Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Freezing c78
There is something wrong with those girls XD

Spoiler

Nigdy bym się nie spodziewał że będę z niecierpliwością wyczekiwał na przybycie Louisa. Dobrze wyczuł że jego siostrzyczka będzie usiłowała zrobić coś głupiego choć chyba nawet on nie domyśla się na co się porwała...
Ciekawe czy w czasie tej walki dowiemy się czym naprawdę jest Chiffon.

20120427173539

20120427173548

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 17:35, Karharot napisał:

Freezing c78
There is something wrong with those girls XD

Spoiler

Nigdy bym się nie spodziewał że będę z niecierpliwością wyczekiwał na przybycie Louisa.
Dobrze wyczuł że jego siostrzyczka będzie usiłowała zrobić coś głupiego choć chyba nawet
on nie domyśla się na co się porwała...
Ciekawe czy w czasie tej walki dowiemy się czym naprawdę jest Chiffon.




Spoiler

"A true Pandora" - już po raz drugi w tej manhwie nazwała się właśnie w ten sposób. Co sugeruje że inne Pandory nimi nie są. Zresztą biorąc pod uwagę jakie już spoilery krążą w internecie...to ona na razie nie ujawniła nawet 1/30 swoich możliwości. I lada moment w powietrzu zaczną fruwać kończyny..

No ale cóż, Satella sama się zdecydowała na mały pojedynek z Chiffon. Przynajmniej nauczy się wreszcie szacunku dla starszych...o ile po całym starciu zostanie jej dość tkanek i części ciała by móc logicznie funkcjonować a nie stać się warzywem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c78

Dnia 27.04.2012 o 17:52, ziptofaf napisał:

Spoiler

"A true Pandora" - już po raz drugi w tej manhwie nazwała się właśnie w ten sposób.


Spoiler

Czy True Pandora ma się do Pandor jak True Ancestor do normalnych krwiopiców? XD

Dnia 27.04.2012 o 17:52, ziptofaf napisał:

Spoiler

Co sugeruje że inne Pandory nimi nie są. Zresztą biorąc pod uwagę jakie już spoilery krążą w internecie...to ona na razie nie ujawniła nawet 1/30 swoich możliwości. I lada moment w powietrzu zaczną fruwać kończyny..


Spoiler

Taaa. To było naprawdę genialne z ich strony że sprowokowały ją do traktowania ich trochę bardziej na serio. Współczuje osobie która będzie musiała potem zmywać flaki ze ścian i sufitu (podłoga i tak jest już do wymiany choć może za odcisk twarzy Lany uda się zdobyć trochę kasy na pokrycie kosztów)...

Dnia 27.04.2012 o 17:52, ziptofaf napisał:

Spoiler

No ale cóż, Satella sama się zdecydowała na mały pojedynek z Chiffon. Przynajmniej nauczy się wreszcie szacunku dla starszych...


Spoiler

Satella musiała powtarzać rok więc jest chyba w tym samym wieku co Chiffon a coś mi się wydaje że Lana jest starsza od nich obu... Co nie ma oczywiście specjalnego znaczenia bo coś czuję że Chiffon potrafiłaby zamieść podłogę również nauczycielkami z akademii ^^

Dnia 27.04.2012 o 17:52, ziptofaf napisał:

Spoiler

o ile po całym starciu zostanie jej dość tkanek i części ciała by móc logicznie funkcjonować a nie stać się warzywem.


Spoiler

Tamtą pięćdziesiątkę poskładali do kupy (i przy odrobinie szczęścia podoszywali właściwe ręce i nogi do właściwych ciał) więc o ile Chiffon zbytnio nie zaszaleje może te dwie też się uda poskładać do kupy... Eh, who am I kidding :/ Mam nadzieję że Louis zabrał ze sobą Ticy albo to się naprawdę źle skończy (np. Chiffon ujawni swoją prawdziwą naturę i okaże się że to ona jest Big Badem z Alaska Nova Clash albo cuś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c78

Dnia 27.04.2012 o 20:31, Karharot napisał:

Spoiler

Czy True Pandora ma się do Pandor jak True Ancestor do normalnych krwiopiców? XD


Spoiler

Raczej jak Rakan do normalnych i całkowicie pozbawionych zdolności magicznych najemników...


Dnia 27.04.2012 o 20:31, Karharot napisał:

Spoiler

Współczuje osobie która będzie musiała potem zmywać flaki ze
ścian i sufitu (podłoga i tak jest już do wymiany choć może za odcisk twarzy Lany uda
się zdobyć trochę kasy na pokrycie kosztów)...


Spoiler


- Oh...I''m really sorry...I overreacted...
- She''s shot down Lana in one blow...!?

Chiffon naprawdę nie chciała tego zrobić, po prostu odrobinkę przesadziła ;( Każdemu się przecież może zdarzyć przypadkowo wbić czyjąś twarz w betonową podłogę na grubość kilkudziesięciu centymetrów.


Dnia 27.04.2012 o 20:31, Karharot napisał:

Spoiler

Satella musiała powtarzać rok więc jest chyba w tym samym wieku co Chiffon a coś mi
się wydaje że Lana jest starsza od nich obu... Co nie ma oczywiście specjalnego znaczenia
bo coś czuję że Chiffon potrafiłaby zamieść podłogę również nauczycielkami z akademii
^^


Spoiler

#1 in West Genetics, #1 Worldwide. Ten ranking chyba bierze pod uwagę wszystkie Pandory jakie w ogóle istnieją.


Dnia 27.04.2012 o 20:31, Karharot napisał:

Spoiler

Tamtą pięćdziesiątkę poskładali do kupy (i przy odrobinie szczęścia podoszywali właściwe
ręce i nogi do właściwych ciał) więc o ile Chiffon zbytnio nie zaszaleje może te dwie
też się uda poskładać do kupy... Eh, who am I kidding :/


Spoiler

Ehem, podoszywać do kupy to można jeśli jest DO CZEGO doszywać.


>
Spoiler

Mam nadzieję że Louis zabrał ze sobą Ticy albo to się naprawdę źle skończy (np. Chiffon ujawni swoją

Dnia 27.04.2012 o 20:31, Karharot napisał:

prawdziwą naturę i okaże się że to ona jest Big Badem z Alaska Nova Clash albo cuś).


Spoiler

Hmm...nie lubię spoilerować więc tylko powiem że na http://freezing.wikia.com/wiki/Chiffon_Fairchild pojawiły się pewne zmiany ostatnio z chapterów których po angielsku jeszcze nie było. Chcesz to zobacz, nie chcesz to nie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c78

Dnia 27.04.2012 o 20:56, ziptofaf napisał:

Spoiler

- Oh...I''m really sorry...I overreacted...
- She''s shot down Lana in one blow...!?
Chiffon naprawdę nie chciała tego zrobić, po prostu odrobinkę przesadziła ;( Każdemu się przecież może zdarzyć przypadkowo wbić czyjąś twarz w betonową podłogę na grubość kilkudziesięciu centymetrów.


Spoiler

Prawda? Zupełnie nie rozumiem czym się Lana tak obruszyła XD

Dnia 27.04.2012 o 20:56, ziptofaf napisał:

Spoiler

Ehem, podoszywać do kupy to można jeśli jest DO CZEGO doszywać.


Spoiler

Hmmm... Myślisz że wlanie wszystkiego do jednego wiadra nie wystarczy? XD

Dnia 27.04.2012 o 20:56, ziptofaf napisał:

Spoiler

Hmm...nie lubię spoilerować więc tylko powiem że na http://freezing.wikia.com/wiki/Chiffon_Fairchild pojawiły się pewne zmiany ostatnio z chapterów których po angielsku jeszcze nie było. Chcesz to zobacz, nie chcesz to nie ^_^


Spoiler

Nie chcę, wolę poczekać na skanlacje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 02:25, ziptofaf napisał:

> 1. Luna
> 2. Twilight
O, nie jestem jedynym który tę dwójkę typuje najwyżej! :D

Najlepsze ;3

Dnia 27.04.2012 o 02:25, ziptofaf napisał:

PS Wiesz że jest nowy rozdział...

Spoiler

Cupcakes?


Starczy mi gadka z Piciamberem, już się pogodziłem z istnieniem tego syfu xD

Dnia 27.04.2012 o 02:25, ziptofaf napisał:

A ja oglądałem pierwszy sezon z polskim dubbingiem, trololo :D Dopiero po kilkunastu
odcinkach się przerzuciłem na angielską wersję. W sumie nie było źle :D

No tak, nie mówię, że to co polskie jest zawsze złe, czasem zdarzy się, że lokalizacja brzmi lepiej niż oryginał - najlepszy przykład to Baldurs Gate ;] Ale mimo wszystko oryginalne kucyki brzmią lepiej ^^

Dnia 27.04.2012 o 02:25, ziptofaf napisał:

Hmm...widzę tylko 2 postacie z MLP które mogłyby zagościć na moim awatarze :Discord i
Luna. Ostatecznie też Twilight Sparkle ale jest w niej za mało zła i mroku żeby zastąpić
Sayę ^_^

Ja już zaklepałem Księżniczkę Nocy to weź Discorda ;]

Dnia 27.04.2012 o 02:25, ziptofaf napisał:

Narcissu

Seems interesting ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Accel World Ep 04

Spoiler


- What a nightmare!

Jak to był koszmar to ja zaczynam podejrzewać że główny bohater albo rąbnął w dzieciństwie głową o umywalkę 20 razy pod rząd...albo po prostu jest zwolennikiem szorstkiej męskiej przyjaźni. W sumie nie wiem co gorsze XD

A reakcja Kuroyukihime na wieść o tym że Haruyuki zdołał wykonać direct link z Chiyu była bezcenna. Jeszcze jej dopytywanie się o szczegóły.... Inna sprawa że główny bohater może i bywa inteligentny ale z tym "You hate yourself" to naprawdę dowalił... No a sama Black Lotus okazuje się otaku na nadludzkim poziomie, zakochać się w kimś bo jest nadludzko szybki w grze komputerowej. Of course, it''s still better love story than Twilight...



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Accel World Ep 04

Spoiler

Kto by nie chciał takiej dziewczyny :3

Moreover, za tydzień będzie niezły wpierdziel - Haru po 2 walkach zmierzy się z gostkiem, który zdołał zagrozić Level 9 Black King... I smell some OP Plot Armor Shit. Ale to nie zmienia faktu, że ten EP był naprawdę fajny, chociaż szkoda mi było Kuroyukihime, do tego momentu cały czas myślałem, że po prostu chce zrobić sobie Servant''a, a tu taki klops, zuzyc 99% Burst Pointów by go uratować. Dziwnym jest, że nic nie stało jej się z sercem (skoro podczas akceleracji przemiał mózgu wzrasta 1000x dzięki przyśpieszeniu pracy serca, to ciekawe, co musiało się dziać , by to samo osiągnąć z ciałem.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 07:03, Buhahahahaha napisał:

Accel World Ep 04

Spoiler

Kto by nie chciał takiej dziewczyny :3

Moreover, za tydzień będzie niezły wpierdziel - Haru po 2 walkach zmierzy się z gostkiem,
który zdołał zagrozić Level 9 Black King... I smell some OP Plot Armor Shit.


Spoiler

Erm, co jak co ale on NIE zdołał bezpośrednio zagrozić Level 9 Black King. Prawda jest taka że ona mogłaby go zapewne wgnieść w ziemię jednym ciosem ale dostałaby za to z 1 Burst Point a Cyan Pile zrozumiałby że nie ma szans by z nią wygrać i powiadomił innych Królów o jej prawdziwej tożsamości. A nie próbował zgarnąć wszystko dla siebie.

Dnia 28.04.2012 o 07:03, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

Ale to nie zmienia faktu, że ten EP był naprawdę fajny, chociaż szkoda mi było Kuroyukihime, do
tego momentu cały czas myślałem, że po prostu chce zrobić sobie Servant''a, a tu taki
klops, zużyć 99% Burst Pointów by go uratować.


Spoiler

Pewnie nawet po utracie 99% ma więcej niż on xD No ale cóż, pewnie początkowo planowała zaledwie załatwić sobie służącego. Ale że jest uzależniona od gier komputerowych i okazało się że ktoś jest potencjalnie lepszy od niej to się zakochała...^^

Dnia 28.04.2012 o 07:03, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

Dziwnym jest, że nic nie stało jej się
z sercem (skoro podczas akceleracji przemiał mózgu wzrasta 1000x dzięki przyśpieszeniu
pracy serca, to ciekawe, co musiało się dziać , by to samo osiągnąć z ciałem.)


Spoiler

Nikt nie mówił że nic się jej nie stało z tego powodu. Ba, byłbym bardzo zdziwiony gdyby rzeczywiście tak było. Poruszanie się z taką prędkością musiało dokonać olbrzymich zniszczeń w jej ciele...chociaż podejrzewam że w porównaniu do bezpośredniego trafienia przez rozpędzony samochód to jest wręcz pomijalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Accel World ep04

Spoiler

The shit is going down, bros. Haru z frajera osiąga badass mode w ciągu czterech odcinków. Strach pomyśleć co będzie dalej. Choć obawiam się, że starcie z Taku skończy się friendshipem, w końcu czym jest heros bez paczki lojalnych pomocników, przyjaciele z dzieciństwa są przecież jak znalazł.

Ale, kurna, awatar świnki zabija całą emocjonalność tych scen. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 18

Spoiler

Popatrzmy... W tym odcinku telenoweli Gil i Kotomine wreszcie wyznają swoje prawdziwe uczucia i oficjalnie stają się parą.. Bogowie jak ja nie cierpię tego klechy ;/ Tokiomi był skończonym dupkiem, ale wolałbym żeby to Kariya był aniołem zemsty, ale cóż począć nie można mieć wszystkiego. A w następnym odcinku wreszcie pokażą dzieciństwo Emiyi i jak jego biologiczny tatuś i przybrana matka sprawili, że mu odbiło i chciał zostać bohaterem! Hm... Czy tylko ja dostrzegam jakąś tradycję rodzinną? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad #1-14

Na serię miałem ochotę już od pewnego czasu, a ostatnie wpisy na forum sprowokowały mnie do sięgnięcia po serial. Wiele słyszałem jaki to serial świetny nie jest (szczególnie jego druga część) i zasiadając spodziewałem się jakiegoś solidnego dramatu. Zamiast tego dostałem romans przeplatany z komedią (przyznam, że chwilami całkiem zabawną!) z głównym bohaterem otoczonym przez harem dziewcząt, które fabularnie są (o ile się nie myle) licealistkami, natomiast pod względem zachowania sprawiają wrażenie dziewczyn o umysłach przedszkolaków. Serio. Chyba żadna z tych dziewczyn nie zachowuje się wiarygodnie do swojego wieku.

Do tego nie zauważyłem dotychczas zbyt dużo chwytającego za serca dramatu. Co prawda mialem już historię Fuko,

Spoiler

o której wszyscy zapomnieli

, oraz Kotomi,
Spoiler

której rodzice zginęli w wypadku

, ale historie te nie wywołały u mnie wielkiego smutku. Czy mam kamienne serce? Dotychczasowe odcinki prezentowały "first world problems" w stylu - co jest bardziej kawaii, czy rozgwiazda czy Dango? (teraz trochę przesadzam, wiem ;) ). Właściwie większość ich problemów dałoby się szybko rozwiązać gdyby te dziewczyny nie zachowały sie jakby miały po 6 lat.

Pojawiło się kilka ciekawych motywów fantasy, ktore podtrzymują moje zainteresowanie serialem (np.
Spoiler

postać Fuko, dziwne sny z dziewczyną i robotem, "ukryty świat"

) i mam nadzieję na ich dalsze rozwinięcie, bo póki co to jedynie tutaj widzę jakiś większy potencjał. Chyba, że seria nagle spoważnieje, a bohaterki dojrzeją emocjonalnie.

Fate/Zero S2 #4

O ile w pierwszym sezonie miałem wrażenie, że brakowało trochę serialowi dynamizmu to pierwsze odcinki drugiej połowy pokazują coś odwrotnego.
Spoiler

Eliminacja kolejnych uczestników wojny odbywa się niezwykle szybko. To co Kiritsugu zrobił w poprzednim tygodniu zaskoczyło mnie (zarówno na plus jak i na minus). No, ale Kirei w tym odcinku okazał się jeszcze gorszy. Nie było to jednak zaskakujące - zbliżającą się katastrofę można bylo odczuć od samego początku.
Może czegoś z odcinka nie zrozumiałem i mi to umknęło, ale zastanawiam się jaki interes Gilgamesh miał w "zdradzie" Tokiomi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad

Na dramat musisz poczekać do After Story. :P

Fate/Zero ep17

Dnia 29.04.2012 o 10:25, macned napisał:

Spoiler

Może czegoś z odcinka nie zrozumiałem i mi to umknęło, ale zastanawiam się jaki interes
Gilgamesh miał w "zdradzie" Tokiomi?



Spoiler

Tohsaka był dla niego nudny. Jego cel w zdobyciu Graala, działanie z ukrycia i w końcu sam charakter mu nie odpowiadały. A król potrzebuje rozrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fate/Zero 18

Dnia 28.04.2012 o 23:42, Alamut napisał:

Spoiler

Popatrzmy... W tym odcinku telenoweli Gil i Kotomine wreszcie wyznają swoje prawdziwe uczucia i oficjalnie stają się parą..


Spoiler

Iri x Maiya oraz Gil x Kirei, co jest z tym odcinkiem i dziwnymi relacjami pomiędzy parami o tej samej płci? XD

Dnia 28.04.2012 o 23:42, Alamut napisał:

Spoiler

Bogowie jak ja nie cierpię tego klechy ;/ Tokiomi był skończonym dupkiem, ale wolałbym żeby to Kariya był aniołem zemsty, ale cóż począć nie można mieć wszystkiego./s]

Spoiler

Niestety Fate/Zero nie zostało stworzone z myślą o spełnianiu życzeń widzów (czy kogokolwiek poza autorem który chciał się wyżyć tworząc naprawdę przygnębiającą historię). Tutaj wygrywają te postacie które są najpodlejsze a najlepsze efekty przynoszą najbrudniejsze metody.
Innymi słowy jak w życiu :/



-> macned

Dnia 28.04.2012 o 23:42, Alamut napisał:

Spoiler

Może czegoś z odcinka nie zrozumiałem i mi to umknęło, ale zastanawiam się jaki interes Gilgamesh miał w "zdradzie" Tokiomi?


Spoiler

Oprócz tego co już powiedział luzac (i co było decydujące) w podjęciu decyzji z pewnością pomogła mu informacja że Tokiomi zamierza go po wygraniu wojny złożyć w ofierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezing c79

Dnia 29.04.2012 o 11:10, luzac napisał:

Mnie po tym chapterze też z ust i oczu świeci tęcza.

Spoiler

A więc Chiffon zabrała się za rozmontowywanie. Saw that one coming :/
To teraz Satella została sama (+1 male extra)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 11:14, Karharot napisał:

Freezing c79

Dnia 29.04.2012 o 11:14, Karharot napisał:

Spoiler

A więc Chiffon zabrała się za rozmontowywanie. Saw that one coming :/
To teraz Satella została sama (+1 male extra)...



Spoiler


No i jednak nakłoniły Chiffon do walki na poważnie, ech. Gorzej, nawet zostawiły kilka małych siniaków czym mogły autentycznie ją zirytować! Te skłonności samobójcze są nawet gorsze niż te które wykazywał Shirou wbiegając pod Berserkera...

Swoją drogą, ciekawe jak by ten odcinek wyglądał w Anime gdyby zrealizowano go tak samo jak poprzednią serię. Pół minuty walki, ubrania rozdarte na kawałki i reszta odcinka poświęcona panty shot-om? XD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clannad #15-23

No i dokonczyłem serię. Wymienione w moim poprzednim poście wady przestały mi już tak bardzo przeszkadzać (przyzwyczaiłem się?), humoru trochę było, niby trochę dramatu też, ale raczej wymuszonego (scena z

Spoiler

występem teatralnym i płaczem Nagisy na scenie

jakoś mi nie podpadła do gustu), ostatecznie jednak czerpałem sporą przyjemność z oglądania serii. Poza tym ukończyłem ją dosyć szybko, więc o czymś to też świadczy.

Z postaci największą sympatię u mnie zdobył ten mały dzik od "puhi, puhi" ;D No, rodzice Nagisy też bardzo sympatyczni byli.

Bardzo podobała mi się strona graficzna anime - pomijając projekty postaci (nie przepadam za tym stylem, szczególnie, że wszyscy wyglądają tak samo młodo i ciężko odróżnić dziewczynę z gimnazjum, licealistkę i dorosłą kobietę) to grafika otoczenia była piękna, a sama animacja jakoś bardziej płynna się wydawała (np. trawa na polanie).

Muzyka wg mnie była oszczędna i niewiele jej było słychać, stąd trudno mi ją ocenić. Za to utworu z endingu ("Dango, Dango...") nie mogę się z głowy pozbyć, ciągle tam tkwi ;P

Co do oceny to chciałem dać jej 7/10, ale chyba pozostanę przy 8/10.

Teraz zamierzam sobie krótką przerwę od slice of life zrobić, ale wkrótce zabiorę się za drugi sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 15:53, macned napisał:

Clannad #15-23

Podobne odczucia miałem, ale zdecydowanie nie byłem taki łaskawy dla pierwszej serii, a patrząc przez pryzmat drugieji to aś sie prosi (puhi puhi), żeby pierwszej dać 3/10. Właściwie to jest przykład tego, że można spokojnie bez wyrzutów sumienia przejść od razu do drugiej serii nic właściwie nie tracąc:p
Puhi puh najlepsza postaći-potem zdecydowanie ojciec nagisy, a wątek z drugim światem trzymał tą serie przy życiu, też żałuję, że mało tego było, w drugiej serii więcej tego jest. Ogólnie choć kreska identyczna to zupełnie inne podejście do linii fabularnej, myślę, że się niezawiedziesz, mniej dziecinnady, więcej życia:)
Jak jesteś człowiekiem to uronisz łze;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2012 o 17:14, Ajinur napisał:

Podobne odczucia miałem, ale zdecydowanie nie byłem taki łaskawy dla pierwszej serii,
a patrząc przez pryzmat drugieji to aś sie prosi (puhi puhi), żeby pierwszej dać 3/10.

Ja dałem.

Dnia 29.04.2012 o 17:14, Ajinur napisał:

Właściwie to jest przykład tego, że można spokojnie bez wyrzutów sumienia przejść od
razu do drugiej serii nic właściwie nie tracąc:p

Dobrze wiedzieć, muszę spróbować ;) Tylko tych 11 godzin z pierwszą serią żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się