Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aktualizacja konsoli Xbox 360 wyłączy niektóre dyski i karty pamięci

63 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2009 o 19:50, Pile napisał:

Można kupić dysk 20gb za ok. 140zł i nie ma problemu. Jak kogoś nie stać to niech nie
kupuje konsoli.



Jak fajnie. Tylko z tego co wiem, to oficjalnie podawana wielkość dysku jest zupełnie odmienna i znacząco mniejsza od faktycznie dostępnej. I przy podanym przez ciebie modelu, mając na uwadze dane systemowe i inne, których nie da się usunąć, faktycznie dostępnych jest bodaj 13.

Za oficjalny dysk microsoftu 120 giga trzeba dać przynajmniej dwie stówy. Za te same pieniądze można kupić dysk 320 giga sata i bez najmniejszego problemu włożyć go do PS3 - bez utraty gwarancji.

Ale pewnie usłyszymy, że "za jakość trzeba płacić", tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam XBOXa a obniżenie ceny PS3, wyjście slima i Uncharted 2 skłania mnie raczej do kupna tej drugiej. Takie zagrywki M$ za chwilę przełożą się na wyniki sprzedaży konsol. Z resztą patrząc na jedną i drugą konsolę i exclusive to na chwilę obecną szala przechyla się na korzyść PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam premiuma z oryginalnym dyskiem M$ (20 GB), więć śpie spokojnie - ale uważam że to co robią teraz to spore przegięcie i zwykłe chamstwo.
W końcu wsadzanie do swojej konsoli nieautoryzowanych akcesoriów (karty pamięci, dyski) to jednak nie jest to samo co przeróbka konsoli i granie na "piratach". Tym bardziej że ceny akcesoriów autoryzowanych przez M$ to jest zwykły skandal i zdzierstwo. To co - moze za chwile zaczną ścigac ludzi za to że kupili kabel HDMI za 20 zł, a nie ten certyfikowany przez M$ ?
IMO - w tym momencie "małomiękcy" strzelają sobie w stopę i to posunięcie odbije im sie czkawką, tym bardziej że do konsoli SONY mozna wsadzić dowolny dysk i problemu nie ma :)

ps. Paru znajomych ma takie nieatoryzowane dyski, ciekawy jestem jakie maja teraz miny, ale chyba nie za wesołe. Ciekawy też jestem, czy wkurzeni użytkownicy nie pójdą z tym do sądu - a szanse na wygrana maja spore, bo to sytuacja w rodzaju "możesz lać do baku swojego auta benzynę, ale byle byłaby z ORLENu, inaczej auto nie pojedzie"...

ps2. Jaskółki donoszą że chodzi o karty pamięci firmy DATEL, a nie o dyski, ale jak jest prawda okaże sie po aktualizacji firmware....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wzięła się wszystkim informacja o dyskach? http://majornelson.com/archive/2009/10/16/unauthorized-xbox-360-storage-devices.aspx
Gość tu trochę zawile napisał, ale raczej chodzi tylko o karty pamięci. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo raz pisze tylko o "memorkach", że nie będą działały, a raz o tym jak sprawdzić urządzenia magazynujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tak dawno w innym news''ie chwaliłem M$ za walkę z piractwem, ale teraz znowu jestem zmuszony przyczepić się do tzw. syndromu Wielkiego Brata. Moim zdaniem M$ zbyt mocno ingeruje w swoich klientów, próbując narzucić im swoją wolę, ograniczając tym samym swobodę działania. Nie każdy ma ochotę kupować oryginalne akcesoria, które często przekraczają racjonalne ceny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna zagrywka. I właśnie takie coś mnie wkurza. Dobrze, że nie używam XBL (i jeszcze nie dość, że kupuję grę za 2 stówy to mam płacić za tryb online, lol - proszę!). A, zaraz... Przecież w Polsce nie ma XBL! Więc nie ma problemu, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 07:08, Undertaker napisał:

Dziwna zagrywka. I właśnie takie coś mnie wkurza. Dobrze, że nie używam XBL (i jeszcze
nie dość, że kupuję grę za 2 stówy to mam płacić za tryb online, lol - proszę!). A, zaraz...
Przecież w Polsce nie ma XBL! Więc nie ma problemu, prawda? ;)



Wystarczy poczekać i kupić grę za 100zł. Co do xbox live to jest według mnie warte płacenia. To przecież grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 10:37, Pile napisał:

Wystarczy poczekać i kupić grę za 100zł. Co do xbox live to jest według mnie warte płacenia.
To przecież grosze.

No właśnie teraz to niecałe 10 zł za miesiąc to to nic jest można z jednej gry kupić prawie cały rok (jeżeli liczysz, że gra kosztuje 200 zł, a Ty na allegro kupujesz ją za 100)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem na blogu tego newsa i ofc Wolvie spieprzył newsa... No, ale do gramu to podobne, żeby coś przekręcić. Mógł chociaż zacytować Majora Nelsona.

"(...)one of the changes is that unauthorized Memory Units will no longer work with the Xbox 360"

Memory Units - karty pamięci
O dyskach nie ma mowy. Chyba, że do Memory Units zaliczamy HDD, a w to wątpię jakoś ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości rozwieją pierwsze raporty z testów aktualizacji. Niestety Major Nelson wypowiedział się nieprecyzyjnie pisząc raz "memory units", a raz "storage devices".

Nie na darmo podał też link http://www.xbox.com/en-US/hardware/catalog.aspx?st=&g=209000000&sd=2&p=1&c=10 Gdyby chodziło tylko o karty pamięci mógł skierować bezpośrednio do odpowiadającej jej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 19:49, Pile napisał:

> Taaak, wysoka cena wszystkich akcesoriow do xkloca to wina graczy, a nie MS ;]


Nie mówimy o cenie tylko o nielicencjonowanych akcesoriach.


A powstanie "nielicencjonowanych akcesoriów" jest winą zbyt wysokiej ceny oryginalnych w stosunku do kosztów produkcji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 12:43, Adam_Wieczorek napisał:

Wątpliwości rozwieją pierwsze raporty z testów aktualizacji. Niestety Major Nelson wypowiedział
się nieprecyzyjnie pisząc raz "memory units", a raz "storage devices".

Nie na darmo podał też link http://www.xbox.com/en-US/hardware/catalog.aspx?st=&g=209000000&sd=2&p=1&c=10
Gdyby chodziło tylko o karty pamięci mógł skierować bezpośrednio do odpowiadającej jej
strony.



Ależ podał, Adamie - pisząc "you’d better move it back onto an authorized Xbox 360 storage device" podlinkował tę stronę: http://www.amazon.com/gp/product/B000O62OS6?ie=UTF8&tag=majornelsocom-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B000O62OS6

IMHO sprawa jest jednoznaczna - mowa o kartach pamięci, nie o HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 10:37, Pile napisał:

Wystarczy poczekać i kupić grę za 100zł. Co do xbox live to jest według mnie warte płacenia.
To przecież grosze.


Jasne, jasne. Wystarczy poczekać 15 lat i kupię nowego merola za "grosze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 18:23, Undertaker napisał:

Jasne, jasne. Wystarczy poczekać 15 lat i kupię nowego merola za "grosze".

Jak wejdziesz na allegro 2-3 tygodnie po premierze można dostać grę w takiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 19:57, Xjumpaytech napisał:

Jak wejdziesz na allegro 2-3 tygodnie po premierze można dostać grę w takiej cenie.


Ale jeżeli czekam na jakąś grę to nie mam ochoty czekać jeszcze dłużej aż "stanieje" i kupić jakąś używkę. Poza tym nie chodzi tu o cenę gier, bo tę akceptuję, ale o to, że trzeba płacić za grę multiplayer, czego i tak w Polsce w pełni legalnie zrobić nie można. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy gracze PS3, Wii, PSP, PC płacą za tryb MP dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 18:23, Undertaker napisał:

> Wystarczy poczekać i kupić grę za 100zł. Co do xbox live to jest według mnie warte
płacenia.
> To przecież grosze.

Jasne, jasne. Wystarczy poczekać 15 lat i kupię nowego merola za "grosze".



To kupuj. Ja uważam że cena xbox live jest niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować