Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #110: Co sądzisz o brutalnej ``scenie na lotnisku`` (zabijanie cywili) w Modern Warfare 2?

53 postów w tym temacie

Zdecydowanie:

"Grałem, a ten fragment znalazł się tylko po to, żeby podbić sprzedaż swoją kontrowersyjnością".

Jestem dorosły i nie przeżywam takich scen, ale równie dobrze można by po prostu wysadzić to lotnisko w powietrze, pokazać scenkę czy jakoś inaczej to zrealizować, a nie dawać graczom (w tym bardzo młodym, bo nie wierzę, że żaden szczyl w to nie gra) możliwość strzelania do bezbronnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłosowałem, ponieważ oddanie głosu byłoby błędem. Dlaczego?
Z jednej strony uważam, że ta misja w MW2 została wklejona, żeby zwiększyć sprzedaż czego nie pochwalam.
Z drugiej strony jednak uważam, że sceny tego typu, mam tu na myśli treści bardziej poważne, które powinny przemówić, poruszyć gracza - dorosłego oczywiście, powinny się pojawiać.

Krótko mówiąc jestem za scenami moralnie niewłaściwymi, o ile są one zamieszczone po to, żeby poruszyć gracza, a nie sprzedaż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metalfan sorry bardzo, ale ja mam 13 lat i nie jestem tak jak to nazwałeś ,,szczylem" i też uważam że ta scena nie powinna wystąpić w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 16:56, brrupsz napisał:

Nie zagłosowałem, ponieważ oddanie głosu byłoby błędem. Dlaczego?
Z jednej strony uważam, że ta misja w MW2 została wklejona, żeby zwiększyć sprzedaż czego
nie pochwalam.

Nawet bez tej sceny gra by się sprzedała bardzo dobrze. Marka Call of Duty robi swoje czyli zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie... Gry zawsze były niesłusznie osądzane za swoją rzekomą i wyolbrzymioną brutalność. W grach nie może się pokazać żaden kobiecy sutek, a w filmach od lat 13 takich sutków jest multum. W Bękartach Wojny reżyser robi sobie jaja z masakry żołnierzy(nie tylko, bo giną także cywile), a nikt się na to nie oburza - gdzie tam jest treść która to niby usprawiedliwia? Oglądając program UWAGA na TVN o 20:00 można zobaczyć o wiele bardziej poruszające momenty niż scena w której strzela się do trójwymiarowych modeli, które bardziej przypominają szmaciane lalki niż ludzi. Moim zdaniem z realizmem najwięcej wspólnego ma sama treść, a nie sposób realizacji bo grafice 3D naprawdę jeszcze bardzo daleko do fotorealizmu.

Poza tym to nie pierwsza gra w której można strzelać do cywili... W GTA można było to robić od zawsze i robiło się to po prostu dla zabawy(zabij babcie kijem baseballowym), a gracze przeważnie bronili tej gry i oburzali się na zarzuty wobec niej. Natomiast gra pod tytułem Carmagedon zrobiła z rozjeżdżania ludzi swój najważniejszy "ficzer".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 18:40, Jacor32 napisał:

Metalfan sorry bardzo, ale ja mam 13 lat i nie jestem tak jak to nazwałeś ,,szczylem"
i też uważam że ta scena nie powinna wystąpić w tej grze.

Przecież ty nie powinieneś jej nawet widzieć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 00:44, metalfan napisał:

Jestem dorosły i nie przeżywam takich scen, ale równie dobrze można by po prostu wysadzić
to lotnisko w powietrze, pokazać scenkę czy jakoś inaczej to zrealizować, a nie dawać
graczom (w tym bardzo młodym, bo nie wierzę, że żaden szczyl w to nie gra) możliwość
strzelania do bezbronnych ludzi.

Gdyby było wysadzenie to nie dość, że byłoby to okropnie tandetne jak z filmów klasy C albo nawet D, a dwa - nie wywoływało by takich emocji jakie wywołuje. Dzięki temu zabiegowi jest poruszenie, niestety 80% skupia się na tym, że IW przesadziło i niestety w tych 80% jest 60% które głosowało za wojną w Iraku. Hipokryzją w tą i z powrotem. Dobrze, że misja występuje, bo nie dość że ładnie komponuje się z całością, pokazuje wagę tej misji to jeszcze POKAZUJE JAK OKRUTNY jest świat, ludzie i wojny.
W gry gram od wielu wielu lat, krwawych FPSów które skończyłem nie policzę na palcach dłoni całej mojej grupy ze studiów, ale właśnie pomimo tego ogromnego bagażu doświadczeń, takich emocji jak przy tej misji nie czułem NIGDY! Dziękuję panom z IW za ta misję i mam nadzieję, że kolejne odsłony będą jeszcze lepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszce nei grałem ale nie widze w niej nic złego. Lubie kontrowersyjne fragmenty w grach. Jesli są zrobione z polotem, budzą emocje to czemu miałoby ich nie być. Po to się chyba gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować