Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Planuję kupić na allegro Microsoft points, żeby móc kupić dodatkowe postacie do gier, dlc itp. Jeden koleś oferuje to w taki sposób, że daje konto na którym są 4k pointsów. (To jest legalne aby?)

I czy jeśli kupię na tym koncie DLC tudzież postacie, to czy będą one możliwe do grania na aktywnym koncie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 21:03, Baluk25 napisał:

Planuję kupić na allegro Microsoft points, żeby móc kupić dodatkowe postacie do gier,
dlc itp. Jeden koleś oferuje to w taki sposób, że daje konto na którym są 4k pointsów.
(To jest legalne aby?)

I czy jeśli kupię na tym koncie DLC tudzież postacie, to czy będą one możliwe do grania
na aktywnym koncie?


Te tanie konta z punktami zawsze były podejrzane i nie polecam tego sposobu(lepiej keye.pl). Co do DLC- nie wiem jak dokładnie to działa, ale rzeczy które kupujesz przypisują się do danego konta i możesz je ściągnąć tylko z niego. Jednak są jakieś sposoby, aby używać ich też na innych kontach po ściągnięciu(bodajże zalogowanie się na obydwa i wylogowanie z drugiego). Tak jak mówię, nie znam dokładnie tego systemu, bo sam używam jednego konta. Polecam normalny sposób z kupieniem punktów i dodaniem ich do głównego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpierdzielają karty kredytowe, przypisują do konta, kupują msp i sprzedają. M$ walczy z tym, więc pewnie chwilę po zalogowaniu MSP znikną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 21:03, Baluk25 napisał:

Planuję kupić na allegro Microsoft points, żeby móc kupić dodatkowe postacie do gier,
dlc itp. Jeden koleś oferuje to w taki sposób, że daje konto na którym są 4k pointsów.
(To jest legalne aby?)

Ja tak od któregoś użytkownika z gramu brałem, nie widziałem problemów.

Dnia 22.08.2010 o 21:03, Baluk25 napisał:

I czy jeśli kupię na tym koncie DLC tudzież postacie, to czy będą one możliwe do grania
na aktywnym koncie?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 08:35, Baluk25 napisał:

I te pointsy na pewno będą?


Być raczej będą.

Dnia 23.08.2010 o 08:35, Baluk25 napisał:

I nie będzie bana na konsolę?


Twoje ryzyko, jak się M$ wkurzy, to podczas kolejnej fali banowania może się do tych kont doczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą ale zazwyczaj się utrzymują parę dni a potem ''wyparują'' i tyle je widział..., jak się to chce kupować lepiej od razu zrobić se listę co się chce i wykorzystać je w ciągu paru dni, dlatego taką krótką gwar na nie dają, najdłuższa to 5-7 dni u jednego sprzedawcy, gier trochę u niego kupiłem więc raczej pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 09:47, Baluk25 napisał:

No to, że krótko to wiem.
Ale czy to legalne jest?


No chyba Albii ci napisał jak to działa. Paserstwo chyba nie jest legalne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 09:47, Baluk25 napisał:

No to, że krótko to wiem.
Ale czy to legalne jest?


Zważając na "legendy" o sposobach zdobywania punktów przez sprzedawaców(kradzione karty itp.) to raczej kwestia Twojej moralności, i czy sumienie Ci pozwoli na wzbogacenie się czyimś kosztem ^^ Ale z drugiej strony jak na XBL widnieje jakiś, świeży, pachnący dlc, który tylko czeka aż wydasz na niego swoje ciężko zarobione pieniądze ;> to trudno się powstrzymać. Ja raz tak spróbowałem, nie powiem, nawey niezłe i punkty wcale się nie "kończą" po 7 dniach, a przynajmniej to zależy od sprzedawcy. Są tacy, którzy w opisach dają "dożywotnią gwaranację" i raz u takiego się skusiłem. No i działa.
I proszę mi nie mówić, że to forma piractwa, czy coś bo tym procederem się przydzę, ale akurat MSP po okazyjnej cenie to inna sprawa. A że M$ dał oczywiście chore ceny tych punktów, cóż, oni na tym tracą. Czytałem też gdzieś, że gdyby zażądali od serwisów aukcyjnych usunięcia takich ofert, to takie allegro musiało by je usuwać bez gadania, a skoro oni milczą w tej sprawie... i weź tu ich zrozum. W każdym razie oficjalne ceny MSP są nienormalne i gratuluję użytkownikom, którzy kupują np. jedno dlc trwające godzinę za załóżmy 40 zł, bo tyle to kosztuje :/

@The_Nemezis

Heh, a ja myślałem, że to tylko sprzedawca takich punktów może byc posądzony o takie rzeczy jak paserstwo. Co ma do tego nabywca, skoro np. mógł nie wiedzieć, że takie punkty pochodzą z kradzionych kart kredytowych. O tym nigdzie nie ma ostrzeżeń, a sam sposób, jak te punkty ludzie oferują po takich cenach też jest nie do końca jasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 11:18, The_Nemezis napisał:

O nieświadomy współudział też można posądzić, ty się nie bój ;D

Nie ma czegoś takiego jak "nieświadomy współudział", a nikt mi nie udowodni że wiedziałem co się za tym kryje. Posądzić to mogą każdego i o wszystko ale przypominam że trzeba to jeszcze udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny MSP są adekwatne do cen np. DLC na PC, więc nie są chore. Jeżeli nie chcesz płacić 40zł za godzinę, to po prostu nie kupuj DLC. Punkty są zdobyte nielegalnie i to jest pewne. Microsoft nie ingeruje, ponieważ pieniądze za punkty zapewne dostał, a z kolei sprzedawca może zrobić własne allegro na np. blogu. Nie zmienia to faktu, że kupowanie tych punktów jest niemoralne. Można to wręcz porównać do kradnięcia rent własnym babciom, bo w końcu twoja może być następna. Ktoś na tym cierpi, a ty spełniasz swoje zachcianki, dając dodatkowo zarobić złodziejowi. Dobra robota, krótko mówiąc. Róbcie tak dalej Polacy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, mówiąc w skrócie.
Bo to, czy ja kupię, czy nie kupię nic nie zmieni, bo to i tak już zostało ukradzione.
Tylko fakt, czy kupię to co on kupił za kradzione pieniądze czy nie, jest moralne, a nie fakt kradzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze daj mi jakiś dowód na to, że SĄ nielegalne. Bo tego nie wiadomo. Ja zrobiłem tak raz. I nie mam się z czego tłumaczyć bo przykładowo moja kolekcja tytułów już od wielu lat liczy sobie wiele pozycji, w sumie duży stosik, w tym wiele kolekcjonerek. Jak mówiłem, brzydzę się piractwem. I wcalę takich punktów więcej nie zamierzam nabywać, co nie zmienia mojego stanowiska w tej kwestii. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji(moralnej), ale nie zamierza sobie dawać wciskać 1 h gry za ok. 30zł w formie dlc, to jeżeli nabędzie takie punkty, wcale przez to nie staje się gorszy. Jak mówiłem, o tym nigdzie nie jest napisane, czy to legalne czy nie więc daruj sobie mówienie o podkradaniu rent babciom, bo to jest śmieszne. Po za tym czemu akurat Polacy? A w innych krajach tak się nie dzieje? Pewnie też, tylko, że inni mają chociaż oficjalnego Live''a, a tutaj jest póki co olewanie tematu(tak wiem, że niby ma być niedługo, zobaczymy co "zadziała"), nikt nie może u nas normalnie używać tej usługi, a rejestrowanie się na obywateli innych krajów to tez podobno łamanie prawa. No i także moge się czuć oszukany skoro nie mogę sobie włączyć tego przeklętego Last.fm-a :)


@Baluk25

Ale tę zbrodnię popełniłem już po tej fali, więc nie wiem co mnie jeszcze czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy na polskim forum, dlatego "Polacy". Na pewno konta są również sprzedawane za granicą, ale w tej chwili dyskusja tyczy się głównie pod kierunek allegro. Wytłumacz mi, w jaki sposób mogą być zdobyte legalnie skoro są ZNACZNIE tańsze. Musi im się to opłacać, skoro sprzedają je po tak niskich cenach. Więc jakiekolwiek wyprzedaże wypadają z listy możliwości. Ja również brzydzę się piractwem, a jeżeli nie chcę wcisnąć sobie 1h gry za 30 zł to nie kupuję DLC, tak jak już zresztą powiedziałem. Wymówka typu: chcę to DLC, ale nie będę płacił jego pełnej ceny, bo jest krótkie. Aha, więc kupię te punkty i będę miał to DLC dużo taniej! Jeżeli uważasz, że jest za drogie, to po prostu nie kupuj. Pokaż twórcom, że stracili jednego fana, za drogo oceniając jakość rozgrywki. Dużo z tej jednej godziny nie stracisz, na upartego obejrzysz na youtube, a wszystkiego mieć nie musisz. Porównanie do babci i kradnięciu rent może nie było całkiem udane, lecz nie wiemy w jaki sposób są te punkty zdobywane, jak sam stwierdziłeś. Live w Polsce nie ma, ale będzie. Jedyne czego nie wiemy, to kwestia migracji kont. Rejestrowanie się na obywateli innych krajów? Nie wiem jak ty, ale ja mam rodzinę za granicą plus pani z pomocy sama doradziła mi ten sposób.

@Baluk25 Jeżeli kupujesz punkty, to motywujesz sprzedawcę do dalszego zdobywania ich w prawdopodobnie nielegalny sposób, dodatkowo płacąc mu za prawdopodobnie nieuczciwie wykonaną pracę. Tyle w kwestii moralności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 20:33, maziiii napisał:

Cześc mam pytanie jak podłaczyc xbox do pc i przesyłac pliki czy cos w tym stylu jakiego
kabla potrzeba


Sieciowego. Plus oryginalny system z pełną wersją Windows Media Center czy jakoś tak. Kombinowałem z próbną wersją. Ani to wygodne, ani fajne. Lepiej zgrać muzę na jakiś pendrive i z niego słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować