Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejny proces Microsoftu

28 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2006 o 11:04, Kamil.i.Maciek napisał:

Kto by pomyślał :)

Człowieku ale się rozpiasłeś :D Może napisz co się takeigo wydarzyło to może ktoś to skomentuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten tekst o DRM to raczej smieszny i nic wiecej.
co do reszty, to bardziej wyglada na forme prawnego szantazu - wiadomo w stanach ogromna wiekszosc procesow konczy sie ugoda, a nie wyrokiem. wiec pewnie ms conajwyzej pierdnie ulamkiem promila swojego zysku netto w efekcie czego Tangent Computer osiagnie swoj cel i zarzad bedzie mogl sobie wyplacic giga premie a udzialowcom mega dywidendy i kazdy bedzie zadowolony, bo pewnie tak naprawde to wlasnie jest celem takiego pozwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, z tego co słyszałem to np. Sony straciło prawa do Dual Shock''a, za sprawą małej firmy która go opatentowała (nie jestem tego pewny, ale kij z tym, wielkie korporacje nie zawsze wygrywają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 11:09, rolek85 napisał:

> Kto by pomyślał :)
Człowieku ale się rozpiasłeś :D Może napisz co się takeigo wydarzyło to może ktoś to skomentuje


To był komentarz do newsa. Nie on go pisał więc nie iwem o co ci chodzi. Treść newsa jest na stronie gram.pl , tutaj też na górze strony mnasz link do newsa.

A tak co do newsa: Microsoft pewnie wypłaci odszkodowanie, ale swefo niecnego procederu nie zaprzestanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 11:09, rolek85 napisał:

> Kto by pomyślał :)
Człowieku ale się rozpiasłeś :D Może napisz co się takeigo wydarzyło to może ktoś to skomentuje

A co tu komentować Microsoft jak zwykle się wydurnia x-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2006 o 12:40, Latniak napisał:

To był komentarz do newsa. Nie on go pisał więc nie iwem o co ci chodzi. Treść newsa jest na
stronie gram.pl , tutaj też na górze strony mnasz link do newsa.

Sorry nie zauważyłem go i nie wiedziałem co o tym mogę napisać. Wybaczcie jeszcze spałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co MS to MS, nawet jeśli sprawę przegra to napewno nie zaprzestanie procederu:) Zresztą czasami się nie dziwie MS. W końcu mają prawo wymyślać ciągle nowe rzeczy i nie ich wina, że wcześniej coś wymyślą niż inni. Mogą za swoje pomysły czerpać dochody, szkoda tylko, że ceny mają duże:) No i własnie dlatego każdy posądza ich o monopol(swoja drogą to jest fakt). Konkurencji też się nie dziwie- oni tez chcą tworzyć coś i zarabiać na siebie a taki MS ciągle utrudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 12:05, Gniewny1j napisał:

Znając życie microsoft wygra a sprawa ucichnie

Ale nie zawsze MS wygrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pimpor: wcześniej niż inni? Masz na myśli QDOS, tfu, MS-DOS? OS/2, ekhm, Windows NT? NSCA Mosaic, tzn. Internet Explorer? Vermeer''s HTML editor a.k.a. MS FrontPage? Connectix Virtual PC, czyli Microsoft Virtual PC? Atomic Games'' Close Combat, szerzej znane jako Microsoft Close Combat? Sybase SQL Server - przepraszam - MS SQL Server? A może okienkowy interfejs wywodzący się z komputerów Apple?
Takiej "oryginalności" w produktach microsoft jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vear: no fakt, masz rację ale MS też wymyśla coś nie coś samo:) No albo nabywa prawa do wykorzystywania innych rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 14:17, vear napisał:

@pimpor: wcześniej niż inni? Masz na myśli QDOS, tfu, MS-DOS? OS/2, ekhm, Windows NT? NSCA
Mosaic, tzn. Internet Explorer? Vermeer''s HTML editor a.k.a. MS FrontPage? Connectix Virtual
PC, czyli Microsoft Virtual PC? Atomic Games'' Close Combat, szerzej znane jako Microsoft Close
Combat? Sybase SQL Server - przepraszam - MS SQL Server? A może okienkowy interfejs wywodzący
się z komputerów Apple?
Takiej "oryginalności" w produktach microsoft jest mnóstwo.

tylko troche w zlym kontekscie o tym piszesz. za dosa, frontpage, virtual pc, close combat i wreszcie sql server MS poprostu zaplacil. normalnie kupil te produkty na wlasnosc. dogadal sie tworcami. i tyle. co w tym zlego? pozatym wprowadzasz ludzi w blad. licencja na mosaic zostala wykupiona przez spyglass, ktory na jego podstawie stworzyl wlasna przegladarke, ktora potem sprzedal microsoftowi, ktory zrobilz niego swoja wersje pod nazwa IE. natomiast sami autorzy mosaic zalozyli firme, ktora potem stala sie netscape communications corp.
co do OS/2, to ten system powstal w oparciu o umowe o wspolpracy zawarta miedzy MS a IBM bodaj w 1985 roku, tak wiec obie te firmy przyczynily sie do jego powstania. tak naprawde os/2 wykonczony zostal przez ibm ze wzgledu na wysokie koszty, nie byl on wogole konkurencja dla windy, ktora w porownaniu do niego kosztowala grosze. pozatym os/2 mial wiele niedogodnosci, ktore odstraszaly developerow od tworzenia na niego i powodawaly, ze ci developerzy woleli tworzyc pod windowsa. a zeby jeszcze uscislic, o ile dobrze pamietam specyfikacja windowsa 1.0 powstala zanim jeszcze wogole zaczeto prace nad os/2. do momentu wydania os/2 byla juz wydana nowa wersja windows 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ja uscisle jescze bardziej, interfejs graficzny (myszka zresztą też) został wymyslony i stworzony przez xerox labs (gdzie zobaczył go będąc na wyciecze Jobs, a od niego skopiował Gates)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 15:36, sig. napisał:

no to ja uscisle jescze bardziej, interfejs graficzny (myszka zresztą też) został wymyslony
i stworzony przez xerox labs (gdzie zobaczył go będąc na wyciecze Jobs, a od niego skopiował
Gates)

no juz sie tak rozpisalem na temat tego os/2 ze zapomnialem jeszcze to dopisac...
prawda jest taka, ze gdyby nie niektore z tych nieladnych posuniec (nie tylko w przypadku os''ow) to teraz w dziedzinie informatyzacji i wogole techniki pewnie bylibysmy jeszcze jakies 20 lat w tyle jak nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli postęp polega na kradzieży i oszustwie? bo firmy których pomysły i technologie wykorzytano, nie płacąc im za to ani grosza też sie procesowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci kolesie to się już uwzięli na ten Microsoft! Co z tego, że mają system DRM? I ta pompa o szkodliwości od 1980r. Denerwują mnie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować