Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Witam mam pytanie. Od miesiąca posiadam xbox-a 360. Od pewnego czasu a dokładniej 2 dni podczas gry w NFS:Undercover konsola mi się wiesza. I tu moje pytanie: czy wie ktoś czym to może być spowodowane? Czy to wina konsoli czy może gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 21:25, Pyton15 napisał:

Od pewnego czasu a dokładniej 2 dni podczas gry w NFS:Undercover konsola mi się wiesza. I tu moje pytanie:
czy wie ktoś czym to może być spowodowane? Czy to wina konsoli czy może gry?

Co to znaczy "wiesza"? Zacina się, czy całkowicie przestaje reagować i trzeba konsole zresetować?
A czy płytę z grą instalowałeś na dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 22:26, balduran2 napisał:

> Od pewnego czasu a dokładniej 2 dni podczas gry w NFS:Undercover konsola mi się
wiesza. I tu moje pytanie:
> czy wie ktoś czym to może być spowodowane? Czy to wina konsoli czy może gry?
Co to znaczy "wiesza"? Zacina się, czy całkowicie przestaje reagować i trzeba konsole
zresetować?
A czy płytę z grą instalowałeś na dysk?

Wiesza tzn że zacina się i przestaje reagować. Grę odpalam z płytki. Jedynym wyjściem jakie znalazłem jest reset konsoli. Wcześniej z 2 dni grałem w tego NFS-a i było ok a ostatnio zaczęło się wieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 22:30, Pyton15 napisał:

Wiesza tzn że zacina się i przestaje reagować. Grę odpalam z płytki. Jedynym wyjściem jakie znalazłem jest reset > konsoli. Wcześniej z 2 dni grałem w tego NFS-a i było ok a ostatnio zaczęło się wieszać.

A inne gry sprawdzałeś?
Jeśli tez się "wieszają" to znaczy, że coś nie tak jest z konsola - najprawdopodobniej z napędem.
A jeśli działają normalnie, to widocznie coś nie tak jest z płytą NFS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2008 o 22:35, balduran2 napisał:

A inne gry sprawdzałeś?
Jeśli tez się "wieszają" to znaczy, że coś nie tak jest z konsola - najprawdopodobniej
z napędem.
A jeśli działają normalnie, to widocznie coś nie tak jest z płytą NFS.

No chyba tak muszę zrobić wcześniej z niczym nie miałem problemu mam nadzieje że to wina NFS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż dzisiaj dostałem swojego Xboxa 360 i tak mi się sipeszyło aby zagrać, że gdy rozcinałem plastkowe pudełko z kablem VGA Big bena to uciąłem przez przypadek białą końcówkę audio. Konsola mi nie działa i jestem przez to na siebie bardzo zły. Czy ten kabel da sie jakoś naprawić czy muszę kupić nowy?
tu daje link do tego kabelka:
http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 23:09, CuCa napisał:

Mam pewien problem. Otóż dzisiaj dostałem swojego Xboxa 360 i tak mi się sipeszyło aby
zagrać, że gdy rozcinałem plastkowe pudełko z kablem VGA Big bena to uciąłem przez przypadek
białą końcówkę audio. Konsola mi nie działa i jestem przez to na siebie bardzo zły. Czy
ten kabel da sie jakoś naprawić czy muszę kupić nowy?
tu daje link do tego kabelka:
http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/

ogolnie to powinno wplynac tylko na dzialanie audio, samo dzialanie konsoli powiino byc ehm, dzialajace :D nie rozumiem w sumie zbytnio o co chodzi z tym ze konsola ci nie dziala. nie uruchamia sie, nie pokazuje obrazu,w iecej szczegulow to na pawde duzo pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 23:09, CuCa napisał:

Mam pewien problem. Otóż dzisiaj dostałem swojego Xboxa 360 i tak mi się sipeszyło aby
zagrać, że gdy rozcinałem plastkowe pudełko z kablem VGA Big bena to uciąłem przez przypadek
białą końcówkę audio. Konsola mi nie działa i jestem przez to na siebie bardzo zły. Czy
ten kabel da sie jakoś naprawić czy muszę kupić nowy?
tu daje link do tego kabelka:
http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/

zaraz, ja takiego kabelka w pudełku niw miałam :(( chyba, że kupiłeś osobno?

[edit: a, no tak, widzę teraz, ze innej formy wiec musiałeś osobno:]
lol, a jak udało ci się uciąć tę końcówkę to nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 03:05, Onybic napisał:

> Mam pewien problem. Otóż dzisiaj dostałem swojego Xboxa 360 i tak mi się sipeszyło
aby
> zagrać, że gdy rozcinałem plastkowe pudełko z kablem VGA Big bena to uciąłem przez
przypadek
> białą końcówkę audio. Konsola mi nie działa i jestem przez to na siebie bardzo zły.
Czy
> ten kabel da sie jakoś naprawić czy muszę kupić nowy?
> tu daje link do tego kabelka:
> http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/
>
ogolnie to powinno wplynac tylko na dzialanie audio, samo dzialanie konsoli powiino
byc ehm, dzialajace :D nie rozumiem w sumie zbytnio o co chodzi z tym ze konsola ci nie
dziala. nie uruchamia sie, nie pokazuje obrazu,w iecej szczegulow to na pawde duzo pomoze.


No ja też nie wiem o co chodzi. Podłączam konsole tym kablem,podłączam zasilacz do kontaktu, włączam monitor, naciskam na włącznik konsoli i na padzie i nic. Kompletnie nic się nie dzieje, żadne światełko się na konsoli nie włącza. Dzisiaj rano podłączyłem konsolę kablem av do telewizora i też nic. Możecie mi jakoś pomuc, może konsole trzeba jakoś skonfigurować przed uruchomieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 08:08, CuCa napisał:

> > Mam pewien problem. Otóż dzisiaj dostałem swojego Xboxa 360 i tak mi się sipeszyło

> aby
> > zagrać, że gdy rozcinałem plastkowe pudełko z kablem VGA Big bena to uciąłem
przez
> przypadek
> > białą końcówkę audio. Konsola mi nie działa i jestem przez to na siebie bardzo
zły.
> Czy
> > ten kabel da sie jakoś naprawić czy muszę kupić nowy?
> > tu daje link do tego kabelka:
> > http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_HQL_BigBen/i4148/
> >
> ogolnie to powinno wplynac tylko na dzialanie audio, samo dzialanie konsoli powiino

> byc ehm, dzialajace :D nie rozumiem w sumie zbytnio o co chodzi z tym ze konsola
ci nie
> dziala. nie uruchamia sie, nie pokazuje obrazu,w iecej szczegulow to na pawde duzo
pomoze.

No ja też nie wiem o co chodzi. Podłączam konsole tym kablem,podłączam zasilacz do kontaktu,
włączam monitor, naciskam na włącznik konsoli i na padzie i nic. Kompletnie nic się nie
dzieje, żadne światełko się na konsoli nie włącza. Dzisiaj rano podłączyłem konsolę kablem
av do telewizora i też nic. Możecie mi jakoś pomuc, może konsole trzeba jakoś skonfigurować
przed uruchomieniem?

jak innym kablem do innego monitora/tv i też nie działa to może spakuj konsolę i idź do sklepu gdzie kupiłeś, albo zadzwoń tam. Ja się nie znam, ale jesli nic się nie świeci, czerwone też, to coś może nie tak z konsolą lub zasilaczem.
Jeszcze próbowałeś podłączyc do innego gniazdka el.?, bez innych urządzeń w tym samym obwodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe zdobywanie archievements offline?I gdy się podłączy konsolę do neta to się jakoś zbierze i prześle?Mam jeszcze jedno pytania,a mianowicie słyszłałem,że do gry na necie potrzebny jest dysk twardy(wiem,trochę to nieprawdopodobne,ale jak już kupię,to nie chcę mieć Zonka).Planuję kupno Arcade,of korz.

Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archevementy można zbieraż grając online:) Po prostu jak zrobiś coś na archievement wyświtli ci się stosowna informacja nie znacznie od tego czy jesteś online czy też offilne. Ale przecież archivementy są po to żeby się nimi pochwalić w sieci :) Co do dysków - nic nie słyszałem o konieczności posiadania go do grania multi - jedyne co słyszałem to to, że niektóre gry do zasave''owania potrzebują dysku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>chach


Ok,dzięki.Mam jeszcze jedno pytanie.Czy mogę przenosić na pendrivie jakieś rzeczy(mp3,filmy itp),a xbox go odczyta?Oraz czy podczas ściągania dem z Marketplace mogę wykorzystać mojego pena jako dodatkową pamięć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 18:04, desmon napisał:

>chach


Ok,dzięki.Mam jeszcze jedno pytanie.Czy mogę przenosić na pendrivie jakieś rzeczy(mp3,filmy
itp),a xbox go odczyta?Oraz czy podczas ściągania dem z Marketplace mogę wykorzystać
mojego pena jako dodatkową pamięć?

Jeżeli przeniesież z kompa muzykę, filmy czy zdjęcia Xbox bez problemu je odczyta:) Sam tak często słucham sobię muzyki. Co do drugiego pytania - nie wiem, ale podczas ściągania dem pisze " nie odłączaj dysku lub pamięci podręcznej" czy jakoś tak - nie wiem czy "pamięć podręczna" to xboxowa karta pamięci czy pendrive:) Spróbuje tak zrobić(pobrać coś z Xboxa na pendrive''a) i ci powiem bo sam jestem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach


Spoko,będę bardzo wdzięczny.W kończu kilkugigowy pendrive jest tańszy od dysku :).Byłoby bardzo fajnie,gdyby była taka możliwość.
Się na święta przekonam,czy ten cały Xbox 360 jest taki dobry :P.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 18:14, desmon napisał:

>ciach


Spoko,będę bardzo wdzięczny.W kończu kilkugigowy pendrive jest tańszy od dysku :).Byłoby
bardzo fajnie,gdyby była taka możliwość.
Się na święta przekonam,czy ten cały Xbox 360 jest taki dobry :P.
Pozdro.

Próbowałem, ale jednak mi się nie udało... Czyli pozostało ci niestety kupienie dysku i/lub karty pamięci dużej w miarę :(
Tak swoją drogą to by się chyba microsoftowi nie opłaciło (wtedy nikt by nie kupował ich kart i dysków:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach


No trudno,jakoś to przeboleję.A snułem plany o podłączeniu dysku 250 gb xD(kumpel 500 gb pod ps3 podpiął i śmiga).Dysk się kupi,ale cena trochę odstrasza.Niemniej jednak dzięki wielkie.Się zgadamy na forum to może popykamy w jakąś gierę(napisz,co tam masz w kolekcji jeśli możesz :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taaa ...
Jakieś dwa miesiące temu dostałem RoD''a (krąg śmierci), czyli trzy czerwone diody. Jakoś nie miałem kiedy go zawieść do serwisu i jakoś się dwa miesiące kurzy. Jednak dziś obejrzałem na youtubie filmiki z "Towel Trickiem" ( jeden z filmkików : http://pl.youtube.com/watch?v=avWs4-wD15w ) i spróbowałem. I ku mojemu zdziwieniu xbox zaczął normalnie funkcjonować ;| I stąd moje question, czy to jest bezpieczne ? Czy może jeszcze bardziej mi zajeździ iksa ? Na tym filmiku byłl napisane, że po takim zabiegu xbox podziała 4-5 dni. A co później ? Znowu trzeba będzie bawić się ręcznikami i wiatrakami ? Pytam, bo chcem wiedzieć czy mam oddać iksa do naprawy czy poprostu mogę bawić się z ręcznikami do "końca życia mojego nextgena" . Więc jak ?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już działa obraz, zasilacz był nieprawidłowo podłączony. Pojawia się jednak nowy problem, nie ma dźwięku. Mam zestaw Creative 2+1. Na wzmacniaczu jest wejście pasujące do wejścia audio kabla VGA ale muszę wtedy odłączyć lewy głośnik bo on jest tam podłączony, podłączam kabel VGA do tego wejścia uruchamiam konsole i głośniki i nic, nie ma dźwięku. Czy ktoś może mi poradzić co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować