• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Sebuuu98

Dragon Age - temat pomocy technicznej

Pytanie

55 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

No to w takim razie ja szukam pomocy ;)

Mam problem polegający na tym, że podczas kopiowania plików z drugiej płyty instalacja jest przerywana przez jakiś błąd (najprawdopodobniej podczas instalacji plików z dźwiękiem). Jest jakiś sposób, żeby to obejść, czy jutro czeka mnie ponowna wycieczka do sklepu, żeby wymienić grę? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2009 o 18:26, AKalemba napisał:

No to w takim razie ja szukam pomocy ;)

Mam problem polegający na tym, że podczas kopiowania plików z drugiej płyty instalacja
jest przerywana przez jakiś błąd (najprawdopodobniej podczas instalacji plików z dźwiękiem).
Jest jakiś sposób, żeby to obejść, czy jutro czeka mnie ponowna wycieczka do sklepu,
żeby wymienić grę? :(

Pisze, że to błąd crc?
Zawsze można spróbować skopiować na dysk i stamtąd zainstalować. Jeśli nie da rady sprawdź na innym kompie być może napęd jest skopany. A na samym początku przeczyść płytę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to nie jest wina napedu, tymbardziej po zgraniu plyty nic to nie da, to jest wina EA i tloczni, zle nagrane plyty i tyle :) oddac do sklepu, i kupic nowa w innym sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2009 o 13:15, Jagged napisał:

to nie jest wina napedu, tymbardziej po zgraniu plyty nic to nie da, to jest wina EA
i tloczni, zle nagrane plyty i tyle :) oddac do sklepu, i kupic nowa w innym sklepie
:)

Skoro to wina tłoczni to co da kupno gry w nowym sklepie? Poza tym z tego co wiem sklepy nie są skoro oddawać kasę wolą wymieniać wadliwe egzemplarze na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po wgraniu patcha gra nie działa.
W/g informacji na forum instalacja tego uaktualnienia ma rozwiązać problem z patchem:
Zainstalowanie SP1 biblioteki VC++ http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=766a6af7-ec73-40ff-b072-9112bab119c2&displaylang=en
Niestety nie u mnie.Zainstalowałem uaktualnienie, zainstalowałem patcha i gra dalej nie odpala.ściągnięciu.
Zrobiłem reinstalację i dalej to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może ktoś mi coś podpowie.

Podczas gry w Dragon Age co jakiś czas ekran zaczyna mi migotać. Zrzucam wtedy grę do paska, po przywróceniu przez pewien czas jest ok, po czym znowu zaczyna migotać. Najczęściej dzieje się tak po wczytaniu nowej lokacji albo podczas "filmików". Zainstalowałam patcha, ale nic to nie zmieniło.

Czasem gra się całkiem zawiesza i wyrzuca do Windowsa.

Parę razy zobaczyłam niebieski ekran z informacją że przyczyną błędu jest jakiś plik od sterowników karty graficznej - wcześniej widywałam już ten komunikat podczas gry w Drakensanga, dokonałam wówczas ponownej instalacji sterowników, co pomogło o tyle, że komunikat ów widywałam rzadziej.

Mam GeForce 8600 gts, Win XP.
Zasilacz jest nowiutki i bardzo porządny, nic mi się też nie przegrzewa, mam nową, dobrze wentylowaną obudowę i naprawdę wielki wiatrak na procku, z jeszcze większym miedzianym radiatorem. Sprzęt nie był podkręcany, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2009 o 13:18, Jagged napisał:

ile karta ma pamieci ? i na jakich ustawieniach grasz ?

Pamieci? 512

1280x720 (tryb szerokoekranowy)
szczegółowość grafiki - średnia
antyaliasing - wyłączony
szczegółowość tekstur - wysoka
synchronizacja pionowa włączona
efekty bufora ramki włączone
reszta opcji niezaptaszkowana

Gra chodzi płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.11.2009 o 16:30, Jagged napisał:

szczegolowosc tekstur zmien na srednia i wylacz synchronizacje pionowa, pograj chwile
i daj znac :)


Migotanie ustąpiło. Uważasz że te tekstury są za wielkie w stosunku do pamięci karty?
Bo nie odnosiłam wrażenia, że karta się nie wyrabia - wszystko chodziło płynnie, tyle że się krzaczyło.

Zwieszki natomiast występują nadal, ale to akurat mniej mnie wkurza, bo i tak co chwila wciskam f5.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się, że za dużo wymagasz od swojego blaszaka. Spróbuj ustawić wszystko na minimum i odpalaj gierkę. Na minimum nie powinno nic przycinać. I potem dokładaj po troszkę, aż do momentu jak zacznie ciąć :P

Miałem okazję parę lat się męczyć na starych zdechlakach i niestety spełnianie wymagań minimalnych nie daje gwarancji na ustawienie na średnio graficznych opcji by grać w miarę normalnie ;)

Podaj może resztę konfingu twojego kompa, proc i ile ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.11.2009 o 12:57, Kakarotto napisał:

Wydaje mi się, że za dużo wymagasz od swojego blaszaka. Spróbuj ustawić wszystko na minimum
i odpalaj gierkę. Na minimum nie powinno nic przycinać. I potem dokładaj po troszkę,
aż do momentu jak zacznie ciąć :P


Nie czytasz uważnie.
Przecież nie napisałam że się tnie. Chodziło płynnie, ale wariowało.
Dlatego zastanawiam się, czy to wina słabości sprzętu, niedorobionej gry, niedorobionych sterowników, czy może mam coś popsute. ;->

Gdyby się cięło sama wpadłabym na to, żeby zmniejszyć ustawienia. Grałam na takich jakie zaproponował mi konfigurator. Wymagania minimalne DA ma niższe od mojej konfiguracji - wymaga zaledwie 128 mb na karcie graficznej.

Obecnie gram na średnich. Migać przestało.

Fakt, mój sprzęt to nie jest rakieta, ale do tej pory nie natrafiłam na grę która by na nim nie działała na co najmniej średnich ustawieniach.

Ramu mam ile wlezie, czyli nieco więcej niż Win XP potrafi obsłużyć.

Wąskim gardłem jest obecnie procesor wraz z płytą główną, bowiem jest to Pentium IV 3 ghz. To pewnie należałoby wymienić, ale musiałabym w tym momencie zakupić też Windowsa, bo tylko procek i płyta mi zostały z poprzedniej konfiguracji. Dopiero w następnej kolejności zastanawiałabym się nad wymianą karty graficznej. Ogólnie rzecz biorąc, mam w tej chwili pilniejsze wydatki. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm, widzę że pojawił się nowy patch naprawiający jakieś problemy z grafiką na bardzo szerokich monitorach. Zobaczymy czy to rozwiązuje problem - mój monitor taki właśnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2009 o 19:31, asfodel napisał:

Hm, widzę że pojawił się nowy patch naprawiający jakieś problemy z grafiką na bardzo
szerokich monitorach. Zobaczymy czy to rozwiązuje problem - mój monitor taki właśnie
jest.



to nie szerokie monitory tylko kilka ich naraz, tworzace wiekszy obraz i tyczy sie tylko kart AMD/ATI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.11.2009 o 19:50, Jagged napisał:

to nie szerokie monitory tylko kilka ich naraz, tworzace wiekszy obraz i tyczy sie tylko
kart AMD/ATI


Szkoda, bo ja mam tylko jeden i już nie daje rady. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jest to do końca PROBLEM techniczny, ale mam nadzieję, że post nie zostanie wywalony.
Wiem, że w oficjalnych wymaganiach minimalnych jest podane, że potrzeba dwurdzeniowego CPU, czy jednak próbował ktoś Dragon Age odpalić na jednordzeniowcu? W większości tego typu przypadków gry działają; jak na razie tylko Prototype mi nie odpalił. Bardzo zależy mi na tej informacji.

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do ludzi którzy kupili wersję na xBox 360 PL.

Panowie z EA zapomnieli dorzucić do gry kodów na DLC, które powinny znaleźć się w każdym pudełku (kod na golema i na zbroję do Mass Effecta). Oczywiście w usłudze xBox Live sporo trzeba by za nie zapłacić jednak wystarczy napisać wiadomość przez panel pomocy technicznej na ea.pl i w ciągu 24h dostaniemy na maila nasze kody :) wystarczy załączyć skan paragonu(dowód zakupu gry).

Ja właśnie dostałem moje kody zaraz je przetestuje.

Swoją drogą mogła by to być oficjalna wiadomość ... trochę mi zajęło nim doszedłem jak uzyskać kody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.11.2009 o 10:23, Shadover napisał:

Jak masz orginalną wersje gry to możesz sobie sciągnąć grę z internetu i użyć jako kopi
zapasowej.
Jak już inne sposoby zawiodą.



jest to niestety nielegalne, nie rob tego, poniewaz kopia zapasowa z netu zawiera crack...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować