Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Madoka

Dnia 31.05.2011 o 16:50, ziptofaf napisał:

Spoiler

O dziwo, nie. Choć przyznam że przydałaby się jakaś Święta Inkwizycja żeby go spalić na stosie wraz z wszystkimi klonami. BURN IN HELL Kyuube :D


...
Twój awatar... :3

Spoiler

Chyba najlepiej zaprojektowany "zły" (chociaż w sumie to co robi nie może być tak po prostu uznane za zło, w końcu chodzi o ratowanie wszechświata) w dziejach Anime ^^


Spoiler

Kyuubey jest nie tyle zły co kompletnie amoralny, coś co zresztą została tu mistrzowsko przedstawione.

Dnia 31.05.2011 o 16:50, ziptofaf napisał:

Spoiler

Choć to jego podejście do ludzkości, wyjaśnione w 11 odcinku, porównanie ich do krów...tja, trzeba przyznać że Urobuchi Gen zna się na tworzeniu fabuły - zwłaszcza że wcześniej bezczelnie mówił ludziom że Madoka będzie "cute and healing" i nadaje się dla młodszych


Spoiler

To była zasłona dymna. Kręcąc to anime twórcy zamierzali początkowo ukrywać że on w tym maczał palce i zaskoczyć widzów, niestety jego nazwisko wyciekło i jakoś musieli się ratować że cała prawda nie została ujawniona XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 17:01, Karharot napisał:

Madoka

Spoiler

Cóż, tak naprawdę nie wiemy jak miało wyglądać oryginalne zakończenie Madoki, nie
zapomnij że po tsunami dwa finałowe epki zostały scrapnięte i nakręcono je od nowa. Całkiem
możliwe że jedną z rzeczy którą zmienili było zakończenie w pełnym stylu Urobuchi''ego
Gen''a czyli coś tak przybijającego że twórcy bali się to puszczać w sytuacji w których
życia wielu osób zostały zrujnowane przez kataklizm...


Spoiler

A nie wiadomo coś o tym, żeby te oryginalne zakończenie miało wyjść później? Na jakimś Blu-rayu może? Albo gdzieś?

Dnia 31.05.2011 o 17:01, Karharot napisał:

Spoiler

Coś takiego tam jest ->
http://myanimelist.net/clubs.php?cid=3003
Ale Madoka nie jest aż taka zła.


Spoiler

Ale to jest kluuuub. Kluby są złe. Wolałbym taką kolumnę w profilu. ;)

A Madoka jest w moim mniemaniu mniej więcej na równi z Mio z K-Ona - jakbym mógł, to rozjechałbym ją ciężarówką. I basta. ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 17:07, Karharot napisał:

Twój awatar... :3

Jeśli nie możesz kogoś pokonać to się do niego przyłącz :D

Dnia 31.05.2011 o 17:07, Karharot napisał:

Spoiler

Kyuubey jest nie tyle zły co kompletnie amoralny, coś co zresztą została tu mistrzowsko
przedstawione.


Spoiler

Kolejny powód żebym miał go w awatarze, dobrze odzwierciedla mój charakter xD Moralność, prfff, na co to komu? ^_^



Notabene, ciekawe czy twórcy nie planują aby opublikować oryginalnych wersji odcinków, np. na bluray ^^
Bo jeśli je skończyli to chętnie zobaczyłbym takie alternatywne zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madoka

Dnia 31.05.2011 o 17:17, Dared00 napisał:

Spoiler

A nie wiadomo coś o tym, żeby te oryginalne zakończenie miało wyjść później? Na jakimś Blu-rayu może? Albo gdzieś?


Spoiler

Osobiście liczę na to że kiedyś wyjdzie jako bonus do jakiejś edycji Madoki lub może zostanie puszczone w sieć z okazji jakiegoś jubileuszu Shaft''a ale niestety nic oficjalnego na ten temat nie wiem.

Dnia 31.05.2011 o 17:17, Dared00 napisał:

Spoiler

A Madoka jest w moim mniemaniu mniej więcej na równi z Mio z K-Ona - jakbym mógł, to rozjechałbym ją ciężarówką. I basta. ;)


Spoiler

Nie jestem pewien czy dobrze kojarzę postać - Mio to była ta która jako pierwsza robiła za wokalistkę bo ta która miała pierwotnie śpiewać zdarła sobie gardło na treningu? Jeśli tak to ja ją akurat lubię bo ma dobry głos (jako postać z kolei ani mnie ziębi ani parzy) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 17:59, Karharot napisał:

Spoiler

Osobiście liczę na to że kiedyś wyjdzie jako bonus do jakiejś edycji Madoki lub może
zostanie puszczone w sieć z okazji jakiegoś jubileuszu Shaft''a ale niestety nic oficjalnego
na ten temat nie wiem.


Słyszałem dużo teorii, że Shaft specjalnie mówił, że stracili 2 ostatnie epki tylko po to by móc airnąć finał w Wielki Piątek żeby był większy przytup, a epy nie zostały wcale zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 18:56, Tohno napisał:

Słyszałem dużo teorii, że Shaft specjalnie mówił, że stracili 2 ostatnie epki tylko po to by móc airnąć finał w Wielki Piątek żeby był większy przytup, a epy nie zostały wcale zmienione.

Nie wierzę w to. Po pierwsze Wielki Piątek nie ma zbytniego znaczenia w Japonii a po drugie wstrzymanie serii w czasie transmisji i puszczenie jej zakończenia w następnym sezonie bardziej zaszkodziło niż pomogło jej producentom.

Jeśli kogoś to interesuje to drugi (de facto pierwszy) ep Kämpfer für die Liebe został przetłumaczony

Spoiler

i zawiera kilka całkiem sympatycznych scen, od otwierającej ofensywy Shizuku (damn you Akane, dlaczego musiałaś przerwać coś co się tak dobrze zapowiadało :(, przez "trening" Mikoto x Akane po ostatnią walkę (w której całkiem nieźle wypadła badassująca Kaede i ponownie popisała się Shizuku... nie tylko dzięki swojemu specjalnemu "kończącemu" atakowi <wzdryga się>) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meketh , ziptofaf, Kosmitus i Karharot
WIelkie dzięki :D
Z tego co mi podaliscie widziałem tylko 4 pozycje: Elfen Lied , Code Geass, Higurashi no Naku Koro ni i Umineko no Naku Koro ni :D
mam teraz dylemat od czego zacząć ^^
Jeszcze raz wielkie dzięki ;)
PS. Przy okazji znacie moze jakąś stronke na której jest na bieżąco aktualizowana lista z konwentami bo znajduje stronki ale są nieaktualne a kolega kiedyś mi podawał jedna dobrą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2011 o 20:14, Tieru napisał:

PS. Przy okazji znacie moze jakąś stronke na której jest na bieżąco aktualizowana lista
z konwentami bo znajduje stronki ale są nieaktualne a kolega kiedyś mi podawał jedna
dobrą ;)


Sprawdzałeś tę strone:
http://anime.com.pl/calendar,list,2.html
Nic innego mi nie przychodzi na myśl, ale myślę zę tu powinny być wmiarę aktualne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madoka Magica

Dnia 31.05.2011 o 16:40, Dared00 napisał:

Spoiler

U mnie też dostało to 9/10, ale za to, że po 11. odcinku, w którym była rozpierducha
NA MAKSA, spodziewałem się odcinka 12., w którym Madoka zostaje mahou shoujo i robi jeszcze
większą rozpierduchę. A tu masz babo placek. To tylko potwierdziło moją opinię o tym,
że sama Madoka ssie, i nic nie potrafi dobrze zrobić, tylko wszystko spieprzyć. Gdyby
na MAL-u zrobili jakąś listę Un-favorites, to tam by powędrowała. WEDŁUG MNIE.


Spoiler

Mhm, o to mi po części chodziło. Też myślałem że Madoka zostanie Mega Wypasioną Mahou Shojo, zrobi mały Armageddon i wymiecie Kyuubeya z czasoprzestrzeni (a najlepiej całą jego rasę, razem z planetą).
Z użytecznością Madoki masz trochę racji. To anime powinno się nazywać Mahou Shojo Akemi Magica ;) Tytuł to był kolejny przekręt autora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madoka Magica

Dnia 31.05.2011 o 16:50, ziptofaf napisał:

Spoiler

O dziwo, nie. Choć przyznam że przydałaby się jakaś Święta Inkwizycja żeby go spalić
na stosie wraz z wszystkimi klonami. BURN IN HELL Kyuube :D Chyba najlepiej zaprojektowany
"zły" (chociaż w sumie to co robi nie może być tak po prostu uznane za zło, w końcu chodzi
o ratowanie wszechświata) w dziejach Anime ^^


Spoiler

Dlatego też skojarzył mi się z antyspiralami, co jeszcze bardziej sprawiło iż miałem nadzieję na rozróbkę w stylu TTGL XD Madoka krzyczy że uratuje wszechświat własnymi siłami, tak by nikt nie musiał cierpieć i ginąć, po czym rzuca w Kyuubeya jakąś pobliską supernową ^^

Dnia 31.05.2011 o 16:50, ziptofaf napisał:

Spoiler

Choć to jego podejście do ludzkości, wyjaśnione w 11 odcinku, porównanie ich do krów...tja,
trzeba przyznać że Urobuchi Gen zna się na tworzeniu fabuły - zwłaszcza że wcześniej
bezczelnie mówił ludziom że Madoka będzie "cute and healing" i nadaje się dla młodszych
odbiorców: http://wiki.puella-magi.net/File:Gen_Urobuchi_healing-type_writer.png ;)


Spoiler

Taaa ludzie to dla nich paczuszki z energią, prawie jak w Matrixie ;)
Szkoda że naczytałem się o tej serii i wiedziałem już czego się spodziewać. Uciekło mi przez to trochę przyjemności :(

Dnia 31.05.2011 o 16:50, ziptofaf napisał:

> Tatami Galaxy
O, zainteresowałeś mnie tą serią :P

No to się cieszę :) Seria jest naprawdę miodna, ma sporo humoru ale daje też do myślenia i co najważniejsze jej fabuła tyczy się chyba każdego. Bo chyba każdy kiedyś zastanawiał się co by było gdyby w przeszłości postąpił inaczej, lub żałował jakiegoś mniejszego czy większego wyboru w życiu.
Jak chcesz to obejrzyj sobie ten mini-review http://www.youtube.com/watch?v=ed6hxm8QVVo&feature=related Tylko nie czytaj subów.

Pablo_Querte -> Nie wiem czemu nic nie zrozumiałeś, nie ma tam przecież nic tak zagmatwanego ani zwariowanego. Widziałem tonę bardziej porypanych serii :P
Może jak po pierwszym epku już się oswoiłeś z serią to dalej będzie ci się lepiej i bardziej zrozumiale oglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate Ep 09

Spoiler

Tym razem przesadzili...zmiana wyglądu całej dzielnicy, zniknięcie IBN 5100...niby pojedyncze wiadomości tekstowe a całkowicie zmieniają rzeczywistość. No i Makise zna memy z 4chana, ta seria mnie tym autentycznie rozwala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steins;Gate Ep 09

Dnia 31.05.2011 o 22:36, ziptofaf napisał:

Spoiler

Tym razem przesadzili...zmiana wyglądu całej dzielnicy, zniknięcie IBN 5100...niby pojedyncze wiadomości tekstowe a całkowicie zmieniają rzeczywistość.


Spoiler

Tak po prawdzie to można się tego było spodziewać, jeśli owa dzielnica rzeczywiście była w posiadaniu rodziny Feiris-nyan i jeśli to właśnie jej życzenie ukształtowało wygląd całej okolicy... Ta wiadomość zmieniła przeszłość Feiris a w konsekwencji zmieniła też najwyraźniej jej życzenie, a ponieważ nie wiadomo nawet co było w tej wioadomości (i nie ma już sposobu aby się tego dowiedzieć) nie można odkryć co poszło nie tak i gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OreImo - najostatniejsze

Spoiler

No i wszystko wyjaśniło się w sposób tak nierealistyczny, jak to tylko można było sobie wyobrazić. Poza tym, to mieliśmy przeciętny ostatni odcinek: dużo łzawych monologów i wesoła pioseneczka z montażem wszystkich scen na koniec.

Ktoś wie, czy jest materiał na ewentualny drugi sezon, czy coś? ;)



Aha, jeszcze jedno:
Cencoroll. Ktoś słyszał, ktoś widział? Ktoś wie o tym coś więcej niż to, że ma GENIALNĄ piosenkę w endingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:08, Dared00 napisał:

OreImo - najostatniejsze

Jest, nowelki cały czas wychodzą z tego co czytałem, chociaż raczej nieprędko uzbiera się wystarczająco materiału na drugi sezon. Na razie zakończyło się na rozwoju relacji Kyosuke-Kuroneko. Mam nadzieję, że to kiedyś zanimują. Nie podoba mi się trochę ta moda ostatnimi czasy na adaptacje mało rozwiniętych serii przez co potem albo długo czeka się na kolejny sezon albo w ogóle on nie powstaje ze względu na inne zakończenie i brak budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:08, Dared00 napisał:

OreImo - najostatniejsze

Spoiler

No i wszystko wyjaśniło się w sposób tak nierealistyczny, jak to tylko można było
sobie wyobrazić. Poza tym, to mieliśmy przeciętny ostatni odcinek: dużo łzawych monologów
i wesoła pioseneczka z montażem wszystkich scen na koniec.

Ktoś wie, czy jest materiał na ewentualny drugi sezon, czy coś? ;)


Jest, nowelki wciąż wychodzą.
Za to pytanie ode mnie - czy przez "ostatni" odcinek masz na myśli 12? Bo jeśli tak to to

Spoiler

nie jest prawdziwe zakończenie. I to obecnie wychodząca seria OVA (odcinki od 12.5 do 15, dzisiaj pojawił się właśnie 15) ukazuje co by było gdyby...zresztą nie chcę spoilerować jeśli przypadkiem ich nie widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:21, ziptofaf napisał:

Za to pytanie ode mnie - czy przez "ostatni" odcinek masz na myśli 12? Bo jeśli tak to
to

Spoiler

nie jest prawdziwe zakończenie. I to obecnie wychodząca seria OVA (odcinki od 12.5
do 15, dzisiaj pojawił się właśnie 15) ukazuje co by było gdyby...zresztą nie chcę spoilerować
jeśli przypadkiem ich nie widziałeś.


Spoiler

Nie napisałem "ostatni". Napisałem "najostatniejszy" ;) Tak, chodzi o 15. Mogłem po prostu to napisać, ale meeeh. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:08, Dared00 napisał:

Cencoroll. Ktoś słyszał, ktoś widział? Ktoś wie o tym coś więcej niż to, że ma
GENIALNĄ piosenkę w endingu?


Całkiem ciekawa, niezależna OVA. Mi się nieźle spodobała. Świetna animacja itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 15:26, Piotrbov napisał:

Całkiem ciekawa, niezależna OVA. Mi się nieźle spodobała. Świetna animacja itd.

Dobra, obejrzałem. Było... dziwne. Takie strasznie sterylne i ciche. Zajeżdżało trochę FLCl, i stwierdzę nawet, że było od niego lepsze. A że FLCL dostało ode mnie 10 na MALu, to Cencoroll nie może dostać mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad After Story

this is so fucked up... and that''s why i like it :O


nie czytac jesli nie skonczyliscie ogladac... !

Spoiler

ok jestem glupi, wiec ktos moze mi wytlumaczyc o co tu tak naprawde chodzi? myslalem ze rozumiem wszystko mniej wiecej do momentu w ktorym Fu (tak od starfishow ) znalazla Ushio w lesie. nie wiem zabardzo jak to wytlumaczyc, jedyne co przychodzi mi do glowy to to ze to tez byl inny swiat. ale wtedy nalezaloby uznac ze istnieje swiat w ktorym ushio i nagisa nie zyja i tomoya zyje w rozpaczy, drugi swiat to ten z happy endem i trzeci to jeszcze co innego czyli scena z ushio w lesie... ale jezeli tak by to przyjac to tak naprawde nie ma zadnego happy endu - przeciez tomoya w jednym swiecie dalej cierpi... jak wy to zrozumieliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się