Zaloguj się, aby obserwować  
Bartuc

Język C / C++ / C# / Java - pytania, problemy...

1979 postów w tym temacie

Pytanie dotyczące Eclipse''a.

Mam kilka obrazków pogrubowanych w 3 kategorie tematyczne i chciałbym je poumieszczać w osobnych katalogach. Bo domyślnie Eclipse czyta z (w moim przypadku) Workspace->Arkanoid. Tam mam na przykład plik "space.jpg". I wtedy String przekazywany do funkcji getImage wygląda po prostu tak "space.jpg". I teraz chciałbym to mieć w podkatalogu "space", czyli w Workspace->Arkanoid->space->space.jpg. I nie bardzo wiem, jak to wyczaić, bo wpisywałem już wszystkie możliwe slashe, backslashe, podwójne slashe i nie działa, nie wczytuje obrazka z katalogu niżej. To trzeba poustawiać ścieżki w Eclipsie czy jest jakiś inny sposób pisania ścieżek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)
Za kilka miesięcy idę na studia i przyda mi się znajomość języków programowania. A co do C++, podstawy znam, czytałem Symfonię C++, wykonywałem zadania i bawiłem się w programiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze napisac program na zaliczenie przedmiotu.
Pan szanowny wykładowca nic nie tłumaczy, cwiczeniowiec to jeszcze gorszy %^$#*^.
Otóż program ten nazwał "Kolizje".
Musze opisac jakąś płaszczyznę, potem punkt.
Potem wczytac tor ruchu po jakim sie musi poruszac ten punkt.
Ma nam wyswietlic czy ten punkt sie zderzy, a jesli tak, to w jakim punkcie.
Jestem kompletnie łysy i zielony w tej sprawie. Napisze prosty program, ale na tym się kończy moja umiejętnośc władania tym językiem.
Błagam... Od tego zależy czy przejde czy nie. A naprawdę, im bardziej sie wczytuje w poradniki w internecie, tym bardziej jestem głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 14:54, imarom napisał:

Musze opisac jakąś płaszczyznę, potem punkt.

Jeżeli płaszczyzna, to musi to być w przestrzeni co najmniej trójwymiarowej. Potrzebne będzie Ci równanie parametryczne płaszczyzny (matematyka, geometria).
Jeżeli tor ruchu byłby opisany jakąś funkcją i gdyby przeciąć taką przestrzeń prostopadle do tej płaszczyzny, to wszystko sprowadziłoby się do policzenia miejsc zerowych w jakich funkcja przecina tę płaszczyznę.
Jednak jeżeli tor ruchu miałby być opisany współrzędnymi punktu, to masz wtedy zbiór odcinków, które mogą przeciąć lub nie przeciąć tej płaszczyzny. Potrzebne byłoby policzenie równania prostej i sprawdzenie czy na tym odcinku ma punkt wspólny z równaniem płaszczyzny. I tak aż do wyczerpania wszystkich odcinków.
Wynikiem musiałby być zbiór odcinków kolizyjnych, czyli par współrzędnych między którymi znalazłaby się ta płaszczyzna.

Dnia 01.05.2012 o 14:54, imarom napisał:

Jestem kompletnie łysy i zielony w tej sprawie. Napisze prosty program, ale na tym się
kończy moja umiejętnośc władania tym językiem.

Bez względu na to jakiego języka próbowałbyś użyć jest to sprawa poboczna. W takim zadaniu jest po prostu trochę matematyki i można to zrobić w praktycznie każdym języku programowania.

Dnia 01.05.2012 o 14:54, imarom napisał:

Błagam... Od tego zależy czy przejde czy nie. A naprawdę, im bardziej sie wczytuje w
poradniki w internecie, tym bardziej jestem głupi.

Nie wiem na jakim poziomie jest grupa, w której siedzisz, ale jest to zadanie dość proste dla każdego studenta informatyki od drugiego roku w górę oraz zadanie skreślające z listy studentów dla każdego studenta z kierunków pseudo-technicznych takich jak zarządzanie itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

void CeMacierzeDlg::OnBnClickedButton4()
{
CFileDialog y(TRUE);
y.DoModal();
ofstream zapisz(y.GetPathName());
if (zapisz)
{
zapisz << m_wynik;
zapisz.close();
MessageBox(("Zapisano: ")+y.GetPathName());
PlikWyjsciowy = y.GetPathName();
}
else
MessageBox("Nie zapisano.");
UpdateData(0);
}

To jest część kodu odpowiadająca za zapis pewnych danych do pliku tekstowego. Jest to robione w MFC. Problem jest taki, że działa to tylko dla plików już istniejących, a poza tym otwiera to okno otwierania pliku, a nie zapisu. Da się coś z tym zrobić, nie robiąc tego całkowicie od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 20:42, tomoliop napisał:

Problem jest taki, że działa to tylko dla plików już istniejących, a poza
tym otwiera to okno otwierania pliku, a nie zapisu. Da się coś z tym zrobić, nie robiąc
tego całkowicie od początku?

Cała część graficzna siedzi w funkcji y(). Być może wystarczy zmienić argument true na false, ale lepiej po prostu sprawdzić jak wygląda ta funkcja i ją zmodyfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 10:38, Olamagato napisał:

> Problem jest taki, że działa to tylko dla plików już istniejących, a poza
> tym otwiera to okno otwierania pliku, a nie zapisu. Da się coś z tym zrobić, nie
robiąc
> tego całkowicie od początku?
Cała część graficzna siedzi w funkcji y(). Być może wystarczy zmienić argument true na
false, ale lepiej po prostu sprawdzić jak wygląda ta funkcja i ją zmodyfikować.


Bardzo Ci dziękuję, faktycznie wystarczyło zmienić parametr na false.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić, żeby aplikacja MFC działała na komputerze bez zainstalowanego Visuala? Najpierw pyta o jakiegoś dll''a, a jak się go wrzuci to błąd daje inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 21:37, ThimGrim napisał:

Jak wejdziesz w folder swojego projektu to dalej w folder bin>debug> i tam masz
plik exe ze swoim programem.


No tak, tylko żeby on jeszcze działał:). Wychodzi na to, że puszczę program z laptopa, a że z płytki działać nie będzie to trudno. Pliki dll nie pomogły, build release się nie kompiluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 22:47, tomoliop napisał:

No tak, tylko żeby on jeszcze działał:). Wychodzi na to, że puszczę program z laptopa,
a że z płytki działać nie będzie to trudno. Pliki dll nie pomogły, build release się
nie kompiluje.

Z pewnego forum:
"Yes, you certainly can. Static linking embeds all of the MFC code into your .EXE, eliminating the dependency on shared DLLs.

To do this in Visual Studio:
Right-click on your project in the Solution Explorer, and click "Properties."
In the dialog that appears, select the "General" tab under the "Configuration Properties" header.
Set the "Use of MFC" property to "Use MFC in a Static Library"."

Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2012 o 22:53, ziptofaf napisał:

> No tak, tylko żeby on jeszcze działał:). Wychodzi na to, że puszczę program z laptopa,

> a że z płytki działać nie będzie to trudno. Pliki dll nie pomogły, build release
się
> nie kompiluje.
Z pewnego forum:
"Yes, you certainly can. Static linking embeds all of the MFC code into your .EXE, eliminating
the dependency on shared DLLs.

To do this in Visual Studio:
Right-click on your project in the Solution Explorer, and click "Properties."
In the dialog that appears, select the "General" tab under the "Configuration Properties"
header.
Set the "Use of MFC" property to "Use MFC in a Static Library"."

Powinno pomóc.


Wydaje mi się, że to jest to, ale już nagrałem płytkę, prawdopodobnie to i tak nie będzie sprawdzane, ale dzięki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2012 o 15:45, Piotrbov napisał:

A w jakim języku musisz napisać?

C
Ludzie... Prosze, napiszcie mi program bo zostane na fizyce przez informatyke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 00:26, imarom napisał:

C
Ludzie... Prosze, napiszcie mi program bo zostane na fizyce przez informatyke...


Przydałoby się pełne polecenie tzn:
a) w jakiej formie ma wyglądać wczytywana płaszczyzna? Zwykłe parametryczne czyli x=x0+ta1+sb1, y=y0+ta2+sb2, z=z0+ta3+sb3 w trzech osobnych kolumnach czy też jakoś inaczej? Tak samo wolałbym wiedzieć w jakiej formie ma być wczytany nasz tor ruchu.

b) a najlepiej to daj jakiś przykład rozwiązany normalnie na kartce w którym masz płaszczyznę i jakiś tor ruchu + to jak rozwiązujesz to krok po kroku - tak naprawdę to zadanie to tylko i wyłącznie implementacja kilku równań matematycznych, jak zresztą napisał Olamagato. Jako że samemu miałem to z pół roku temu to w tej chwili już samemu niewiele pamiętam i nie chce mi się zaglądać do notatek...zwłaszcza że akurat na kolokwiach to tą część uwaliłem i pewnie bym się samemu pomylił, co tu kryć. Takie coś znacząco ułatwiłoby mi pracę nad takim programem, musiałbym tylko odtworzyć twój tok rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 00:26, imarom napisał:

Ludzie... Prosze, napiszcie mi program bo zostane na fizyce przez informatyke...

Jeżeli przez cały semestr lub dwa sobie bimbałeś, a teraz przed samą sesją pali Ci się podłoga, to właściwie sam jesteś sobie winny. To zadanie typowo fizyczne, a użycie programowania jest raczej ułatwieniem niż utrudnieniem zadania.
Dzisiaj fizyk nie potrafiący zaprogramować najprostszego obliczenia fizycznego, czy zaprogramować obliczeń astronomicznych to dupa, a nie fizyk.
Jak bardzo Ci zależy, to puść zlecenie na jakiejś witrynie dla programistów czy tego typu wynalazkach: http://www.getak.pl/
Nie licz tylko, że ktoś Ci to zrobi za 50 zł jak posiedzi nad tym kilka(naście) godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam problem a dokładniej jutro bede mial a jeszcze dokładniej to jutro mam sprawdzian z programowania (z [stringów] i mają byc jakies obliczenia np. Pole koła itp.) I jako że nauczyciel nie jest jakiś dobry a przedmiot jak wiadomo nie należy do łatwych i dlatego mam pytanie czy znalazł by ktos czas jutro w godzinach 12:30-13:15 lub 13:20-14:05 aby mnie wspomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 15:18, Karnifex napisał:

Witam... Mam problem a dokładniej jutro bede mial a jeszcze dokładniej to jutro mam sprawdzian
z programowania (z [stringów] i mają byc jakies obliczenia np. Pole koła itp.) I jako
że nauczyciel nie jest jakiś dobry a przedmiot jak wiadomo nie należy do łatwych i dlatego
mam pytanie czy znalazł by ktos czas jutro w godzinach 12:30-13:15 lub 13:20-14:05 aby
mnie wspomóc?


Jak ta pomoc ma wygląać? Bo jeśli chodzi o pomoc podczas pisania tego sprawdzianu, to na mnie nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: pomoc to nie napisanie za Ciebie sprawdzianu
Po drugie: jeśli masz pisać tylko programy liczące pola/obwody figur, to jest to bardzo proste. Nawet nie są potrzebne pętle. Tylko ustalasz, żeby użytkownik podał (albo sam podajesz) zmienną (na przykład długość boku, promienia i tak dalej) i podstawiasz do odpowiedniego wzoru w programie. Warto też dodać założenie, żeby wartość nie była mniejsza ani równa 0.
Po trzecie: jaki język programowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bedziemy pisac w C++ a jesli chodzi o ponoc to bardziej mi chodziło o taka zeby napisac za mnie to, tylko jak napisze program i nie bede wiedzial jakiejś rzeczy typu jaki operator wstawić itp... Będę szczery jestem w tym zielony i załóżmy jak by wyglądał taki program Obliczajacy np. Pole kwadratu

Ps: Sorry że nie użyłem opcji odpowiedz ale Pisalem to z komorki i nie moglem skorzystać z tej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować