Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2009 o 00:47, Cirno napisał:

Cała ta manga jest w takich klimatach ?
Bo jeśli tak, to chyba się przełamie i zacznę czytać te mangi na komputerze :P

Pozwól że podam ci mały przykład :-) Otóż jedna z postaci która walczyła z protagonistą dysponowała Najpotężniejszą Bronią Psychologiczną w Historii. Czym była ta broń ?? Było to... Drzewo Genealogiczne tej postaci. Niegroźne prawda ?? Dodajmy jednak parę informacji na temat tła
1. Postać ta pochodzi z przyszłości jakieś 100 lat do przodu mniej wiecej.
2. Główny bohater jest przodkiem tej postaci.
3. Główny bohater ma wcale sporaśny harem :-) A że w Drzewku były informacje na temat tego z kim się Bohater ożeni...
Samo myślenie o tym przeraża, prawda ?? Nie zapominajmy oczywiście o Jacku Rakanie :-) Ten facet jest tak porąbany i gorącokrwisty że nawet Kaminę by przyprawił o kompleksy
http://media.onemanga.com/mangas/00000020/000079652/13.jpg
http://media.onemanga.com/mangas/00000020/000079652/14.jpg
Mówię ci ta manga to Kwintesencja Haremowego humoru i Absolutnej Shonenowej Awesomowatości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 09:33, Gol_Galad napisał:

Hehe... Zachęciłeś mnie do czytania tego. Akurat coś trochę w stylu Air Gear w kwestii
owego haremowego humoru... xD

Dodam tylko że Negima jest autorstwa Kena Akamatsu-sensei, a każdy kto czytał jego Love Hina mniej więcej wie czego się spodziewać... tyle tylko że Negima jest JESZCZE lepsza. Zarówno pod względem humoru, fan-servicu jak i akcji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 10:59, JaqbD napisał:

Witajcie ! ^^
Niedawno ukończyłem kolejną wersję mojego rankingu 1.10. Doszło kilka nowych tytułów.
Zapraszam chętnych do czytania ;)) Link tutaj:
http://rapidshare.com/files/248911799/Ranking_Anime__i_nie_tylko__v1.10.doc
Pozdrawiam


Jeszcze nad tym trochę popracujesz i będziesz miał gotowy licencjat :D

Widzę, że masz na liście sporo haremówek. Uwielbiam ten gatunek, ale jakoś ciężko mi wyłapać porządne produkcje. Na pewno przyjrzę się bliżej twoim ocenom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 09:39, Hubi_Koshi napisał:

Dodam tylko że Negima jest autorstwa Kena Akamatsu-sensei, a każdy kto czytał jego Love
Hina mniej więcej wie czego się spodziewać... tyle tylko że Negima jest JESZCZE lepsza.
Zarówno pod względem humoru, fan-servicu jak i akcji ^^

W takim razie już wiem przez co stracę co najmniej tydzień z życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co ciekawego znalazłem http://ninjamarket.com/a-book-of-five-rings
Jest to angielskie tłumaczenie książki pt. Go Rin no Sho (A Book of Five Rings) napisanej przez samuraja Miyamoto Musashi''ego. Książka opowiada m.i. o taktyce i szermierce i nieźle się czyta :) Troszkę nie na temat, ale może zainteresuje kogoś tak jak mnie :) Zresztą sam autor też jest ciekawą postacią - pierwszy pojedynek stoczył i wygrał w wieku 13 lat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając filmiki na youtube trafiłem na coś zwanego "Rozen Maiden". Zaciekawiło mnie to, na filmwebie ma dobrą ocenę. A co z waszymi opinani na temat tego anime? Ktoś oglądał? (Jeśli tak to czy warto?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 13:33, Pablo_Querte napisał:

Oglądając filmiki na youtube trafiłem na coś zwanego "Rozen Maiden". Zaciekawiło mnie
to, na filmwebie ma dobrą ocenę. A co z waszymi opinani na temat tego anime? Ktoś oglądał?
(Jeśli tak to czy warto?).

Troche dziwny tytuł, jeśli nie zniechęci cie tematyka o lalkach to obejrz. Podchodziłęm do tego z ostrożnością i okazało się nawet niezłe. Na plus moge zaliczyć kreske, to że jest całkiem niezła fabuła, napewno muzyka no i w tym tytule jest jedna z najlepszych bohaterek jakie powstały Suigintou. Na minus na pewno zalicze głównego bohatera którego nadal mam za ofiare no i to że nie ma jeszcze nowego sezonu. No i jeśli będziesz oglądał to weź to pod uwage że pierwsza seria jest najslabsza ale potem jest lepiej (najlepsza jest ova Ouvertüre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:30, Pablo_Querte napisał:

W takim razie już wiem przez co stracę co najmniej tydzień z życia...

Hehe a ja się cieszę bo zaraziłem kolejną osobę :-) Daj znać czy ci się spodobało, jeśli tak to będziesz piątą z pięciu sukcesywnie zarażonych osób. Tak, przedstawiłem mangę 4 osobom i wszystkie cztery się w niej utopiły XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 13:33, Pablo_Querte napisał:

Oglądając filmiki na youtube trafiłem na coś zwanego "Rozen Maiden". Zaciekawiło mnie
to, na filmwebie ma dobrą ocenę. A co z waszymi opinani na temat tego anime? Ktoś oglądał?
(Jeśli tak to czy warto?).


Nie najlepsza fabuła, niektóre postacie (w tym główne) też nie najlepsze. Druga seria na szczęście ma już nieco ciekawszą fabułę. Ogólnie ocenił bym anime jako "watchable", jeżeli nie odrzucają cię lalki i cienki główny bohater.

Ale warto obejrzeć dla najgenialniejszego wykonania ~desu w historii anime:
http://www.youtube.com/watch?v=AcaW_ZYWSbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawy ranking, choć większość widziałem z top 20 dodałbym jeszcze parę innych, ale to mi się podobają niekoniecznie tobie. Na przyszłość dawaj pdf wygodniej się czyta takie dłg artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 13:45, MisticGohan_MODED napisał:

Nie oglądałem jeszcze hades sagi ;/ Może obejrzę za to tą serię ;]


Można powiedzieć, że to również jest Hades Saga. Nowa seria opowiada całkiem odrębną historię. Ze starych wojowników pozostało niewielu. Kreska jest bardzo ładna i przypomina tą z Fullmetal Alchemist 2, a opening wpada w ucho od pierwszego razu. Zapowiada się świetnie :] Nie trzeba znać poprzednich serii, żeby zabrać się za tą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wie ktoś, czy istnieje voice patch do Kanona ?
Pykam sobie w niego aktualnie, ale jedyny głos jaki miałem to Nayuki.
Najfajniejsze jest to, że po pownym czasie i on zniknął, a za kilka dni gry pojawił się głos Sayuri, Mai a nawet samego Yuuichiego. Ale pojawiają się one w kratkę co drugi dzień. Sprawdziłem folder gry i wydaje mi się, że wszystkie pliki głosowe są na swoim miejscu.
Ktoś mnie oświeci o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:04, JaqbD napisał:

Hej, wie ktoś, czy istnieje voice patch do Kanona ?
Pykam sobie w niego aktualnie, ale jedyny głos jaki miałem to Nayuki.
Najfajniejsze jest to, że po pownym czasie i on zniknął, a za kilka dni gry pojawił się
głos Sayuri, Mai a nawet samego Yuuichiego. Ale pojawiają się one w kratkę co drugi dzień.
Sprawdziłem folder gry i wydaje mi się, że wszystkie pliki głosowe są na swoim miejscu.
Ktoś mnie oświeci o co chodzi ?

Hm... o ile pamiętam żande z pc wydań Kanona nie ma standardowo głosów. Pojawiają sięone dopiero po zainstalowaniu patcha (a głos Yuuichiego jest tylko w wersji PSP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 16:18, Grzech napisał:

Można powiedzieć, że to również jest Hades Saga. Nowa seria opowiada całkiem odrębną
historię.

No właśnie tak patrzę po tytułach epów ,że jakieś nawiązanie do hades sagi jest :]
Poczekam tylko na lepszą grupę subującą i się za to zabiorę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:38, Tomoya-kun napisał:

Hm... o ile pamiętam żande z pc wydań Kanona nie ma standardowo głosów. Pojawiają sięone
dopiero po zainstalowaniu patcha (a głos Yuuichiego jest tylko w wersji PSP)

No to ciekawie, bo ja nic nie instalowałem (tylko "zangielszczacz") i wychodzą takie kwiatki.
Możesz mi opowiedzieć coś więcej o tym patchu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:44, MisticGohan_MODED napisał:

Poczekam tylko na lepszą grupę subującą i się za to zabiorę :]


Tak. Zdecydowanie. Ten shit co jest wypuszczony teraz ma zły timing i momentami są napisy po francusku :/
Liczę, że inna grupa się tym zajmie, bo aktualnie wyszedł raw drugiego odcinka i ma dużo seedów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia wyszedł 4 ep Higurashi no Naku Koro ni Rei :]
Trochę słaby ep ,ale można się domyśleć co się działa w tym drugim świecie :]

Swoją drogą to skończyłem właśnie oglądać całą serie Gundama 0083 :]
Dawno zacząłem to oglądać ,ale dopiero teraz gdy mam więcej czasu postanowiłem to skończyć :]

Mocna seria :] Dramatów , bezwzględności i rzeźni tam nie brakowało :]
Ale kurde...

Spoiler

Unit 3 jako MA był przegięty z tą swoją konstrukcją xD Nic dziwnego ,że przyrównywali go do twierdzy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się