Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowa generacja Radeonów już 10 września

35 postów w tym temacie

Szybko coś... Spodziewałem się pod koniec roku. No cóż poczekam na jakieś testy, zobaczymy co ten DX11 jest warty, od kumpla z serwisu gigashita dowiem się jak z ich awaryjnością bo pewnie z miesiąc po premierze zaczną już jakieś przychodzić i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano zobaczymy. Bardziej martwię się kwestią wykorzystania DX11....bo jeśli będzie tak jak z DX10, to dziękuję, postoję. Dla jednej gry karty kupować nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz funboju problem w tym ,ze gdy ati wydala 4850 i 4870 to okazalo sie ze NVidia stoi za Ati ze szczeka na podlodze i dziwi jak za taka cene mogli wypuscic tak wydajne karty.Teraz bedzie to samo i Nvidia wlasnie dla tego czeka do premiery by zobaczyc co beda musieli poprawic by nie odnosili strat jak w zeszlym roku, bo ati niezle skopalo im tylek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TSMC wreszcie doprowadziło do ładu produkcje 40nm GPU. ATI juz przyspieszyło dzieki temu premiere, następna bedzie NV i GT300, ktory pojawi sie w grudniu zamiast w styczniu/lutym. btw, w sieci juz pojawiaja sie informacje nt. wydajnosci HD5xxx. mainstream''owy RV830 osiaga w Vantage P9500, czyli mniej wiecej tyle co HD4890. zapowiada sie miazga ze strony RV870 i R800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że lubię ATI i nVidię i nie jestem żadnym fanboyem to podejdę do tego tematu (mam nadzieję) bardziej obiektywnie.
I ATI i nVidia robią świetne karty, jednak różnice są w segmencie mid-end i high-end.
ATI ma szybkie 4850, które są lepsze niż GTS250, nVidia znowuż ma GTX295, która jest najlepszą kartą na rynku ale jest najdroższa i można ją porównać do 4870x2 od ATI, która jest tańsza i ciut słabsza w niektórych testach.
Na chwilę obecną ci którzy chcą kupić GPU, a mają powiedzmy 600-800zł polecam ATI, ci którzy chcą coś więcej i mają kasy trochę więcej polecam nVidię.

Co do samego tematu, jestem zadowolony, że ATI wyda nowe karty, spowoduje to spadki cen obecnych już komponentów od ATI oraz nVidi bo konkurencja dobra rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej krowy zaczną latać niż kupię nową kartę graficzną. Stosunkowo niedawno nabyłem okazyjnie 9600GT za 300zł i jak na razie mi starczy. Nie mam zamiaru go wymieniać na nic lepszego...w ogóle chyba już go nie będę zmieniał. Natomiast jakby mi wpadło w łapki tak z 1000zł i miałbym do wyboru nową kartę graficzną i X360, to bym wybrał X360, bo ileż można ładować w tę studnię bez dna...albo bym dozbierał i PS3 kupił (ach ten MGS4...co ja bym nie dał, żeby mieć PS3 i MGS4...the best game ever).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niczego gorszego niż fanatycy firmy nVidia żyjący w przekonaniu, iż rzeczona firma od zawsze bije na głowę konkurencję, co jest oczywistą bzdurą (wystarczy przypomnieć rewelacyjny ATI 9700 czy obecną serię 48xx). Konkurencja na rynku jest ze wszech miar pożądana, ślepe przywiązanie do marki prowadzi jedynie do wzrostu cen i stagnacji. Cenię sobie produkty każdej "strony konfliktu", lecz wybieram to, co w danym momencie jest najbardziej udaną i przyszłościową konstrukcją - niezależnie od plakietki na pudełku.

Ciekaw jestem niezmiernie odpowiedzi nVidii oraz zbliżającej się premiery intelowskiego Larrabee (na chwilę obecną jedna wielka niewiadoma) - dopiero, gdy całe spektrum nowej generacji kart odsłoni swe oblicze upgrade będzie miał sens.
Nie ma powodu, by się spieszyć - pokażcie mi jakąkolwiek grę, która nie działa płynnie w bardzo wysokich rozdzielczościach na układach obecnej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 11:35, Principes napisał:

(...) zbliżającej się premiery intelowskiego Larrabee

bardzo prawdopodobnym (albo zasadniczo pewnym) jest, ze Larrabee nie bedzie rozwiązaniem dla graczy. Od początku Intel kieruje sie w strone GPGPU (choćby architektura oparta o x86), wiec to powinno byc glownym targetem niebieskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto wie, może te karty będą naprawdę dobre, oby nie była to przesadzona premiera na siłę aby zdążyć tylko kolejna rewolucja, gdyż to spowoduje faktyczne obniżenie cen kart poprzedniej generacji które i tak wystarczają na granie we wszystkie gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 10:22, TobiAlex napisał:

Dla DX''a 10 nie opłaca się kupować karty a co dopiero dla 11. I na pewno to nie będzie
ATI :D


----

Dnia 16.08.2009 o 10:22, TobiAlex napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez CoV-PL
Ano zobaczymy. Bardziej martwię się kwestią wykorzystania DX11....bo jeśli będzie tak
jak z DX10, to dziękuję, postoję. Dla jednej gry karty kupować nie warto.


DX11 to nie tylko gry. Zapominacie o wykorzystaniu tych bibliotek do zadań GPGPU. Windows 7 ma wykorzystywać DX11 by wykorzystać prawie cały potencjał komputera do wszelkich typów zadań jak, np. natywna konwersja wideo przy użyciu właśnie karty graficznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 11:42, Luk4s napisał:

> (...) zbliżającej się premiery intelowskiego Larrabee
bardzo prawdopodobnym (albo zasadniczo pewnym) jest, ze Larrabee nie bedzie rozwiązaniem
dla graczy. Od początku Intel kieruje sie w strone GPGPU (choćby architektura oparta
o x86), wiec to powinno byc glownym targetem niebieskich.


Ano właśnie, poruszamy się w sferze hipotez i przypuszczeń, niczego nie można być pewnym, gdyż informacji na ten temat jest jak na lekarstwo... Mimo wszystko, ciekaw jestem efektu finalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty dla absolutnych maniaków. Obecnie, dzięki zastojowi w branży, jeśli o oprawę wizualną chodzi, do grania w wysokich detalach i standardowych rozdzielczościach (1280x1024, czy 1680x1050), spokojnie wystarczą stareńkie karty pokroju GF 8800. Sam takową posiadam (wersja GTX) i nie mogę narzekać. Praktycznie każdy tytuł chodzi płynnie na maksymalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować