Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft z mikropłatnościami?

70 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2009 o 13:23, Hitman73 napisał:

Wyjdzie ich nowe MMO to WoW zejdzie na niższy poziom. Wtedy WoW będzie F2P, a nowe MMO
P2P.


To cholernie optymistyczny jesteś jak myślisz, że WoW kiedykolwiek będzie darmowy :P Serwerów za darmo nikt nie utrzyma, a wiadomo że darmowego WoWa przyciągnęłoby jeszcze więcej osób. Ja bym liczył co najwyżej na obniżenie abonamentu (i prawdopodobnie połączenie niektórych serwerów w jeden, żeby populacja na każdym serwerze nadal robiła jako takie dobre wrażenie) i najwyżej darmowe usługi na koncie (chodzi mi o transfery, edycję postaci i Faction-Change, które jest właśnie opracowywane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 17:57, the_bishop napisał:

moim zdaniem płatności są jak najbardziej w porządku i nie potrzeba tu żadnych zmian.
Osobiście ciesze się ze ta gra jest płatna, mogła by być o 20-30 złoty tańsza to prawda,
ale dzięki temu nie spotykam na serwerze hołoty bądź dzieci Tibi


hahahah bardzo smieszne, nie spotkasz polskiej "holoty", ale co to jest abonament do wowa dla rodzicow rozpieszczonego np: angola lat 11 ? godzinka w pracy ? w platynych mmo tez jest od cholery ludzi na beznadziejnym poziomie - jesli myslisz ze placac sie od nich uwolnisz to sie mylisz.

wow jest grindfestem (ktory lubie, gralew w wowa i mile wspominam) wiec wielkiej filozofii tam nie trzeba, przyciaga malo rozgarnietych graczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 21:31, Vernio napisał:

Też popieram taką formę płatności. Zaczął bym wtedy grać w WoWa .Mam nadzieję ,że jeśli
w Star Warsach będzie abonament to wpadną na taki pomysł.;/


watpie, AION w chinach jest na systemie godzinowym, w europie bedzie na abonament - jakos nie chca tego wprowadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 12:45, Hitman73 napisał:

Mi się podoba taki system jak jest w Battlefield Heroes.
Mianowicie - gra jest darmowa. Każdy może się zarejestrować i grać.
W grze obowiązują mikropłatności, ale!:
Jedyne co możesz kupić to:
- elementy WIZUALNE, które ani trochę nie wpływają na rozrywkę [a nawet mogą przeszkadzać,
bo ciężko się "wtopić" w otoczenie w białym garniturze Michael Jackson''a].
- boost XP/boost VP [szybciej zdobywasz lvl/szybciej dostajesz itemki, za które kupujesz
apteczki i broń - ale tutaj też itemki te dostajesz po prostu normalnie grając i w zupełności
wystarczają, więc takie Boost XP/VP jest nie potrzebne]


ale czy servery do BH nie sa stawiane przez graczy? Bo dzis zagralem w to z 20 mapek i na 5 byly takie lagi ze szkoda gadac. odpadaja tez koszty pilnowania wszystkiego - BH to prosty shooter, a nie wielkie mmo z setkami graczy na ekranie czy dziesiatkami skilli ktore trzeba balansowac ;)

Dnia 05.07.2009 o 12:45, Hitman73 napisał:

I to jest dla mnie dobry system mikropłatności - ktoś chce się wyróżnić, pokazać, że
zapłacił 25 euro aby fajnie wyglądać - ok. I tak jeśli jestem lepszy to go pojadę, bo
koleś nie mógł kupić sobie żadnych rękawiczek +20 do pancerza.


tak jest wlasnie bardzo czesto w grach z mikroplatnosciami (nie ma wtedy abonamentu) - bedzie duuzo lepszy od darmowych jesli zaplacisz - w takim wypadku to ja wole abonament i rowne szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 13:29, Szulasek napisał:

bardzo dobrze, że wow jest płatny - chwała mu za to, przynajmniej 99% graczy to nie 10
letnie dzieci neostrady,
ciężko jest mi sobie wyobazić wowa, w którego grają dzieci tibii


a angielski czy francuski 10 latek, ktorego rodzice zarabiaja kilka tysiecy dolarow/euro miesiecznie to moze nie gra z Toba? Tam tez sa "dzieci tibii" (btw to Ty mi pasujesz pod to okreslenie po przeczytaniu Twojego komentarza, ale mniejsza z tym)

jak widac forum na gramie jest beznadziejny system komentarzy bo nie powiadamia kilu osob o odpowiedziach w jedym poscie, mowi sie trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 14:59, EmperorKaligula napisał:

> Też popieram taką formę płatności. Zaczął bym wtedy grać w WoWa .Mam nadzieję ,że
jeśli
> w Star Warsach będzie abonament to wpadną na taki pomysł.;/

watpie, AION w chinach jest na systemie godzinowym, w europie bedzie na abonament - jakos
nie chca tego wprowadzic


O_o Jakie chamstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bizzard nie mógł by teraz wprowadzić żadnych mikropłatności.WoW napędza(pieniężnie) wszystkie produkcje tego producenta.STARCRAFT 2 ,Diablo 3,nowy MMO i kolejne dodatki do WoWa wszystko dzięki subskrypcją może być produkowane jedno czasowo.Mikropłatności wejdą najwyżej gdy już spadnie zainteresowanie WoWem(nowy lepszy MMO Bizzarda lub WoW2) wtedy podtrzymywanie serwerów będzie można sfinalizować w ten sposób ale to czas pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chamstwo to malo powiedziane, bo przeciez wiadomo ,ze gracze w europie srednio miesiecznie spedzaja w mmo gora 30 godzin wiec o ile mniej kasy by wplywalo a tak zawsze co 30 dni jest te 15 euro a nie 0,6 euro. Tym musialby zajac sie parlament europejski i ustalic uchwale o platnosciach jak to mialo miejsce w chinach.Bo cojak co ale to chinolom wyszlo i jest to swietny pomysl by placic za godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie mikropłatności byłoby bardzo ryzykownym manewrem ze strony Blizzarda. O ile pamietam raport finansowy za poprzedni rok to WoW jest głównym tytułem na którym Blizz zarabia. Próba wymuszenia dodatkowych opłat mogłaby się spotkac z protestem i problemami ze strony graczy.
Nie rozumiem po co na siłę zmieniać obecny stan rzeczy? To tak jakby ktoś miał kure znosząca złote jajka i jeszcze dodatkowo chciał zarobić na sprzedaży jej pierza oskubując ją na żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 14:59, EmperorKaligula napisał:

watpie, AION w chinach jest na systemie godzinowym, w europie bedzie na abonament - jakos
nie chca tego wprowadzic

Kurcze, a juz chcialem AION kupic, bo myslalem, ze bedzie system godzinowy... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 16:46, HumanGhost napisał:

Wprowadzenie mikropłatności byłoby bardzo ryzykownym manewrem ze strony Blizzarda. O
ile pamietam raport finansowy za poprzedni rok to WoW jest głównym tytułem na którym
Blizz zarabia. Próba wymuszenia dodatkowych opłat mogłaby się spotkac z protestem i problemami
ze strony graczy.
Nie rozumiem po co na siłę zmieniać obecny stan rzeczy? To tak jakby ktoś miał kure znosząca
złote jajka i jeszcze dodatkowo chciał zarobić na sprzedaży jej pierza oskubując ją na
żywca.


hmmm jesli bedziesz mial mozliwosc kupic przez mikroplatnosci cos takiego jak +75% expa przez 2godziny czy cos takiego to czemu nie? wielu graczy doszlo do endgame i nie narzekaja, ze bylo strasznie trudno. niestety nie kazdy lubi grind (ktorego jest duzo w wowie), wiec taka oferta wzbudziloby zainteresowanie.

zadnych roznicy pomiedzy graczami (itemy, skille itp) tylko takie drobne usprawnienia dla niecierpliwych ;)

chyba by przeszlo cos takiego, wiec nie dziwie sie ze blizzard nad tym sie zastanawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizz zmienił już lv cap więc grind można wkładać między bajki, obecnie jest od groma dobrych poradników. Dowody? Gram mało a mimo to na darmowym okresie gry wbiłem 73lv. To samo tyczy się właśnie ludzi na 80lv którzy i tak mają itemy które zwiększają exp o 10% (za questy i zabicie przeciwnika) a które są przypisane na konto więc na dobrą sprawę tylko za pierwszym razem jest trudno potem wystarczy item wysłać nowej postaci i po sprawie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 19:06, L33T napisał:

Blizz zmienił już lv cap więc grind można wkładać między bajki, obecnie jest od groma
dobrych poradników. Dowody? Gram mało a mimo to na darmowym okresie gry wbiłem 73lv.
To samo tyczy się właśnie ludzi na 80lv którzy i tak mają itemy które zwiększają exp
o 10% (za questy i zabicie przeciwnika) a które są przypisane na konto więc na dobrą
sprawę tylko za pierwszym razem jest trudno potem wystarczy item wysłać nowej postaci
i po sprawie. :)


wszystko jest mozliwe ("jak dobic do 80lvl" ktorych jest bardzo duzo), ale jak ktos bedzie chcial miec ciut latwiej i chce za to zaplacic - to czemu mu tego nie umozliwic ? nie zmieni to wiele w grze, a mozna na tym zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieni i to sporo, obecnie o wiele łatwiej dobić do endgame ale nie przekłada się to jakość graczy co w przypadku jak chcesz robić instę z samym pugiem portrafi boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 14:56, EmperorKaligula napisał:

wow jest grindfestem (ktory lubie, gralew w wowa i mile wspominam) wiec wielkiej filozofii
tam nie trzeba, przyciaga malo rozgarnietych graczy ;)


Jeśli twierdzisz, że WoW jest grindfestem to oznacza, że prawdopodobnie nie grałeś w inne MMO (a już szczególnie te darmowe). Gra wcale nie jest banalna sama w sobie, q są nawet ciekawe i dość zróżnicowane. To, że gra jest tak prosta jest spowodowane przez wszelkie addony i niestety dzięki nim do gry trafia wielu niezbyt bystrych graczy, a satysfakcja z gry w grupie znacząco spada. Jest jeszcze kwestia tego, że wszystko w WoWie zostało rozgryzione i opracowane ze względu na popularność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 22:37, Namaru napisał:

Jeśli twierdzisz, że WoW jest grindfestem to oznacza, że prawdopodobnie nie grałeś w
inne MMO (a już szczególnie te darmowe).

Generalnie nie wiem co to ma do rzeczy, to że inne gry są bardziej zagrińdzione to wcale nie znaczy, że wow nie jest w ogóle. Bo to by było kłamstwo.

Dnia 05.07.2009 o 22:37, Namaru napisał:

Gra wcale nie jest banalna sama w sobie, q są
nawet ciekawe i dość zróżnicowane. To, że gra jest tak prosta jest spowodowane przez
wszelkie addony i niestety dzięki nim do gry trafia wielu niezbyt bystrych graczy, a
satysfakcja z gry w grupie znacząco spada.

Bez addonów ta gra się tak dłuży, że pożal się Boże. Żebym musiał po całej mapie ganiać żeby znaleźć jednego potworka do q, z którego muszę wziąć pazur, to bym się pochlastał przy trzecim quescie. A w wowie większość questów to znajdź/zabij/przynieś. I naprawdę do takiego łażenia potrzebna jest jakaś nadludzka bystrość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wszystkim polecam mimo wszystko F2P. Prędzej czy później każda z gier P2P się wypadal, a takie F2P będzie trwało i trwało bo zawsze będą tłumy ludzi chętnie w nie grające (np. taki Perfect World). Prawda, że te gry nie stoją na takim poziomie produkcji jak WoW, Aion, WAR itd., ale przynajmniej nie musimy się martwić, że nasze ciężko zarobione 15€ idzie na jakąś niedopracowaną grę w której trzeba łączyć serwery i modlić się, że zostanie poprawiona w jakimś sensownym okresie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 18:50, EmperorKaligula napisał:

zadnych roznicy pomiedzy graczami (itemy, skille itp) tylko takie drobne usprawnienia dla niecierpliwych ;)


Tak to tylko w Guild Wars. ;D
Osobiście jestem przeciwny wszelkim mikropłatnościom ułatwiającym grę. Jeśli mikropłatności to tylko po to żeby urozmaicić a nie ułatwić. Np. specjalne mounty. Choć takie już i tak można nabyć przez karciakę WoW TCG.
Jeśłi komuś nie podoba się grind to.. po co się bierze za mmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikropłatności są fajne z punktu widzenia nie maniaka czy no life''a ale zwykłego gracza, , który chce też z gry wyciągnąć tyle co inni ale oczywiście nie może, bo jest zajęty życiem, rodziną, pracą itd. Nie ma czasu na to, żeby godzinami nabijać poziom, polować na przedmioty, brać udział w rajdach i innych pochłaniaczach czasu.

Z drugiej strony mikropłatności mogą zostać źle odebrane przez osoby bardzo zżyte z grą (no life :P), bo jakim prawem gram pół roku żeby dobić lvl, żeby móc w ogóle zacząć brać udział w wyższych instancjach a jakiś kasiasty drań ma to wszystko :)

No, ale zamiast płacić 50 zł miesięcznie abonamentu, można oszczędzić ta kasę na itemki w grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować