Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - oficjalne wymagania sprzętowe

51 postów w tym temacie

Mi sie podobała grafika w Czystym Niebie, jedynie błędy były straszne. Jeżeli w tej części będzie jeszcze lepiej to jestem za, byle bez bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pojechali z tymi zalecanymi ;P


Najśmieszniejsze jest to, że minimalne są niższe niż w reszcie nowych gier ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Principes: obawiam się że "gracze" wolą skonać aniżeli wyłączyć jakieś opcje graficzne. To a pro po ludu wolącego grać w grafikę niż w grę.
Niestety te szczegóły techniczne mało kogo obchodzą, jest okazja do smarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim configu:

C2D E8400 @3,6GHz, OCZ Platinum Rev 2 2x1GB 800MHz, Palit GF9800GTX+, Windows Vista

poprzednia część, czyli Czyste Niebo wyciągała max 20 klatek/s na maksymalnych ustawieniach z wyłączonym AA, ale to praktycznie przy staniu pod scianą, więc do podanych wymagań należy podchodzić z dużą rezerwą. Nie wierzę, że na podanej zalecanej konfiguracji gra będzie płynna (czyli co najmniej 40 klatek w dużym chaosie) na maksymalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SpecShadow: masz rację, robiłem wszystko by grać na max ustawieniach, po to własnie zmieniałem kartę na obsługującą DX10. Zrezygnowałem tylko z AA i minimalnie zmniejszyłem odległość rysowania bo w 20 klatkach nie da się grać. Jako fan serii nie wyobrazam sobie by nie grać na max ustawieniach. :) Nie oszukujmy się, zdejmując efekty upodabniamy grę do SoC, gra bazuje na tym samym silniku więc nie wygląda wiele lepiej na minimalnych ustawieniach. Do SoC polecam zbiór modów pod nazwą COMPLETE 2009, poprawiają wszystko wizualnie ale trzeba mieć potwora żeby poszło płynnie (duuuużo RAM-u przede wszystkim) bo po zmodowaniu i ustawieniu wszystkiego na maxa strasznie skrobie twardy dysk przy małej ilosci pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwalacie mnie swoimi żałosnymi komentarzami "Co to jest, aż takie wysokie to nie są. Spoko na maxie pojdzie :]"
"Ciekawe jak bedzie chodzi na mojm i7 i 3 kostkach po 4 GB DDR3 xD" dajcie sobie ludzie na wstrzymanie i zajmijcie się czymś innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalecane wymagania są nieco wyśrubowane ale jestem ciekaw czy to odnosi się do Full HD czy HD Redy bo inaczej czeka nas przesiadka na 5870. Ja się nie martwię AMD 9950 BE 4 GB 1066 i 4870X2 powinien to pociągnąć w HD Redy co najwyżej trzeba będzie zamienić XP na Win7. Mam nadzieję że nie odwalą znowu kichy z dubingiem jak było to w CS na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na oficjalnej stronie gry, podane wymagania są inne:
Minimum System Requirements

* Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
* 512 MB RAM
* 128 MB DirectX® 8.0 compatible card / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600

Recommended System Requirements

* Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+
* 2 GB RAM
* 512 MB DirectX® 9.0c compatible card / nVIDIA® GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon® HD 4850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować