Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2011 o 23:55, Hubi_Koshi napisał:

Mam być szczery? Współczułbym Zoukenowi gdyby położyła na nim łapy Terrifying Rei, on się potrafi regenerować, dostałby Nagisa Special!

Tu chodziło raczej o współczucie wobec osoby do której Zouken robiłby takie miny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 00:00, Karharot napisał:

Tu chodziło raczej o współczucie wobec osoby do której Zouken robiłby takie miny...

W sumie fakt... okej zmieniłem zdanie, oddajmy go Rei!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 23:44, Hubi_Koshi napisał:

Oh? Wymieniamy się Eldritch Abominationami? W takim razie powiedzcie cześć Nobody Dies
Rei!
Uwaga, Spoiler Nobody Dies

Spoiler

Oraz jednej z jej 7 sióstr, Kei



To nie jedyna seria w której można spotkać takie miłe stworzonka ^^ Choć czasem autorzy bywają...dość kreatywni :D
1.) Nyarlko "Nyaruko, Nyarlathotep ^_^ Tak, dobrze myślicie że to ta dość znana z twórczości Lovecrafta istotka :D
2.) Mały, nieziemsko niemoralny Kyuube! Ostatnio jego rasą zainteresowała się inkwizycja, podejrzewam więc że to Demon Chaosu.

@ Karharot
Słuchaj...są rzeczy których potem nie można odwidzieć. To co zamieściłeś się do nich zalicza...

20111201235905

20111202000038

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 00:05, ziptofaf napisał:

To nie jedyna seria w której można spotkać takie miłe stworzonka ^^ Choć czasem autorzy
bywają...dość kreatywni :D
1.) Nyarlko "Nyaruko, Nyarlathotep ^_^

Hmm z tego co pamiętam w Nobody Dies Rei wpadła do jednego wymiaru gdzie był Nyarlathotep, chociaż tam był chyba męski, i z nim flirtowała... a on flirtował z nią XD

Dnia 02.12.2011 o 00:05, ziptofaf napisał:

2.) Mały, nieziemsko niemoralny Kyuube! Ostatnio jego rasą zainteresowała się inkwizycja,
podejrzewam więc że to Demon Chaosu.

Mhm raczej nie, pustka emocjonalna i bezwzględne dążenie do celu, brak poszanowania dla życia organicznego... podejrzewam raczej że to jakiś Nekron. Z drugiej jednak strony poziom manipulowania mógłby wskazywać na sługę Tzeentcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 23:52, Karharot napisał:

Przebijam XD


No nie... Jak mogłeś zrobić z fajnego dziadka coś takiego... W moich oczach Zouken już nigdy nie będzie taki cool jak przedtem -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam kontrowersyjne pytanie ,ale nie ukrywam,że leży to w moim interesie żeby się czymś zaskoczyć.
Bylibyście w stanie wymienić swoje takie 5,10,a może 15 takich na prawdę ulubionych ANIME bo nie wierzę,że wszystkie tak samo kochacie i klasyfikujecie,na pewno są takie,które się wyróżniają od innych znacząco.

Interesuję mnie to bo takim łatwym sposobem byłbym w stanie znaleźć sobie coś dla siebie,a nie chce oglądać w ciemno 50 epów i tracić czas na to czy to będzie właśnie "to" anime. Z góry dziękuję.

Natrafiłem właśnie na takie,które pozaczynałem tak po 2,3 epy max i się zastanawiam czy je oglądać,a wiem,że w przypadku anime statystyki po prostu nie kłamią. Np. Shounen onmyouji,D gray man,rurouni kenshin,claymore: to tytuły zaczęte,ale nie skończone z różnych względów. Tak btw. co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 23:52, Karharot napisał:

Przebijam XD

Triple combo nie przebijesz. ;3

***
Obrazek nr 2 to takie podsumowanie Waszych przedwczorajszych dysput o Fate/Zero. ;>

20111202020104

20111202020126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

Bylibyście w stanie wymienić swoje takie 5,10,a może 15 takich na prawdę ulubionych ANIME bo nie wierzę,że wszystkie tak samo kochacie i klasyfikujecie,na pewno są takie,które się wyróżniają od innych znacząco.

Sądzę że w wypadku większości wypowiadających się tu osób najłatwiej będzie po prostu wejść na ich profile na MAL-u i zobaczyć co tam mają na liście ulubionych anime (można wybrać max 5 więc nie ma obawy że Cię fala tytułów) ;) Jeśli to Ci nie wystarczy po prostu wejdź na pełne listy, wybierz aby pozycje zostały uporządkowane według oceny i sprawdź to co otrzymało najlepsze oceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 23:38, Alamut napisał:

> Hubi_Koshi -> Niech będzie, ale powyżej masz plan który bardziej szczegółowo

> wyjaśni ci jak to wszystko się odbywa ^^''

Sorry, ale mnie (i zapewne też Hubiego) czymś takim nie przerazisz, a najwyżej rozśmieszysz.
Jeśli mogę Ci pokazać metody działania Świętej Inkwizycji służącej Złotemu Tronowi. Imperator
czuwa!

http://www.youtube.com/watch?v=h67JpMyrOVE&feature=g-like

Anihilacja całej planety? Nie powiem, ich zapał i brak pohamowania jest imponujący, ale zawsze to lepiej zniknąć w ułamku sękundy w blasku atomowego grzybka niż smażyć się przez 30 minut na stosiku z wilgotnego drewna...

Dnia 01.12.2011 o 23:38, Alamut napisał:

Pamiętaj, że to jest tryb przyśpieszony. Jeśli dorwą Cię w swoje łapki to śmierć nie
będzie taka szybka i bezbolesna ;]

Akcje wykonywane podczas przesłuchań:

1. Przesłuchanie
2. Przesłuchanie wsparte groźbami
3. Lekkie tortury fizyczne
4. Ciężkie tortury fizyczne
5. Lekkie tortury psychiczne
6. Ciężkie tortury psychiczne
7 -9. Nieznane ( wiadomo, że nikt nie dożyje drugiego dnia dziewiątki)

;]

Tylko dwa dni dają rady utrzymać przesłuchiwanego przy życiu? Słabo, strasznie słabo. W likwidowaniu zastępów wroga i overkillach może i są dobrzy, nawet bardzo dobrzy, ale torturowanie widać nie wychodzi im jeszcze tak dobrze jak powinno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

Zadam kontrowersyjne pytanie ,ale nie ukrywam,że leży to w moim interesie żeby się czymś
zaskoczyć.
Bylibyście w stanie wymienić swoje takie 5,10,a może 15 takich na prawdę ulubionych ANIME
bo nie wierzę,że wszystkie tak samo kochacie i klasyfikujecie,na pewno są takie,które
się wyróżniają od innych znacząco.

Why not?
Serie:
Code Geass, Kaiji, Rainbow, Hajime no Ippo, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Toradora, School Rumble, Baka to Test to Soukanjuu, Top wo Nerae, Macross Fronier
Filmy:
Summer Wars, Nausicaa, Mononoke Hime, Ghost in the Shell, Perfect Blue, Evangelion 1.0 i 2.0

Cholera, już trochę przekroczyłem limit 15 tytułów ;/ Nie lubię takich ograniczen ;>

Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

Natrafiłem właśnie na takie,które pozaczynałem tak po 2,3 epy max i się zastanawiam czy
je oglądać,a wiem,że w przypadku anime statystyki po prostu nie kłamią. Np. Shounen onmyouji,

Nie znam.

Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

D gray man,

Słabe jak wino za 3,50. Wynudziłem się i do dziś zastanawiam się jakim cudem obejrzałem całość.

Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

rurouni kenshin,

Tę serię można podzielić na 3 części: Pierwsza stanowi szereg krótkich, max kilkuodcinkowych historyjek. Niektóre są niezłe (głównie te na podstawie mangi) inne słabsze. Ogólnie ogląda się to nie najgorzej. Druga to Kyoto Arc, czyli kwintesencja serii - robi się znacznie mroczniej i poważniej, jest dużo interesujących walk, a całość mocno wciąga. Trzecia część to już tylko i wyłącznie fillerowe epizody - niespecjalnie warte oglądania, chyba że ktoś naprawdę bardzo tego chce.
>claymore: to tytuły zaczęte,ale nie skończone z różnych względów.
Ma świetne walki i niesamowicie wciąga - tyle jeśli chodzi o najważniejsze atuty Claymora ;]

Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

Tak btw. co o nich sądzicie?

Napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 09:16, Kosmitus napisał:

>

Dzięki wielkie,jednak jak się chcę to można,nie wszyscy tu mają lenia:))
A te ograniczenia to tak po prostu żeby nie za dużo,bo sam wiem,że dałbym około 30-40 anime,które śmiało mogę wrzucić do tego samego worka;p Ale nie miałbym na to tyle czasu niestety ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 10:04, Ajinur napisał:

Dzięki wielkie,jednak jak się chcę to można,nie wszyscy tu mają lenia:))

My jesteśmy leniwi bo nie chce nam się wypisać kilku tytułów... tylko co to mówi o Tobie skoro nie chce Ci się przekopiować jednego linka i wcisnąć enter? ;P
Ok, żeby nie było że tylko złośliwości puszczam to wypiszę Ci parę swoich rekomendacji ->
Serie:
Black Lagoon i Black Lagoon: The Second Barrage (2 serie po 12 epków) - akcja i czarny humor
Clannad (23 epki) - komedia i romans z domieszką dramatu
Clannad: After Story (24e) - kontynuacja pierwszej seriiz tym że jest to bardziej dramat niż komedia
Claymore (26e) - przygodowy, akcja, dark fantasy, sam zresztą wiesz bo już zacząłeś oglądać ;)
Code Geass (2 serie po 25e) - akcja, komedia, super roboty
Mahou Shoujo Madoka Magica (12e) - jeśli widziałeś wcześniej coś z gatunku mahou shoujo (nieistotne czy Ci się to podobało czy nie) to koniecznie spróbuj tej serii, jeśli z gatunkiem nie jesteś zaznajomiony to lepiej to sobie na razie odpuść
Phantom: Requiem for the Phantom (26e) - akcja, thriller i ciężki dramat, od razu uprzedzam że choć jest to doskonała seria to jest również mocno przygnębiająca
Utawarerumono (26e) - fantasy z małymi domieszkami kilku innych gatunków

Filmy:
Kara no Kyoukai - 7 tworzących jedną całość filmów z tego cyklu to dość dość ciężka ala warta poświęconego jej czasu pozycja
Ghost in the Shell i Ghost in the Shell 2: Innocence - s-f, psycholohiczne
Vexille - s-f
Sword of the Stranger - akcja, historyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 10:41, Karharot napisał:

Code Geass (2 serie po 25e) - akcja, komedia, super roboty

Zwykłe roboty, chociaż Guren SEITEN i Lancelot Albion można by uznać za Super biorąc pod uwagę jak wypasione są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 10:41, Karharot napisał:

>

No to się miło zaskoczyłem,jak się chcę to się potrafi.Czemu nie zrobiłem tak jak mówiłeś? Wcale nie po złości,po prostu wole tutaj konwersować,a to póki co jest udana konwersacja prawda?:)

Cóż mogę powiedzieć,z dwóch tak obszernych postów stwierdzam,że sporo tytułów nawet nie kojarzę po nazwie;p
Ogólnie za filmy sie nie biorę,to zupełnie nie w moim stylu,więc nie musicie mi polecać filmów;p
Panie moderatorze,jako pierwsze anime dałeś jedno z moich ulubionych,myślę,że nie ma lepszego anime akcji;p
Code Geass na pewno nie obejrzę,ponieważ zabierałem się za to 3 razy i 3 razy obejrzałem pierwsze 3 epy i kompletnie to nie jest moja tematyka,nie to nie mój styl,chociaż o dziwo taki Full metal panic strasznie mi się podobało.
Claymora z pewnością dokończę,bo lubie takie klimaty,chociaż jeśli chodzi o dark fantasy,myślę,że Berserka nic nie przebije,chociaż z tego co pamiętam to jakiś tam wątek z wampirem był? rok to jednak długa przerwa...Bo jeśli chodzi o klimaty vampire to z kolei Hellsinga nic nie przebije,postać Alucarda czy taki Aleksander Aleksanderson to wręcz kultowe postacie;p
***
Clannad zapowiada sie ciekawie,myślę,że to raczej będzie spokojniejsze oglądanie.
School rumble,nic do tego nie mam,tylko trochę to za sweetaśne jest;p
Fullmetal Alchemist,niestety to tez nie moje klimaty.
Z resztą tytułów z pewnością się zaznajomię bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 11:10, Lex napisał:

Chart na zimę 11/12 właśnie dotarł:
http://img528.imageshack.us/img528/364/nu0z10ue.jpg
Na pierwszy rzut oka da się obejrzeć Nisemonogatari, nowe Amagami, czwarty sezon
Natsume, Another, Toradora OVA, pełnometrażowego Kejona oraz Berserka.

Och, ostatnie Zero no Tsukaima, mhm i nowy film Top wo Nerae, ciekawie będzie :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

Zadam kontrowersyjne pytanie ,ale nie ukrywam,że leży to w moim interesie żeby się czymś
zaskoczyć.
Bylibyście w stanie wymienić swoje takie 5,10,a może 15 takich na prawdę ulubionych ANIME
bo nie wierzę,że wszystkie tak samo kochacie i klasyfikujecie,na pewno są takie,które
się wyróżniają od innych znacząco.

15 serii Anime? W sumie się chyba nawet da:

1.) Steins;Gate - bo to najlepsze anime świata, koniec i kropka
2.) Mahou Shoujo Madoka Magica
3.) Suzumiya Haruhi no Shoushitsu
4.) Toradora
5.) Evangellion 2.22
6.) Bokurano
7.) Full Metal Panic: Fumoffu
8.) Darker than Black
9.) Macross Frontier
10.) Code Geass
11.) Death Note
12.) Kami nomi zo Shiru Sekai
13.) Angel Beats
14.) Spice and Wolf
15.) Hem...to już koniec miejsca na liście? ;( Ciężko będzie, może: Higurashi no Naku Koro ni

W sumie można by się na tej podstawie pobawić w "Powiedz mi jakie Anime oglądasz a powiem ci kim jesteś" XD Fakt że lista nie zawiera mang i vn-ek, inaczej zupełnie inaczej by wyglądała ^^

Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

Interesuję mnie to bo takim łatwym sposobem byłbym w stanie znaleźć sobie coś dla siebie,a
nie chce oglądać w ciemno 50 epów i tracić czas na to czy to będzie właśnie "to" anime.
Z góry dziękuję.

/.../

Dnia 02.12.2011 o 01:12, Ajinur napisał:

Tak btw. co o nich sądzicie?

D-Gray man...a, pamiętam tą serię. Coś po 30 odcinkach po prostu w połowie epka uznałem że to za duży syf i zdecydowanie zbyt przynudzające jak dla mnie. A co jak co ale w gatunku shonenów to nienawidzę takiego nijakiego klimatu. Ja tam chcę porządnie zarysowanych postaci i klimatu (tutaj za przykład dałbym Soul Eatera który jest po prostu pokręcony ^^) żeby fabuła, skądinąd w D-Gray manie nawet niezła, zaczęła wciągać.
Claymore - anime gdzieś pod koniec zbacza z fabuły jaką ma manga i tworzy sobie własną. Mi się zdecydowanie nie podobało - wiem że ma wielu zwolenników ale jakoś po prostu mnie odrzucało od siebie stylem graficznym, nadmierną powagą, stosunkowo nieciekawą fabułą. A szkoda bo poprzednie dzieło tego samego autora, Angel Densetsu, znalazłoby się w moim top 5 mang jako absolutnie boska komedia która po dziś zostaje niedoścignionym wzorcem. Ale mówię - to jest akurat moja opinia, wielu osobom ta seria na pewno się spodoba.


@ Lex
Nisemonogatari!!! YEAH!
Nowy Zero no Tsukaima - czytałem Hill of Swords niestety, za wysokie progi dla oryginalnego ZnK XD Ale pewnie obejrzę, haremówek i komedii nigdy zbyt wiele.
A reszty serii w zasadzie nie znam i liczę na to że mnie czymś zaskoczą ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 11:16, ziptofaf napisał:

Nowy Zero no Tsukaima - czytałem Hill of Swords niestety, za wysokie progi dla oryginalnego
ZnK XD Ale pewnie obejrzę, haremówek i komedii nigdy zbyt wiele.

Saito położy w tej serii łapy na (broń, nie dziewczyna)

Spoiler

czołgu

jeśli moje spoilerskie moce mnie nie zawodzą :-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2011 o 11:24, Hubi_Koshi napisał:

Saito położy w tej serii łapy na (broń, nie dziewczyna)

Spoiler

czołgu

jeśli moje spoilerskie
moce mnie nie zawodzą :-3

Spoiler

A Shirou miał Unlimited Blade Works, więc akurat na walki itp. to ja nie liczę. Byleby Saito zaplątał się w więcej sytuacji które będą wymagały użycia bicza i ja będę spełniony XD

Chociaż w sumie...po Shakugan no Shana Final też się nic nie spodziewałem a wyszło nadzwyczajnie strawne jak na razie to kto wie, może i tym razem zostanę zaskoczony.

PS Nie wiem czy to dobrze ale ja już nawet nie zwracam uwagi w tym temacie na to czy coś jest zaznaczone spoilerem czy nie i po prostu czytam wszystko ^_^ A kiedyś się wzbraniałem przed otwarciem jakiegoś tyciego spoilerka z One Piece''a od ciebie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2011 o 11:35, ziptofaf napisał:

Spoiler

A Shirou miał Unlimited Blade Works, więc akurat na walki itp. to ja nie liczę. Byleby
Saito zaplątał się w więcej sytuacji które będą wymagały użycia bicza i ja będę spełniony
XD

Chociaż w sumie...po Shakugan no Shana Final też się nic nie spodziewałem a wyszło
nadzwyczajnie strawne jak na razie to kto wie, może i tym razem zostanę zaskoczony.

Nie no przy odrobinie szczęścia może będzie fajnie, no i

Spoiler

Kałasznikowie

też coś słyszałem. Niestety anime ma tą przewagę na Hill of Swords że jest zanimowane... ech żeby tak ktoś zanimował tego fanfica było by epicko.

Dnia 02.12.2011 o 11:35, ziptofaf napisał:

PS Nie wiem czy to dobrze ale ja już nawet nie zwracam uwagi w tym temacie na to czy
coś jest zaznaczone spoilerem czy nie i po prostu czytam wszystko ^_^ A kiedyś się wzbraniałem
przed otwarciem jakiegoś tyciego spoilerka z One Piece''a od ciebie xD

ZEHAHAHAHAHAHA, Another Cultist have been Converted. HAIL THE CHAOS GODS. SPOILERS FOR SPOILER GOD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się