Zaloguj się, aby obserwować  
MnicheX

Red Dragon - Gra Online

98 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2007 o 17:39, minimysz napisał:

Sprawdziłam: musisz napisać Watsonowi PM, bo nawet po zalogowaniu jego mail jest niedostępny.

Ok, dzięki - w końcu założyłem konto na innym serwerze, dalej nei wiem na czym polegał problem, ale to już nieważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 18:47, Konrades napisał:

Czy u ciebie też nadal jest awaria serwera?? Czy dzisiaj już jakieś tury wykonywałaś??

Awarii serwera już dawno nie ma, ale turki będzie można kliknąć dopiero jutro, bo dziś nie było przeliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i udało się mam 8000 ziemi i właśnie pierwsze punkty naukowe idą :) I znalazłem coś takiego jak zakrzywiacz czasu i z tego co pisze to dodaje 3x dzienny limit tur jeśli wynajdzie się do 10 dnia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 18:05, minimysz napisał:

Też mam już dostęp do nauki. Dziwnie to trochę wygląda...

Niop.. Pełno różnych unowocześnień :| tylko jak nauka jest naliczana :/ A tak poza tym to jakieś dwie koalicje chcą mnie przyjąć i nie wiem czy się zgodzić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 18:17, Konrades napisał:

tylko jak nauka jest naliczana :/

Wiem, że kiedyś gdzieś był na to wzrór... Trzeba chyba zajrzeć do instrukcji...

Dnia 16.02.2007 o 18:17, Konrades napisał:

A tak poza tym to jakieś dwie koalicje chcą mnie przyjąć i nie wiem czy się zgodzić :/

Jak uważasz. Ja tam się w nic nie pakuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 18:31, minimysz napisał:

Wiem, że kiedyś gdzieś był na to wzrór... Trzeba chyba zajrzeć do instrukcji...

Czy w Zatrudnieniu jak mam 100% przeznaczone na poszczególne profesje to wtedy mniej punktow idzie na wynalzki?? czyli jak bym ustawił na 0% wtedy idzie wszystko na nowe technologie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie bardzo się w tym orientuję, ale z tego, co pamiętam to musisz mieć wykorzystane 100% odkrywania w zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 19:57, minimysz napisał:

Szczerze mówiąc nie bardzo się w tym orientuję, ale z tego, co pamiętam to musisz mieć wykorzystane
100% odkrywania w zawodach.

A jesteś w stanie się popytać kogoś - bo w instrukcji (pomocy) nic nie znalazłem opowiadającego jak zwiększyć punkty naukowe - początkowo myślałem, że jest na tej samej zasadzie co budynki specjalne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 19:39, Konrades napisał:

Czy w Zatrudnieniu jak mam 100% przeznaczone na poszczególne profesje to wtedy mniej punktow
idzie na wynalzki?? czyli jak bym ustawił na 0% wtedy idzie wszystko na nowe technologie??


Ty czytasz posty, które się do Ciebie pisze??

"Punkty nauki są wytwarzane przez naukowców, ale są pewne ograniczenia dla guba. Np. początkowy gub może przeznaczać 20k punktów nauki na specjalizacje (gobliny odpowiednio 20% mniej a ludzie 33% wiecej)
Czyli jak przykładowo masz guba 8k to produkcja naukowców powinna wynosić powierzchnia guba - 8k (na utrzymanie odkrywania w zawodach) + 20k czyli w sumie 28 k (oczywiście można produkować wiecej w celu zwiększenia szansy na tak zwany przełom - ale maksymalna ilość punktów nauki dla tego guba to powinno być 8k + 2x20k)"


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 20:04, Rzezim napisał:

Ty czytasz posty, które się do Ciebie pisze??

Hmmm.... Mówiąc prawde to czytam :) i przeczytałem wszystko co umieściłeś w poprzednim poście do mnie :)

Dnia 16.02.2007 o 20:04, Rzezim napisał:

Czyli jak przykładowo masz guba 8k to produkcja naukowców powinna wynosić powierzchnia guba
- 8k (na utrzymanie odkrywania w zawodach) + 20k czyli w sumie 28 k (oczywiście można produkować
wiecej w celu zwiększenia szansy na tak zwany przełom - ale maksymalna ilość punktów nauki
dla tego guba to powinno być 8k + 2x20k)"

Moje pytanie jest inne jak mam na przykład dochód naukowców 24,006 i z tego na wynalazki idzie około 1000 (tak przynajmniej wydawało mi się że było napisane pod koniec tury w stolicy) czy da się w pierwszych turach kosztem zawodów zwiększyć wynalazki?? Czy punkty naukowe w zatrudnieniu muszą być koniecznie ustawione na 100% czy mogę je zmniejszyć np do 50% - a jak zmniejsze czy dodatkowe punkty nauki przejdą na wynalazki??
Dzięki za info i się nie denerwuj :P Tak to jest jak się ma doczynienia z nowicjuszem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 20:14, Konrades napisał:

Hmmm.... Mówiąc prawde to czytam :) i przeczytałem wszystko co umieściłeś w poprzednim poście
do mnie :)

Spoko spoko;-)

Dnia 16.02.2007 o 20:14, Konrades napisał:

Moje pytanie jest inne jak mam na przykład dochód naukowców 24,006 i z tego na wynalazki idzie
około 1000 (tak przynajmniej wydawało mi się że było napisane pod koniec tury w stolicy) czy
da się w pierwszych turach kosztem zawodów zwiększyć wynalazki?? Czy punkty naukowe w zatrudnieniu
muszą być koniecznie ustawione na 100% czy mogę je zmniejszyć np do 50% - a jak zmniejsze czy
dodatkowe punkty nauki przejdą na wynalazki??


Widzisz jeśli masz ustawione odkrywanie w każdym z zawodów to dokupienie gleby, dostawienie uniwerków. Powoduje, że więcej punktów nauki produkowanych przez naukowców idzie na podniesienie nauki.
Generalnie powinno trzymać się odkrywanie w 4 podstawowych zawodach.
Naukowcy, magowie, kupcy, murarze.
+ w zawodach w ktorych zarabiamy.
I tutaj zależy to jaką rasą gramy.
Np. gobliny nie trzymają odkrywania w chłopach. Dżiny w murarzach. Robale powinny trzymać w chłopach, druidach, kamieniarzach - a odpuścić alchemie.
Generalnie alchemia nie jest najlepszym wyborem gdyż simując na alchemi mamy mniejsze przychody z labiryntu niż gdy simujemy na zasobach.
Teraz weszła jeszcze jedna rzecz, która utrudnia wybór a mianowicie kryzysy, które mogą powodować, że cena surowców idzie do maksymalnej wartości.
Więc trochę to zmienia podejście.

Dnia 16.02.2007 o 20:14, Konrades napisał:

Dzięki za info i się nie denerwuj :P Tak to jest jak się ma doczynienia z nowicjuszem :>

Nie denerwuje się tylko po prostu do końca nie znam dokładnego mechanizmu buhahah
Bo gram tyle czasu, że pewne rzeczy robie mechanicznie i automatycznie;-)
Cóż łatwiej jest być niewidzialnym niż wytlumczyć nauke;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 14:34, Rzezim napisał:

Nie denerwuje się tylko po prostu do końca nie znam dokładnego mechanizmu buhahah

O to dobrze :) Mam jeszcze jedno (no może 2 pytania): jakich generałów najlepiej mieć?? a drugie czy bez koalicji można przynajmniej przez kilka tygodni przeżyć?? BO miałem dwie oferty ale nie wiem czy powinienem je przyjąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimyszko w końcu udało mi się wynaleźć "zakrzywienie czasu" (w 3 dniu z 15) i od razu zamieniło mi się na (3 z 60) następnie wynalazłem czasopodwajacz (czyli "załamanie czasu" i mam 15 z 75) jak uda mi się dojść do wież czasu to może i do 100 zdołam dzisiaj dojść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 13:21, minimysz napisał:

Gratuluję :) U mnie zbyt długo to wszystko trwało (tak to jest, gdy się nie czyta instrukcji).

Dzięki ale wież czasu nie zdążyłem wybudować :/ zabrakło mi około 5 tur :/ Ale jutro mi się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować