Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz gameplay z gry Risen

51 postów w tym temacie

Tak jak bym oglądał gameplay z G3. Wszystko sztywne, walka z przeciwnikiem na wolnej przestrzeni jest prawie nie możliwa, bo robi te śmieszne odskoki, jedynie wyjście to przycisnąć go do ściany. Rozmowy również sztywne, grafika nie zachwyca, szczególnie płaskie krzaczki obracające się w naszą stronę i woda, system walki też nie zachwyca itd, itp... Oby to wszystko naprawili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na oglądanie choćby jednego, ale wnioskując z komentarzy będzie to Gothic 3 2. :P Cóż, mnie taki stan rzeczy specjalnie nie cieszy, ale i nie smuci - G3 to imo świetna, choć zabugowana gra. Oby tylko optymalizacja stała na dobrym poziomie i dało się przejść grę bez problemów technicznych - zagram. Bo ludzie z PB potrafią wszczepiać grom to "coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Durne głąby ; / widzieli jaka była reakcja graczy na g3 i robią drugi raz to samo! Ta gra oznacza koniec dla pirahny i bardzo dobrze! Niema miejsca na rynku dla ludzi którzy nie potrafią wyciągnąć wniosków ze swoich błędów.
Jedynie mam nadzieje, że się mylę i gra okaże się lepsza niż to co prezentuje gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9/10 Co prawda początek filmu pierwszego dość sztywny, ale później się rozkręca, walki bardziej dynamiczne i na pewno trudniejsze od tych w g3, animacja trochę kuleją ale tak było w każdym gothicu od 1 do 3 więc do tego się nie czepiam. Po pokazaniu podziemi(KLIMAT!! Mam nadzieje że będzie pełno takich smaczków) przekonałem się do kupna w pre orderze. Pozdro.

Jedyne do czego można się tak naprawdę przyczepić dziwna szata graficzna interfejsu( lekko za kolorowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:29, Czaroxxx napisał:

Niema miejsca na rynku dla ludzi którzy nie potrafią wyciągnąć wniosków ze swoich błędów.

Gothic 3 nie byl bledem ze strony PB a JoWood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:56, Tomas1987 napisał:

Jedyne do czego można się tak naprawdę przyczepić dziwna szata graficzna interfejsu(
lekko za kolorowe)


Cała gra utrzymana jest w zdecydowanie mniej "mrocznej" tonacji, więc nic w tym dziwnego. W końcu mamy do czynienia z wyspą skąpaną w słoneczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie dla odmiany filmiki sie podobaly.
Poczulem klimat, a to dla mnie najwazniejsze, w przeciwienstwie do grafiki, ktora ma znaczenie drugorzedne.
Jesli Risen bedzie mial fabule jak G1 i G2 i w przeciwienstwie do G3 bedzie mial zoptymalizowany silnik z jak najmniejsza liczba baboli, to zagram z prawdziwa przyjemnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klimat jest. Walka też niezła, tylko trzeba by spowolnić animację, bo przy NPC''ach to nawet komiksowy Flash wymięka, poprawią to i powinno być ok. No i te podziemia! Grafika jak grafika, klimacik wysepki gdzieś na południu.

Na marginesie żal mi ludzi którzy skreślają grę z powodu systemu walki, a nie fabuły, a gdy jest na odwrót (oblivion, Fallout 3 plx?) czyli w miiarę ok walka a fabuła to dno, to już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 17:56, Tomas1987 napisał:

Jedyne do czego można się tak naprawdę przyczepić dziwna szata graficzna interfejsu(
lekko za kolorowe)

Dokładnie, mnie też się to nie podoba. Zbyt kolorowa i przerysowana, kompletnie nie pasująca to tej gry.
Grafika fajna, walka gothicowa*, ale jakie będą questy i dubbing:P? Jeśli skopią fabułę to gra osiągnie sukces na miarę nowego wolfa...

* czyli zwykłe nawalanie:| Choć szczerze mówiąc walka bardziej przypomina obliviona, gdzie bez bloku daleko się nie zajechało. Naprawdę szkoda, że od tylu lat nie wymyślili nic by rozbudować system walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo oldschoolowa jest ta gra. Obawiam się, że Xbox''owców którzy nie mieli styczności z Gothicami nie przyciągnie. Wygląda na to, że będzie to dopracowany i lekko rozwinięty Gothic 3. Raczej dla fanów poprzednich części, bo gra nie zachwyca absolutnie niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko mnie te filmiki z rozgrywek przynudziły. Jednak gra z pewnością znajdzie swoich wielbicieli i dla nich jest robiona.

Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że gry robione przez naszych niemieckich sąsiadów są identyczne pod pewnymi względami np. brak krwi (cenzura), kiepsko zoptymalizowane, niedopracowane, mające niewykorzystany potencjał, zawsze coś... Drakensang, Two Worlds, Legend Hand of God i inne gry studia DTP można wrzucić do jednego wora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra widać iż tylko dla fanów gothica. Z walką jak zwykle zjebali. Czemu nie mogą lekko upsrawnić walki z Gothica I i Gothica II gdzie wg mnie to jeden z najelpszych sposobów na walkę w grach rpg. Trza mieć wyczucie itp itd. Mogli by np dodać dynamiczne zmienianie przeciwników i zadawanie kilku przeciwnikom dmgy, i już by mieli świetną walkę, a tak to wymyślają ciągle jakiś badziew ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 19:11, xippon napisał:

mające niewykorzystany potencjał, zawsze coś... Drakensang, Two Worlds, Legend Hand

Grałeś w Drakensang? Chyba nie. Krew jest. Grałeś w Legend Hand of God? Na pewno nie. Jest jeszcze więcej krwi i niezłe animacje walki(lecą głowy itp.) Obie gry są dobrze zoptymalizowane i jak dla mnie dopracowane. W Two Worlds ja nie grałem bo nikt z moich znajomych jej nie polecał. Napisałeś już dlaczego.
Jak masz wieszać psy to gothic 3 idealnie się nadaje. Przydałoby się sensownie, ale cudów się nie spodziewam. W końcu skąd można wiedzieć, że Drkensang jest od 12 lat? "niewykorzystany potencjał" można przypisać każdej grze, podobnie niedopracowanie bo w końcu nie wykorzystali tego i tamtego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen będzie tym czym być miał G3. Zainteresowanych odsyłam tu http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=545 autor opierając się na wersji beta Risena stworzył obszerne (aż 8 stron) FAQ. Jeżeli questy, system walki (tu autor wspomniał, że jest taki jak w G 1 i 2, gdy wyszkolimy się klawisze kierunkowe są wykorzystywane w trakcie walki), optymalizacja będzie taka jak autor opisał to hit murowany. Jest też dużo wspomniane o mapach (nie ma jak w G3 jedna niewyraźna mapa). Ja pre-order złożyłem więc pozostaje mi tylko czekać.

PS: xippon Two Worlds niemiecki? Wypluj te słowa i udawaj, że nic się nie stało zanim ktoś to zobaczy :P Jeżeli TW jest niemiecki to Wiedźmin także bo słyszałem, że obie gry pochodzą z tego samego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować