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa się już rozwiązała. Wystarczyło "tylko" nauczyć się broni jedo albo dwu ręcznych na poziomie wojownik. Wtedy Cord mnie poparł i mogłem dołączyć do najemników. Dzięki za chęć pomocy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Z mojej teorii wynika ,że palladyn może atakować bardzo okazale z run przeciwko ożywieńcom Smoka Ożywieńca, ale nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić. Czy moja teoria jest prawdziwa ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:20, albinskia napisał:

Mam pytanie: Z mojej teorii wynika ,że palladyn może atakować bardzo okazale z run przeciwko
ożywieńcom Smoka Ożywieńca, ale nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić. Czy moja teoria
jest prawdziwa ?

O ile dobrze pamiętam ostatnia runa ścieżki walki (Wypędzenie Zła, bodajże) jest wyjątkowo skuteczna na każdego rodzaju ożywieńca, w tym także na kościanego smoka.
Tak, wydaje mi się, że twoja teoria jest prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:38, albinskia napisał:

No ta ostatnia to ma chyba 9999 obr. ;)

Chyba chodzi ci o rune "Smierc ozywiencom", ktora jest dostepna tylko dla Magow IV Kregu. 9999 obrazen ten czar ma w pierwszej czesci Gothica. W dwojce "tylko" 1000. Smok na hita? Watpie. Moj lowca rzucajac ten czar ze zwoju pozbawil smoka ok 10% zycia... Na szczescie mialem ~160 sily i 173 zrecznosci, wiec jakos sobie poradzilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować