Zaloguj się, aby obserwować  
Peter44

Gry a wasze zdrowie...

114 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2010 o 10:57, AphroditeDnB napisał:

Nie wiem czy to odpowiednie forum ale jutro o 6.00 jade do Wrocławia ... i się zastanawiam:
czy wyspać sie przed podróżą czy wstać ok.3.30 na kompa ??

Lepiej wstać i grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przerzuceniu się z klawiatury, mychy i niewygodnego rozleciałego i trzeszczącego krzesła na pada i rozkładane łóżko negatywnych skutków BRAK =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no niestety komputer "zepsuł" mi wzrok... Zaczęło się od małej wady -0,24 na lewe bodajże, a na prawe -0,5, rok później czyli dokładnie we wrześniu widziałem już gorzej w okularach i tym razem -1,5 oraz -1,85 bodajże, dokładnie nie pamiętam... a i teraz będę musiał chyba w bliższych ławkach siedzieć na niektórych lekcjach.
O tyle tylko dobrze, że w III technikum to już tylko dyktują nauczyciele, albo każą pisać samemu notatki.

Może też komuś się pogorszył wzrok ? Ale to niestety moja wina, długo siedzę przy kompie, a jeszcze teraz jak są wakacje to nawet i po 10 godz. to co się dziwić.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi również komputer zepsuł wzrok.Przez kilka lat siedziałem na zwykłym monitorze CRT i nie miałem żadnej wady wzroku. No,ale postanowiłem przesiaść się na monitor LCD i po 8 miesiącach spędzonych przed nim nabawiłem się wady wzroku -1 (nie wiem dlaczego ten monitor tak pogorszył mmi wzrok), ale od ponad pół roku noszę okulary i mniej mi się on nisczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 13:25, lukasz9074 napisał:

Mi również komputer zepsuł wzrok.Przez kilka lat siedziałem na zwykłym monitorze CRT
i nie miałem żadnej wady wzroku. No,ale postanowiłem przesiaść się na monitor LCD i po
8 miesiącach spędzonych przed nim nabawiłem się wady wzroku -1 (nie wiem dlaczego ten
monitor tak pogorszył mmi wzrok), ale od ponad pół roku noszę okulary i mniej mi się
on nisczy.


Heh- miałam a właściwie mam tak samo :-) Nie mogę przyzwyczaić się do okularów niestety i pewnie pogarszam sobie wadę, którą według okulisty, jestem w stanie całkowicie zniwelować... Obecnie bardzo dużo pracuje (tak, to już ten wiek) na komputerze i bóle głowy to już norma. Dlatego warto zrobić sobie zawsze małą przerwę i nie patrzeć non stop w ekran :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam -2.0 na lewe i prawe i noszę soczewki jednodniowe, jednak moja mama (okulista) uważa, że to nie od kompa (zdanie taty) tylko od nauki :) ;P. Gram dość dużo ,ale nie odczuwam dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam wakacje, więc potrafię siedzieć pare ładnych godzin (5-10h), ale nie zauważyłem jakichkolwiek dolegliwości ze wzrokiem. U niektórych na pewno te dolegliwości występują, lecz w moim przypadku jest wszystko w porządku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 15:23, Lexus2010 napisał:

Jeszcze mam wakacje, więc potrafię siedzieć pare ładnych godzin (5-10h), ale nie zauważyłem
jakichkolwiek dolegliwości ze wzrokiem. U niektórych na pewno te dolegliwości występują,
lecz w moim przypadku jest wszystko w porządku. ;)


tez tak w wakacje potrafie posiedziec przy kompie (okolo 8h dziennie), ze wzrokiem nie mam problemow ale co ktorys dzien mnie strasznie łeb napieprza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też powoli psuje się wzrok. Niezbyt mocno, ale nie widzę już tak ostro jak kiedyś, a gdy coś dlużej potrzymam bliżej oczu [książkę np.] to później ciężko mi się "przestawić". Jakby co - nie, to na pewno nie od książek, nie czytam ich aż tak dużo, poza tym zawsze z dobrym oświetleniem. A przy kompie siedzę po 6-8h w wakacje, w rok szkolny 2-3h dziennie, co swoje robi. Póki co do okulisty się nie wybieram, daję radę, ale pewnie niedługo będę musiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może. Ale już jakiś czas temu straciłem ten swój "sokoli wzrok", ale na tablicy u okulisty nadal wszystko widziałem, najniższe linie z problemami, jednak też mogłem odczytać. Zresztą za rok bilans 18 latka, przez ten czas chyba nic wielkiego się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam delikatną wadę wzroku, noszę okulary, ale nie non-stop tylko wtedy kiedy np. oglądam telewizor, albo działam coś na kompie. Dopóki używałem starego monitora nie było żadnych problemów, wszystko było w jak najlepszym porządku, ale od momentu kiedy kupiłem monitor LCD poczułem, że jednak gorzej widzę. W szkole nie było już mowy, aby bez mrużenia zobaczył z ostatniej ławki coś na tablicy, teraz to już mrużenie nie pomaga, tzn kiedy nie mam okularów.

Na pewno monitor LCD zniszczył mi ten wzrok, ale być może te okulary korekcyjne jak to było zapisane coś mi pomogą i nie tylko przestanie on się psuć, ale być może troszkę polepszy o ile jest taka możliwość.

A poza tym znacie może jakieś ćwiczenia na poprawę wzroku, kiedy czytałem o jakiegoś metodzie jakiegoś gościa, która pomagała wyostrzyć wzrok, ale nie wiem czy to prawda czy fake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie przed kompem źle wpływa na kondycję, na wzrok też, bo po długich sesjach strasznie pieką (zresztą tęsknię za monitorami CRT). Granie wpływa też źle na zdrowie psychiczne i własne i domowników, jak ktoś jest dość wybuchowy i lubi grać w trudne lub po prostu wkurzające gry ;F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować