Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Gry MMORPG :)

1501 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2009 o 15:20, Fumiko napisał:

A EVE Online próbowałeś?


próbowałem, nie ten klimat..wole biegac z mieczem [świetlnym] i ciąć innych lub mobki [ufo]
Zastanawiam się nad:
WoW''em, WAR''em, AoC, Runes of Magic, Cabal
(mógłby ktoś opisać w 2 zdaniach każdą z nich?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW: jaki jest każdy widzi :P Modelowy egzemplarz fantasy mmo.

WAR: PVP to taka sama droga do levelowania co questy. Dużo opcji do kombinowania. Craft dla odmiany do kitu.

AoC: pojęcia nie mam, nigdy nie grałam

RoM: zrzynka z WoW, fajna grafika, niezły system craftu, całkiem dobrze zrobiony dual-classing.

Cabal: Grindowiec z ciekawą historią w tle. Ładne animacje walki, combo w postaci zręcznościowej minigierki. Nieźle pomyslany craft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 16:41, Fumiko napisał:

WoW: jaki jest każdy widzi :P Modelowy egzemplarz fantasy mmo.

WAR: PVP to taka sama droga do levelowania co questy. Dużo opcji do kombinowania. Craft
dla odmiany do kitu.

AoC: pojęcia nie mam, nigdy nie grałam

RoM: zrzynka z WoW, fajna grafika, niezły system craftu, całkiem dobrze zrobiony dual-classing.

Cabal: Grindowiec z ciekawą historią w tle. Ładne animacje walki, combo w postaci zręcznościowej
minigierki. Nieźle pomyslany craft.


To jest wręcz idealnie to, co chciałem przeczytać. Rozwiałeś moje wątpliwości, jednak pozostaje...
World of Warcraft czy Runes of Magic ?? proszę o trochę głębszą charakterystykę. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:03, junior35 napisał:

To jest wręcz idealnie to, co chciałem przeczytać. Rozwiałeś moje wątpliwości, jednak
pozostaje...


Rozwiej sobie jeszcze tą co do rodzaju... zastanawiam się po co gram w ogóle wprowadzał znaczki :/

Dnia 27.02.2009 o 17:03, junior35 napisał:

World of Warcraft czy Runes of Magic ?? proszę o trochę głębszą charakterystykę. Z góry
dziękuję.


WoW: brak ograniczenia pojemników (jakie torby i ile kupisz tyle masz), w RoM masz darmowych bardzo mało (więc żeby wygodnie grać trzeba zapomnieć o free to play), to samo się tyczy mountów (w RoM możesz co najwyżej "wypożyczyć" na minutę, wkurza jak czas upłynie z daleka od miasta). RoM ma system domów, czego WoW nie ma, aczkolwiek żeby ten dom cokolwiek dawał, to znów musisz wpakować prawdziwą kasę w wyposażenie. WoW ma zdecydowanie większy i bardziej różnorodny świat (questy startowe możesz robić w 4 różnych lokacjach, po każdej ze stron, w RoM są 2, do tego druga dość nędzna).
IMHO: dla casuali RoM starczy, wtedy nie przeszkadza ani gówniany storage ani brak mountów. Ale jak chcesz pograć więcej to jednak WoW - bo na jedno Ci wyjdzie finansowo (RoM bez premium to na dłuższą metę uciążliwość), a przynajmniej bez mydlenia oczu darmową grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie WoW ani RoM (troche o tym drugim przeczytałem, taki mix WoW''a i Guild Wars) to może jakieś wyjście awaryjne?? Co byś mi polecił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:33, junior35 napisał:

Co byś mi polecił??


Ok, skoro upierasz się gadać z jakimś facetem, to ja się nie wypowiadam... Zresztą po co, skoro najwyraźniej i tak nie czytasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 17:49, Fumiko napisał:

> Co byś mi polecił??

Ok, skoro upierasz się gadać z jakimś facetem, to ja się nie wypowiadam... Zresztą po
co, skoro najwyraźniej i tak nie czytasz...


Przepraszam Cię, mam dysleksję, ale i to mnie nie usprawiedliwia. Proszę o twoje dalsze wypowiedzi jeszcze bardziej, gdyż piszesz w sposób łatwy i przyswajalny.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Runes of Magic, naprawdę świetne MMO. Grindu znanego z większości mmo jest tu bardzo niewiele, za to masa questów, przyjemna grafika i dobra muzyka (która włącza się bardzo rzadko niestety). Co do tego, że na dłuższą metę to nie jest free to play wg Fumiko to się nie zgadzam. Konia można kupić na 2 godziny lub 15 min. Miejsca na ekwipunek jest faktycznie mało, ale przy rozsądnym zarządzaniu w miarę wystarcza. Chociaż kiedy za darmo dali 50 diamentów, to się skusiłem i kupiłem 100 diamentów (20pln), po czym za 150 kupiłem konia na stałe:). Chyba najbardziej przydatna rzecz. Ale gracze, którzy płacą zdecydowanie mają przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 21:27, tomoliop napisał:

Ja polecam Runes of Magic, naprawdę świetne MMO. Grindu znanego z większości mmo jest
tu bardzo niewiele, za to masa questów, przyjemna grafika i dobra muzyka (która włącza
się bardzo rzadko niestety). Co do tego, że na dłuższą metę to nie jest free to play
wg Fumiko to się nie zgadzam. Konia można kupić na 2 godziny lub 15 min. Miejsca na ekwipunek
jest faktycznie mało, ale przy rozsądnym zarządzaniu w miarę wystarcza. Chociaż kiedy
za darmo dali 50 diamentów, to się skusiłem i kupiłem 100 diamentów (20pln), po czym
za 150 kupiłem konia na stałe:). Chyba najbardziej przydatna rzecz.


Widzę, że się angażujesz :P Już 50 lvl? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 21:28, Budep napisał:

> Ja polecam Runes of Magic, naprawdę świetne MMO. Grindu znanego z większości mmo
jest
> tu bardzo niewiele, za to masa questów, przyjemna grafika i dobra muzyka (która
włącza
> się bardzo rzadko niestety). Co do tego, że na dłuższą metę to nie jest free to
play
> wg Fumiko to się nie zgadzam. Konia można kupić na 2 godziny lub 15 min. Miejsca
na ekwipunek
> jest faktycznie mało, ale przy rozsądnym zarządzaniu w miarę wystarcza. Chociaż
kiedy
> za darmo dali 50 diamentów, to się skusiłem i kupiłem 100 diamentów (20pln), po
czym
> za 150 kupiłem konia na stałe:). Chyba najbardziej przydatna rzecz.

Widzę, że się angażujesz :P Już 50 lvl? :>


A owszem, dość się zaangażowałem. 35/32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co by Cię interesowało?

EVE mówisz że nie (a szkoda, ma naprawdę poziom komplikacji rzadko spotykany wśród gier), WoW to takie bardzo typowe fantasy, aczkolwiek miłe i grywalne...
Warhammer może?
Perfect World? (uwaga, cukierkowe)
9Dragons? (Martial Arts MMO, Grindowiec ale przyjemny, ładna grafika i niezłe animacje walki).
Requiem Bloodymare? (Ostrzeżenie - gra w konwencji horroru, sporo krwi i świat raczej mało przyjazny).

Jakieś konkretniejsze wytyczne co do klimatu, orientacji (pve, pvp, balanced) itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2009 o 21:29, tomoliop napisał:


A owszem, dość się zaangażowałem. 35/32.



Tak na marginesie, wchodzisz Ty na gG? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak Polecam Wow, nie znam zadnego argumentu dlaczego RoM moglby byc lepszy na dluzsza mete. W WoW masz nieograniczony swiat, bardzo ciekawe questy duzo fajnych ludzi w to gra z ktorymi mozna pogadac a ja czesto z tego korzystam ;) Jesli chodzi o miejsce to do dyspozycji jest mase toreb a takze 7 slotowy bank. Ciekawe Instacje ... bardzo dobra gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 21:32, Jokes napisał:

Ja jednak Polecam Wow, nie znam zadnego argumentu dlaczego RoM moglby byc lepszy na dluzsza
mete. W WoW masz nieograniczony swiat, bardzo ciekawe questy duzo fajnych ludzi w to
gra z ktorymi mozna pogadac a ja czesto z tego korzystam ;) Jesli chodzi o miejsce to
do dyspozycji jest mase toreb a takze 7 slotowy bank. Ciekawe Instacje ... bardzo dobra
gra

Ale w WoW MUSISZ płacić i to niemało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem niestety, ale patrzac na to, ze kiedys w raz miesiacu kupowalem 1 lub 2 gry za 60-100 to perspektywa placenia co miesiac 60zl abonamentu nie jest taka zla. Naprawde na Wowie sie nie zawiedziesz tylko strasznie wciaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 22:41, junior35 napisał:

może ktoś przybliżyć mi tytuły??
9dragons, 2moons, requiem:bloodmare


2 Moons: w miarę zbalansowane między misjami a pvp, aczkolwiek dość szybko się nudzi. Brak wyboru wyglądu postaci. Łatwo zrobić głupotę w przydzielaniu talentów (a to potem boli żeby odkręcić).

Pozostałe 2 Ci opisałam kawałek wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 13:03, Kolumb95 napisał:

Eve ? Nuda ! Dostałem konto na 21dni i w sumie grałem na nim z 2godziny...

To znaczy, że nawet nie ukończyłeś tutoriala - nie ma co, poznałeś grę i masz rzeczywiście dobre podstawy, by ją oceniać. Tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę, że mówimy tu o jednym z najbardziej skomplikowanych MMO, którego poznawanie trwa tak naprawdę miesiące. To o czym piszesz jako zalecie EVE, czyli wiek graczy wynika jednak głównie z tego - zabawa w tej grze nie polega na wyrąbaniu sobie drogi do zupełnie 1337 sprzętu i osiągnięć wypisanych pod nickiem. To jest gra przede wszystkim strategiczna (i do tego im dłużej się gra, tym bardziej taką się staje), a to rzeczywiście nie do każdego trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować