Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Odpowiedź Microsoftu na PlayStation 3 Slim

48 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2009 o 12:09, Emeltener napisał:

To ja słyszałem ponad 2 lata , że PS3 się rozkręca, a tu już stał się wydajniejszy? Coś
przegapiłem?

a PS3 będzie jeszcze bardziej wydajne w wersji Slim w której to na pewno wymieniony zostanie procesor na Cell''a produkowanego w wymiarze technologicznym 45nm a jeśli chodzi o wymianę chipa graficznego to NVIDIA milczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zresztą... to jest kwestia czasu jak PS3 będzie najlepiej sprzedawaną konsolą."

Bajeczki, bajeczki, bajeczki...

Paaanie, to już nie czasy kiedy PS2 miało monopol na rynku konsol stacjonarnych. Ninendo Wii sprzedaje się lepiej niż obie konkurujące konsole obecnej generacji razem wzięte, PS3 może co najwyżej dogonić X360 pod względem sprzedanych jednostek.

"Wyjdą gry, które będą w pełni mogły wykorzystać możliwości tejże konsoli, a do tego cena..."

To samo mogę powiedzieć o X360. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie ukazała się jeszcze gra w pełni wykorzystująca możliwości konsoli - zaprzeczysz mi? Cena X360 nadal jest mniejsza niż PS3, nie zapominajmy o zestawie "Arcade".

"Nie porównuj Xboxa do PS3 ponieważ pod każdym względem PS3 jest konsolą mocniejszą i bardziej wydajną od Xboxa360."

C3LL POWA! 512 MB RAM Xbawksa > 256 MB RAM PS3. O możliwościach GPU nie wspominam, bo skoro uważasz PS3 za konsolę "bardziej wydajną" nie mamy o czym mówić. :D

W ogóle, skąd taki wniosek kolego? W tym roku nie ukazał się jeszcze żaden większy exclusive dla X360, PS3 za to dostał najbardziej realistyczne (tylko i wyłącznie pod względem wizualnym) gry na konsole. Forza Motorsport 3 już bije pod tym względem zarówno Uncharted 2, jak i Killzone 2. Przyszłoroczny Mass Effect 2 nie wygląda wcale gorzej, Halo: Reach ma podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, a Rage mistrza Carmacka ma problemy z frameratem na PS3 (co pewnie zostanie naprawione kosztem słabej jakości tekstur).

"Niech lepiej Bill zajmie się Windows 7"

Wtopa - wujek Bill nie jest już prezesem Microsoftu...

Cena PS3 Slim jest uzasadniona. Konsola nie ma w zestawie headset''a do zabawy online (w zestawie z X360 Elite oczywiście to otrzymujemy), mamy tylko postawowy kabel composite (w wersji Elite Xboksa otrzymujemy composite i HDMI), nie posiada wstecznej kompatybilności względem PS2 (mamy to w X360)... W konsolę trzeba jeszcze sporo wpakować, aby cieszyć się standardem porównywalnym do X360 Elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 14:52, Skyforger napisał:

Cena PS3 Slim jest uzasadniona. Konsola nie ma w zestawie headset''a do zabawy online
(w zestawie z X360 Elite oczywiście to otrzymujemy), mamy tylko postawowy kabel composite
(w wersji Elite Xboksa otrzymujemy composite i HDMI), nie posiada wstecznej kompatybilności
względem PS2 (mamy to w X360)... W konsolę trzeba jeszcze sporo wpakować, aby cieszyć
się standardem porównywalnym do X360 Elite.

Szkoda tylko że w wersji Elite za 299$ w stanach trochę rzeczy brakuje z tych co wymieniłeś. Bo obniżyli cenę ale wyjęli trochę rzeczy.

Forzea 3 lepiej niż Uncharted 2 czy Killzone 2?? Złe porównanie to już nie wspominam, a poza tym piszesz bzdury. Gran Turismo 5 bije FM 3 na głowę pod względem wizualnym zaś Forza lepszy system jazdy jak na razie. I tylko je można porównywać.

Uncharted 2 został najlepszą grą targów. Wygrał w 5 nominacjach w tym najładniejsza gra na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 14:57, Slappy napisał:

Szkoda tylko że w wersji Elite za 299$ w stanach trochę rzeczy brakuje z tych co wymieniłeś.
Bo obniżyli cenę ale wyjęli trochę rzeczy.


http://img.gram.pl/upl/news/120090822223843.jpg

"Includes black wireless controller, black headset, HDMI port, and 120GB Hard Drive".

Dnia 23.08.2009 o 14:57, Slappy napisał:

Forzea 3 lepiej niż Uncharted 2 czy Killzone 2?? Złe porównanie to już nie wspominam,
a poza tym piszesz bzdury.


Złe porównanie? Porównuje tylko i wyłącznie oprawę wizualną, a ta prezentuje się bardziej realistycznie niż w obu ww. tytułach.

Dnia 23.08.2009 o 14:57, Slappy napisał:

Gran Turismo 5 bije FM 3 na głowę pod względem wizualnym.


Nie widzę tego ani w GT5: Prologue, ani w gameplayach, gdzie gra wygląda po prostu przeciętnie.

Dnia 23.08.2009 o 14:57, Slappy napisał:

I tylko je można porównywać.


Nie, jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 15:01, Skyforger napisał:

> Szkoda tylko że w wersji Elite za 299$ w stanach trochę rzeczy brakuje z tych co
wymieniłeś.
> Bo obniżyli cenę ale wyjęli trochę rzeczy.

http://img.gram.pl/upl/news/120090822223843.jpg

"Includes black wireless controller, black headset, HDMI port, and 120GB Hard Drive".

Faktycznie. Moje niedopatrzenie.

Dnia 23.08.2009 o 15:01, Skyforger napisał:

> Forzea 3 lepiej niż Uncharted 2 czy Killzone 2?? Złe porównanie to już nie wspominam,

> a poza tym piszesz bzdury.

Złe porównanie? Porównuje tylko i wyłącznie oprawę wizualną, a ta prezentuje się bardziej
realistycznie niż w obu ww. tytułach.

Tak jak mówiłem. Uncharted 2 wygrał w 5 kategoriach i między innymi najlepsza grafika na konsole. Sorry ale faktów nie zmienisz a wątpię by tam wszyscy mieli klapki na oczach.

Dnia 23.08.2009 o 15:01, Skyforger napisał:

> Gran Turismo 5 bije FM 3 na głowę pod względem wizualnym.

Nie widzę tego ani w GT5: Prologue, ani w gameplayach, gdzie gra wygląda po prostu przeciętnie.

W prologue owszem wszystko oprócz toru i samochodów wygląda przeciętnie.

Dnia 23.08.2009 o 15:01, Skyforger napisał:

> I tylko je można porównywać.

Nie, jak widać.

No cóż to twoje porównanie ;) FM 3 owszem zapowiada się że będzie miała lepszy model jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 15:04, Slappy napisał:

Tak jak mówiłem. Uncharted 2 wygrał w 5 kategoriach i między innymi najlepsza grafika
na konsole. Sorry ale faktów nie zmienisz a wątpię by tam wszyscy mieli klapki na oczach.


Jakie fakty? Nie jestem ślepy, krytycy nie muszą odznaczać gry medalami abym dostrzegł oprawę graficzną. Najładniejsza =/= najbardziej realistyczna.

Dnia 23.08.2009 o 15:04, Slappy napisał:

W prologue owszem wszystko oprócz toru wygląda przeciętnie.


Tak samo jak w zaprezentowanym na GC gameplayu.

Dnia 23.08.2009 o 15:04, Slappy napisał:

No cóż to twoje porównanie ;) FM 3 owszem zapowiada się że będzie miała lepszy model
jazdy.


Tak, bo o to w symulatorach chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 15:12, Skyforger napisał:

> Tak jak mówiłem. Uncharted 2 wygrał w 5 kategoriach i między innymi najlepsza grafika

> na konsole. Sorry ale faktów nie zmienisz a wątpię by tam wszyscy mieli klapki na
oczach.

Jakie fakty? Nie jestem ślepy, krytycy nie muszą odznaczać gry medalami abym dostrzegł
oprawę graficzną. Najładniejsza =/= najbardziej realistyczna.

Twoja sprawa.

Dnia 23.08.2009 o 15:12, Skyforger napisał:

> W prologue owszem wszystko oprócz toru wygląda przeciętnie.

Tak samo jak w zaprezentowanym na GC gameplayu.

Ale nadal nie możemy mieć pewności że to full. Forza 3 też nie prezentuje się najlepiej. Bo screeny są ale photo mode a wątpię by tak wyglądała naprawdę.

Dnia 23.08.2009 o 15:12, Skyforger napisał:

> No cóż to twoje porównanie ;) FM 3 owszem zapowiada się że będzie miała lepszy model

> jazdy.

Tak, bo o to w symulatorach chodzi.

Tak, jednak chciałbym zobaczyć pełną wersję GT 5. Bo patrząc na ten filmik, zwróć uwagę na lewo 0:24 sekunda:
http://www.gametrailers.com/video/design-walkthrough-forza-motorsport/53172

Jak samochody od tak sobie dachują od byle stuknięcia no cóż...tego nie można nazwać realistycznym modelem jazdy. Ale mam nadzieje że to się nie pojawi bo Forza to dobry racer tylko żeby w 3 nie przedobrzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 15:24, Slappy napisał:

Ale nadal nie możemy mieć pewności że to full.


Skoro gra jest ukończona, i podobno ukazuje się już w okolicach Grudnia, to jakie są szanse na to że na GC można było pograć w nieukończony produkt? Żadne.

Dnia 23.08.2009 o 15:24, Slappy napisał:

Forza 3 też nie prezentuje się najlepiej.
Bo screeny są ale photo mode a wątpię by tak wyglądała naprawdę.


Widziałem gameplaye z GC i wcześniejsze screeny. Nie ma żadnego podkolorywania, wszystko jest bardzo naturalne.

Dnia 23.08.2009 o 15:24, Slappy napisał:

Tak, jednak chciałbym zobaczyć pełną wersję GT 5. Bo patrząc na ten filmik, zwróć uwagę
na lewo 0:24 sekunda:
http://www.gametrailers.com/video/design-walkthrough-forza-motorsport/53172

Jak samochody od tak sobie dachują od byle stuknięcia no cóż...tego nie można nazwać
realistycznym modelem jazdy. Ale mam nadzieje że to się nie pojawi bo Forza to dobry
racer tylko żeby w 3 nie przedobrzyli.


Em, tylko co to ma do rzeczywistego gameplaya, który prezentuje się znacznie okazalej? Co więcej, czytałem wrażenia ludzi, którzy mieli szanse zagrać w FM3, żadnych "dachujących" bubli nie uświadczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 15:34, Skyforger napisał:

> Ale nadal nie możemy mieć pewności że to full.

Skoro gra jest ukończona, i podobno ukazuje się już w okolicach Grudnia, to jakie są
szanse na to że na GC można było pograć w nieukończony produkt? Żadne.

Jak nie? Są duże. Skoro Polyphony zwlekało z GT5 tyle czasu to wątpię by od tak sobie teraz dało ukończony grywalny produkt na GC.

Dnia 23.08.2009 o 15:34, Skyforger napisał:

> Forza 3 też nie prezentuje się najlepiej.
> Bo screeny są ale photo mode a wątpię by tak wyglądała naprawdę.

Widziałem gameplaye z GC i wcześniejsze screeny. Nie ma żadnego podkolorywania, wszystko
jest bardzo naturalne.

Nie widzę tego w FM 3 a na gameplayach gra wygląda po prostu słabiutko, i te screeny ją ratują. Gdyby nie te podpimpowane screeny byłoby lepiej. Ludzie się za bardzo podjarali, bo za długo Turn 10 i M$ karmił ludzi takimi podpimpowanymi screenami i oczekują czegoś ładnego a tak nie jest.

Dnia 23.08.2009 o 15:34, Skyforger napisał:

> Tak, jednak chciałbym zobaczyć pełną wersję GT 5. Bo patrząc na ten filmik, zwróć
uwagę
> na lewo 0:24 sekunda:
> http://www.gametrailers.com/video/design-walkthrough-forza-motorsport/53172
>
> Jak samochody od tak sobie dachują od byle stuknięcia no cóż...tego nie można nazwać

> realistycznym modelem jazdy. Ale mam nadzieje że to się nie pojawi bo Forza to dobry

> racer tylko żeby w 3 nie przedobrzyli.

Em, tylko co to ma do rzeczywistego gameplaya, który prezentuje się znacznie okazalej?
Co więcej, czytałem wrażenia ludzi, którzy mieli szanse zagrać w FM3, żadnych "dachujących"
bubli nie uświadczyli.

Ciekawe że prezentują na trailerach coś czego nie będzie w grze. Szczególnie w racerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 14:52, Skyforger napisał:

"Nie porównuj Xboxa do PS3 ponieważ pod każdym względem PS3 jest konsolą mocniejszą i
bardziej wydajną od Xboxa360."
C3LL POWA! 512 MB RAM Xbawksa > 256 MB RAM PS3. O możliwościach GPU nie wspominam,
bo skoro uważasz PS3 za konsolę "bardziej wydajną" nie mamy o czym mówić. :D

A od kiedy PS3 ma 256 MB pamięci? Bo z tego co mi wiadomo to ma 256MB pamięci XDR systemowej i 256 MB GDDR3.

Dnia 23.08.2009 o 14:52, Skyforger napisał:

nie posiada wstecznej kompatybilności względem PS2 (mamy to w X360)...

No tylko porównaj co oznacza wsteczna kompatybilność z Xboxem i PS2. Nie muszę pisać gdzie jest więcej lepszych tytułów i na którą platformę nadal wychodzą gry...

Dnia 23.08.2009 o 14:52, Skyforger napisał:

W konsolę trzeba jeszcze sporo wpakować, aby cieszyć
się standardem porównywalnym do X360 Elite.

Czyżby. Faktycznie trzeba by dokupić kabel i headset (ale to już opcjonalnie), ale jeśli mówimy o standardach to do Xa trzeba osobno dokupić WiFi (dla mnie osobiście znacznie bardziej pożyteczne niż headset), a o odtwarzaniu czy grach na BR właściciele Xa mogą tylko pomarzyć (no i dysk można wymienić w PS3 na większy bez problemu, ale to też mocno opcjonalny zakup).
A i jeśli mówimy o graniu na Xsie w Polsce to headset i tak Ci się do niczego nie przyda ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 15:42, Slappy napisał:

Jak nie? Są duże. Skoro Polyphony zwlekało z GT5 tyle czasu to wątpię by od tak sobie
teraz dało ukończony grywalny produkt na GC.


Gra jest ukończona, wychodzi najprawdopodobniej w tym roku, a więc po kiego dawaliby na GC niezbyt grywalną wersję?

Dnia 23.08.2009 o 15:42, Slappy napisał:

Nie widzę tego w FM 3 a na gameplayach gra wygląda po prostu słabiutko, i te screeny
ją ratują.


Czy ty masz klapki na oczach? Gra wygląda słabo, ale ratują ją screeny? O czym ty w ogóle mówisz?

Dnia 23.08.2009 o 15:42, Slappy napisał:

Ludzie się za bardzo podjarali,
bo za długo Turn 10 i M$ karmił ludzi takimi podpimpowanymi screenami i oczekują czegoś
ładnego a tak nie jest.


Przypomnieć ci sytuacje z Killzone 2 i Heavy Rain, które wyglądały obłędnie tylko i wyłącznie na pierwszych screenach/trailerach? :]

Dnia 23.08.2009 o 15:42, Slappy napisał:

Ciekawe że prezentują na trailerach coś czego nie będzie w grze. Szczególnie w racerach.


Co ma piernik do wiatraka? Gdzie ja powiedziałem, że samochody nie będą mogły dachować? Powiedziałem, że opinie testerów są bardzo pozytywne, nie uświadczyli oni żadnych błędów dotyczących modelu jazdy, w tym samochodów dachujących bez jakiegokolwiek powodu.

Z drugiej strony, to kolizje aut w GT5 przypominają zderzanie się plastikowych samochodzików, o żałosnym systemie uszkodzeń i komicznej reakcji samochodu po wpadnięciu na bandę nawet nie wspominam. Real driving simulator... my ass.

Ołkej, koniec offtopu, to niezbyt odpowiednie miejsce na tą rozmowę. Pa pa.

-> Enqore

Dnia 23.08.2009 o 15:42, Slappy napisał:

skyforger - nie podawaj mass effect 2 za eksclusiva xboxa bo wychodzi jeszcze na PC


"Przyszłoroczny Mass Effect 2 nie wygląda wcale gorzej" - gdzie ty widzisz słowo exclusive, hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 18:39, Namaru napisał:

A od kiedy PS3 ma 256 MB pamięci? Bo z tego co mi wiadomo to ma 256MB pamięci XDR systemowej
i 256 MB GDDR3.


"256 MB RAM 400 MHz @ 3,2 GHz XDR DRAM" ( http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3 ).

Dnia 23.08.2009 o 18:39, Namaru napisał:

No tylko porównaj co oznacza wsteczna kompatybilność z Xboxem i PS2. Nie muszę pisać
gdzie jest więcej lepszych tytułów i na którą platformę nadal wychodzą gry...


Wsteczna kompatybilność względem poprzedniej konsoli to wsteczna kompatybilność. Racja, nie musisz pisać gdzie jest więcej lepszych tytułów, bo to zależy tylko i wyłącznie od preferencji samego gracza. Fakt, iż nadal wychodzą gry na PS2 nie ma żadnego znaczenia, i tak nie odpalisz ich na PS3, jeśli już mówimy o wstecznej kompatybilności.

Dnia 23.08.2009 o 18:39, Namaru napisał:

Czyżby. Faktycznie trzeba by dokupić kabel i headset (ale to już opcjonalnie), ale jeśli
mówimy o standardach to do Xa trzeba osobno dokupić WiFi (dla mnie osobiście znacznie
bardziej pożyteczne niż headset), a o odtwarzaniu czy grach na BR właściciele Xa mogą
tylko pomarzyć (no i dysk można wymienić w PS3 na większy bez problemu, ale to też mocno
opcjonalny zakup).


Odtwarzanie filmów w 1080p będzie na X360 wkrótce możliwe, więc po co posiadaczowi tej konsoli napęd BR? :]

WiFi to absolutnie opcjonalny bajer, grać online można i bez tego. Czy możliwa jest głosowa komunikacja pomiędzy graczami bez headseta? Nie.

Dysk do X360 również można wymieniać.

Dnia 23.08.2009 o 18:39, Namaru napisał:

A i jeśli mówimy o graniu na Xsie w Polsce to headset i tak Ci się do niczego nie przyda
;P


Oczywiście, że się przyda, gram bez problemów.

Koniec offtopa, dostatecznie dużo czasu zmarnowałem na rozmowę z wami. Pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 23:56, Xjumpaytech napisał:

Po pierwsze to w Europie obowiązuje Was cena 299 €, a Xbox kosztuje w Europie tyle
samo co w USA

Doprawdy??

To zobacz jaka cena w Euro:
http://shopping.lycos.de/produkt-microsoft-xbox-360-elite-c_1022-p_8035038.html

Od góry do dołu. Od 296 Euro. Też mi różnica.

No widzę ewentualnie amazon.de 289 ojro. Więc co to za różnica?? Na drugi raz polecam najpierw się dowiedzieć a potem wypisywać bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 18:11, Xjumpaytech napisał:

Zobacz cenę Xa w USA wtedy się wypowiadaj Xbox kosztuje tam tyle samo co w Europie.

W liczbach owszem tak kosztuje tyle samo lub przybliżone.

Jednak po przeliczeniu różni się. Jeśli dla ciebie 299$ i 296 Euro po przeliczeniu to taka sama cena no cóż tylko pogratulować.
Oczywiście mam tu na myśli w przeliczeniu na nasze polskie PLN.

A powiedz mi o jaka wersja X'a ci chodzi? Premium w sumie też dosyć sporo W Euro kosztuje:
http://www.amazon.de/Xbox-Konsole-inkl-Festplatte-HDMI-Anschluss/dp/B001DT02JG/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=videogames&qid=1251303881&sr=1-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 19:03, Skyforger napisał:

"256 MB RAM 400 MHz @ 3,2 GHz XDR DRAM" ( http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3 ).

Xbox 512 MB pamięci dla grafiki i głównej, a PS3 oddzielne po 256 MB. Summa summarum wychodzi na to samo, choć daje odrobinę inne możliwości. Z drugiej strony to XDR to takie dość specjalne jest.

Dnia 23.08.2009 o 19:03, Skyforger napisał:

Wsteczna kompatybilność względem poprzedniej konsoli to wsteczna kompatybilność. Racja,
nie musisz pisać gdzie jest więcej lepszych tytułów, bo to zależy tylko i wyłącznie od
preferencji samego gracza. Fakt, iż nadal wychodzą gry na PS2 nie ma żadnego znaczenia,
i tak nie odpalisz ich na PS3, jeśli już mówimy o wstecznej kompatybilności.

Chodzi o różnicę wartości jaką niesie ze sobą wsteczna kompatybilność. W przypadku PS2 jest to wartość znacznie wyższa. I proszę Cię, nie ma co do tego dyskusji, że te kilka tytułów z Xa (które i tak najczęściej były portowane na PC) przebije setki doskonałych gier z PS2.

Dnia 23.08.2009 o 19:03, Skyforger napisał:

Odtwarzanie filmów w 1080p będzie na X360 wkrótce możliwe, więc po co posiadaczowi tej
konsoli napęd BR? :]

Zobaczymy jak będzie, zresztą Polska i tak nie będzie miała tej usługi a z dostępnością BR nie ma problemów.

Dnia 23.08.2009 o 19:03, Skyforger napisał:

WiFi to absolutnie opcjonalny bajer, grać online można i bez tego. Czy możliwa jest głosowa
komunikacja pomiędzy graczami bez headseta? Nie.

To jest standard które imo każde nowoczesne urządzenie powinno spełniać.

Dnia 23.08.2009 o 19:03, Skyforger napisał:

Dysk do X360 również można wymieniać.

Na taki kupiony od MS za 200% rzeczywistej wartości.

Dnia 23.08.2009 o 19:03, Skyforger napisał:

> A i jeśli mówimy o graniu na Xsie w Polsce to headset i tak Ci się do niczego nie
przyda
> ;P
Oczywiście, że się przyda, gram bez problemów.

Bez polskiego livea? Jak? Rejestrując się jako murarz w anglii podając fałszywe dane osobowe... nie łamiesz w tym przypadku regulaminu usługi której używasz i nie powinieneś dostać bana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować