Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Turbine pracuje nad konsolowym MMO

14 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o konsolowe MMO mnie tam wystarczy jakość Lineage II (Wiem mało wymagający jestem jeśli o grafikę chodzi;) byle to nie było takie jakby"papierowe mmo" Moim życzeniem jest by było chociaż w połowie tak dopracowane jak L2 (tak jestem fan boyem :P) ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielką zagadką jest to dlaczego nikt nie wydał jeszcze porządnego mmo na konsole (Tylko Square Enix się na to zdecydowało). Sam mam xboxa 360 i chętnie kupiłbym porządnego MMORPGa. Nie mówię tu o dość średniej jakości mmo azjatyckich (chociaż uwielbiam towary z Kraju Kwitnącej Wiśni tak mmorgpi ze wschodu wybitnie mi nie podchodzą). Na pewno kupiłbym Age of Conan, World of Warcraft, Lords of the Rings online albo inną oryginalną produkcję na konsoli.

Tak więc czekam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 jest jakaś szansa, że to się przyjmie. Ale na X360? Naprawdę ciekawe ilu ludzi zechce opłacać Internet + opłacać abonament na Live + opłacać abonament za grę. Ale to z "przebiciem jakością"? Bardzo odważne, tylko jakoś nie wierze, że Turbine będzie miało czym te słowa poprzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 10:55, Bambusek napisał:

Na PS3 jest jakaś szansa, że to się przyjmie. Ale na X360? Naprawdę ciekawe ilu ludzi
zechce opłacać Internet + opłacać abonament na Live + opłacać abonament za grę. Ale to
z "przebiciem jakością"? Bardzo odważne, tylko jakoś nie wierze, że Turbine będzie miało
czym te słowa poprzeć.


Live~ to wydatek 120zł raz na rok, poza tym - w Final Fantasy XI nie trzeba było mieć GOLDA by grać online, wystarczyło opłacać abonament za grę jak na PC. po prostu w mmo graliby ci którzy zrezygnują z kupowania gier na rzecz opłacania abonamentu. Anyway; w polsce gra full price na konsole kosztuje ~180-200zł. To są cztery miesiące abonamentu w grze mmorpg. Ja obecnie kupuje głównie używki, ale jak pisałem wyżej chętnie zainteresuje się grą Turbine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 10:55, Bambusek napisał:

Na PS3 jest jakaś szansa, że to się przyjmie. Ale na X360? Naprawdę ciekawe ilu ludzi
zechce opłacać Internet + opłacać abonament na Live + opłacać abonament za grę.

za chwilę wyskoczą cwaniacy twierdzący, że 120 zł rocznnie za możliwośc gry po sieci to atrakcyjna oferta.

zreszttą o DLC na poziomi zbroi dla konia też mówiono, że ktoś powiniien się puknąć w czoło, a do dziś ludzie zarabiają na takich "dodatkach".

EDIT: no patrz, nie skończyłem pisac posta a jeden już się znalazł. Przy okazji poprawię cenę, bbo tę to z kapelusza brałem nie interesując się kursem dolara/euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 10:55, Bambusek napisał:

Na PS3 jest jakaś szansa, że to się przyjmie. Ale na X360? Naprawdę ciekawe ilu ludzi
zechce opłacać Internet + opłacać abonament na Live + opłacać abonament za grę. Ale to
z "przebiciem jakością"? Bardzo odważne, tylko jakoś nie wierze, że Turbine będzie miało
czym te słowa poprzeć.


Na Wii również może być interesująco, w końcu i ono ma darmowego neta.
W każdym bądź razie to może być na prawdę ciekawe, przedewszystkim wygodniejsze niż siedzenie przed pececiakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 11:06, Ichibanboshi-kun napisał:

W każdym bądź razie to może być na prawdę ciekawe, przedewszystkim wygodniejsze niż siedzenie
przed pececiakiem :)


Ehhh, już tyle razy o tym było... Naprawdę wizja wielkiego garba i wlepiania oczu w monitor z odległości centymetra to mit. Wystarczy przejść się po sklepach meblowych, żeby znaleźć porządne krzesła do biurka.

Dnia 19.09.2009 o 11:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Może teraz konsole będą miały swego WoWa.


Oj wątpliwe. Po tym, co ostatnio pokazało Turbine zwyczajnie nie wierzę, że ich stać na coś więcej. Chociaż nie wątpię, że po premierze dojdzie kolejna "sfera" wojen PC vs konsole: ta gra vs WoW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ludzie nie przesadzajmy, 120 zł za rok abonamentu to dużo ?! To jest 10 zł miesięcznie, dla niedzielnego gracza to może dużo ale ja np. Gram prawie codziennie i naprawdę to nie wygórowana cena. Osoby które nie mają xboxa, ewentualnie nie grają po sieci nie potrafią docenić live. Gdy ja przesiadłem się z PC na Xboxa to też tak myślałem że to zdzierstwo i tak dalej ale wystarczył mi miesiąc (ten za free) i zmieniłem zdanie. Dark_master, powiedz masz xboxa i opłacasz ten live czy tylko słyszałeś lub widziałeś u kolegi. A podejrzewam że masz po prostu PS3 i wszystko co nie ma znaczka Sony jest według ciebie kiepskie. No oczywiście mogę się mylić, a ciebie po prostu nie stać na wydanie 10 zł za :
- Szybkie serwery
- System przyjaciół
- Możliwość ściągania dem, filmów z gier, oglądania newsów za free
- System komunikacji głowowej i wideo
i najważniejsze system prostego dołączania do grających przyjaciół ( klik i jesteś na serwerze z przyjacielem i to z poziomu menu) A ludzie często opłacają abonamenty na np. gry-online. A tam masz mniej i to w tej samej cenie. A co do samego mmo to bardzo dobry pomysł aż dziw że nie zrobili tego wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie mogę się powstrzymać :<

Dnia 19.09.2009 o 12:37, Darken33 napisał:

No ludzie nie przesadzajmy, 120 zł za rok abonamentu to dużo ?! To jest 10 zł miesięcznie,
dla niedzielnego gracza to może dużo ale ja np. Gram prawie codziennie i naprawdę to
nie wygórowana cena. Osoby które nie mają xboxa, ewentualnie nie grają po sieci nie potrafią
docenić live. Gdy ja przesiadłem się z PC na Xboxa to też tak myślałem że to zdzierstwo
i tak dalej ale wystarczył mi miesiąc (ten za free) i zmieniłem zdanie. Dark_master,
powiedz masz xboxa i opłacasz ten live czy tylko słyszałeś lub widziałeś u kolegi. A
podejrzewam że masz po prostu PS3 i wszystko co nie ma znaczka Sony jest według ciebie
kiepskie. No oczywiście mogę się mylić, a ciebie po prostu nie stać na wydanie 10 zł
za :
- Szybkie serwery


na PC za darmo

Dnia 19.09.2009 o 12:37, Darken33 napisał:

- System przyjaciół


10zł za system przyjaciół? Brzmi ciekawie, może się zainteresuję :D

Dnia 19.09.2009 o 12:37, Darken33 napisał:

- Możliwość ściągania dem, filmów z gier, oglądania newsów za free


Hm...To za darmo czy za 10zł? Bo na PC za darmo.

Dnia 19.09.2009 o 12:37, Darken33 napisał:

- System komunikacji głowowej i wideo


A to dopiero nowinka...

Dnia 19.09.2009 o 12:37, Darken33 napisał:

i najważniejsze system prostego dołączania do grających przyjaciół ( klik i jesteś na
serwerze z przyjacielem i to z poziomu menu)


Xfire choćby?

Dnia 19.09.2009 o 12:37, Darken33 napisał:

A ludzie często opłacają abonamenty na np.
gry-online. A tam masz mniej i to w tej samej cenie. A co do samego mmo to bardzo dobry
pomysł aż dziw że nie zrobili tego wcześniej.


Oprócz płacenia za live''a będziesz również płacił abonament w przypadku gry mmo ;)


Nie, nie jestem fanbojem PC, nie mam nic do konsol, ani do samego Live''a, ale śmieszy mnie takie wyliczanie dlaczego Live jest super i jakie to ma świetne opcje. Ot, jeżeli lubisz grać mp na konsolach to płacisz i tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na pc masz za darmo. Tylko żę przez tą wyliczankę chciałem podkreślić za co płacimy, a niestety/ stety live to nie internet na pc. Tu wszystkim zajmuje się M$ tu nie ma fanowskich stron, tu nie ma reklam, to wszystko jest utrzymywane za kasę z abonamentu. Gdzie w przypadku internetu na pc to wszystko robią albo fani za darmo dla przyjemności albo firmy zarabiające na reklamach lub płatnych sms. A w live nie spotkasz reklamy a serwery utrzymuje M$ . A chodziło mi że dość trudno znaleść stronę na której to wszystko co wcześniej wymieniłem
- Szybkie serwery
- System przyjaciół
- Możliwość ściągania dem, filmów z gier, oglądania newsów za free
- System komunikacji głowowej i wideo
masz w jednym miejscu, za darmo, i bez reklam. W takim zestawieniu te 10 zł miesięcznie to nie tak dużo. A i jeszcze nic nie wiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 11:34, Bambusek napisał:

Ehhh, już tyle razy o tym było... Naprawdę wizja wielkiego garba i wlepiania oczu w monitor
z odległości centymetra to mit. Wystarczy przejść się po sklepach meblowych, żeby znaleźć
porządne krzesła do biurka.


Wybacz, ale dynda mi czy jest jakiś mit czy nie, mi jest przed pececiakiem niewygodnie w każdym siedzisku po dłuższym czasie, więc uważam, żę byłoby to wygodne, aczkolwiek raczej pecetowych mmo nie wyprze żadna konsolowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 15:19, Darken33 napisał:

A chodziło mi że dość trudno znaleść stronę na której to wszystko co wcześniej wymieniłem


Live to nie strona internetowa... Gdyby nią był to mógłbyś porównywać, ale nie jest, wiec zupełnie nie trafiłeś tym argumentem.

Dnia 19.09.2009 o 15:19, Darken33 napisał:

masz w jednym miejscu, za darmo, i bez reklam. W takim zestawieniu te 10 zł miesięcznie
to nie tak dużo.


Czyli mam za darmo, ale pod warunkiem, że zapłacę 10 zł miesięcznie? Ciekawa logika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować