Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2010 o 15:02, daemonaray napisał:

System komentarzy na Allegro to jedna wielka porażka. Kiedyś myślałem że jest ok, w rzeczywistości
sporo ludzi nie wystawia komentarza bo nie chcą dostać również negatywa od sprzedawcy.
Nie wspomnę już o tym że jak po pewnym czasie nie wystawisz kontrahentowi opinii to znika
w ogóle taka możliwość. Kiedyś nie chciało mi się wystawiać komentarzy, myślałem "a zrobię
to jak będzie ich więcej, wszystkie na raz". Po pewnym czasie (kilka miesięcy) patrzę
a tam nie ma większości z aukcji w których uczestniczyłem. Ten system powinien być anonimowy,
wtedy to by miało jakiś sens.



Im więcej masz dobrych komentarzy tym większe szanse na sprzedaż. Dlatego warto wystawiać komentarze i je otrzymywać. Jeżeli ktoś da Ci "niesprawiedliw" to możesz na niego odpisać. Dobrze że system nie jest anonimowy. Co do czasu wystawienia komentarza to przesadzasz. To jest aż tak wielki wysiłek? Ktoś sprzedał Ci dobry przedmiot i wszystko jest ok to wystawiasz a nie czekasz kilka miesięcy bo nie o to tutaj chodzi. Jak nie wystawiasz to dobrze że się kasuje możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:44, Pile napisał:

Im więcej masz dobrych komentarzy tym większe szanse na sprzedaż. Dlatego warto wystawiać
komentarze i je otrzymywać.


Nie raz już widywałem sprzedawców którzy sprzedawali bardzo drogie przedmioty np. kilkanaście aparatów cyfrowych mając bardzo wiele pozytywnych komentarzy, następnie nie wysyłali przedmiotów i znikali.

Dnia 01.02.2010 o 19:44, Pile napisał:

Jeżeli ktoś da Ci "niesprawiedliw" to możesz na niego odpisać.


Ta Ty mu pierwszy wystawisz negatywa, następnie on Ci napisze że "Pisze głupoty a nawet nie wysłał pieniędzy." i ciekawe komu uwierzy przyszły konsument.

Dnia 01.02.2010 o 19:44, Pile napisał:

Dobrze że system nie jest anonimowy. Co do czasu wystawienia komentarza to przesadzasz.
To jest aż tak wielki wysiłek? Ktoś sprzedał Ci dobry przedmiot i wszystko jest ok to
wystawiasz a nie czekasz kilka miesięcy bo nie o to tutaj chodzi.
Jak nie wystawiasz to dobrze że się kasuje możliwość.


Ale to jest chyba moja sprawa kiedy ja chcę wystawić komentarz i czy mam na to czas i taka możliwość nie powinna być mi zabierana tym bardziej bez informowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:58, daemonaray napisał:

Nie raz już widywałem sprzedawców którzy sprzedawali bardzo drogie przedmioty np. kilkanaście
aparatów cyfrowych mając bardzo wiele pozytywnych komentarzy, następnie nie wysyłali
przedmiotów i znikali.

Co za idiota kupuje drogie przedmioty nie biorąc przesyłki pobraniowej ?

Dnia 01.02.2010 o 19:58, daemonaray napisał:

Ta Ty mu pierwszy wystawisz negatywa, następnie on Ci napisze że "Pisze głupoty a nawet
nie wysłał pieniędzy." i ciekawe komu uwierzy przyszły konsument.

Z tego co wiem to wtedy piszesz do ludzi z allegro i oni zajmują się sprawą.

No, ale to nie jest temat o allegro.

Nawiasem, wczoraj odpaliłem sobie po raz pierwszy multi w Halo 3. Jestem zaskoczony, nigdy bym się nie spodziewał takiego dobrego multi, bardzo mi się podoba, a w dodatku od początku jak gram, pomijając pierwszy meczyk niszczę przeciwników. ;D Nawet jak trafiam na jakiś pro wymiataczy to w czołówce się utrzymuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 20:30, MasterOfBlaster napisał:

Jest jakaś możliwość sprawdzenia nowości które wyszły na marketplace ? (nie mam dostępu
do XbL)

na stronie xbox.com albo na majornelson.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 19:58, daemonaray napisał:

Nie raz już widywałem sprzedawców którzy sprzedawali bardzo drogie przedmioty np. kilkanaście
aparatów cyfrowych mając bardzo wiele pozytywnych komentarzy, następnie nie wysyłali
przedmiotów i znikali.


Przesyłka za pobraniem jest od tego.

Dnia 01.02.2010 o 19:58, daemonaray napisał:

Ta Ty mu pierwszy wystawisz negatywa, następnie on Ci napisze że "Pisze głupoty a nawet
nie wysłał pieniędzy." i ciekawe komu uwierzy przyszły konsument.


Skoro gość robi takie numery to znaczy że pewnie będzie miał sporo negatywów a poza tym można napisać do allegro.

Dnia 01.02.2010 o 19:58, daemonaray napisał:

Ale to jest chyba moja sprawa kiedy ja chcę wystawić komentarz i czy mam na to czas i
taka możliwość nie powinna być mi zabierana tym bardziej bez informowania.


Twoja sprawa ale allegro to serwis który ma sprawnie działać a takie działania "kiedy mi się zachce" to sprawa indywidualna. Jak nie spieszysz się z wystawieniem komenta to widocznie nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 21:00, Pile napisał:

Przesyłka za pobraniem jest od tego.


Yeee, a w przesyłce cegła. Co za różnica czy ktoś wpłaci kasę od razu czy za pobraniem.

Dnia 01.02.2010 o 21:00, Pile napisał:

Skoro gość robi takie numery to znaczy że pewnie będzie miał sporo negatywów a poza tym
można napisać do allegro.


Nie rozumiesz, tacy złodzieje nabijają sobie komenty na sprzedaży jakiś małych gówien żeby przy np. 500 komentarzach zrobić przekręt na kilkanaście tysięcy. Nabijanie fejk komentów na Allegro to nie jest żaden problem.
Co do napisania do Allegro. To co im napiszesz? Że ktoś Cię okradł? Owszem masz program ochrony kupujących, jeżeli Allegro przychyli się do Twojego wniosku to odda Ci część pieniędzy, ale to oczywiście będzie trwać miesiącami bo jednym z warunków rekompensaty jest zgłoszenie sprawy na policję.

Dnia 01.02.2010 o 21:00, Pile napisał:

Twoja sprawa ale allegro to serwis który ma sprawnie działać a takie działania "kiedy
mi się zachce" to sprawa indywidualna. Jak nie spieszysz się z wystawieniem komenta to
widocznie nie warto.


To ciekawe, wytłumacz mi jeżeli sprzedawca daje mi 3 miesiące gwarancji na używany sprzęt to chyba logiczne jest że wystawie mu komentarz po 3 miesiącach. Ale Allegro jest tak bardzo przychylne użytkownikom, że usuwa taką możliwość a koleś, który Ci sprzedawał się na Ciebie wypina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 22:49, daemonaray napisał:

Yeee, a w przesyłce cegła. Co za różnica czy ktoś wpłaci kasę od razu czy za pobraniem.


Bo jest możliwość sprawdzenia przesyłki.

Dnia 01.02.2010 o 22:49, daemonaray napisał:


Nie rozumiesz, tacy złodzieje nabijają sobie komenty na sprzedaży jakiś małych gówien
żeby przy np. 500 komentarzach zrobić przekręt na kilkanaście tysięcy. Nabijanie fejk
komentów na Allegro to nie jest żaden problem.
Co do napisania do Allegro. To co im napiszesz? Że ktoś Cię okradł? Owszem masz program
ochrony kupujących, jeżeli Allegro przychyli się do Twojego wniosku to odda Ci część
pieniędzy, ale to oczywiście będzie trwać miesiącami bo jednym z warunków rekompensaty
jest zgłoszenie sprawy na policję.


Ja tam nigdy z allegro nie miałem problemów. Można zawsze do kogoś podjechać itp. Zakupy "z głową" są bezpieczne.

Dnia 01.02.2010 o 22:49, daemonaray napisał:


To ciekawe, wytłumacz mi jeżeli sprzedawca daje mi 3 miesiące gwarancji na używany sprzęt
to chyba logiczne jest że wystawie mu komentarz po 3 miesiącach. Ale Allegro jest tak
bardzo przychylne użytkownikom, że usuwa taką możliwość a koleś, który Ci sprzedawał
się na Ciebie wypina.


Jak nie uzna reklamacji to można iść z tym dalej. Poza tym komentarze są według mnie fajnie zrobione a skoro tak Ci się nie podobają to napisz o tym allegro.

Z mojej strony to koniec. To temat o xboxie a nie o allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 23:32, Pile napisał:

Bo jest możliwość sprawdzenia przesyłki.


Ciekawe jaki listonosz pozwoli Ci otworzyć nie zapłaconą przesyłkę pobraniową? Odp. żaden.

Dnia 01.02.2010 o 23:32, Pile napisał:

Ja tam nigdy z allegro nie miałem problemów. Można zawsze do kogoś podjechać itp. Zakupy
"z głową" są bezpieczne.


Akuratnie w tym przypadku, ludzie, którzy podjechali sami dostali aparaty. Część ludzi jednak nie korzysta z takiej możliwości bo nie po to kupuje przez neta żeby jeździć do sklepów. Złodzieje o tym wiedzą.

Dnia 01.02.2010 o 23:32, Pile napisał:

Jak nie uzna reklamacji to można iść z tym dalej. Poza tym komentarze są według mnie
fajnie zrobione a skoro tak Ci się nie podobają to napisz o tym allegro.


Ta tylko dlaczego jest zabierana mi możliwość wystawienia mu negatywa? Takie coś chroni tylko naciągaczy a nie pomaga uczciwym klientom.

Dnia 01.02.2010 o 23:32, Pile napisał:

Z mojej strony to koniec. To temat o xboxie a nie o allegro.


Z mojej też, choć w pewnym sensie z Allegro każdy temat może być powiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z padami. Gram sobie spokojnie, załóżmy że w Tekken 6, przechodzę "Scenario Mode" wszystko jest dobrze dopóki w coś nie uderzę. Walnę w przeciwnika lub chociażby w skrzynkę i pad się rozłącza. Dzieje się tak w wszystkich gracz nie tylko w Tekken 6, próbowałem z dwoma padami i nadal to samo, pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś fajną grę akcji do Single-Playera? Nie interesują mnie FPSy, mogą być TPP, cena nie gra roli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 18:06, Harrolfo napisał:

Polecicie jakąś fajną grę akcji do Single-Playera? Nie interesują mnie FPSy, mogą być
TPP, cena nie gra roli :)

bayonetta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2010 o 18:06, Harrolfo napisał:

Polecicie jakąś fajną grę akcji do Single-Playera? Nie interesują mnie FPSy, mogą być
TPP, cena nie gra roli :)

Mirror''s Edge i Assasin''s Creed 2 chociaż jeśli nie grałeś to w jedynkę warto się zaopatrzyć :). To takie główne. Później polecałbym Crackdowna, ale nie koniecznie musi się podobać mi osobiście taki styl średnio pasuje, ale gra się fajnie.
PS. Oczywiście masz już Gearsy? Może krótkie, ale mi grało się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować