Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2011 o 23:35, Arcling napisał:

Która? Nowa seria Last Exile? Bo tylko to mnie zaciekawiło z tego (i może nowa Shana
jeszcze, jeśli faktycznie dalsze wydarzenia są dobre).

Shana. Nie wiem dlaczego, ale lubię tę tsunderkę :) Pewnie do tego jeszcze wezmę to Phi Brain od Sunrise.

Dnia 08.06.2011 o 23:35, Arcling napisał:

Zresztą... Od długiego czasu i
tak już praktycznie nic na bieżąco nie śledzę - denerwuje mnie częsta cenzura w seriach
telewizyjnych a dwa razy tego samego oglądać nie lubię.

Cenzura jest praktycznie w każdym ecchi wychodzącym w TV obecnie. Fakt, wkurza to. Dlatego co jest z cenzurą wrzucam w plan to watch i czekam na wersję bluray. Chociaż nie wiem po co cenzura w Hidan no Aria, ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 23:30, heyboy napisał:

Tak sobie szperając po necie po różnych dziwnych stronach wygrzebałem wstępną rozpiskę
anime na jesień. Widzę, że do Fate/Zero dojdzie mi jeszcze jeden tytuł :)


Wohoo, widzę że zapowiada się fajny sezon :D Zazwyczaj jak widzę taki chart to się boję że nie będzie co oglądać i później muszę przez 2 tygodnie oglądać wszystkie istniejące serie i sprawdzać które z nich mi pasują by potem okazało się że 4-5 trafiło w mój gust. A tym razem już widzę że kilka obejrzę na pewno i jeszcze może pojawią się jakieś serie o których nic nie wiedziałem a będą kozackie.

Fate/Zero - obejrzeć TRZEBA ;)
Shana S3 - cóż, biorąc pod uwagę że seria OVA "S" miała naprawdę fajne zakończenie a S3 wreszcie pokryje najciekawsze wydarzenia z nowelki...obejrzę choćby dla świętego spokoju, ta seria na 200% nie dostanie ode mnie zbyt wysokiej oceny za całokształt ale jednak chętnie zobaczę jak się skończy.
Bakuman S2 - kolejny must-watch ;)
Last Exile - i jeszcze jeden must-watch :D
Un-Go - nie wiem co to ale Bones zawsze robi fajne anime ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś bardziej rozwinąć co jest nie tak z Shaną, że zasługuje na niskie oceny? Nie chcę tu żadnych wojen prowadzić ani tym bardziej bronić Shany. Chcę tylko znać zdanie ludzi, którym się Shana nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.06.2011 o 22:00, Kosmitus napisał:

OK, ale nie wiem czy moimi nędznymi zdolnościami pisarskimi będę w stanie ująć w słowa


twoj pocisk odbil sie rynkoszetem i powedrowal prosto we mnie... juz sie za to biore :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 23:49, heyboy napisał:

Mógłbyś bardziej rozwinąć co jest nie tak z Shaną, że zasługuje na niskie oceny? Nie
chcę tu żadnych wojen prowadzić ani tym bardziej bronić Shany. Chcę tylko znać zdanie
ludzi, którym się Shana nie widzi.


Ja zasadniczo nic do Shany jako postaci nie mam. Ale to co mnie zirytowało to:
a) DRUGI SEZON!!! Żeby przez 9-10 odcinków się NIC nie działo, żadnego rozwoju postaci, żadnej fabuły, czysty fanserwis i dramat pokroju, że zacytuję bezpośrednio z odcinka, "Wilhelmina, at a loss due to Shana''s uncharecteristic behavior, takes advice from Chigusa and attempts a home-cooked meal (...)" - co to za brazylijska telenowela?! XD
b) Brak logiki jako takiej - znowu drugi sezon.

Spoiler

Walka z Sabrakiem (oraz wcześniejsze starcie) - i nagły wzrost IQ głównego bohatera o 200. No przepraszam bardzo ale w jednej chwili odgadnąć sekret postaci gdy nie udało się to nawet poprzedniemu posiadaczowi Reiji maigo, Wilhelminie i Pheles? Żeby on chociaż wcześniej wykazywał wybitne zdolności w tej dziedzinie to miałoby to sens...


c) Nijakość tej serii - kiedy oglądam dobre Anime to zapamiętuję postacie, wiem co nimi kierowało, potrafię się z nimi utożsamić, niektóre lubię, inne wręcz nienawidzę. Bo mają swój własny charakter, motywację i cele. Tutaj jest to takie... do bólu stereotypowe, jakbym otwierał TVtropes, wybierał zakładkę characters i po prostu żywcem zrzynał pierwszy lepszy... Jak np. w wydanym w zeszłym roku Dragon Crisisie (choć tam było to jeszcze bardziej rażące w oczy). Brakuje mi jakiegoś plot-twista, momentu po którym spadłbym z krzesła i zbierał szczękę z podłogi. Brakuje mi tego co powinno napędzać dobrą serię - to postacie ją tworzą, to dzięki nim powstają wątki. Genialnym przykładem byłby tutaj fanfic Hill of Swords, Anime pokroju Clannada, Angel Beats itp. Tam postacie się po prostu czuło, w Shanie są takie "szare". W porządku jest główna bohaterka (przynajmniej ma swoją popisową kwestię urusai urusai urusai :D) ale poza tym jest nudno pod tym względem.
d) Wydźwięk pomiędzy wykreowanym światem a samym Anime -
Spoiler

Z jednej strony mamy świat w którym zwyczajni ludzie są po prostu wyżerką dla Guze no Tomogara, potem na ich miejsce pojawiają się "pochodnie" którzy powoli słabną, wszyscy o nich zapominają by w końcu zniknąć. Bez śladu. Tylko po to by zaspokoić jakieś wygłodniałe ścierwo. I by mnie to tak nie raziło gdyby nie to że ta seria miała potencjał w tej dziedzinie (drugi odcinek pierwszego sezonu bądź film pełnometrażowy, mam na myśli Hirai - http://www.youtube.com/watch?v=pLNo3ZdsRd4&playnext_from=TL&videos=YVzhWizS0kM&feature=grec_index) - był to jedyny mocny akcent w tym Anime. No dobra, prawie jedyny - po raz drugi takie coś wydarzyło się dopiero w czteroodzinkowym Shakugan no Shana S, w ostatnim odcinku bodajże.

I to mnie właśnie razi najbardziej, marnowanie potencjału. Który tam był i nadal jest ale przykryty toną fanserwisu i telenoweli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 00:12, diablolod napisał:

twoj pocisk odbil sie rynkoszetem i powedrowal prosto we mnie... juz sie za to biore
:D

Yosh! Napisz koniecznie jak się podoba jak już trochę obejrzysz.


http://www.youtube.com/watch?v=clL9XTthokU - Historia pierwszej miłości Izumi z FMA ;D

A co do tego chartu z nowymi seriami - Dla mnie Last Exile było ledwo średnie, więc druga seria jest mi obojętna. Ciekawiej wygląda P4 czy ta seria od BONES. No i Bakumana pierwszą serię mam zamiar obejrzeć więc i z drugiej się cieszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 00:50, Kosmitus napisał:

Yosh! Napisz koniecznie jak się podoba jak już trochę obejrzysz.


Hmm... jestem po dwoch odcinkach. Zdajesz sobie sprawe ze przez ciebie nie bede pisal poprawke z matmy w wakacje? wlasnie zaczynalem sie uczyc na jutrzejszy test na poprawe na 2 a tu Rainbow...to jest tak zajebiste ze sie oderwac nie da od ogladania ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie jest dobrze ...:
http://gundamguy.blogspot.com/2011/06/coco-manga-x-gundam-gundam-age-new.html#comments
Okropne MSy (lead Gundama nie skomentuję nawet), wszyscy bohaterowie wyglądają jakby mieli po 10 lat, fabuła (po zapoznaniu się z tymi szczątkowymi informacjami) też mnie nie zaciekawiła. Oj Bandai Bandai nie tego sie spodziewałem >_>.
Niby przed premierą i zapoznaniem się z tytułem nie powinno się go od razu oceniać, ale na chwilę obecną dla mnie murowany kandydat do "rozczarowania roku". Chciałem coś lżejszego jak np. G Gundam to mam :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku obejrzałem sobie kilka całych serii anime- Dragon Ball, GTO, Death Note, Monster, Full Metal Panic, Cowboy Bebop, coś tam jeszcze. Chciałym sobie obejrzeć coś w najbliższym czasie. Bez większego znaczenia, czy komediowe, czy bardziej poważne, byle było autentycznie DOBRE. Jakie naprawdę WYBITNE anime możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 11:04, zlo169 napisał:

W zeszłym roku obejrzałem sobie kilka całych serii anime- Dragon Ball, GTO, Death Note,
Monster, Full Metal Panic, Cowboy Bebop, coś tam jeszcze. Chciałym sobie obejrzeć coś
w najbliższym czasie. Bez większego znaczenia, czy komediowe, czy bardziej poważne, byle
było autentycznie DOBRE. Jakie naprawdę WYBITNE anime możecie mi polecić?

Neon Genesis Evangelion (seria TV + film End of Evangelion. Do tego jeszcze 2 świetne filmy remake), Kara no Kyouka (7 filmów), Kino no Tabi, Puella Magi Madoka Magica, Mushishi. Wszystko to poważne klimaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę parę dramatów - święta trójca Key''a, czyli Clannad + Clannad After Story, Kanon 2006, Air. Do tego jeszcze obie serie EF i Angel Beats. Z trochę innego typu - Baccano i Trigun.
Załóż sobie konto na myanimelist.net, to będzie nam łatwiej coś polecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 11:37, heyboy napisał:

To ja jeszcze dorzucę parę dramatów - święta trójca Key''a, czyli Clannad + Clannad After
Story, Kanon 2006, Air. (...)


Stwierdzenie, że istnieje święta trójca Key''a to lekka przesada, bo Air jest zwyczajniym anime i jako VN też się nie wyróżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 11:04, zlo169 napisał:

Jakie naprawdę WYBITNE anime możecie mi polecić?


Tengen Toppa Gurren Lagann. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 11:59, Mysterum napisał:

> To ja jeszcze dorzucę parę dramatów - święta trójca Key''a, czyli Clannad + Clannad
After
> Story, Kanon 2006, Air. (...)

Stwierdzenie, że istnieje święta trójca Key''a to lekka przesada, bo Air jest zwyczajniym
anime i jako VN też się nie wyróżnia.

Air też mi się średnio podobał. Ale jak już ktoś chce brać się za Keya to jednak dobrze od niego zacząć, bo jest właśnie najsłabszy. Potem jest już tylko lepiej od Kanona do Clannada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 11:04, zlo169 napisał:

W zeszłym roku obejrzałem sobie kilka całych serii anime- Dragon Ball, GTO, Death Note,
Monster, Full Metal Panic, Cowboy Bebop, coś tam jeszcze. Chciałym sobie obejrzeć coś
w najbliższym czasie. Bez większego znaczenia, czy komediowe, czy bardziej poważne, byle
było autentycznie DOBRE. Jakie naprawdę WYBITNE anime możecie mi polecić?

Można by wypisać tego naprawdę sporo ;) Spróbuję sie ograniczyć odrobinę...
Code Geass - podobne do Death Note, tyle że ma znacznie więcej akcji i jest jeszcze lepsze.
Toradora - komedia romantyczna http://www.youtube.com/watch?v=gxtg7KEuuSw
Claymore - dark fantasy, akcja http://www.youtube.com/watch?v=vpLT6G1DSmA
Rainbow - ciężki, mroczny dramat i slice of life. Pisałem o tym kilka postów wcześniej.
Higurashi no Naku Koro ni - thriller, horror
Tatami Galaxy - komedia, slice of life, psychological
Baccano - skondensowana mieszanka gatunkowa ;) http://www.youtube.com/watch?v=NzBTeVTT0Gs
Sword of the Stranger - przygoda, akcja http://www.youtube.com/watch?v=FN7GhKAYSvA
Princess Mononoke i Nausicaä of the Valley of the Wind - przygoda, akcja, fantasy
Summer Wars - akcja, przygoda, komedia http://www.youtube.com/watch?v=Ra26GtulFP0

Polecam je wszystkie z czystym sumieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 12:59, Braveheart napisał:

Witam.

Co myślicie o "Erugo Purakushī" AKA "Ergo Proxy". Czytałem opis. Dość ciekawe to
może być. Oglądał ktoś ? ;>
Pozdrawiam.

Bierz się natychmiast za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do już wymienionych od siebie dodam jeszcze
Ghost in the Shell - oba filmy, obie serię oraz OVĘ
Black Lagoon - obie serię, możesz się też zabrać za OVĘ choć jej ostatni odcinek jeszcze nie wyszedł
Cowboy Bebop: Knockin'' on Heaven''s Door - jeśli oglądałeś jedynie serię anime to obejrzyj sobie też powiązaną z nią kinówkę
Vexille
Appleseed (2004) i Ex Machina - oba filmy, w sezonie letnim mają też rozpocząć emitowanie nowej serii (stara jest nic nie warta)
Phantom: Requiem for the Phantom
Genshiken
Utawarerumono
King of Thorn
Darker than Black - polecam przede wszystkim pierwszą serię oraz OVĘ, druga seria jest już IMO słabsza.

Podobnie jak heyboy polecam Ci też założenie sobie konta na http://myanimelist.net - pomoże Ci to spamiętać co oglądałeś i co zamierzasz obejrzeć zaś innym osobom łatwiej będzie Ci polecić coś nowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny Gundam wygląda jak połączenie Rx-78 z pierwszej serii z 00. Nic specjalnego... Tamten obok w czerwonym wygląda jak amerykański model z G Gundam.
Gdyby seria była jak G Gundam to jeszcze pół biedy... Tam przynajmniej główny bohater miał ze 20 lat a tutaj bohaterowie wyglądają na maksymalnie 10-12 lat. Seria zapowiada się na adresowaną do dużo młodszej widowni (coś jak GunPla Builders czy SD Gundam Force którego zbojkotowałem :P). W dodatku z miejsca zapowiedzieli karciankę, grę wideo i modele, więc pewnie nawet fabuła może być robiona pod karty aby je lepiej sprzedawać.

Naprawdę szkoda. Chciałbym zobaczyć coś jakości Gundam Unicorn a najwidoczniej czegoś takiego jeszcze długo się nie doczekamy. Szkoda takiego trwonienia marki na crap dla dzieciaków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się