Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2012 o 00:04, Karharot napisał:

Tasogare Otome X Amnesia Ep 02
Ten ep w przeciwieństwie do pierwszego mi się podobał, pomimo paru drobniejszych zmian
(z których większość trudno zweryfikować opierając się jedynie o fanowskie tłumaczenia
zarówno mangi jak i anime) był wierną adaptacją sympatycznego oryginału :)

Gdyby nie to że jednak mam co robić w życiu to mógłbym porównać oryginalne japońskie RAW-y mangi i anime ale aż tak mi się nie nudzi ^_^

Dnia 17.04.2012 o 00:04, Karharot napisał:

Znowu zaczynam żałować że w mojej szkole nic nie straszyło T_T

U mnie straszyło takie jedno wielkie tłuste potworzysko w sali od języka polskiego, nie bez powodu nad drzwiami autentycznie dośćregularnie pojawiała się (niektórzy podejrzewali zresztą że to sam potwór ją tam naklejał) kartka "wy którzy tu wchodzicie porzućcie wszelką nadzieję".

Z kolei w mojej obecnej uczelni aby zdobyć wpis... kazano stawić mi się w nieistniejącej sali. Więc widać też mają tam miejsce zjawiska nadprzyrodzone.

Więc lepiej uważać o co się prosi bo może się spełnić tylko niekoniecznie tak jakbyś chciał. A zamiast tak przyjacielskiego ducha jak Yuuko trafi się Cthulhu, Saya (choć w sumie to do niej akurat nic nie mam i dałoby się z nią zaprzyjaźnić ^_^) czy jakiś inny eldritch abomination pokroju Kyuubego.

Dnia 17.04.2012 o 00:04, Karharot napisał:

Yup, ending podobnie jak opening ma klimat :)

Ogólnie w tym sezonie są bardzo ładne utwory w Anime i chyba tylko opening do Haiyore! Nyaruko-san mi wybitnie nie pasuje, wszystkie inne jak na razie są fajne a w niektórych się po prostu zakochałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 23:13, ziptofaf napisał:

/.../


Hmm właściwie to już wiele razy się wzruszyłem i poruszyłem czymś, ale raczej były to pewne sceny, sytuacje, zdarzenia, ale jesli chodzi o samą śmierć jakiejs osoby to jest już z tym ciężej. To nie jest tak, że ja jestem jakimś chłodnym, bezdusznym człowiekiem...heh po prostu póki co jedna smierć tak mnie zniszczyła, a scen w anime było mnóstwo które mnie poruszyły praktycznie do łez... właśnie ta wspomniania przez Ciebie akcja z Mayuri w steins gate, to było mega... właściwie co drugi odcinek fairy tail...to dziwne bo wiem jakie to jest banalne,ale i tak się na to łapię :p

No wspomniane właśnie angel beats to moim zdaniem ma końcówkę po której nie da się nie ryczeć...
Code Geass, to jest przypadłość jak z Clannadem, tylko troszkę inaczej bo Code Geas to nie mój gatunek, jak zobaczyłem mniej więcej w jakim świecie to sie obraca to się zastanawiałem czy dobrze robie, jednak to anime z pewnością musze zobaczyć bo pamiętam, że pierwszy odcinek był dosyć intrygujący.
Zaś Clannad to taki typ, który w sumie powinien mnie zaciekawić, ale będąc na 7-8 epie zwyczajnie się nudziłem i jakoś tak nie mogłem sie wczuć, z pewnośćią do tego również wrócę na nowo bo to seria, którą wypada zaliczyć i wierze w to, że jest w niej coś co mnie poruszy, ale to nie teraz.
Toradora to jak dla mnie świetna seriia i również mega wzruszająca. Jest jedną z takich jakby to ująć prawdziwych serii.

Shingetsutan tsukihime widziałem, oczywiście podknąłem się o to anime i muszę przyznać, że choć krótka seriia to dosyć przyjemna i ma takie ładne dosyć poruszające zakończenie jak dla mnie.

Skończyłem właśnie nisemonogatari i normalnie kosmos, genialna seria. Epy 7-8 to są jedne z najlepszych w historii...słowa są zbędne. Lubię jak seria jest oryginalna albo się czymś wyróżnia.
Ogólnie rzecz biorąc to chyba przyszedł czas na to, żeby kontynuuować Clannada...oj ciężkie mam z tym wspomnienia, obym tego nie żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przczytałem ostatni rozdział mangi Mirai Nikki i prawdę mówiąc tego żałuję. Bardzo dobrze, że w anime skończyło się właśnie w tym, w którym się skończyło, a nie tak jak w mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tasogare Otome X Amnesia Ep 02

Dnia 17.04.2012 o 00:50, ziptofaf napisał:

Gdyby nie to że jednak mam co robić w życiu to mógłbym porównać oryginalne japońskie RAW-y mangi i anime ale aż tak mi się nie nudzi ^_^

XD

Dnia 17.04.2012 o 00:50, ziptofaf napisał:

U mnie straszyło takie jedno wielkie tłuste potworzysko w sali od języka polskiego, nie bez powodu nad drzwiami autentycznie dośćregularnie pojawiała się (niektórzy podejrzewali zresztą że to sam potwór ją tam naklejał) kartka "wy którzy tu wchodzicie porzućcie wszelką nadzieję".

E, tam. Takim "straszeniem" to u mnie się zajmowała pijana nauczycielka fizyki, mi chodziło jednak o coś mniej prze(lub od)rażającego a bardziej romantycznego ^^

Dnia 17.04.2012 o 00:50, ziptofaf napisał:

Z kolei w mojej obecnej uczelni aby zdobyć wpis... kazano stawić mi się w nieistniejącej sali. Więc widać też mają tam miejsce zjawiska nadprzyrodzone.

Dałeś się wrobić, posłali Cię do tej sali a nie powiedzieli Ci że ujawnia się ona tylko tym którzy jej nie szukają. Co roku tak się zabawiają czyim kosztem ;P

Tak BTW - właśnie wyszedł 33 chapter TOxA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 12:06, Karharot napisał:

Tak BTW - właśnie wyszedł 33 chapter TOxA ;)

Sam w sobie to świetny chapter, ale co się stało z cliffhangerem z poprzedniego? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 15:48, Alamut napisał:

Sam w sobie to świetny chapter, ale co się stało z cliffhangerem z poprzedniego? xD

Mangaka chyba się zbyt zaangażował emocjonalnie w pierwszą animowaną adaptację swojego dzieła żeby skupiać się na jakiś dramatach XD
Pewnie dowiemy się więcej w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing: First Chronicle c4 END

It's Slaughter Time!
Odpowiedź na pytanie czemu słodka Chiffon jest określana jako "Smiling Monster".
Poniższe sceny zawierają spoilery z tego chaptera i dlatego Pablo_Querte (oraz ktokolwiek inny kto już czyta First Chronicle) powinien je sobie odpuścić do czasu przeczytania całości, dla reszty osób jest to zachęta i kolejna prezentacja różnic jakości pomiędzy manhwą a anime ;)
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2013_22/img006.png
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_16/img015.png
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2013_22/img016.png
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_16/img017.png
http://forum.gram.pl/upl/forum/2012_16/20120418035641.jpg
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2013_22/img020.png
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2013_23/img021.png
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2013_23/img022.png
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2013_23/img023.png

Smile and you will find happiness XD

20120418035641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Szukam jakiegoś dobrego (ostatecznie może być i średniego) anime w klimatach s-f, adventure, w stylu Eureka Seven czy The Third: Aoi Hitomi no Shoujo, które bardzo mi do gustu przypadły :) Ktoś może coś polecić?

BTW ktoś wie czy istnieją jakieś VNki, które można odpalić i pograć na smartfonie z androidem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 12:05, cinus2 napisał:

Cześć.
Szukam jakiegoś dobrego (ostatecznie może być i średniego) anime w klimatach s-f, adventure,
w stylu Eureka Seven czy The Third: Aoi Hitomi no Shoujo, które bardzo mi do gustu przypadły
:) Ktoś może coś polecić?

Na początek sprawdź:
Blue Gender
http://myanimelist.net/anime/58/Blue_Gender
Avenger
http://myanimelist.net/anime/56/Avenger
Cowboy Bebop (seria nietypowa ale dobra)
http://myanimelist.net/anime/1/Cowboy_Bebop
Jyu Oh Sei
http://myanimelist.net/anime/953/Jyu_Oh_Sei
King of Thorn
http://myanimelist.net/anime/6610/King_of_Thorn

Potem możesz też looknąć na nieco słabsze
Chrome Shelled Regios
http://myanimelist.net/anime/4186/Chrome_Shelled_Regios
Bakuretsu Tenshi
http://myanimelist.net/anime/109/Bakuretsu_Tenshi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 04:13, Karharot napisał:

Freezing: First Chronicle c4 END

Ooooo, a o istnieniu tego prequela to nawet dotychczas nie wiedziałem, spoilery z tego forum to widać moi najlepsi przyjaciele ostatnio bo wskazują na nieczytane jeszcze serie XD

Dnia 18.04.2012 o 04:13, Karharot napisał:

It''s Slaughter Time!

Spoiler


Już pierwszy chapter zapowiadał że Fairchild jest niebezpieczna:
Miejsce trzecie - 2200 punktów.
Miejsce drugie - 6300 punktów.
Miejsce pierwsze - ....35000 punktów. I to tylko z jednego jedynego Carnivalu.

Fakt że nie spodziewałem się czegoś TAKIEGO. Do tej pory podejrzewałem że ona jest mocna ale zawdzięcza to jakiejś nietypowej technice czy czemuś w tym stylu. A tu widzę że to jest dosłownie BESTIA nie z tej ziemi (ja wiele mogę zrozumieć...ale na niej się Volt Weapon łamią!). 50 pandor naraz? Ot tak sobie, śmiejąc się przy tym niczym Nobody Dies Rei? Dobra, niech ktoś wreszcie mi powie od kiedy to Novy mogą przybierać ludzkie postaci bo innego wyjaśnienia to ja nie widzę...



Dnia 18.04.2012 o 04:13, Karharot napisał:

Odpowiedź na pytanie czemu słodka Chiffon jest określana jako "Smiling Monster".

Hem hem, czy aby w oryginalnej manhwie

Spoiler

Untouchable Queen właśnie nie zaczęła walki z Chiffon? XD Najwyraźniej kolejny chapter będzie więc ostatnim bo dojdzie do Bad Endu a Satella do końca życia już pozostanie w traumie :D I w sumie to nie ma co się śmiać bo to jest niestety dość prawdopodobny scenariusz. Jeśli ona otrzymała od Chevalier rozkaz aby zatrzymać ucieczkę e-Pandor to nadziei nie mają już żadnej. Chyba że zadziała z własnej inicjatywy i się poleceniom sprzeciwi ale jakoś w to na razie powątpiewam.


Dnia 18.04.2012 o 04:13, Karharot napisał:

Smile and you will find happiness XD

To zdanie w wykonaniu Chiffon z bliżej nieznanych przyczyn przywołuje mi na myśl Sayę w jej prawdziwej postaci xD Albo Yuno z Mirai Nikki, ona też się ładnie uśmiecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing: First Chronicle c4 END

Dnia 18.04.2012 o 16:16, ziptofaf napisał:

Ooooo, a o istnieniu tego prequela to nawet dotychczas nie wiedziałem, spoilery z tego forum to widać moi najlepsi przyjaciele ostatnio bo wskazują na nieczytane jeszcze serie XD

To może od razu Cię poinformuję że jest jeszcze drugi prequel do Freezinga o nazwie Freezing: Zero w którym główną bohaterką ma być Kazuha Aoi, FTH już zapowiedzieli pracę nad tą serią :)

Dnia 18.04.2012 o 16:16, ziptofaf napisał:

Spoiler

Już pierwszy chapter zapowiadał że Fairchild jest niebezpieczna:
Miejsce trzecie - 2200 punktów.
Miejsce drugie - 6300 punktów.
Miejsce pierwsze - ....35000 punktów. I to tylko z jednego jedynego Carnivalu.


Spoiler

I "tylko" 35K bo Ticy przeszkodziła jej w urwaniu głowy Arnette i wypatroszeniu Elizabeth (i kto wie kogo jeszcze), odniosłem wrażenie że Chiffon miała wielką ochotę na wykoszenie wszystkich uczestniczek tamtego Carnivalu...

Dnia 18.04.2012 o 16:16, ziptofaf napisał:

Spoiler

Fakt że nie spodziewałem się czegoś TAKIEGO. Do tej pory podejrzewałem że ona jest mocna ale zawdzięcza to jakiejś nietypowej technice czy czemuś w tym stylu. A tu widzę że to jest dosłownie BESTIA nie z tej ziemi


Spoiler

I to nie tylko ze względu na zdolności bojowe, psychopatyczna natura kryjąca się pod cienką warstwą przyjaznej uprzejmości jest równie przerażające co jej fizyczna siła. Tytuł "The Matchless Smiling Monster" nabrał po tym chapterze prawdziwej głębi ^^

Dnia 18.04.2012 o 16:16, ziptofaf napisał:

Spoiler

(ja wiele mogę zrozumieć...ale na niej się Volt Weapon łamią!).


Spoiler

Patrząc na tą okładkę ->
http://static.mangatraders.com/view12/129710/ede69b9b257b8189ec802ef7c8dab340.jpg
można było wywnioskować że ona potrafi generować jakieś pole ochronne, wcześniej myślałem że to tylko taki art ale po tym jak Arnette połamała na niej swoją kosę nie jestem już taki pewien...

Dnia 18.04.2012 o 16:16, ziptofaf napisał:

Hem hem, czy aby w oryginalnej manhwie

Spoiler

Untouchable Queen właśnie nie zaczęła walki z Chiffon? XD Najwyraźniej kolejny chapter będzie więc ostatnim bo dojdzie do Bad Endu a Satella do końca życia już pozostanie w traumie :D


Spoiler

Czyli przez jakieś 15 sekund XD
Taaa, jeśli Satella naprawdę rozdrażni Chiffon to po następnym chapterze trzeba będzie ogłosić konkurs na nową główną bohaterkę, ciekawe jaka będzie szansa że ostatnią stojącą na podium zwycięzców będzie zbryzgana krwią (i psychotycznie uśmiechnięta) Chiffon XD

Dnia 18.04.2012 o 16:16, ziptofaf napisał:

Spoiler

I w sumie to nie ma co się śmiać bo to jest niestety dość prawdopodobny scenariusz. Jeśli ona otrzymała od Chevalier rozkaz aby zatrzymać ucieczkę e-Pandor to nadziei nie mają już żadnej. Chyba że zadziała z własnej inicjatywy i się poleceniom sprzeciwi ale jakoś w to na razie powątpiewam.


Spoiler

Mi się wydaje że ona na razie działa z własnej woli co niestety nie czyni sprawy wiele lepszą... Elizabeth puściła ale coś czuję że jej tolerancja się na tym wyczerpała :(

Dnia 18.04.2012 o 16:16, ziptofaf napisał:

To zdanie w wykonaniu Chiffon z bliżej nieznanych przyczyn przywołuje mi na myśl Sayę w jej prawdziwej postaci xD Albo Yuno z Mirai Nikki, ona też się ładnie uśmiecha.

Nawet Yuno nie odleciała tak daleko żeby wyrwać komuś ręce tylko po to aby spróbować zrozumieć czym jest strach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jormungand ep2

Mniej strzelania, więcej kombinowania. Ale nadal jest fantastycznie. :3

Spoiler

Wszyscy z ekipy Koko są zdrowo szurnięci, ale i tak wysiadają przy Mildred. Ona zaczęła się cieszyć w momencie gdy Koko wystawiła ich do wiatru. XD

20120418182729

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 04:13, Karharot napisał:

Smile and you will find happiness XD


Sutka zasłonił cenzurą, ale już oderwanych kończyn nie. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 20:37, luzac napisał:

Sutka zasłonił cenzurą, ale już oderwanych kończyn nie. XD

Przecież każdy (Amerykanie) wie że na urwane kończyny i lejącą się juchę dzieci tylko ziewają, ale jak tylko goły sutek, albo nie daj boże kawałek uda, zobaczą to popadają w katatonie, epilepsje, zaczynają brać dragi i w ogóle stają się zakałami społeczeństwa XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

Freezing: First Chronicle c4 END

Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

To może od razu Cię poinformuję że jest jeszcze drugi prequel do Freezinga o nazwie Freezing:
Zero
w którym główną bohaterką ma być Kazuha Aoi, FTH już zapowiedzieli pracę nad
tą serią :)


O, jeszcze jedna osoba która poziomem badassowości przekracza wszelkie granice ^_^

Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

Spoiler

I "tylko" 35K bo Ticy przeszkodziła jej w urwaniu głowy Arnette i wypatroszeniu Elizabeth
(i kto wie kogo jeszcze), odniosłem wrażenie że Chiffon miała wielką ochotę na wykoszenie
wszystkich uczestniczek tamtego Carnivalu...


Spoiler

Ja to się zastanawiam w jaki sposób ktoś chciał zakończyć tamten Carnival przed czasem...musieliby chyba wysłać wszystkie Pandory ze wszystkich oddziałów Genetics, włącznie z 5 najsilniejszymi z tamtego okresu żeby zatrzymać Chiffon (i wcale nie jestem pewny czy to by starczyło...). Albo spuścić tam jakąś atomówkę.

Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

Spoiler

I to nie tylko ze względu na zdolności bojowe, psychopatyczna natura kryjąca się pod
cienką warstwą przyjaznej uprzejmości jest równie przerażające co jej fizyczna siła.
Tytuł "The Matchless Smiling Monster" nabrał po tym chapterze prawdziwej głębi ^^


Spoiler

I co jest przerażające...to tak naprawdę NIE WIEMY nawet w przybliżeniu co ona naprawdę potrafi. W końcu wtedy to był jej pierwszy rok (i, bądźmy szczerzy, nie była nawet zmuszona do poważnej potyczki) a od tego czasu mogła się znacznie rozwinąć. Zaraz się okaże że potrafi jeszcze wykonać Octuple Accela (prfff, 2 machy prędkości jakie wyciska Cassie Lockheart, Chiffon potrafi zrobić 5!) połączonego z 30 klonami Tempest Turn.


Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

Spoiler

Patrząc na tą okładkę ->
http://static.mangatraders.com/view12/129710/ede69b9b257b8189ec802ef7c8dab340.jpg
można było wywnioskować że ona potrafi generować jakieś pole ochronne, wcześniej myślałem
że to tylko taki art ale po tym jak Arnette połamała na niej swoją kosę nie jestem już
taki pewien...


Spoiler

Mi to przypominało nieco ten drugi poziom Pandora Mode jaki pokazała Charles Bonaparte (swoją drogą, kto do jasnej ciasnej wymyślił dla niej takie imię xD), też potrafiło odbijać pociski...Tylko że ona zrobiła to ot tak sobie, bez wchodzenia w Pandora Mode. Naprawdę zaczynam podejrzewać że ona jest jakimś mutantem który cały czas żyje w częściowo kontrolowanym Nova Form.

Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

Spoiler

Czyli przez jakieś 15 sekund XD


Spoiler

Och, nie przesadzajmy. Do tej pory Smiling Monster nikogo jeszcze nie zabił... Wątpię też żeby takiego słabiaka jak Satellizer potraktowała na tyle poważnie by ją posiekać.

Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

Spoiler

Taaa, jeśli Satella naprawdę rozdrażni Chiffon to po następnym chapterze trzeba będzie
ogłosić konkurs na nową główną bohaterkę, ciekawe jaka będzie szansa że ostatnią stojącą
na podium zwycięzców będzie zbryzgana krwią (i psychotycznie uśmiechnięta) Chiffon XD


Spoiler

Raczej niewielka. Z tego co zauważyłem to ona zazwyczaj woli jednak pozostawać w cieniu...o ile to tylko kwestia "wolenia" a nie tego że ona dobrze wie że jak się rozkręci to zrobi coś czego jednak sama będzie potem żałować.


Dnia 18.04.2012 o 17:22, Karharot napisał:

Spoiler

Mi się wydaje że ona na razie działa z własnej woli co niestety nie czyni sprawy wiele
lepszą... Elizabeth puściła ale coś czuję że jej tolerancja się na tym wyczerpała :(


Spoiler

Zawsze istnieje szansa że to jest jej sposób na przetestowanie oddania swoich towarzyszy i upewnienie się że robią to bo naprawdę chcą i są pewni swego. Biorąc pod uwagę First Chronicle to nie jest aż takie nieprawdopodobne, w końcu ona autentycznie potrafiła się zainteresować jedną słabą dziewczyną mając gdzieś wszystkie inne Pandory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 20:37, luzac napisał:

Sutka zasłonił cenzurą, ale już oderwanych kończyn nie. XD

a) Oderwane kończyny nie są zakazane regulaminem (Hubi udzielił już wyjaśnienia dlaczego) ;P
b) Gdybym je zasłonił nie byłoby wiadomo czemu Chiffon się tak uśmiecha (sutki nie miały z tym uśmiechem nic wspólnego... I hope) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing: First Chronicle c4 END

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ja to się zastanawiam w jaki sposób ktoś chciał zakończyć tamten Carnival przed czasem...musieliby chyba wysłać wszystkie Pandory ze wszystkich oddziałów Genetics, włącznie z 5 najsilniejszymi z tamtego okresu żeby zatrzymać Chiffon (i wcale nie jestem pewny czy to by starczyło...).


Spoiler

Moim zdaniem to byłby jedynie sposób na przedłużenie zabawy Chiffon i zwiększenie liczby ofiar XD

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Albo spuścić tam jakąś atomówkę.


Spoiler

A jesteś pewien że to by starczyło? Co by się Twoim zdaniem stało gdyby Chiffon poczuła się urażona tym że jej odparowali zabawki? ;)

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

I co jest przerażające...to tak naprawdę NIE WIEMY nawet w przybliżeniu co ona naprawdę potrafi. W końcu wtedy to był jej pierwszy rok (i, bądźmy szczerzy, nie była nawet zmuszona do poważnej potyczki) a od tego czasu mogła się znacznie rozwinąć.


Spoiler

IMO najlepiej by było dla wszystkich gdyby Chiffon własnoręcznie zakończyła kolejną inwazję obcych po czym podobnie jak ich instruktorki przeszła na pozycję Retired Badass - taka Evangeline która może skopać tyłki wszystkich bohaterów na raz ale przez 99% czasu jest zupełnie usatysfakcjonowana siedzeniem w tylnych rzędach widowni i popijaniem herbatki.

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Zaraz się okaże że potrafi jeszcze wykonać Octuple Accela (prfff, 2 machy prędkości jakie wyciska Cassie Lockheart, Chiffon potrafi zrobić 5!) połączonego z 30 klonami Tempest Turn.


Spoiler

Jak już o tym mowa - od paru chapterów głównej serii zastanawia mnie jakim cudem oni wszyscy nie są jeszcze głuchoniemi? Powiedzmy że wierzę iż Pandora zasuwająca z prędkością 2-3 machów jest w stanie się ochronić przed tarciem powietrza ale wydawałoby się że przekroczenie bariery dźwięku w zamkniętym pomieszczeniu powinno się jakoś odbić na bębenkach wszystkich obecnych ;P

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Mi to przypominało nieco ten drugi poziom Pandora Mode jaki pokazała Charles Bonaparte (swoją drogą, kto do jasnej ciasnej wymyślił dla niej takie imię xD),


Spoiler

Rodzic który naprawdę nie lubił swojego dziecka albo Azjata który nie ma pojęcia że "Karol" to męskie imię XD

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

też potrafiło odbijać pociski...Tylko że ona zrobiła to ot tak sobie, bez wchodzenia w Pandora Mode. Naprawdę zaczynam podejrzewać że ona jest jakimś mutantem który cały czas żyje w częściowo kontrolowanym Nova Form.


Spoiler

Tłumaczyłoby to czemu jej pojęcie o ludzkich uczuciach i zachowaniach bierze się z tego co wyjaśnił jej ktoś inny "I was taught that people''s feelings..." "I knew it, she was right! /.../ as long as I''ve got this smile on my face everything feels just fine!!" XD

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Och, nie przesadzajmy. Do tej pory Smiling Monster nikogo jeszcze nie zabił...


Spoiler

Tiaaa, dobrze że mają dość zaawansowaną medycynę aby poprzyszywać wyrwane kończyny. Ciekawe czy głowę Arnette też byliby w stanie z powrotem przytwierdzi9ć do reszty?

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Wątpię też żeby takiego słabiaka jak Satellizer potraktowała na tyle poważnie by ją posiekać.


Spoiler

Satellizer nie jest takim słabiakiem, w końcu pokonała Miyabi która podczas tamtego Carnivalu sprawiała problemy Elizabeth i Arnette oraz pokonała Arnette (albo przynajmniej zremisowała z nią), to znaczy przynajmniej tyle że jest silniejsza niż podczas tamtego Carnivalu była którakolwiek z pokonanych przez Chiffon dziewczyn... Miejmy nadzieję że Twoje przypuszczenia co do testowania oddania swojej juniorki są słuszne bo inaczej może się to skończyć nieprzyjemnie...

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Raczej niewielka. Z tego co zauważyłem to ona zazwyczaj woli jednak pozostawać w cieniu...o ile to tylko kwestia "wolenia" a nie tego że ona dobrze wie że jak się rozkręci to zrobi coś czego jednak sama będzie potem żałować.


Spoiler

Taaa, na przykład pokaże tym wszystkim wielbiącym swojego prezydenta juniorkom jaka jest druga twarz ich kochanej maskotki XD

Dnia 18.04.2012 o 21:24, ziptofaf napisał:

Spoiler

Zawsze istnieje szansa że to jest jej sposób na przetestowanie oddania swoich towarzyszy i upewnienie się że robią to bo naprawdę chcą i są pewni swego. Biorąc pod uwagę First Chronicle to nie jest aż takie nieprawdopodobne, w końcu ona autentycznie potrafiła się zainteresować jedną słabą dziewczyną mając gdzieś wszystkie inne Pandory.


Spoiler

Pomińmy tu milczeniem to jak duże jest prawdopodobieństwo iż ową słabą dziewczynę najpierw zgwałciła
http://ja.gram.pl/upl/blogi/98610/img_wpisy/2012_16/FFCch232.png
I miejmy nadzieję że trauma Satelli ograniczy się do utraty kończyn... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się