• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

Instalacja i sterowniki do modemu ZTE ZXDSL 852 v2 (Vista x64, Orange Freedom)

Pytanie

Mam problem ze sterownikami do owego modemu pod Vistę x64... stery z płyty od orange nie bardzo chcą się zainstalować (startuję system w tym trybie co nie wyłapuje niepodpisanych cyfrowo sterów), ściągnąłem z neta stery to tak samo.

Czy w ogóle się da ten modem zainstalować? W necie czytałem, że nielicznym się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

No niestety, mój kolega ma identyczny problem. Z tego co wiem zadzwonił do Orange i pracownik ustawił mu w BIOSie automatyczne wyłączanie wymagania podpisów cyfrowych sterowników. Dosyć dziwnie to wygląda, bo jak teraz uruchamia komputer, to za każdym razem wyskakuje mu ekran jakby nacisnał F8 i samo mu się ustawia. Może ktoś bardziej kumaty, tu na forum będzie wiedział jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.07.2009 o 12:57, TBKPredator napisał:

No niestety, mój kolega ma identyczny problem. Z tego co wiem zadzwonił do Orange i pracownik
ustawił mu w BIOSie automatyczne wyłączanie wymagania podpisów cyfrowych sterowników.
Dosyć dziwnie to wygląda, bo jak teraz uruchamia komputer, to za każdym razem wyskakuje
mu ekran jakby nacisnał F8 i samo mu się ustawia. Może ktoś bardziej kumaty, tu na forum
będzie wiedział jak to zrobić.


Nie sądziłem, że to takie skomplikowane... dziś robię ostatnie podejście do instalacji tego moda, jak nie da rady to podejdę do salonu orange i zażądam wymiany modemu na inny lub konkretnej pomocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wyłączenie podpisu cyfrowego w biosie jest możliwe i działa na stałe, ale na viście bez sp1, a sp1 jest raczej potrzebny... nie da rady w moim przypadku tego zainstalować, do dupy taki modem.

Podobno router ADSL załatwi sprawę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 08:10, Kakarotto napisał:

Wyłączenie podpisu cyfrowego w biosie jest możliwe i działa na stałe, ale na viście bez
sp1, a sp1 jest raczej potrzebny... nie da rady w moim przypadku tego zainstalować, do
dupy taki modem.

Podobno router ADSL załatwi sprawę ;P

Tylko nie wiem czy znajdziesz router pod tego neta;/ Owszem to jest rozwiązanie sam mam router pod neo (teraz cholernie się cieszę, że nie brałem orange freedom) działa bardzo dobrze i jest wygodny ale np w moim przypadku z dostawców neta mogę wybrać tpse i jeszcze 2-3innych nie ma tam orange. Jeśli nadal cię to interesuje ktoś polecił mi router z modemem do internetu Orange w temacie problemy z kompem było to ponad miesiąc temu jeśli chcesz poszukaj ew zapytaj, a na pewno ci doradzą:)
EDIT
Słuchaj jest jeszcze jedna sprawa. Nie wiem jak to jest w przypadku Orange ale pod neo trzeba najpierw założyć konto więc tak czy siak musiałem instalować modem i to u kolegi bo u mnie wywalało błąd. Dopiero gdy dostałem nazwę użytkownika i hasło mogłem instalować router. IMO nie obejdzie się bez instalacji tego modemu więc dzwoń po kumpla z laptopem ew stacjonarką niech przychodzi na chatę i dopiero się bawcie instalacją najlepiej na xpku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 10:07, Witcher1990 napisał:

Tylko nie wiem czy znajdziesz router pod tego neta;/

Zwykły router działający pod Neo będzie działał i w tym wypadku.
A założyć konto też się da z routerem, po prostu wpisujesz wszystkie dane tak jak przy modemie, tyko robisz to w panelu routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 10:31, rob006 napisał:

> Tylko nie wiem czy znajdziesz router pod tego neta;/
Zwykły router działający pod Neo będzie działał i w tym wypadku.
A założyć konto też się da z routerem, po prostu wpisujesz wszystkie dane tak jak przy
modemie, tyko robisz to w panelu routera.

Jeśli już masz swoje dane to owszem ale co gdy po raz pierwszy masz neta i nie masz nazwy użytkownika i hasła? I po to właśnie było to oprogramowanie od neo żeby dostać te dane;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 10:07, Witcher1990 napisał:

Tylko nie wiem czy znajdziesz router pod tego neta;/ Owszem to jest rozwiązanie sam mam
router pod neo (teraz cholernie się cieszę, że nie brałem orange freedom) działa bardzo
dobrze i jest wygodny ale np w moim przypadku z dostawców neta mogę wybrać tpse i jeszcze
2-3innych nie ma tam orange. Jeśli nadal cię to interesuje ktoś polecił mi router z modemem
do internetu Orange w temacie problemy z kompem było to ponad miesiąc temu jeśli chcesz
poszukaj ew zapytaj, a na pewno ci doradzą:)


Odnalazłem twoje pytanie i odpowiedzi w temacie o problemach. Ty tam chciałeś na więcej kompów podział. Jak chce tylko na jeden (o ile to ma znaczenie). A tak w ogóle kupiłeś to tomato? Działało?

Dnia 14.07.2009 o 10:07, Witcher1990 napisał:

EDIT
Słuchaj jest jeszcze jedna sprawa. Nie wiem jak to jest w przypadku Orange ale pod neo
trzeba najpierw założyć konto więc tak czy siak musiałem instalować modem i to u kolegi
bo u mnie wywalało błąd. Dopiero gdy dostałem nazwę użytkownika i hasło mogłem instalować
router. IMO nie obejdzie się bez instalacji tego modemu więc dzwoń po kumpla z laptopem
ew stacjonarką niech przychodzi na chatę i dopiero się bawcie instalacją najlepiej na
xpku:)


To wszystko zaczyna się robić chore... nie ma pojęcia co robić teraz. Kupiłem viste, bo kupiłem nowego kompa. Chciałem se w dx10 grać... a tymczasem jest tragicznie. Wszystko przez to, że nie ma sterów podpisanych cyfrowo do tego ztełajna 852 :/

Na xpku działa dobrze, bez problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Doradź mi jakiś router adsl taki by na pewno działał i był se poradził z jego instalacją :P

I najlepiej tani. I tak by się na viscie dało do ruszyć... by problemów z podpisami cyfrowymi nie było :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 10:36, Witcher1990 napisał:

Jeśli już masz swoje dane to owszem ale co gdy po raz pierwszy masz neta i nie masz nazwy
użytkownika i hasła? I po to właśnie było to oprogramowanie od neo żeby dostać te dane;p


Z tego co wiem, aby uzyskać dane wpisywało się w modemie jakieś standardowe login i hasło, co dawało nam dostęp tylko do stron TP, dzięki temu mogliśmy już uzyskać login i hasło do naszego konta i mieć pełnoprawny internet. Po prostu zamiast wpisywać to w oprogramowaniu od TP wpisujesz w ustawieniach routera.
A w Orange chyba wraz z umową dostajesz login i hasło. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 14.07.2009 o 10:39, Kakarotto napisał:


Odnalazłem twoje pytanie i odpowiedzi w temacie o problemach. Ty tam chciałeś na więcej
kompów podział. Jak chce tylko na jeden (o ile to ma znaczenie). A tak w ogóle kupiłeś
to tomato? Działało?

Tomato to było oprogramowanie do konkretnego modelu routera. Ja chciałem zrobić taki myk żeby podzielić transfer po połowie na dwa kompy (albo 2/3 i 1/3). Zrezygnowałem z tego pomysłu bo było za dużo zabawy i nawet nie wiem czy się dało. Pan w sklepie polecił mi router za bodaj 150zł którego on sam używa i jest zadowolony. Router ma ok 4gniazd na kabel ethernetowy. Instalujesz router na jednym kompie podpinasz kablel a na pozostałych od razu masz neta. Tylko główne ip wiadomo jest to samo.

Dnia 14.07.2009 o 10:39, Kakarotto napisał:


To wszystko zaczyna się robić chore... nie ma pojęcia co robić teraz. Kupiłem viste,
bo kupiłem nowego kompa. Chciałem se w dx10 grać... a tymczasem jest tragicznie. Wszystko
przez to, że nie ma sterów podpisanych cyfrowo do tego ztełajna 852 :/

Na xpku działa dobrze, bez problemów...

Więc zrób tak- niech ktoś z xpkiem przyjdzie do Ciebie do domu bo musisz później podpiąć kabel adsl pod kompa żeby uaktywnić linię. Na tym kompie zainstalujcie ten modem od orange i gdy uzyskacie nazwę użytkownika i hasło do neta wywalcie modem z tamtego kompa. Później na swojej viście zainstaluj router z modemem adsl podaj nazwę i hasło użytkownika uzyskane przy instalacji modemu na innym kompie i wszystko śmiga. Ja robiłem podobnie i wszystko było okej (pisałem też o tym w temacie o neo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 10:48, Witcher1990 napisał:

Więc zrób tak- niech ktoś z xpkiem przyjdzie do Ciebie do domu bo musisz później podpiąć
kabel adsl pod kompa żeby uaktywnić linię. Na tym kompie zainstalujcie ten modem od orange
i gdy uzyskacie nazwę użytkownika i hasło do neta wywalcie modem z tamtego kompa. Później
na swojej viście zainstaluj router z modemem adsl podaj nazwę i hasło użytkownika uzyskane
przy instalacji modemu na innym kompie i wszystko śmiga. Ja robiłem podobnie i wszystko
było okej (pisałem też o tym w temacie o neo)


Nie pisałem nigdzie, że nie mam danych do logowania. W orange na umowie to pisze ;)

Teraz chodzi mi tylko o jakiś router co bez problemów na viscie będzie działać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 10:54, Kakarotto napisał:

Teraz chodzi mi tylko o jakiś router co bez problemów na viscie będzie działać :P

Routery teraz konfiguruje się przez wbudowany miniserwer WWW, mozna więc konfigurować je na dowolnym systemie z przeglądarką www. podłącza się je przez eternet a nie usb, więc nie trzeba ani sterowników ani nic z tych rzeczy (podłączasz, konfigurujesz, działa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 12:12, S1G napisał:

Routery teraz konfiguruje się przez wbudowany miniserwer WWW, mozna więc konfigurować
je na dowolnym systemie z przeglądarką www. podłącza się je przez eternet a nie usb,
więc nie trzeba ani sterowników ani nic z tych rzeczy (podłączasz, konfigurujesz, działa)


Krótka i treściwa wiadomość. Dzięki za informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.07.2009 o 12:20, Kakarotto napisał:

> Routery teraz konfiguruje się przez wbudowany miniserwer WWW, mozna więc konfigurować

> je na dowolnym systemie z przeglądarką www. podłącza się je przez eternet a nie
usb,
> więc nie trzeba ani sterowników ani nic z tych rzeczy (podłączasz, konfigurujesz,
działa)

Krótka i treściwa wiadomość. Dzięki za informacje ;)


Witam. Widać że miałeś problem z modemem orange na viście. Kupiłeś nowy modem adsl i Ci działa? Bo ja mam ten sam problem.
Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2009 o 12:03, Czarek188 napisał:

Witam. Widać że miałeś problem z modemem orange na viście. Kupiłeś nowy modem adsl i
Ci działa? Bo ja mam ten sam problem.
Proszę o odp.


Kupiłem Cerberus P 6311-07A, w kilka minut po podłączeniu go do kompa uzyskałem połączenie do sieci. Jeśli chcesz się pozbyć problemów to polecam ten modem ;)

Po zakupieniu Cerberusa wyrzuciłem tego ZTEshita (ten złom trochę spowalnia neta, na Cerberusie trochę szybciej chodzi, przynajmniej u mnie tak jest) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2009 o 13:01, Kakarotto napisał:

> Witam. Widać że miałeś problem z modemem orange na viście. Kupiłeś nowy modem adsl
i
> Ci działa? Bo ja mam ten sam problem.
> Proszę o odp.

Kupiłem Cerberus P 6311-07A, w kilka minut po podłączeniu go do kompa uzyskałem połączenie
do sieci. Jeśli chcesz się pozbyć problemów to polecam ten modem ;)

Po zakupieniu Cerberusa wyrzuciłem tego ZTEshita (ten złom trochę spowalnia neta, na
Cerberusie trochę szybciej chodzi, przynajmniej u mnie tak jest) :P


No cacko ładne. A łatwo się konfiguruje? I jeszcze dwa pytania: Czy ten modem lubi się grzać i Czy jego konfiguracja jest naprawdę prosta? Jeżeli tak to od razu kupuję ten modem.
Proszę o odp. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2009 o 17:38, Czarek188 napisał:

No cacko ładne. A łatwo się konfiguruje? I jeszcze dwa pytania: Czy ten modem lubi się
grzać i


Nieraz cały dzień pracuje i się nie zagrzewa. Ma normalną temperaturę ;)


? Czy jego konfiguracja jest naprawdę prosta? Jeżeli tak to od razu kupuję ten

Dnia 01.08.2009 o 17:38, Czarek188 napisał:

modem.
Proszę o odp. :]


Ja nie miałem pojęcia jak się modemy konfiguruje, a jakoś dałem radę. Jak nie masz w ogóle pojęcia o tych sprawach to instrukcja obsługi (na płycie) cie krok po kroku poprowadzi do celu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2009 o 18:13, Kakarotto napisał:

> No cacko ładne. A łatwo się konfiguruje? I jeszcze dwa pytania: Czy ten modem lubi
się
> grzać i

Nieraz cały dzień pracuje i się nie zagrzewa. Ma normalną temperaturę ;)


? Czy jego konfiguracja jest naprawdę prosta? Jeżeli tak to od razu kupuję ten
> modem.
> Proszę o odp. :]

Ja nie miałem pojęcia jak się modemy konfiguruje, a jakoś dałem radę. Jak nie masz w
ogóle pojęcia o tych sprawach to instrukcja obsługi (na płycie) cie krok po kroku poprowadzi
do celu :D


Dzięki za odp. Modem kupię na allegro za małe pieniądze. A tego jak to ty nazwałeś "ZTEshita (xD) " wyrzucam do pieca (myślałem o wyrzuceniu do kibla ale bałem się, że się zapcha xD).

EDIT. Jeszcze raz dzięki za odp. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.08.2009 o 12:30, Czarek188 napisał:

Jeszcze jedno: A jak podłączałeś ten nowy modem to musiałeś mieć te stery od starego?


Do każdego modemu są inne stery, Cerberus ma na płycie dołączonej do zestawu.

Najlepiej przed instalacją Cerberusa wywalić całkowicie stery od ZTEshita. Start->Uruchom->regedit i wyszukaj stery od zte i wywal je ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować