Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blood Bowl - recenzja

13 postów w tym temacie

gram.pl

Przeszło miesiąc temu Hakken pisał w zapowiedzi Blood Bowl: "Gra świetnie oddaje klimat krwawych rozgrywek w świecie Warhammera. Grafika robi spore wrażenie, a odgłosy zderzających się zawodników i pękających kości przyprawiają o dreszcze. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia, to nienajlepsze komentarze oraz duży poziom trudności." Czy autor zmienił zdanie w recenzji gry? Przekonajcie się sami.

Przeczytaj cały tekst "Blood Bowl - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry tekst, proponuję jednak, aby autor przejrzał go jeszcze raz i usunął błędy w stylu "[...]PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY świeRZy gracz się z niego wiele nie nauczy. PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY, aby poznać mechanizm[...]" :).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra. Grałem trochę na Avangardzie. Może miejscami za losowa, ale bardzo dużo taktyki i myślenia w trakcie gry trzeba. Zwłaszcza przeciwko żywemu przeciwnikowi. I najważniejsze: ma tryb hot seat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:35, Maciejas napisał:

Dobry tekst, proponuję jednak, aby autor przejrzał go jeszcze raz i usunął błędy w stylu
"[...]PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY świeRZy gracz się z niego wiele nie nauczy. PRAWDĘ POWIEDZIAWSZY,
aby poznać mechanizm[...]" :).


Bystre oko. Poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zagorzałym fanem "zwykłego" BB i sam nie oceniłbym komputerowego wydania na więcej niż 3+. Myślę że jestem jednym z pierwszych w Polsce którzy kupili oryginał, lecz sporo się na nim zawiodłem. Oczywiście sama gra to po prostu BB5, ale wykonanie woła o pomstę do nieba. Złe wykywanie położenia kusora myszki (często klikasz nie tam gdzie chciałeś), szczególnie jak się wyświetli podpisy zawodników na ekranie. Brak możliwości wyświetlenia swoich stref "Tackle". Tłumacznie w PL niektórych zdolności woła o pomstę do nieba. Moduł rozgrywek sieciowych wymaga ogromnego rozbudowania. Znajdowanie przyjaciół, rozpoczynanie gier z innymi graczami wymaga sporo cierpliwości. Porównując ten moduł do np. Company Of Heroes, to mamy do czynienia z przedszkolem. Ale i tak gram w każdej wolnej chwili... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Czemu autor miesza z błotem tryb "rzeczywisty" zaraz potem mówiąc, że Blitz jest bardzo dobry? Czy to nie są te same tryby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są :) O ile pamiętam z Avangardy to Blitz pozwala tylko na ustalenie sobie własnych reguł gry. W jego ramach może być czas rzeczywisty, ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak już po błędach jedziemy...

"Twórcy najnowsza komputerowej edycji gry" - chyba "najnowszej"?

"Z pośród oryginalnych 21 drużyn" - a może "spośród"?

"możemy spodziewać się przynajmniej jednego dodatku, w którym znajdzie się kilka dodatkowych ras i boisk.Nowości" - ja bym "Nowości" przesunął troszkę niżej...

"Lepiej, więc grać w trybie turowym" - co tam robi ten przecinek?

"jednak w przypadku gdy przeszarżujmy" - a nie przeszarżujEmy?

I na tym to zostawię, o interpunkcji więcej nie wspomnę, bo odniosłem wrażenie, że przecinki były wstawiane na zasadzie losowej. Jak już się publikuje takie teksty, to wypadałoby chociaż przez sprawdzacza pisowni je puścić, a nie tak na żywioł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem dzisiaj kupić tę grę, ale wygląda na to, że CDP nie zadbał o dystrybucję w Krakowie... ani w Empikach, ani w Saturnie o grze nie słyszeli. (Do MM mam za daleko.) Trudno, firma nie chce zarobić, nie będę się pchał z pieniędzmi, ale trochę mnie taka sytuacja dziwi - po co trąbić o premierze? "Oficjalnie" gra wyszła w Polsce już dawno, ciekawe, dlaczego w Krakowie nie da się jej kupić. A może nakład był tak mały, że już zniknęła? Nie chcę płacić (proporcjonalnie do ceny gry) kupy pieniędzy za kuriera, z którym jeszcze później będę musiał się umawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"jest to parodia futbolu amerykańskiego osadzona w świecie zbliżonym do Warhammera Fantasy" hmm, autor zapomniał dodać, że jest to gra na licencji Games Workshop i wcale nie zbliżonym tylko właśnie świecie Warhammera... polski odpowiednik dawno temu w roli gry planszowej został wydany przez Sfere a nazwa to Troll Football...

sama gra jest rewelacyjna, polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować