Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Shinrei Tantei Yakumo

Ogólnie rzecz biorąc Yakumo to całkiem porządna seria, może bez żadnych rewelacji, jednakże ogląda się bardzo dobrze. Ciekawe anime z serii kryminalno/przygodowych/tajemniczych.
8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był by ktoś w stanie polecić mi jakieś anime w klimatach SF,tylko nie za długie,tak z 30-50 odcinków i z pewną dozą humoru?
Na razie do końca widziałem tylko Eureke Seven i Cowboya Bebopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 01:10, SarenkaB napisał:

Był by ktoś w stanie polecić mi jakieś anime w klimatach SF,tylko nie za długie,tak
z 30-50 odcinków i z pewną dozą humoru?
Na razie do końca widziałem tylko Eureke Seven i Cowboya Bebopa.


Macross Frontier, Xam''d: Lost Memories, Tengen Toppa Gurren Lagann. A teraz oglądaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 01:10, SarenkaB napisał:

Był by ktoś w stanie polecić mi jakieś anime w klimatach SF,tylko nie za długie,tak z 30-50 odcinków i z pewną dozą humoru?

Code Geass, Full Metal Panic! i może jeszcze The Third: Aoi Hitomi no Shoujo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 01:10, SarenkaB napisał:

Był by ktoś w stanie polecić mi jakieś anime w klimatach SF,tylko nie za długie,tak
z 30-50 odcinków i z pewną dozą humoru?
Na razie do końca widziałem tylko Eureke Seven i Cowboya Bebopa.

30-50 odcinków to i tak dużo. No to lecimy:
Ghost in the Shell - Absolutny klasyk cyberpunku i SF w ogóle. Po kinówce można brać się za serie Stand Alone Complex.
Ergo Proxy - dystopijna przyszłość, sporo mindfuckowych rozkmin, fajna bohaterka ;) Bardzo dobra seria tylko mocno pomotana.
Top wo Nerae! (inaczej Gunbuster) - Dramat, trochę mechów, walki w kosmosie (i znów fajna bohaterka XD). Krótka ale wyjątkowa i momentami niesamowicie epicka seria. Przodek Evangeliona ;)
Evangelion 1.11 i 2.22 - jak wyżej tyle że znacznie nowsze i nie w kosmosie. Jedne z najlepszych filmów anime jakie istnieją (zwłaszcza 2.22).
Gundam Seed - Można powiedzieć że typowa seria o wielkich robotach, tyle że jedna z najlepszych. Dużo akcji, trochę dramatu, antywojenne przesłanie.
Macross Frontier - Jak wyżej tylko że seria jakby odrobinę lżejsza, do tego pełna świetnej jpopowej muzyki :)

I na koniec jedno z najlepszych anime w ogóle - Code Geass - Mechy, dużo rozbudowanej fabuły, bitwy pełne taktycznych zagrywek i trików, walka o dominacje nad światem i takie tam ;) Czysty miód.

Wymieniłem sporo tytułów i o ile każdy można podpiąć pod SF to niektóre mocno się od siebie różnią. Taki GitS jest np. bardziej "science" a Gundam już zdecydowanie bardziej "fiction" ;)

Edit: coś przeoczyłem to że chcesz z pewną dozą humoru :P W GitSie czy Gundamie humoru raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że to nie spam. (Karharot!) Życzę naprawdę wesołego allellu...ekhem - szczęśliwego nowego roku spełnienia lolikonowych snów, urzeczywistnienia mang/ewentualnie ich zanimenizowania* tudzież ich zekranizowania.

Pozwólcie, że zacytuje kolegę "wszystkiego najlepszego zboczeńcy, najlepszego!".


* Kyo- ani (napisałem to dobrze?) - dajcie spokój z Nichijou i zabierajcie się za następną serię Haruhi!


Jeszcze raz wszystkiego najlepszego w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam czegoś w klimatach Ergo Proxy (Ghost in the Shell oglądałem ;p) jak i również w klimatach Afro Samurai/Samurai Champloo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 11:30, Longer napisał:

Witam, szukam czegoś w klimatach Ergo Proxy (Ghost in the Shell oglądałem ;p) jak i również
w klimatach Afro Samurai/Samurai Champloo...


1) Ergo Proxy - Serial Experiment Lain i Neon Genesis Evangelion. No i oczywiście GitS (filmy + sezony!)
2) Samura Champloo - Basilisk oraz Cowboy Bepop
A teraz idź i oglądaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie w klimatach Ergo Proxy, ale motyw podróży jest całkiem podobny, Kino no Tabi aka Kino`s Journey.

PS. Właśnie wyszedł filmowy Trigun, jakby to kogoś interesowało ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 14:19, PAPISHON napisał:

PS. Właśnie wyszedł filmowy Trigun, jakby to kogoś interesowało ^ ^


Taaa widziałem. Na razie się zbieram na obejrzenie serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2011 o 17:38, Largooo napisał:

Robiłem sobie grzebanie na YT i znalazłem to! http://www.youtube.com/watch?v=FyWUASImF_w
ktoś się orientuje co to za anime, i jaka muzyka leci w tle?


Utwór nazywa się "Bakuchi Dancer" - wykonawca to "Does".
Swoją drogą - Gintama ma naprawdę porządny soundtrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się