Zaloguj się, aby obserwować  
Danio_X

Koszykówka

1846 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2009 o 21:15, Infes napisał:

A ja niedawno z SKS''ów wróciłem ale widzę że wiele nie przegapiłem. 68:90 to jest po
prostu katastrofa :s

Dokładnie, mecz przegrany bez walki, Hiszpanie pokazli nam miejsce w szeregu, jeszcze
Navarro rzucił chyba z 8-"trójek". Trochę szkoda bo liczyłem, że odpaniemy po 1/4 finału,
ale zapewnimy sobie miejsce na mistrzostwach świata, na których ostatni raz graliśmy
w 1967 roku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem okazję i przejechałem się do Pyrzowic zobaczyć Allena Iversona, w końcu nie często zdarza się taka sytuacja...no i powiem że widok z bliska jednego z najlepszych koszykarzy ostatnich lat robi ogromne wrażenie! Cieszę się, że nie było dużo ludzi i nie trzeba było się przepychać...w sumie jakby się uprzeć można mu było do samochodu wsiąść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde,tak chcialem pojechac zobaczyc Iversona ,a nie mialem jak :|.
Szkoda,taka okzja sie wiecej nie powtorzy pewnie,a to moj ulubiony koszykarz(zreszta patrz a nick :P) :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt zobaczyć Iversona to nie lada gratka, szkoda, że mi nie było to dane.
Ale co tam dzisiaj finał Eurobasketu, czyżby powtórka z pierwszego meczu
grupowego i złoty medal Serbów? To na pewno byłaby wielka niespodzianaka, ale
zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 11:24, Adidas66 napisał:

Biorąc pod uwagę fakt, jak grali Hiszpanie w 1/4 i 1/2 to obstawiałbym raczej wyrównany
mecz (z takim lekkim ogonkiem na stronę Hiszpanów).

Tak widać, że Hiszpanie z meczu na mecz grają lepiej pokzaując np. w meczu z Francją, że
są o klasę lepsi od pozstałych druzyn europejskich. Może ta porażka z Serbią była spowodowana tym, że
nie weszli jeszcze dobrze w turniej, a może Serbowie mają sposób na Mistrzów świata... nie wiem,
przekonamy się wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie przede wszystkim w końcu wyleczyli kontuzje - na początku turnieju mieli szpital. Jeśli chodzi o niespodziankę w pierwszym meczu (którą widziałem zresztą na Torwarze), to warto zauważyć, że tam się jaja kosmiczne wręcz działy. Owszem - Serbowie dobrze bronili, w ataku Krkic grał bardzo dobrze wspierany przez imho najlepszego rozgrywającego turnieju (nie licząc Parcera ofc), czyli człowieka z 6 na koszulce, ale Hiszpania w ataku to była parodia. Nietrafianie z czystych pozycji, Gasol grający na poziomie jakiegoś Szewczyka (i nietrafiający 8 wolnych z rzędu), a mimo to mecz był nawet emocjonujący.
Bardzo mi się podoba gra Serbii na tym turnieju - wspaniała niespodzianka - ale drugi taki mecz jak 7 września się po prostu nie powtórzy. Hiszpania na jakieś +10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 15:40, siepu napisał:

w ataku Krkic grał bardzo dobrze

Chyba Krstić, bo Krkić to przecież piłkarz FC Barcelony:) Co do reszty trudno
się nie zgdzić, choć chciałbym wierzyć, że Serbowie jeszcze zaskoczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z Białogardu, z turnieju kadetów i muszę się pochwalić naderwanym więzadłem strzałkowo-skokowym. jakieś półtora miesięcy bez biegania mnie czeka, z dwa bez grania... szkoda, że akurat przed ligą mi się coś takiego trafiło... :| Ale przynajmniej mam za sobą dobry turniej, graliśmy m.in. z kadrą Berlina (105-35 w ryj :P), zawsze człowiek się czegoś nauczy, grając z lepszymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finał niestety bez emocji. Pewne zwycięstwo Hiszpanów. Cały mecz wyglądał
jak pojedynek juniorów z seniorami. Kometatorzy twierdzili, że Serbowie zostawili
całe zdrowie w meczu 1/2 finału przeciwko Słowenii i może rzeczywiście tak było,
jednak ja myślę, że nawet jeśli by mieli dzień więcej na odpoczynek, nie wiele więcej
by wskórali. Nie wiem tylko kto został MVP turnieju? Podejrzewam, że Gasol jednak
pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszej kwarcie widać było przewagę Hiszpanów. Po zaledwie kilku minutach przewaga była 10punktowa więc Serbia już tylko o honor walczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 17:18, Infes napisał:

Już po pierwszej kwarcie widać było przewagę Hiszpanów. Po zaledwie kilku minutach przewaga
była 10punktowa więc Serbia już tylko o honor walczyła.

Honor jak honor, srebrny medal mistrzostw Europy to nie lada osiągnięcie dla tej
młodej i perspektywicznej drużyny. Większość graczy urodzona po 1980 r.,a jej
lider Milos Teodosic to bodajże 1987 r., więc na pewno będą coraz lepsi, może zaskoczą
już na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Turcji na które zapewnili sobie awans, jednak
ja przeczuwam, że pełnię swoich możliwości pokażą dopiero na następnych mistrzostwach
Europy na Litwie i IO w Londynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc ja u Serbii nikogo znanego nie widzę. Są co prawda gracze z NBA no ale tak, my mamy z Orlando, Hiszpania ma gracza z LA Lakers więc top nie czarujmy się. No ale to pokazuje że liczy się cała drużyna, wszystkich przygotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z racji że mieszkam blisko katowic miałem okazję kibicować Hiszpanom pod spodkiem gdzie odbywały się mecze kosza wszystko to było pokazywane na ogromnych telebimach zabawa była ogromna FOTKI SPODKA GŁÓWNIE

20090921211411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno wybaczcie bo niezmieściło się w jednym poście

ps. moim marzeniem byłoby podłączyć do tego ekrany xboxa lub ps3 i pociupać w GTA lub cod :)

20090921211932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować