Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2012 o 23:36, ziptofaf napisał:

Haiyore! Nyaruko-san Ep 01
Jest, Anime na które czekałem całą wieczność wreszcie jest! Moe-cthulhu


Rzuciłem sobie z ciekawości okiem na opis ... okej, wiedziałem, że Nyarlatothep umiał przybrać postać np wysokiego, czarnoskórego mężczyzny, zamiast swojej zwykłej, mackowej formy, ale srebrnowłosej dziewczyny? Ratującej jakiegoś gościa przed kosmitami? Herezja. Lovecraft z pewnością przewraca się w grobie, przyznaję, ja sam z pewnością po to anime nie sięgnę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki #25

Spoiler

Nie do wiary, że ta seria z odcinka na odcinek potrafi być coraz głupsza - myślałem, że limit został osiągnięty trochę wcześniej, ale nie, ten odcinek znowu przebija najdalsze granice absurdu i idiotyzmu. Jednak czuję się zawiedziony, już dobrze, że następny odcinek będzie ostatnim - mam nadzieję, że Yuno zemrze w jakiś paskudny sposób ... i to tyle, świat może być zniszczony, ale ważne by ktoś wypatroszył Yuno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki #25

Dnia 13.04.2012 o 13:01, Outlander-pro napisał:

Spoiler

Nie do wiary, że ta seria z odcinka na odcinek potrafi być coraz głupsza - myślałem,
że limit został osiągnięty trochę wcześniej, ale nie, ten odcinek znowu przebija najdalsze
granice absurdu i idiotyzmu. Jednak czuję się zawiedziony, już dobrze, że następny odcinek
będzie ostatnim - mam nadzieję, że Yuno zemrze w jakiś paskudny sposób ... i to tyle,
świat może być zniszczony, ale ważne by ktoś wypatroszył Yuno :)



Spoiler


A wypluj to co powiedziałeś. Yuno na żyć koniec i kropka. Yuno Forever!!!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 13:22, Piotrbov napisał:

Mirai Nikki #25

Dnia 13.04.2012 o 13:22, Piotrbov napisał:

Spoiler


A wypluj to co powiedziałeś. Yuno na żyć koniec i kropka. Yuno Forever!!!



Spoiler

Wybacz, ale dawno tak irytującej i głupiej postaci w anime nie widziałem i życzę jej śmierci z całego serca :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 01:23, Outlander-pro napisał:

Rzuciłem sobie z ciekawości okiem na opis ... okej, wiedziałem, że Nyarlatothep umiał
przybrać postać np wysokiego, czarnoskórego mężczyzny, zamiast swojej zwykłej, mackowej
formy, ale srebrnowłosej dziewczyny? Ratującej jakiegoś gościa przed kosmitami? Herezja.
Lovecraft z pewnością przewraca się w grobie, przyznaję, ja sam z pewnością po to anime
nie sięgnę :P


O przepraszam bardzo, zauważ że Nyarlko doprowadza ludzi do szaleństwa nie gorzej niż jej mackowa forma. Główny bohater już po pierwszym epku niemal ześwirował w końcu. Ale Nyarlko jest też uzależniona od anime i mangi oraz czy tego chce czy nie, musi wykonywać rozkazy Bogów Zewnętrznych (no i przepraszam bardzo, ale muszę przypomnieć że przecież sam Lovecraft określa Azathotha jako Ślepego Boga Idiotę więc nie wymagajmy od jego poleceń sensu!...) więc niestety ogranicza swój poziom wywoływania szaleństwa w okolicy do "rozsądnego" minimum.

No i w kolejnym odcinku pojawi się już Cthuko, a ona jest nawet bardziej nienormalna od Nyarlko. No ale znowu - nie ludziom oceniać takie byty! Bo niby dlaczego pozaplanarne byty o niemal nieskończonej potędze miałyby się przejmować naszymi opiniami i dostosowywać do naszych standardów!?

O, zresztą łap linka z jedynymi oficjalnymi i realnymi historiami ze świata Cthulhu (każdy wie że Unspeakable Vault to witryna którą regularnie odwiedza sam Cthulhu i Shoggath). Naprawdę są mniej poryte? XD

20120413142550

20120413142558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2012 o 14:27, ziptofaf napisał:

O, zresztą łap linka z jedynymi oficjalnymi i realnymi historiami ze świata Cthulhu (każdy
wie że Unspeakable Vault to witryna którą regularnie odwiedza sam Cthulhu i Shoggath).
Naprawdę są mniej poryte? XD


Oh, nie zrozum mnie źle, sam uwielbiam oprócz standardowej mitologii Cthulhu jej wszelkie parodystyczne odmiany - z wielką chęcią pogrywam w Munchkina Cthulhu, na torbie mam przypinkę Hello Cthulhu, doceniam projekty typu "Cthulhu saves the world" a i rzeczony web comic znam - lecz po prostu intuicja podpowiada mi, że jednak z takiego anime nie wyjdzie nic dobrego i (paradoksalnie) splugawi dobre (złe?) imię Wielkich Przedwiecznych :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 17:19, Pablo_Querte napisał:

> Czy tylko ja chce coś takiego w samochodzie?
> http://www.sankakucomplex.com/2012/04/13/evangelion-nerv-car-navigation-system-unveiled/

Ja chcę!

Fate/Zero 14

Spoiler

Ryuunosuke ;_:



Spoiler

Ep bardzo interesujący choć znowu nie wiele pojedynków;p
Ryuunosuke to był przykład totalnego feestyle bez przygotowania, dobrze, że któryś z mistrzów jeszcze tam myśli co nieco.
Nie wiedziałem, żę Gilgamesh posiada taki batmobil :D
Ej czy Berserker aż tak bardzo niesłucha się Karyii, że napiera na Gilgamesa w tak bezmyślny sposób?;o
Tokiomi coraz bardziej mnie irytuję- Karyia nie rozumie jego świata magii,a on sam wymierza sprawieliwość nie winnym osobom usprawiedliwiając się tym, że ktoś inny będzie miał szanse na lepsze życie. To jest przykład co święty grall potrafi zrobić z człowiekiem... O rany, szkoda, że Berserker za nim w tedy nie stał, szybciej by beknął za te słowa niż by pomyślał. Moje współczucie wobec Karyi nie ma końca, ale przyznajmniej mogę ujrzeć brutalną stronę wojny gralla-tak więc za to wielki plus.
Tylko Saber posiada takiego powera w szlachetnym widmie? Czyli wiadomo już kto zniszczy Gillesa de Raisa;/
Oczywiście Lansjer zdejmie klątwe z Saber bo uczucia wezmą górę:P I niech mi tu nie gada o żadnym honorze wojownika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 19:31, Ajinur napisał:

Spoiler

Ej czy Berserker aż tak bardzo niesłucha się Karyii, że napiera na Gilgamesa w tak bezmyślny
sposób?;o


Spoiler

To w końcu Berserker, no i Kariya jakby nie patrzeć jest magiem poniżej poziomu zerowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 14

Dnia 13.04.2012 o 19:31, Ajinur napisał:

Spoiler

Ej czy Berserker aż tak bardzo niesłucha się Karyii, że napiera na Gilgamesa w tak bezmyślny sposób?;o


Spoiler

Berserker słucha się Karyii, w końcu atakuje tego kogo kazał mu atakować jego Mistrz a już to jest dużym sukcesem ;)

Dnia 13.04.2012 o 19:31, Ajinur napisał:

Spoiler

Tokiomi coraz bardziej mnie irytuję- Karyia nie rozumie jego świata magii,a on sam wymierza sprawieliwość nie winnym osobom usprawiedliwiając się tym, że ktoś inny będzie miał szanse na lepsze życie. To jest przykład co święty grall potrafi zrobić z człowiekiem...


Spoiler

Światopogląd Tokiomi''ego ma niewiele wspólnego z Świętym Graalem, on jest po prostu przekonany że magia i tradycje rodu magów są ważniejsze od wszystkiego innego włącznie ze szczęściem jego własnej córki, w jego spaczonym móżdżku oddanie Sakury w ręce potwora takiego jak Zouken było przysługą dla niej bo przecież każdy prawdziwy mag rozumiałby że wydanie dziecka do obcej rodziny aby było torturowane i gwałcone jest lepsze niż odmawianie temu dziecku szkolenia magicznego. W jego opinii każdy mag który myśli inaczej jest głupcem i zdrajcą magicznych tradycji :/

Dnia 13.04.2012 o 19:31, Ajinur napisał:

Spoiler

Tylko Saber posiada takiego powera w szlachetnym widmie? Czyli wiadomo już kto zniszczy Gillesa de Raisa;/


Spoiler

Nie tylko Saber, odpowiednią siłę ognia posiada też Ea Gilgamesha ale ten już dał jasno do zrozumienia że nie zamierza używać swego skarbu do rozwiązania tak przyziemnej sprawy.

Dnia 13.04.2012 o 19:31, Ajinur napisał:

Spoiler

Oczywiście Lansjer zdejmie klątwe z Saber bo uczucia wezmą górę:P I niech mi tu nie gada o żadnym honorze wojownika :D


Spoiler

?? On to zrobi właśnie ze względu na honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 14

Dnia 13.04.2012 o 19:31, Ajinur napisał:

Spoiler

Rozumowanie Tokiomiego jest skoncentrowane na byciu magiem. W końcu to rodzina z wieloletnią tradycją i jedna z trzech która rozpoczęła "obrzęd" Graala. No i w ogóle wygląda na to, że magi mają swoje osobne obyczaje jak i podziały (tak jak to było przecież z Kaynethem)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 10:51, Tomoya-kun napisał:


By the Great Old Ones we want it! *_*

Jormungand 01
Przeglądając rozpiskę edytowania nowych odcinków natrafiłem na ten interesująco brzmiący tytuł. Nie jest to może arcydzieło, ale dosyć udana i efekciarska strzelanina z dużym dystansem do siebie - z deczka coś jak Black Lagoon.

Fabuła w skrócie: główna bohaterka Koko jest handlarzem bronią. Nie oznacza to jednak, że jest jakimś bezdusznym, łasym na kasę potworem bez skrupułów... Ok jest łasa na kasę i zmuszona nie cofnie się przed przemocą, ale wszystko to dla dobra interesów. Poza tym jest bardzo wesołą i beztroską, wręcz dziecinną osobą. Na dodatek lunatykuje w nocy xD

Na swoje usługi ma bandę psychopatycznych zabój... znaczy się elitarny oddział złożony z ekswojskowych, który pełni rolę jej ochroniarzy. Najnowszym nabytkiem Koko jest Jonah - młody chłopiec, który spędził dzieciństwo na polu bitwy i w niczym nie ustępuje reszcie grupy.

Seria jest przejaskrawionym ciągiem akcji, a zużycia amunicji nie powstydziłaby się mała wojenka ^^

20120413215513

20120413215535

20120413215549

20120413215608

20120413215629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sankarea 02

No i kolejny świetny odcinek! Prawda twórcy dodali masę scen od siebie, ale pasują one idealnie i wcale nie czuć, że wciśnięto je na siłę aby wydłużyć anime - coś jak fillery w One Piece ;] Zaletą tych dodatkowych scen jest rola jaką odgrywają one przy character development na tym wczesnym etapie historii - jak podkreślał Ziptofaf manga jest początkowo mocno idyllyczna i dopiero później dochodzi jakaś głębia. Anime nie ma tego problemu ^^

Ogólnie jeśli idzie o obecny sezon to moje oczekiwania były następujące - czytaj: co chciałem najbardziej oglądać xD

1. Fate/Zero 2
2. Tasogare OtomexAmnesia
3. Zetman
4. Sankarea

Jednak po dwóch tygodniach kwietnia moja toplista wygląda następująco:

1 (nie tak pewne jak zakładałem). Fate/Zero 2
2. Sankarea i Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna - obie serie naprawdę zaskoczyły mnie jakością realizacji
3. Jormungand - nie wiem skąd się nagle wziął, ale ogląda się mile, łatwo i przyjemnie
4. Tasogare... - jak na razie widzę tylko dziwaczne decyzje autorów adaptacji
5. Zetman - HERESY!!! BURN IT!!!

Zobaczymy czy coś jeszcze dojdzie ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jormungand ep1

Zakochałem się. Wrzuć kawałek Pana Życia i Śmierci, wlej pół litra Black Lagoon, przypraw odrobiną Canaan, wymieszaj a następnie wbij w sam środek Morishimę Lovely Harukę. I pomyśleć, że to małe cudo o mało co nie przeszło by mi koło nosa. HER NAME IS KOKO SHE IS LOCO!

Kore wa Zombie Desu ka? of the Dead ep2

Spoiler

I love you, my darling piece of shit.

Biedny Ayumu, Sarasvati nie da mu teraz żyć, z racji jego pięknych pośladków. Na szczęście wygląda na to, że prócz humoru seria szykuje też jakąś ciekawszą fabułę na co wskazuje pojawienie się Kyoko i Dai-Sensei w końcówce.



Natsuiro Kiseki ep2

Spoiler

Ale te dziewoje są głupie. Co tam idolki, powinny zażyczyć sobie dominacji nad światem. Gdybym ja miał taki kamień... Swoją drogą, przez ten mały fakt, mam cholerne wrażenie, że "slice of life" to tylko przykrywka, a w rzeczywistości wkrótce będziemy świadkami wojny albo innej katastrofy spowodowanej mocą kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bakemonogatari, ciekawa innowacja fabularna, w sumie to Senjogahara to mój taki drugi ukryty ideał bo pierwszym oczywiście był Saber:D Fajne osobowości, nie za duzo kimizmu i wyszło całkiem świetnie, jestem zaskoczony, że tak krótkie, a takie rewealcyjne.
Jest jakaś kontynuacja tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 03:31, Ajinur napisał:

Jest jakaś kontynuacja tego?

Nisemonogatari. I mnóstwo niezekranizowanych jeszcze nowelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sankarea Ep 02

Brrr....chyba po raz pierwszy jestem autentycznie zniesmaczony tym że adaptacja jest udana i wierna oryginałowi.

Spoiler

Czy tylko ja na widok ojca Rei myślę o wbiciu go na pal po uprzednim smażeniu we wrzątku i ucięcia kończyn tępym nożem? Co gorsza, w necie jakoś mało doujinów w których kończy poćwiartowany więc chyba samemu będę musiał jakiś narysować żeby chociaż część mojej furii na tego psychola minęła.



Accel World Ep 02

Co prawda oglądałem go już przy okazji pre-aira ale warto było ściągnąć cały ep z powodu openinga którego wtedy nie można było zobaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sankarea ep2

Oj uwierz mi, nie jesteś w tym sam.

Sakamichi no Apollon ep1

Spoiler

Zabawne że zagrany utwór wydał mi się niezwykle znajomy. Toż jego przeróbka pojawiła się w Transport Tycoon. ^^ Sama seria zapowiada się zacnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się